Şimdi Ara

OBP HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun sorular aciklandi herkes az cok hatirladigi kadariyla gelecek netlerini biliyor.Ben bekledigimin ve calistigimin ustunde bir sinav cikardim.Ama her zaman oldugu gibi gene beni ayagimdan tutup cekecek birsey var bu sistemde.Sbsde ortalama bir ogrenciydim 430 puanim vardi istanbuldan bazi liseleri yazmistim babam asla boyle konularda baski yapmsz kabul etmisti ama genede 1 2 memleketten lise yazdik.Sonuc olarak eger okul puani olmasaydi benim 440 olacak ortalamam 430a dustu ve istanbula gidemedim.O zamanlar sbs puan dusurdugu icin cogu kisi tepkiliydi.Tabi ozelde okuyanlatin pek umrunda degildi sonucta cocuk yastaydik ve hak adelet kavramlarimiz gelismemisti.Ama suan hepimiz gerek devletin gozunde resit insanlarin gozunde de koca koca adamlariz gene bircok kisinin hakki yenecek ama biz gene tepkisiz kalacaz cunku bu sefer ygs 30-60 puan veriyor puan dusurmuyor bence bu bir algi oyunu eminim puanlarimiz dusurulse daha cok isyan eden olacaktir.

Temel liseler yeterince degil hic denetlenmiyor not ve mufredati islemesi olarak bu da yetmezmis gibi devlet bu kuralsiz okullara destek ve ogrenci gidisini sagliyor basindan yuk savarmis gibi.Demem odur ki bizim sesimiz ne zaman cikicak iyi kotu bir yeri kazanip yerlesecek ve bu konular hic aklimiza gelmeyecek ve bu sistem hep boyle kalacak.Dusunsenize bu cocuk belki istanbulda daha cok gayret edecek ve daha iyi bir lise hayati gecirecekti.Ben tek kisi degilim binlercemkz boyle ornek olsun diye belirtmek istrdim insanlarin kaderleriyle boyle oynanmamali.Halk devlet icin degil devlet halk icin olmali.Uzun yazdigim icin uzgunum icimi dokmek istedim ve aksam saatleri insani duygusallastiriyor.Merak edenler icin
    Tarih 43
    Cog 9
    Felsefe 26
    Obp 68

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bende eğer kaybedersem obp den kaybedeceğim

Lanet olsun

4. Senem bu sene.

Geçmiş yıllara göre cok iyi sıralamalar yaptım ygsde

lysde muazzam geçti
    Hedefim diş e cok yaklaştım. Ama obp olayı aklıma geldikçe karamsarlık basıyor.

Düz lise mezunuyum, bir kez bile hocalar kıyak geçmedi yüksek sözlü vermediler. Yalan yok bende bilinçsizdim çalısmadım
    Obp m 72 geldi

Herneyse
    Ulan tam hedefime cok yaklaşmışken Temel lise bebeleri şişirilmiş 95 obpler le sınavda benden az yaptıkları halde önüme geçecekler.

Bu senede kazanamazsam ancak obpden dolayi kazanamam.

Öyle de olursa kesin intihar ederim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PureWhite -- 20 Haziran 2016; 1:48:59 >

• Kardesim anladigim kadariyla sabirlo bir adamsin en kotu ihtimalle kendine daha dusuk bir hedef secmeni oneririm hayata havlu atmak bu kadar kolay olmamali.Obpye gelince tek istedigim bizi geriye dusurmemesi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.