Şimdi Ara

OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
4
Favori
19.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam sizinki şanssızlık galiba. Bundan sonra sorun yaşamazsınız inşallah
  • Merhaba Arkadaşlar. Dün vatan bilgisayardan ocz fatal1ty 550w güç kaynağından bende aldım fakat kutudan garanti belgesi çıkmadı! Daha öncedende almıştım arızalı çıktı geri verdim, ondada garanti belgesi yoktu! sizinkilerde varmı? Sadece fatura olması yeterli mi acaba? :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas_sly

Merhaba Arkadaşlar. Dün vatan bilgisayardan ocz fatal1ty 550w güç kaynağından bende aldım fakat kutudan garanti belgesi çıkmadı! Daha öncedende almıştım arızalı çıktı geri verdim, ondada garanti belgesi yoktu! sizinkilerde varmı? Sadece fatura olması yeterli mi acaba? :(

Yeterli.
  • teşekkür ederim.
  • kardeşim benide eklersen memnun olurum 2 ay önce yeni kurduğum
    sisteme aldım ve 5 gündürde alttaki konuda
    savaş veriyorum çünkü memnunum dedim kabahat oldu
    nerdeyse dayak yiyecem memnunum dediğim içinneyse

http://forum.donanimhaber.com/m_43657949/mpage_2/key_/tm.htm

güzel konu olmuş biraz daha ısındım oczye çünkü 5 gündür baya sğumaya başlamıştım
    yukardaki konudaki yazılardan dolayı bide resim paylaşmıştım
    kasa konular bölümünde burayada paylaşayım ocz psu görünüyor
     OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek)

buda sistemim

1.3R Sys R460Lİ Atx Kasa
    Ocz Fatality Serisi 550W Gamer Modüler Power Supply (OCZ550FTY-EU)
    3.işlemci AMD Phenom II X4 965 3.4GHz (SOKET 938) Am3 Black Editon
    4.asus anakart.Asus M4A88TD-V EVO/USB3 AMD 880G/SB850 DDR3 2000(O.C.) Soket AM3 Anakart
    5.4gb ram.Kingston 4GB (2X2GB) 1333MHz DDR3 Hyperx Ram KVR1333D3N9K2/4G
    6.kart okuyucu Rexpo RCR-185 Dahili Kart Okuyucu
    7. 5 adet 120lik 2si ledli fan 1 adet 80lik fan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Ocak 2011; 9:15:48 >

• @mito1172

Her üründe iyi yada kötü çıkanlar olur. Kaliteli diye alırsınız, sorun yaşarsınız, o ürün sizin için artık kötüdür. Tam tersi kimse önermez, kötü der, siz alırsınız yıllarca sorunsuz kullanırsınız ve o ürün sizin için iyidir.

Ve maalesef bizde kendi kullanıdğını övmek, başkasını kötülemek yada kendi kullandığı ürün kötü çıktı diye onu tüm markaya maletmek gibi kötü alışkanlıklarımız bulunmakta. Ben 6 aydır kullanıyorum ve ne bir ses, ne bir ısınma nede başka bir sorun yaşamadım bu nedenlede almak isteyenede tavsiye ederim. Ama elbette bu PSU en iyilerden değil.

Enermax, Corsair gibi çok daha kaliteli markalar mevcut piyasada. Bütçeniz hangisine yetiyorsa, f/p ürünü olan bir ürünü seçip kullanmak en mantıklı harekettir.
  • @MÜŞAVİR
    ya sormayın bende bunu anlatmaya çalışıyorum
    ama diğer konudaki arkadaşlar çok heyecanlı ve
    sabit fikirliler takılmışlar illa berbat dememi ister gibi
    bir halleri var, tabiki en iyisi değil ama okadarda kötü değil memnunum diyorum
    kabahat oluyor ne dersem yok kötü ocz
    neyse bunlar ya fazla gençler yada aldıkları ocz ürünü
    çok canlarını yakmışki bana taktılar
    herneyse güzel açıklamışsıız bizim insanımızı teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Ocak 2011; 10:48:15 >

• @MÜŞAVİR
    katılıyorum dediklerinizin hepsine. unutuyorlar OCZ varken diğer markalar yoktu. Bulunduğu mevki ve fiyatta başka psu yoktu.
    Doğal olarak ben de OCZ psu almıştım 4ay boyunca(yaz aylarında) kullandım. oda sıcaklığı 33derece iken bile hd4870/x4 sistem tam yükte dahi psu fanı hızlanmadı.
    Sorun yaşıyorlarsa garantiye verebilirler.
    Zamanında çok iyi dedikleri tagan bile illet getirmişti.

@mito1172
    ekliyorum ama o kasanın içi ne öyle çeki düzen ver
  • topladım kardeş merak etme o yeni
    kurdumda çekilen fotoydu burdan bi arkadaş kasa
    konusunda bilgi almak için isteyince çekip koydum o yüzden dağınık
    valla konuyu incelediysen neler yaşanmış görebilirsin nerdeyse linç edilecektim
    neyse teşekkürler eklediğin için
  • ya diretip illa ocz alın desem neysede
    ben memnunum okadarda kötü psu değil deyince
    ve neden kötü diye sorunca olay buraya geldi
    halada tahrik ediyorlar konuda neyse boşver
    sende sinirlendin galiba bişeye ceza almışsın geçmiş olsun
  • kötü psu değil kesinlikle ama şu an alınmaz artık. 150 liraya bunu almak yerine 180 liraya sapphre 625watt daha mantıklı. hem 50 amper veriyor 12v kanalından hem de enermax üretimi. OCZ yi önceden almış olanlarda kullansınlar işte nelerine yetmiyor bir de şunu söyleyim testlerden iyi sonuç alması pek birşey ifade etmiyor. psu nun kalitesi eskidikçe ortaya çıkar. tagan da tüm testlerden geçmişti ama 5 yılda bir sefer garantiden değişmiş bir kere de tamir görmüş psu yu 3. kez patlattım şu an bozuk bir şekilde yatıyor. üstelik 480w psu ya 300w dan fazla yüklenmedim.

http://www.corsair.com/power-supplies/modular-psus/professional-series-gold-2/ax750w.html

bu arada corsairin yeni psu ları da fena durmuyor. fanı %20 nin altı yükte dönmüyormuş tr de 500 den satarlar artık bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 4 Ocak 2011; 1:03:11 >

• haklısın yaşamın bile garantisi yok.
    kaliteli psu bozulmaz diye bir garantide yok.
    ben şuna inanırım bazen şans işidir elektronik
    ve genelde şansım yaver gitmiştir bu konuda
    ocz fiyat ve performans olarak uygun geldi aldım inşallah
    baya beni taşır elbette daha iyileride var ama
    fiyatı fazla geldi alamadım neyse şuan memnunum umarımda
    bu uzun sürer teşekkürler yorumun için

• Bence bu kadar Fatality hayranı toplanmış DH'de fan club kurmuşsa OCZ'nin bi oyun turnuvası falan düzenleyip gerçek Fatal1ty'i de bi Türkiye'ye getirmesi lazım bence.

Hadi sayfa yapalım:
    OCZbizeturnuvayap.blogspot.com
  • yok be kardeş hayranlık demeyelimde şimdilik memnunluk desek
    çünkü daha 2 ay oldu alalı ama yinede iyi fikir
  • arkadaşlar beni de ekleyin ben de yaklaşık 1 ay önce aldım burayı görmemiştim...
    Club'e eklenmek için ne yapmak gerekiyo???
  • @clarion yöneticimize teşekkürler

Konun kilitlenme sebebi konu dışına çıkıldığı içinmiş.
    Eğer bu yorumdan sonra oluşacak gereksiz polemik/marka fanlığı/tartışma olması durumda karışan herkesi şikayet edeceğim. Sonra yorumum neden silindi filan demesin.

Konunun genel amacı OCZ Fatal1ty kullanan arkadaşlara yardımcı olmak, almak isteyenlere bilgi aktarmaktır. Markayla herhangi bir alakam yoktur. Mesela bir arkadaş erkan kartı bağlayacaksa gelip tabiki burda yardım isteyecek; 6pin-8pin nasıl nereye takılır diye. Ama başka marka vs ile karşılaştırıp tartışma yaratmamalıdır. öyle bi düşüncesi varsa konu açmasını tavsiye ederim.

@HeavYMortaR
    Yorum olarak belirtilmesi durumunda anakonuya, listeye ekliyorum. Ve sizi de ekledim. Hayırlı olsun ürününüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 9 Ocak 2011; 17:55:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavYMortaR

arkadaşlar beni de ekleyin ben de yaklaşık 1 ay önce aldım burayı görmemiştim...

???
  • Yorum olarak belirtilmesi durumunda anakonuya, listeye ekliyorum. Ve sizi de ekledim. Hayırlı olsun ürününüz.

quote:

arkadaşlar beni de ekleyin ben de yaklaşık 1 ay önce aldım burayı görmemiştim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj gamer

Yorum olarak belirtilmesi durumunda anakonuya, listeye ekliyorum. Ve sizi de ekledim. Hayırlı olsun ürününüz.

quote:

eyvallah teşekkür ederim... Foto filan lazımsa onu da eklerdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj gamer

Fanın birini iptal etmeye gerek yok bir fan 2 ile 4watt arası güç tüketir. O yüzden sorun olmaz. Ben PSU'nun CF'li kaldıracağı düşüncesindeyim.

konunun tekrar açılmasına sevindim. bu arada ocz sxs2 600w ile 5850 crossfire yapamadım dj gamer ekran kartı bölümündeki arkadaşlarım olmaz dediler. en az 750w psu gerekliymiş ben de almadım 2. ekran kartını . öyle kaldı o iş .

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.