Şimdi Ara

OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
4
Favori
19.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

@Atraus

İmzamdaki sisteme bakarsanız fikir verebilir.

Müşavir hocam size özel msg atmayı düşündüm daha önce bu konuda, görmüştüm imzanızı :) benim sistemin AMD ikizi sizinkisi resmen hatta 1den fazla HDD niz var.

Kaç zamandır kullanıyorsunuz fatalitiy'i? Valla sizin sistemi görüce morallendim :)
  • @Atraus

Ağustos ayından beri kullanıyorum. Sessiz ve stabil bir psu bence. İşlemcim oc lu ve bazen 4.3 ghz e oc edip test ettiğimde oldu. Keza ekran kartını da 900/4200/1800 olarak test aldığım oldu. Tabi bunlar hep ekstra voltaj ile oluyor. PSU konusunda içiniz rahat olsun.
  • PSU %150 Load'a uzun süre dayanıyor. Sorun yaratmaz bir psu. Yaz sıcaklarında bile tam yükte en düşük fan hızında çalışıyordu.

MÜŞAVİR abimizin dediği gibi güvenebilirsin psu ya
  • arkdaşlar peki mesela 12V dan 38 amper vermesi fln bunlar ne demek oluyor aydınlatailir misiniz ?
  • Beni de ekleyebilirsiniz yeni aldım ve cok memnunm dış görünüşü yakıyo ortalığı :D
  • @Atraus

Volt Değeri * Amper Değeri = Verebileceği Güç; fizikteki elektrik konusundan "P=I.V" kuralından geliyor.

12*38=456 Watt olur.

Bilgi ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 25 Kasım 2010; 20:47:34 >
  • Yerimi, 2. sırayı, size devrettim Sadece imzamdaki laptopu kullanıyorum. PC adına hiçbir şeyim kalmadı.

quote:

Orijinalden alıntı: besirnt

Beni de ekleyebilirsiniz yeni aldım ve cok memnunm dış görünüşü yakıyo ortalığı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj gamer

@Atraus

Volt Değeri * Amper Değeri = Verebileceği Güç; fizikteki elektrik konusundan "P=I.V" kuralından geliyor.

12*38=456 Watt olur.

Bilgi ekleme

peki bu 456 w hangi bileşenlere gidiyor? geri kalan 100 w ne olacak 550 w diyor :)
  • 12volt'u kullanan bileşenlere; HDD, DVD-RW, Ekran kartına, gibi gibi sıralanabilir.

Her Volt(kanal) için ayrı amper değerleri var ona göre anakarta filan çeşitli bileşenlere gidiyor.
  • djgamer çok teşekkür ederim cevaplar için.

Bir program kullanıyorum şu anda PSU yeter mi yetmez mi diye.

CPU da şöyle bir seçenek var.
    Stock CPU speed (MHz) 2.800

Stock Vcore (V) 1.3

bunlar i5 760 ın stock değerleri
    Vcore (V) dediği ne oluyor?

mesela ben bunu 3.200 e çıkarmak istesem o V core ne olmalı? ona göre hesap yapıcam da OC den hiç ama hiç anlamıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atraus

djgamer çok teşekkür ederim cevaplar için.

Bir program kullanıyorum şu anda PSU yeter mi yetmez mi diye.

CPU da şöyle bir seçenek var.
    Stock CPU speed (MHz) 2.800

Stock Vcore (V) 1.3

bunlar i5 760 ın stock değerleri
    Vcore (V) dediği ne oluyor?

mesela ben bunu 3.200 e çıkarmak istesem o V core ne olmalı? ona göre hesap yapıcam da OC den hiç ama hiç anlamıyorum :)

Psu her türlü yeter de İntel'in OC.sinden anlamam ki :S

Club'e seni de ekledim ayrıca.
  • 1.35 v yazın hocam zaten 1.35 v nin üstü gereksizdir en fazla 1.35 v yaparsınız

bu arada beni de yaz dj
  • bugun itibari ile bende almış bulunuyorum benide eklıyebılırsınız
  • Ekledim. Hayırlı olsun ürününüz
    quote:

Orijinalden alıntı: cizbudak

bugun itibari ile bende almış bulunuyorum benide eklıyebılırsınız

@furkan_10
    Seni de ekledim
  • öncelikle sessizlik fanın 2000rpm de sabit olması. cok bile yetiyor herşeye bu rpmde üstelik.
    son olarakda bu cok öenmli sormak istediğim bu 12v cıkışta 14.61v veriyor bu sakıncalımıdır?
    Bendekinden mi kaynaklı bir sorundur.cpuıdHM den bakınca.
    bu konu iyi olmuş süper güc kaynağı
    furkandan bana gecti
    1 hafta bile olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ungood20

öncelikle sessizlik fanın 2000rpm de sabit olması. cok bile yetiyor herşeye bu rpmde üstelik.
    son olarakda bu cok öenmli sormak istediğim bu 12v cıkışta 14.61v veriyor bu sakıncalımıdır?
    Bendekinden mi kaynaklı bir sorundur.cpuıdHM den bakınca.
    bu konu iyi olmuş süper güc kaynağı
    furkandan bana gecti
    1 hafta bile olmadı.

o anlıktır o her zaman 550w çekmez. fan 500rpm civarı dönüyor. genelde o hızda sessiz çalışır. ama ısınırsa fan hızı artar. yük ihtiyacı olursa 12v amperi artar. ayrıca yazılımlara güvenmemini tavsiye ederim.
    Furkanın yerine seni ekliyorum artık. Hayırlı günlerde kullan.

• Evet genelde monitörler genelde düzgün göstremiyor.
    cektiği hep sabit 14.61 cok az oynuyor.geri kalnların hepsi doğru gözüküyor.
    birde biosdan bakım sonra
    öbürkünler hep değişiyor.
    bölüm güzel olmuş eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ungood20

Evet genelde monitörler genelde düzgün göstremiyor.
    cektiği hep sabit 14.61 cok az oynuyor.geri kalnların hepsi doğru gözüküyor.
    birde biosdan bakım sonra
    öbürkünler hep değişiyor.
    bölüm güzel olmuş eline sağlık

Teşekkürler
  • Merhaba. Benim bilgisayarların birinde Cooler Master GX 650W 80+ Plus Güç Kaynağı kulllanıyorum ama çok gürültülü. Bıktım gürültüsünden, bu OCZ 550W sessiz ama bu sisteme yeter mi acaba?

MSI 870A-G54

Phenom II X4 955

HIS HD6850

TEAM ELİTE 1333MHZ 4GB DDR3

WD 500GB HARD DİSK x 1

SAMSUNG OPTİK SÜRÜCÜ x 1

Bıktım gürültüsünden şu CM'nin. Kasayı çok iyi yapıyorlar ama psu yapamıyorlar bu adamlar. Acayip sesler geliyor zaten güç kaynağından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan.1923

Merhaba. Benim bilgisayarların birinde Cooler Master GX 650W 80+ Plus Güç Kaynağı kulllanıyorum ama çok gürültülü. Bıktım gürültüsünden, bu OCZ 550W sessiz ama bu sisteme yeter mi acaba?

MSI 870A-G54

Phenom II X4 955

HIS HD6850

TEAM ELİTE 1333MHZ 4GB DDR3

WD 500GB HARD DİSK x 1

SAMSUNG OPTİK SÜRÜCÜ x 1

Bıktım gürültüsünden şu CM'nin. Kasayı çok iyi yapıyorlar ama psu yapamıyorlar bu adamlar. Acayip sesler geliyor zaten güç kaynağından.

2 tane ekran kartı takıp crossfire yapsan yine yeter
    sessizlik konusunda xilence de iyidir.. 550w lık yeni bir modeli var.. onada bak istersen..indirimde 120 liraydı ama şimdi artmış..
    http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-sps-xp550.cs.r3-xilence-xp550-550w-135mm-fan-psu-gaming-serisi-80+-bronze-r3/productdetails.aspx?I_ID=50588
    http://www.techno-labs.com/1/21268/1/Xilence_550_W_G%C3%BC%C3%A7_Kayna%C4%9F%C4%B1.html

(xilence in modüler olmayan modelleri pek kaliteli değil..o nedenle modele dikat edin.. 600w altındaki diğer ürünlerini almayın)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.