Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunu bize böyle düşündürttüler konunun ilk mesajlarında yok çok uyguna gelecek yok bilmem ne bunu ben kurupta hayal etmedim kafamdan. Ben, evli barklı kişi kirada oturan fatura ödeyen vs. biri için bir karta 8.500-9.000 TL akıl karı değil dedim. Gidip illa bu karta 8-9k versin demiyorum ki ne alaka ? bu adamında bu kartı isteyip alamamasından bahsediyorum günümüz şartlarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dezert -- 15 Eylül 2020; 9:46:31 >
  • https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/isobq9/canada_computers_3080s_all_listed_w_prices/

Canada, %13 (ON - Ontario sanırım) vergisi dahil fiyatları;

MSI GeForce Gaming X Trio $1099.99 - $1242.99

MSI Ventus 3X $1049.99 - $1186.49

Gigabyte Eagle OC $949.99 - $1073.49

Gigabyte Gaming OC $999.99 - $1129.99

EVGA XC3 $1049.99 - $1186.49

EVGA FTW3 $1109.99- $1254.29

Asus Tuf OC $999.99 - $1129.99

Asus Tuf $949.99 - $1073.49

Zotac Trinity $949.99 - $1073.49

Kanada dolarıyla fiyatlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MontrealR

Arkadaslar iş bankası banka kartından çektirsem nasıl olur amazon .fr için , kredi kartından mı
    banka %3 4 komisyon alıyormuş kredi kartınden döviz ekstresi açtırıp alcaksın komisyon ödememek için
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    16,500- 18.000 arasında markaya gore degişien fiyatlar olur diye dusunuyorum.
  • Daha ilk gün dedim PSU arayışına gecicek millet diye şimdi tirim tirim arıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamun aleykum. Üstatlar bir şey soracağım, PSU'mu resim olarak paylaştım. İ7 10700K işlemci ile RTX 3080 kullanmak var niyetimde. Overclok işleri yapmıyorum anlamamda. PSU'um RTX3080 için yeterli mi sizce ?
    NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • mtilhan kullanıcısına yanıt
    1000 kanada doları 760 amerikan doları yapıyormuş.. 5689,14 TL. Bilgi olarak ekleyelim.
  • ottomanempiree O kullanıcısına yanıt
    12v+ kanaldan 648 w veriyor çok iyi bir değer overclok yapılmayacaksa yetebilir belki.
    Hocam önerilen neyse onu kullan bence. Çalışır mı çalışır ama böyle bir sistem için alınacak bir risk değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Ya burhan abi şu "4.805 TL ye Rtx 3070 türkiyeye gelecek 500 dolar x dolar kuru yapınca 4805 tl mi yapıyor daha az yapıyor nvidia kdv yi falan herşeyi ekleyip söylemiş" diyen arkadaşı gördün mü ? Forumdaki bazı arkadaşları heyecanlandırmıştı 1 sayfa mesaj yazıyordu kimse okumuyordu nerede o ? Bayadır forumda insanlara umut vermiyor 2080 Ti 3.500 tl eder artık falan diyordu göremiyorum o arkadaşı fiyatlar çıktıkça kaybolmaya mı başladı ? Görürsen söyle şu güzel hesap kitabıyla bize de bi Rtx 3080, 3090 birşey ayarlasın iyi hesaplıyor o.
    Dostum.

Sana diyeceğim şey şu. 5250tl ver bana sana sıfır kutu açılmamış 3070 getiririm..

7200tl ye 3080 getiririm. 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MontrealR

Arkadaslar iş bankası banka kartından çektirsem nasıl olur amazon .fr için , kredi kartından mı
    Place order in euro yap dostum sakın try ile order yapma.

• Her nekadar hala NDA sebebiyle inceleme açıklanamıyor olsada. Youtube ta birçok videoda 2080ti leri telaşla satmayın pişman olabilirsiniz denilmeye başlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 15 Eylül 2020; 10:32:38 >
  • Yabancı forumlarda vs de bu konuyu açtım. Orada herkes bu PSU'nun yeteceğini söylüyor rahat bir şekilde.

NVIDIA'nın 750w demesine bakmayın yazmış çoğu kişi. Nvidia o öneriyi garanti olsun diye yapıyor. Çünkü piyasada 500-600 watt yazıp vaat ettiği değeri asla veremeyen markalar var falan yazmışlar.

Bir yandan tedirginim bir yandan kartı alayım öyle deneyeyim olmazsa, PSU değişirim diyorum. Çoğu kişi sorun olmaz deyince fazladan para veresim de gelmiyor.
    Hocam temelde haklılar, 650W besler ama ben kendi mantığıma göre riske girilmemesini düşünüyorum. PSU sistemin en hayati bileşeni. Öyle bir işlemci öyle bir ekran kartında önerilen neyse en az onu kullanırdım ben olsam. 3000 serisi gelmeden ben de PSU yenileyip 750W'a geçtim. Xigmatek PSU vardı bırak 3080'i yumurta emanet etmem. Tüm bileşenler PSU'ya emanet sonuçta.
  • darth plagueis the wise D kullanıcısına yanıt
    Eyvallah üstat siz hangi PSU'yu tercih ettiniz acaba ?
    Forumda çoğu kişi High Power 750W 80+ GOLD tercih etti onu aldım ben de. F/P olarak çok güzel bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HexfeT

AMD TDP konusunda hile yapıyor. Çoğu kişi bunun farkında değil.

Nvidia'nın verdiği TDP değeri kartın üzerindeki tüm bileşenler dahil PSU nun 12V hattından çektiği net maksimum güç.

AMD nin verdiği TDP değeri ise sadece GPU'nun VRM den çektiği güç. Yani vram'ler, diğer bileşenler ve VRM lerin devasa verim kaybı vs. hepsini hariç tutuyor ve göstermiyor. ATI'nin 225W TDP dediği kartın totalde 300W'ı aştığını düşünüyorum.

Yani AMD'nin verdiği TDP değerini Nvidia ile karşılaştırmadan önce kabaca 1.35 ile çarpmak lazım.

Yakında bu konuyu netleştirip ölçümlü, ispatlı inceleme yayınlayabilirim.

Alıntıları Göster
    Hoş geldin Erhan abi

• Sarı sitede 3080 satılmaya başlanmış
  • hyperion7599 kullanıcısına yanıt
    Temiz kullanıldı demiş adam, haklı olabilir
  • hyperion7599 kullanıcısına yanıt
    Hem de FE, hem de yan mahallemden.
  • 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.