Şimdi Ara

Antidepresan gerekliyse kullanın!(Çok ön yargılı konuşmuştum daha önce)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 3.5 aydır antidepresan kullanıyorum.İlk 1 ay Citoles 10 mg buspon 5 mg almıştım.Her şey güzel gidiyordu,sosyal ilişkilerim düzelmiş ve kaygımı aşmıştım.Sonra doktor ilacın dozunu artırdı ve citolesi 20 mg yaptı.İlk 1 ay aynı şekilde gitti.Sonraki 1.5 aylık süreçte ders çalışmayı aksatmaya başladım.İlaç bünyeme ağır gelmişti.Uykum geliyor,dikkatim dağılıyor,kilo alıyordum.Bense hemen kullanmayın diye kestirip attım.Bunun kararını siz vermeyin bir sorununuz varsa doktorunuza danışın.Bugün yeniden doktora gittim.Olanları söyledim.Keşke daha önce gelseymişsin dedi ve dozu yeniden 10 mg düşürdü ve onun yanında daha dinç tutacak modiwake diye bir ilaç yazdı.Bakalım bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek.Allah benim gibi bu tip sorunları yaşayan ve başka türlü hastalıkları olan herkese şifalar versin.Herkese iyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 12 Aralık 2016; 16:39:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Katılmıyorum yeteri kadar kullanıldığında hayat kurtarıyor misal ben kullanmayınca kendimi atasım geliyo böyle kardeşimi bıçaklamak falan istiyorum sürekli stres ve kaygılı oluyorum dozunda kullanılırasa faydası buyuk doza göre uyuşukluk yapıyor ama bağımlılık yaptığıda bi gerçek

• 20 mg bana iyi gelmedi.10 mg iyiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uruk-Hai

20 mg bana iyi gelmedi.10 mg iyiydi.

hocam kullandığınız ilacın adı neydi acaba ?
  • doktor bana laroxyl(boyle mi yazılıyor emin değilim) adında bir antidepresan verdi bilen var mi kullanmalı miyim 5 ya da 10 mg olmasi lazim

• Doktor kullanın diyorsa kullanılmalı. Kullanmasaydım belki intihar etmiştim

• Dozu artırınca kötü oluyorsa dozu düşür nası fikir o.o
    cipralex, prozac sersemletmeden düzeltiyor diyebilirim genel kanı olarak. Xanax falan aman diyim, sadece ilaca değil depresyona da bağımlı olabilirsiniz kullanınca.
  • Steve Paul Jobs kullanıcısına yanıt
    Citoles 20 buspon 5

• Bu da yeni moda galiba. Ya hu birader su namazi antidepresan niyetine kilmayin ak. Namaz ibadet niyetiyle kilindiginda namazdir

• Benimki 10ken iyiydi 20 biraz agir geldi.

• Andromeddah kullanıcısına yanıt
    Namaz zaten kiliyorum dostum.O da psikolojik anlamda iyi geliyor.

• onikikırkbes O kullanıcısına yanıt
    Haklisin hocam dozu azaltmak mantikli

• Andromeddah kullanıcısına yanıt
    Niye Allah kızıyor mu :D

• Heheh cok komikmis qnq

• gecen yil kullandim bende hemde son ay doktor 100 mg kullandirdi fazlasiyla kilo aldim ama ben kaygiliyim diye kullandirmisti doktor . Ygsden sonra kullanmayi biraktim vede bir sorun yasamadim birakirken kendim biraktim. Kullanilmasananiz daha iyi bence benim gibi durumlar icin kullaniyorsaniz. Ciddi sorunlar icin elbette kullanilmali.

• bana 10 bile agir hocam bir kere kullandim üstelik

• up
  • iki kez psikiyatra gittim iki ilaçta bana yaramadı 1. de pek sorun yaşamadım göz bebeklerim aşırı büyüyor diye kendim bırakmak istedim. 2.de berbattı şikayetlerimle okuduğum kadarıyla uyuşmayan bir ilaçtı çok fazla gülümseyen sohbet etmeyi seven ben insanları çekememeye ve gülmemeye başladım + uyku yaptı. Resmen mimik yetimi kaybetmiştim ya o ilacı hatırlayınca kötü oluyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.