Şimdi Ara

Sınav anındaki konsantreyi artıran hap // Daha yüksek netler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
16
Cevap
4
Favori
36.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Var mıdır? Nedir? Bahsettiğim zararlı kimyasallar değil.

Geçen sene eczaneye gittiğimde eczacı bunu bana önerdi. Sonra araştırırım dedim. Böyle ürünler kullanan, faydasını gören var mı?

• Balinan ceviz ye bak ise yarar :) ya da kecboynuzu pekmezi derlerdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omega 3 için hafızayı güçlendiriyor diyorlardı
  • günah panpa
  • B12 ve balık yağı ufak faydalı oluyor ama uzun ve istikrarlı kullanman lazım. Bu arada 15 gündür fazla kahve içiyorum hafızamda zayıflama var sanırım kafein b12'leri azaltıyor?
  • efsane hap pharmaton

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unfaithfull -- 12 Kasım 2012; 7:37:42 >
  • bak arkadaşım ne kadar sevmesemde bu tarz işlere bulaşmış biriyim,kısa özet geçiyorum.

dextroamfetamin ve amfetamin türevi stimulantlar vardır,kırmızı reçeteli. onlar insanı uyarır,çoğu kişi amerikada ders için istismar eder, esasında hiperaktivite ilacıdır. beni aşırı uyardığı ve paranoyak yaptığı(aynı zamanda çok fecide terletir) için bıraktım. tavsiye etmiyorum,yan etkileri çok kötüdür.ama DEHB varsa sizde,gideceğiniz ilaçlar budur. arkadaşımda DEHB vardı,adamın her hareketinde çok büyük farklara yol açtı. hani hayal ediyordumda sınava girse ilaçsız max 300 yapar,ilaçla 450 yi rahat görür. ama normal biriyseniz tavsiye etmiyorum yinede.

stimulant olmayan,wakefulness agent diye satılan modafinil içeren maddeler var birde. o da hemen hemen aynıdır,az da olsa görülen ÇOK ÇOK kötü bir yan etkisi var (http://en.wikipedia.org/wiki/Stevens%E2%80%93Johnson_syndrome 18+) bunu yaklaşık 4-5 ay kullandım,uyku düzenim bozuldu ve bi kaç psikolojik soruna yol açtı uykusuzluk. tercihen bu haftada 2 gün yada 1 hafta tam kullanım iki hafta ara gibi,aralıklı şekilde kullanılırsa bence iyi olabilir. ilk aldığım gün,32 saat ayaktaydım. ayrıca kendisi bir nootropictir,bazı testlerde zihinsel performansı arttırdığı kanıtlanmıştır,amerikadaki uçak pilotlarına stimulant yerine verilmektedir çünki geçen yıllarda bir kaç kaza yaşandı. stimulantlar aşırı uyarıp bir nevi gaza getirdi ve kanadalı askerleri bombaladılar afghanistanda.

bunların dışında,az da etkiye sahip olsa yanetkisi çok az olan *racetamlı şeyler deneyebilirsin ve tavsiyem odur. hem ucuz,hem etkileri orta halli(çoğu vitamin,omega falan 0 etkiye sahiptir normal besleniyorsan.B ve Dvitamini hariç.). ilaç adı nootropil zannedersem,piracetam içeriyorum

başka şeylerde var ama bu kadar popüler değiller. örneğin stimulant olmayan,wakefulness agent diye geçirtilen atomoxetine içeren ilaçlar var,bende hiç bir işe yaramadı.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nootropic buradan işe yarayan maddeler listesine bakabilirsin.

ayrıca şunu diyeyim,iş sizde biter. tembelseniz bunlar hiç bir işe yaramaz,vücudunuza boşa zarar verirsiniz. ben hertürlü birbirine çok yakın netler aldım,bazen ilaçsız daha rahattım.ilaçları bence,bol aralıklı olarak,az miktarda sadece atıyorum 3-4 saat çalıştınız konu bitmedi,üzerine 1-2 saat fazla çalışmak için kullanın. tabi piracetam hariç,o besin takviyesi gibi birşey,hergün kullanın ,yanında da bi kahve rahat edersiniz.

düz olarak ne tavsiye edersin ustam diyorsanız,adam akıllı bir B vitamini kompleksi,yanında D vitamini ve nootropil. bunları hergün kullanabilirsiniz ve bir sorun olmaz.

ama ben hiç birşey kullanmıyorum çünkü pek bir yararını göremedim ilaçların,kalkıp eczaneden almaya ve gidip içmeye üşeniyorum. modafinil ve stimulant kullandığım zamanlarda,ders çalışmaktansa 18-19 saat aralıksız(yemek yok,sade tuvalet) bilgisayar oynadığım oldu. niyetiniz bozuksa hiç bulaşmayın. bir nevi beyin steroidi gibi düşünün,siz çalışırsanız size bir iki saat ekstradan zaman sağlayabilir,o uyku gelme olayını,sıkılıp esneme olayını çözer. ama gidip sınavda içerseniz ne olacağı,yada sürekli kullanıp sınavdan önce bırakırsanız ne olacağı konusunda yorum yapmıyorum. aralıklı olarak kullanın kullanacaksanız. ama dediğim gibi en temizi bi piracetam çakın yanındada B ve D vit.

• İçersinde 100mg kafein olan hap '' cafergot''
    Sakinleştirme amaçlı da + olarak dideral

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyzk -- 12 Kasım 2012; 10:48:59 >
  • Akla en yatkını b vitamin kompleks ve d vitamin kürü uygulamak. Biyolojiyle ilgisi olanlar bilir, bu vitaminleri hangi besinlerle ya da diğer vitaminlerle alırsak etkisi tam görülür?

Nootropik ilaç kullanan biri anlatıyor, sınav için kullanmış fakat o dönemde sara hastası olmamasına rağmen epilepsi nöbeti geçirmiş. Birkaç kişi de ilacı bırakınca beyin afallıyor diyor.

Sınava girerken kafein almak faydalı olabilir. Ama aynı zamanda dideral diye bir ilaçtan bahsetmiş bir arkadaş. Bu beta bloker genelde performans anksiyetesinde kullanılıyor fakat kafein adrenalini artırırken dideral azaltır ve nötr durum olur diye düşünüyorum. Yanlışsam düzeltin.

Sınavlarda heyecanlanmıyorum ama asıl sınav günü heyecan olacağı aşikar. Bu durumda dideral heyecanı yenmede işe yarayabilir ama aynı zamanda beyin aktivitesini olumsuz yönde etkilemesin? Bilgisi olan vardır.

Son olarak bu konuları ayrıca bir doktorla konuşmak istiyorum. Nörolog mu yoksa psikiyatrist mi daha uygundur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yumuklu sucurta -- 12 Kasım 2012; 14:23:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yumuklu sucurta

Akla en yatkını b vitamin kompleks ve d vitamin kürü uygulamak. Biyolojiyle ilgisi olanlar bilir, bu vitaminleri hangi besinlerle ya da diğer vitaminlerle alırsak etkisi tam görülür?

Nootropik ilaç kullanan biri anlatıyor, sınav için kullanmış fakat o dönemde sara hastası olmamasına rağmen epilepsi nöbeti geçirmiş. Birkaç kişi de ilacı bırakınca beyin afallıyor diyor.

Sınava girerken kafein almak faydalı olabilir. Ama aynı zamanda dideral diye bir ilaçtan bahsetmiş bir arkadaş. Bu beta bloker genelde performans anksiyetesinde kullanılıyor fakat kafein adrenalini artırırken dideral azaltır ve nötr durum olur diye düşünüyorum. Yanlışsam düzeltin.

Sınavlarda heyecanlanmıyorum ama asıl sınav günü heyecan olacağı aşikar. Bu durumda dideral heyecanı yenmede işe yarayabilir ama aynı zamanda beyin aktivitesini olumsuz yönde etkilemesin? Bilgisi olan vardır.

Son olarak bu konuları ayrıca bir doktorla konuşmak istiyorum. Nörolog mu yoksa psikiyatrist mi daha uygundur?

psikiyatr daha uygundur,ama dediğim gibi ilaçlar pek bişeye yaramaz konu tutumunda biter diyip başından savabilir ve doğrusuda budur. dideralle stimulantı yan yana kullanmak feci kardiyovasküler problemlere yol açabilir,dideral kullanırken(esansiyel tremor için) koşu bandında bayıldım,birşey olmadı ama yinede dikkatli olmak gerek.

o tarz heyecanı bastırmak için,en kesin çözüm bi benzo türü ilaç olur. ama uykun çok gelirmi bilemem,kesin sakinleştirir seni. benzolar yeşil reçetedir,xanax falan kesin çözümdür ama bağımlısı olma hayatın kayar. sınavdan bir gün önce yatarken içersin,ve birdaha içmezsin yeter sana kesin kaliteli uyumanı sağlar ama dikkat et alarm falan kur geç kalıp hayatını kaydırma

• adam gibi çalışın ve dua edin Allah'tan isteyin,bunlarla uğraşacağınıza biraz daha konu çalışıp soru çözün
  • Neyin zararlı neyin zararsız olduğunu araştırmak, daha sağlıklı ve rahat sınav dönemi geçirmek için bilgi edinmenin nesi kötü? Benim kılavuzum ilimdir. Siz duanızı edin. Umarım herkes istediği yere gelir.

• Pharmaton Hakkında Görüşleri alabilir miyiz kullanan arkadaşlar var mı varsa etkisi nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumuklu sucurta

Neyin zararlı neyin zararsız olduğunu araştırmak, daha sağlıklı ve rahat sınav dönemi geçirmek için bilgi edinmenin nesi kötü? Benim kılavuzum ilimdir. Siz duanızı edin. Umarım herkes istediği yere gelir.

inşallah yan gelmezsin
  • Ritalin ve türevi ilaçlar, yani uyarıcıların bir çoğu bu bahsettiklerine giriyor. Ancak, bu tür ilaçların rahatsızlığı olmayan kişilerde kullanımı çok sakıncalı. Öyle ben alayım çalışayım sınava gireyim diye alırsan adamı mahveder. Tabii ilgili rahatsızlığın (DEHB, DE vb) var ise almaman bu sefer büyük zararına olacaktır. Özellikle bu rahatsızlıklardan muzdarip olanlar, bir süre kullanıp bıraktıklarında; tek tük-duruma bağlı kullandıklarında depresyon, anksiyete gibi psikiyatrik rahatsızlıklar görebiliyorlar. Bu ilaçlar, özellikle DEHB grubu hastalarına yönelik tüm ilaçlar, kullanıldığında bu grubun performansını %450 ye kadar artırabiliyor. Örneğin dehb rahatsızlığı olan biri tedavinin olgun evresinde -ilaçsız 300 puana bile yaklaşamazken- 470-480 sınırını zorlayabilir. Aklınıza, kafanıza göre ilaç almaya kalkışmayın. Çeşitli mineral, besin, vitamin takviyeleri kullanmak belki karınıza olabilir ama kesinlikle ve kesinlikle bakıp ettiğinize göre böyle hapları kullanmayın. Hele özellikle belli bir amaç için, düzensiz, alakasız zamanlarda hiç kullanmayın. Bu konu altında satılan birçok ilacın ciddi yan etkileri vardır. Bu yan etkileri rahatsızlık sahibi birçok insan absorbe eder, rahatsızlıkla bir alakanız yoksa olan size olur. Dikkatli olun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.