Teğmen
15 Ekim 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 0)
Gönderileri

sokağa çıkma yasağında apartman bahçesinde oynayan ve tüm gün aşırı gürültü yapan çocuklardan apartmanın büyük çoğunluğu şikayetçi, defalarca aileleriyle konuşuldu ama yabancı uyruklular anlamıyorlar. az önce tartışma çıktı. bu iş şikayet noktasına varacak gibi. 

apartmanda bizle birlikte 2 daire var köpek sahibi. eğer şikayet edilirse adamlar 'sizin de köpeğiniz gürültü yapıyor' derlerse bize de bir yaptırım olur mu? 

şikayet fikri bizden çıkmadı ama biz de çok rahatsızız gürültüden.

sokağa çıkma yasağında çocukların apartman bahçesine de çıkması yasak, yani evden çıkılması yasak diyor yönetici ama köpek konusunda kafamız karıştı. benim köpeğim öyle durduk yere saatlerce havlamıyor, çocuklar gürültü yapınca onlara havlıyor, bir de gece davulcu geçince ona havlıyor.

şimdi çocuk gürültüsü deyince filmlerdeki gibi sevimli sevimli çocuklar şen şakrak oyun oynuyor gelmesin aklınıza, bildiğin saatlerce tepinip böğürüyorlar bahçede.

merhaba arkadaşlar. yıllarca bel fıtığı ağrısı çektim ama sonunda bu iltihaplı romatizma teşhisi kondu, bir süre salazopyrin kullandım fayda etmedi, şu an iğneye başladım. enbrel 50 mg, haftada 1 defa yapıyorum kendime. ağrılarım bel bölgemde.

neyse iğneye başlayalı 2 hafta oldu sadece, aynı zamanda yürüyüş ve bazı ankilozan spondilit egzersizlerini yapıyorum, ağrı kesici kas gevşetici ilaçları bıraktım çünkü yıllarca içtim ve iğneye başlamışken biraz ara vermek istedim.

henüz ağrılarımda bir değişiklik-hafifleme hissetmiyorum, yani ayaktayken ağrılarım hafifliyor ama oturunca ve uzanınca ağrılar çekilmiyor. sadece yüzüstü yatarak uykuya dalabiliyorum.

bu hastalığa sahip ve bu iğneleri kullanan arkadaşların bana tavsiye edebileceği bişeyler var mı, yani egzersiz olur yeme içme uzanma yatma ile ilgili olur, bilmiyorum kafam çok karışık, ağrılar hafiflemedikçe moralim dahada bozuluyor.

merhaba. benim oynayacağım sadece 1 oyun var, sırf bu oyun için telefon alacam, darkness rises adlı oyun, 4000 mah bataryalı ve bu oyunu oynatacak en uygun telefonu arıyorum, daha önce xiaomi redmi 5 plus kullanıyordum. alcatel 5v 32gb hoşuma gitti fiyat ve özellik olarak, bu oyun için yeterli midir=?

telefondan pek anlamıyorum, umarım oyunu bilen birileri görür sorumu :)

telefon:https://www.gittigidiyor.com/alcatel-v-5_spp_61578?id=534441027

oyun:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nexon.da3.global
merhaba arkadaşlar. benim lenovo ideapad s400u laptopta görev yöneticisinden ve çeşitli programlardan bakınca 2 slot görünüyor ama bugün açıp baktım 2.slotu ben mi göremiyorum bulamıyorum anlamadım, aşağıda resim ekliyorum bu 2.ram yuvası tam olarak nerede?

Ben bu klavyenin ps/2 kullanıyordum ve G tuşlarına direk oyun içinden görev atayabiliyordum, yani mesela oyundaki B tuşunun görevini G10'a veriyordum ve B tuşu boşta kalıyordu.

Şimdi usb olanı yani G800V var fakat mesela yine oyunda el bombasını B tuşuyla atıyoruz diyelim, ben bunu G10 tuşuyla atacak şekilde ayarlayamıyorum, G tuşlarını görmüyor oyundaki kontrol ayarları, işin garibi oscar editörde de yapamadım, Oscarda G10 tuşuna B görevi verebiliyorum oyun için fakat bu sefer 2 tane el bombası tuşu oluyor, hem B tuşu hem de G10 tuşu aynı görevi görüyor, B tuşu boşta kalmıyor bir türlü oyun içinde.

Bunu nasıl hallederiz sizce?
http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-32av833g-hd-ready-81cm-lcd-tv,1366x768,-30000:1,450-cdm2-2xhdmi,usb-mkv,-32av833g/productdetails.aspx?I_ID=57598

Benim istediğim sadece 2 şey var;

1- Sinir bozucu derecede Backlight bleeding sorunu yaşamamak,
2- Direk USB takıp film izlemeyi düşündüğüm için Altyazı boyutu ve kalitesi.
http://www.sanalmarketim.com/urun/00638e741ee4516b7f33fbd3ccfdf9f9/A4-TECH-KX-2810BK-GAMER-Q-TR-MM-KLAVYE+OPTIK-MOUSE-Siyah
http://www.vatanbilgisayar.com/a4-tech-kx-2810bk-kx-2810bk-kablolu-gamer-klavye-mouse-set/productdetails.aspx?I_ID=50680

Arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum, zaten 50-60tl bütçe ile oyun için başka seçenek yok gibi. Kullananlar memnun mu bu setten? Ayrıntılı bilgi bulamıyorum nette. Başka tavsiyelere de açığım, bütçem dahilinde. Oyun için ama daha çok GTA4,EFLC,Mafia II tarzı oyunlar oynuyorum, fazla özellik aramıyorum açıkçası, fare ele otursun, terletmesin, klavye rahat ve kullanışlı olsun istiyorum.
Arkadaşlar bugün temizlik yapayım dedim komple sistemi. Başlıktaki soğutucuyu kompresörle güzelce temizleyip noctua nt-h1 termal macun kullanarak tekrar taktım, diğer bileşenleri de elimden geldiğince temizledim.

Sistemi açtım ve prime95+furmark çalıştırıp sıcaklıkları kontrol edeyim dedim. Sistem şu:

-MSI 870A-G54 Anakart
-Phenom II X4 955 @ 3.2GHz
-Gelid Tranquillo Cpu Soğutucu
-Team Elite 2x2gb ddr3 1333MHz
-HIS HD6850
-WD 500GB Caviar Green Intellipower Sata 2.0 32MB Cache Harddisk
-SAMSUNG SH-S223C SATA Siyah DVD-RW
-Cooler Master RC 690 II
-Sapphire Pure 625W
-Sunbeam Rheobus Extreme Fan Controller

HWMonitörden baktım çekirdek sıcaklığı 5dk içinde 53 dereceye kadar çıktı, cpu sıcaklığı 46-47 dereceydi, sistem 38-39 derece. Ekran kartı 70 derece. Overclock yok hiç bir donanımda. Acaba termal macunu düzgün uygulamamış olabilir miyim işlemciye? Bu değerler normal mi sizce? İşlemci 125W olan seri. OC olmamasına yani stok voltajla ve hızla kullanmama rağmen biraz daha düşük değerler bekliyordum açıkçası. Kasada ön+egzos 12cm fan 1100rpm de dönüyor. Siz ne dersiniz? Var mı Gelid Tranquillo kullanan?
Arkadaşlar garip bir başlık gibi görünebilir ama durumum şöyle: sistemim şu an bana yetiyor ama taksitle ev eşyası alacağım için yaklaşık 16-18 ay upgrade yapamayacağım. 300TL bütçe ayırdım, belirttiğim süre içinde beni hangi donanımın yarı yolda bırakma ihtimali var sizce? Bu tarz bir sisteme hiç yakışmamış diyeceğiniz bir donanım var mı? Oyun çok oynarım ama fps, detail vs.. fazla kafaya takmam, kasıyorsa detay düşürürüm. Bilgisayar 7/24 açık. Henüz OC ihtiyacı hissetmedim oynadığım oyunlar gereği ama hem ilerde yaparım diye hem de sessizlik açısından listedeki soğutucuyu aldım. Yazın fan takviyesi yapacağım. Hiç gerek yok, böyle iyi derseniz de upgrade işinden vazgeçerim.

Cooler Master HAF-X Kasa çok tahrik ediyor ama değmez bu sistem için sanırım. Mevcut kasam çok çirkin ama bugüne kadar benim kullandığım en kaliteli kasa. HAF-X ile ilgili yorumlarınızı çok merak ediyorum, malum fiyatı düşecek gibi görünmüyor ama çok istediğim bir kasa, bir gün benim olacak :).

-MSI 870A-G54 Anakart
-Phenom II X4 955 @ 3.2GHz
-Gelid Tranquillo Cpu Soğutucu
-Team Elite 2x2gb ddr3 1333MHz
-HIS HD6850
-WD 500GB Caviar Green Intellipower Sata 2.0 32MB Cache Harddisk (500gb yeterli geliyor ve samsunglardaki o iğrenç ses olmadığı için tercih ettim)
-SAMSUNG SH-S223C SATA Siyah DVD-RW
-Cooler Master RC 690 II
-Sapphire Pure 625W
-Sunbeam Rheobus Extreme Fan Controller
-PHILIPS - 22" 220C1SB GENİŞ EKRAN LCD MONİTÖR
Diğer odadaki bilgisayara Motorola SURFboard SB5101 uydunet modemden kablo çekmek için elimdeki 26 metrelik Cat UTP 5e kabloyu değerlendirmek istedim ama modem görmüyor bu kabloyu. Neden olduğu hakkında bir fikri olan var mı?

Bu kablonun kullanım amacı nedir?

Şurda bahsetmiş ama aralarında bir fark yok gördüğüm kadarıyla, hatta daha verimli deniyor 5e için :http://www.bilgisayardershanesi.com/yerel_htm/kablo_tipleri.htm

Modem şu:http://www.motorola.com/Video-Solutions/US-EN/Products-and-Services/Voice-and-Data-Consumer-Premise-Equipment/DOCSIS-Modems-Gateways-and-eMTAs/Cable-Modems/SB5101_US-EN
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 273
İkinci El Bölümü Mesajları: 108
Konularının görüntülenme sayısı: 43.846 (Bu ay: 113)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.