Şimdi Ara

Ocak 2024’te memurların alacağı maaşlar belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
7.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8 binlik seyyanen zam yok olacak. Yani - 8000 bin yapın rakamları.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Asgari ücret kaç olacak peki şuan 11.450tl civarı yanlış bilmiyorsam. Onlara ne kadar zam gelir? Daha doğrusu kaç olur 17 bin tl civarı olur mu?

• Ne kadar inkar edilirse edilsin IMF daima “Önce kamu harcamalarını azalt. Bu kadar memur ne iş yapıyor, bunlara mayış verme.” der…

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polisin avukattan zengin olduğu ülkede vatandaşın hakki hukukunun devlet nezdinde anlami kalmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt

Niye -8000 oluyor .valla şu durumda memur gayet güzel alıyor.bide ağlıyorlar bu maaşları özel sektörde zor görürler.üstüne doktorlar 53 almıyor döner sermaye vs baya katlanıyor maaşları

• öğretmen niye en düşük o da üniversite okudu sınav kazandı

• iyi de bu maaşları şimdilerde alan memurlar da var. bunlar en düşüktür.

• Miktarları beğenmeyen şahıslar sizi orada kimse zorla tutmuyor özel sektör sizi bekler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • realitych R kullanıcısına yanıt

Düz memurdan fazla alıyorlar, daha ne alacaklar. Bir de ders verip para alırlar üzerine. Çalışma saatine göre çok bile aldıkları.

• 0zkanK. kullanıcısına yanıt

Bunlar zaten enflasyon farkları eklenmiş hali gördüğüm kadarıyla. Ocak 2024 için %15'te anlaşıldı. Araştırma Görevlisiyim, şu an 31 bin alıyorum. Sözleşmeye göre enflasyon farkı olmaksızın 45 bin lira mümkün değil.

• İlcemde neredeyse hiç yangın çıkmaz. Yılda bir iki belki. İtfaiyeci de maaş almasın. Veya imam vaiz namaz kaç dk sürüyor, günde en fazla 2 saat çalışıyor.

Ve yukarıdaki maaşların çoğu yanlış, 22 bin minimum maaş denildi. 22 bin içinde çalışmayan eş ve 2 çocuk yardımı var. Yaklaşık 1500 lira. Düz yeni atama bir memur 20500 lira aliyir.

Bu TÜİK verileri ile de ocakta zam verilir. Hadi yüzde 50 enflasyon olsa 30000 ini ancak bulur

• turkay23 kullanıcısına yanıt
    Emeklinin kök maaşı gibi verdiler. Yani 8000 lira zam gelirse bile maaşı aynı kalacak.

• turkay23 kullanıcısına yanıt

tanıdığım bi memur var, emekli olup özel sektöre geçmeyi planlıyor, tabi maaş artı primler var. sanıyorki özel sektörde aynı paraları alacak asdfddsafsds

• polis maaşı doğru değil. zam sonrası enflasyon farkıyla 37-38 olur.

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt

17 ne vasıfsız birine 17 masrafıyla beraber 25 mi ödiyecez?

14 e falan çekerler bize 19-20 olur.

• Köl Tigin K kullanıcısına yanıt

Bu 8000 TL seyyanen zam muhabbeti vardı ya birde ?

Bence enflasyon farkı eklenmemiş hali.

• Ocak 2024 İstanbul'da ortalama ev kirası 20 bin lira.

Etin kilosu 700 lira.

Kıymanın kilosu 500 lira.

Elektrik faturası gelir 500 lira.

Doğalgaz gelir 1000-1500 lira.

Vs vs..

Verdikleri maaş çok değil yani. Geçmiş olsun.

He nedir evi ve arabası olan için ideal. Ama kirada olana yetmez.

• 0zkanK. kullanıcısına yanıt

8000 tl seyyanen zamla birlikte zaten benim maaşım o kadar. Yapılacak zamlar da taban maaşa yapılacak, seyyanen dahil edilmeyecek bildiğim kadarıyla. Yani, burada yazan maaşların imkanı yok 2024'te. Bunlar enflasyon farkı dahil edilmiş zamlar olabilir ancak. Başka ihtimali yok. İlk 6 ay için %15 anlaşıldı, burada benim maaşımda %50 artış var.

• Asgari ücretin 11400 emekli maaşlarının 7500 ve en kötüsü dul ve yetim aylıklarının 4000-5000 lira olduğu ülkede memura bu paralar fazla bile.

• bu maaşlardan şikayet edenleri özel sektöre davet ediyorum.

balıklama atlayanlara kısa açıklama:

çok iyi para demiyorum! özel sektörde çok daha fazla çalışan çok daha kötü durumda diyorum.

büyük resmi unutmayalım, kefenle gezen "yetmez ama evet" diyenlere içimizden bol bol küfür ederken....

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.