Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şeytan 2070S al bekleme diyor, mantığım 3070'i bekle diyor. Siz olsanız ne yapardınız
  • 2070s al bekleme , bende öyle yaptım.Kaldıki sistemine baktığımda ilaç gibi gelecektir zaten.
  • Bekle bekle ömür bitiyor hocam.

Her zaman daha iyisi olacaktır.

Yaklaşık 4 senedir GTX 1070 kullanıyorum.

Üzerine 2070 ve sonrasında 2070S geldi hiç yarı yolda bırakmadı beni.

Şimdi 2K monitor aldım.

Yeni bir işlemci ve ekran kartı alma arefesindeyim.

Uygun fiyat bulur bulmaz 3700x ve 2070S kombosu düşünüyorum.

Sonra birkaç sene daha arkamıza bakmayız diye düşünüyorum :)
  • %100 3070 bekle hem rt acısından hem dx12 ultımate acısından.Hem dlss 3.0 acısından.Hem daha az ısı yonunden.Hemde hdmı 2.1 yuzunden
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    ömürümüz beklemekle geçiyor :) bu aralar benimde kart alasım var. işlemci 3770k. kart alsam diğer bileşenlerde dürtecek en iyisi beklemek yinede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Romanoviç -- 3 Haziran 2020; 21:11:58 >
  • bekle bekle zaman geçmiyor... kuru bekle, yeni nesili bekle, onu bekle, bunu bekle. evga 1080ti hybrid sc2'den yine evga 2080 ti xc ultra'ya geçtim. stock 7700k ile 1440p'de multiplayer cod mw'de ray tracing açık 120-165 fps alıyorum. Verdiğim en doğru kararlardandı. Sadece sıvı soğutmadan hava soğutmaya geçince o fan sesi rahatsız ediyor.. Evga hybrid kit arıyorum didik didik, bulamazssam biraz BEKLEYİP ekwb sıvı soğutma uygulayabilirim. o da en az 3000 küsür tutuyor.
  • Yorumlar için teşekkürler sanırım beklemeyip yeni bir kart alacağım. Sadece rx 5700 xt mi alsam yoksa 2070 super alsam karar veremedim. Aynı performansta 2 kart ve aralarında modele göre 1000-1500 TL gibi bir fark var ve 5700xt'yi sorunsuz kullanıyorum diyen de var sorun yaşıyorum diyen de var. Hafta sonu iyice araştırıp bir karar vermeye çalışacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Mentor

Yorumlar için teşekkürler sanırım beklemeyip yeni bir kart alacağım. Sadece rx 5700 xt mi alsam yoksa 2070 super alsam karar veremedim. Aynı performansta 2 kart ve aralarında modele göre 1000-1500 TL gibi bir fark var ve 5700xt'yi sorunsuz kullanıyorum diyen de var sorun yaşıyorum diyen de var. Hafta sonu iyice araştırıp bir karar vermeye çalışacağım.
    Navi kart sistemden sisteme çok farklı durumlar yaratıyor.Acil ihtiyacın yoksa ampere ve big navi leri bekle.
  • Acil ihtiyaç yok ama elimde para var ve mevcut kullandığım ekran kartı hala 2. elde değerlendirilebilecek durumdayken upgrade etmek istiyorum. Yazın bu kartlar çıkıyor olsaydı beklerdim ama yeni kartların gelmesi yeni yılı bulacak gibi. Hazır şu günler ağırlıkı olarak evde zaman geçiriyorken bu şekilde değerlendirmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Mentor

Acil ihtiyaç yok ama elimde para var ve mevcut kullandığım ekran kartı hala 2. elde değerlendirilebilecek durumdayken upgrade etmek istiyorum. Yazın bu kartlar çıkıyor olsaydı beklerdim ama yeni kartların gelmesi yeni yılı bulacak gibi. Hazır şu günler ağırlıkı olarak evde zaman geçiriyorken bu şekilde değerlendirmek istiyorum.
    5700 veya 5700xt alabilirsin o zaman.Nvidia da fiyatını hak eden pek kart yok.4k civarı 2070 super yakalarsan alabilirsin.
  • 1660 super her zaman para eder.bu çıkarıp 2070 super takmak da ne bileyim adam gibi fark olsun 2070 alacağına 3060 al. 4 bine şimdi 2070 alacağına 4.5 5 bine yeni seri al yani şimdi alırsan 1660'tan zarar etmeyeceksin belki ama demode kart alacaksın.nvidia bu konuda katıdır kimse 1000 serisi dururken 900 ya da 2000+1600 serisi dururken 1000 serisi ve yine kimse 3000 serisi dururken 2000 serisi almak istemez/almamalı çünkü adamlar hep yeni seriye çalışıyor.
  • NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Gerçek mi bilinmez ama enteresan olduğu kesin. Kartın iki yüzünde de fan var görünüyor. Biri başında biri sonunda. Garip bir tasarım, ama oldukça da güçlü bir soğutma gibi. Komple soğutucu bloğu, hem de iki taraflı. Yani kart aşırı güç tüketip ısınıyor olabilir.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
    NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Ön-arka şeklinde gösterilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 6 Haziran 2020; 12:19:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mamad kullanıcısına yanıt
    Nvidia değişik tasarımlar üzerinde çalışıyor olabilir. Bu da onlardan bir tanesinin sızıntısı olabilir.
  • Sahte veya gerçek bilemiyorum ama tasarıma bayıldım.
  • şu anda ekran kartı alınmaz. 2-3 aya yenileri gelecek... aynı paraya çok daha güçlüsünü alma ihtimali her zaman var.
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Dün gece bir halt yedim anlık bir gazla incehesapdan 6600 e asus rog strix 2080 super aldım. Sonradan 'napıcam ben bunu' pişmanlığı oluştu tabi ki ama piyasa şartlarına göre güzel fiyata geldi. Temiz bir 2070 super bulursam belki onla takaslarım yada hiç bir şey bulamazsam da kullanırım uzun bir süre diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üzüldüm, bence çok yanlış bir karar. ama kaybedilmiş bir şey yok; geldiğinde iade edebilirsiniz ve paranızı geri alabilirsiniz.

3-4 ay sonra pişman olmaktan iyidir. hatta 1-2 ay sonra olabilecek konferansta bile pişman olabilirsiniz.

dedikodular doğru çıkıp nvidia gpular 7 nm'ye falan düşerse kimse 2000 lerin yüzüne bakmaz, adını bile anmaz. ve çok değil sadece 3-5 ay sonra bu olabilir. kartın 2.el bedeli çok dramatik şekilde düşer.

1000 serisi 900 serisine işlemci mimarisinin değişimiyle birlikte fark attı ama 2000 serisi 1000 serisinden bariz şekilde daha güçlü olamadı. ancak mimari gelişirse 3000'lerin 2000'lere nal toplatma ihtimali yüksek gibi...

bence tekrar düşünün, taşının, kararınızı verin... ama ben bu yukarıdaki hikayenin gerçekleşmesine kaç defa şahit oldum hatırlamıyorum.

anlıyorum heveslisiniz ama konsol nesli de değişiyor, gpu nesli de değişiyor. şu anda 2000 serisi sıfır kart alınmaz. 6600 lira çok ciddi bir para; doğru ve en efektif şekilde harcamak lazım.

bu arada uygun fiyata 2.el alana bir şey demem ama kesenin ağzı açılıp sıfır alınacaksa 3000 serisi beklenmeli... aksi takdirde kısa süre sonra çok zarar edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 6 Haziran 2020; 18:54:19 >

• Kullanacaksanız CoilWhine durumuna bakın takar takmaz. Asus'larda çok sık görülüyor.

2080 Tİ Strix iade ettim amazona, Tarayıcı açınca CW geliyordu karttan :)
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Soğutmasını algılayama çalıştım ama hiçbir şekilde mantığa oturmuyor.

Hadi kasa içine yakın olan fan blower görevi görüp arka fanda dışarı atacak desen arka fan yine kasanın içinde kalıyor, beynim yandı.

Üstelik o fan tasarımıyla blower sistemide yapamazsın. Hadi onuda geçtim o iki fanın arası daracık küçücük bir heatsink sığar ancak. Fake muhtemelen.

Ayrıca nvidianın bir daha blower tarzı çalışan kart yapacağınıda düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Haziran 2020; 19:5:32 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.