Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3080 ler zaten 320w çalışıyor. Amd belki bu sene performans/watt olarak nvidia yı geçebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

Vayyy fakazlı gelmiş şampiyonlar ligi yarı finalistlerınden

Alıntıları Göster
    biri bigmac mi dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberDiamond

3080 ler zaten 320w çalışıyor. Amd belki bu sene performans/watt olarak nvidia yı geçebilir.
    Olabilir neden olmasın. Yıllardır yapamadıklarını bu sene beceriler belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu nasıl bir göndermedir, FORTNITE'ın ortasına Radeon RX 6000 eklemek falan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Bu nasıl bir göndermedir, FORTNITE'ın ortasına Radeon RX 6000 eklemek falan?
    Anlamayanlar olabileceği için alt yazı geçme gereği hissettim.

NVIDIA RTX 30 Serisi sunumunda FORTNITE'a RTX eklediklerinden övünerek bahsetmişti ve aslında sunumun gerek giriş kısmı gerekse geneli yeni tarz multiplayer oyunculuğa/yayıncılığa vs. atıfta bulunuyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Bu nasıl bir göndermedir, FORTNITE'ın ortasına Radeon RX 6000 eklemek falan?
    Rdna2 de bundan önce gene bu oyunda sızmıştı easter egg olarak : )

• Evet.
  • Ekim 2018 gibi RTX 2080'de 699-USD ile gelmişti. 2018 Aralık ayında Türkiye'de kartın fiyatı 4.500-TL ile 5500-TL arasında değişiyordu. O zaman USD=5.3-TL. Kar ile birlikte 699-USD'lik ürünü o günün kuruyla 900-USD'ye satıyorlardı.

RTX 3080'de 699-USD olarak geliyor. USD=7.5-TL tabi. Yine ortalama 900-USD olduğunu varsaysak yani buradan hesaplasak normalde fiyatların 900*7.50= 6.750-TL civarında olması gerekiyordu.

Öncü Vatan ve geri kalanlar (öncü diyorum çünkü türkiye'de ilk fiyatları o belirliyor) 900-USD değil bugünün kuruyla bu kartları (sitedeki fiyatların doğru olduğunu kabul edersek) 1.100-USD ile 1.200-USD aralığında satacak. Bu fiyat farkının artık kurların dalgalı olmasından kaynaklandığı ve bu sebepten bu tür firmaların zarar etmemesi için belirlendiği aşikar.

Bu şekilde olduğundan herkes yurt dışından almaya çalışacak haliyle. Bunu sadece bu ekran kartları için değil diğer ürünler için de söyleyebiliriz. Bakın buraya yazıyorum; -çok uzun sürmeyecek- yakında yurt dışından alınan PC parçalarına da konsola yapılan ek vergi gibi vergi getirilecek.

Çünkü maalesef ülkede TÜZEL KİŞİ > GERÇEK KİŞİ

• 18.499 TL.
    Benim Menüde Ranch Sos’ta olsun Bro.

• Ya burhan abi şu "4.805 TL ye Rtx 3070 türkiyeye gelecek 500 dolar x dolar kuru yapınca 4805 tl mi yapıyor daha az yapıyor nvidia kdv yi falan herşeyi ekleyip söylemiş" diyen arkadaşı gördün mü ? Forumdaki bazı arkadaşları heyecanlandırmıştı 1 sayfa mesaj yazıyordu kimse okumuyordu nerede o ? Bayadır forumda insanlara umut vermiyor 2080 Ti 3.500 tl eder artık falan diyordu göremiyorum o arkadaşı fiyatlar çıktıkça kaybolmaya mı başladı ? Görürsen söyle şu güzel hesap kitabıyla bize de bi Rtx 3080, 3090 birşey ayarlasın iyi hesaplıyor o.
  • JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Ölü taklidi yapıyor onlar şu an.

"2080 ti 3000 tl moruq"

"3070 4805 TL'e alacaz, 2080 ti geçiyor"

"2000 serisi kullananlar kartlar çöpeee"

Bu donanımdan ve sektörden gram anlamayan çoluk çocuk ikinci darbeyi birde performans açıklandığında yiyecek ama tabiki yine ortalarda olamayacaklar.

Neyse bloklamak için iyi oldu, bizimde kârımız bu oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 15 Eylül 2020; 2:17:16 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Net.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Gördüm ya

Milletin işi gücü yok nelerle uğraşıyor..

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD'nin cevabını daha çok merak ediyorum.
  • 3070 lerin fiyatları belli mi ?

ben en az 6-7k olur derken bazı arkadaşlar 5k da felan israr ediyorlardı işin tuhaf tarafı bunlar + puanları toplayarak bana cahil vs diyordu

2080ti 3.5k moruk diyen fakir tayfa ile, xxxx den başlayan fiyatlara kanan arkadaşları göremiyoruz son günlerde

bazıları forumu trollerini hala anlamadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 15 Eylül 2020; 3:14:18 >
  • Olay şudur.
    Gümrük birliği yaptığımız ülkelerden biri bu ürünü gümrüklediyse yani Almanya da bir firma Çinden çektiyse malı Türkiye ye sokarken bir daha gümrük ödemezsiniz. Bu ithalatçı belgesi ile yapılan işlemler için geçerlidir.
    Nanokatalog vari siteler firmalar caseking.de den mal çekip satmaları Çinden getirtmekten daha ucuz olur bu şekilde.
    Bizde avrupadan farklı olarak garanti sağlamak ve ithal etmekle yükümlü distribütör firmalar var onlarda en az yüzde 10 karla iş yaparlar.
    Yani bir malın Almanyada fiyatı 100 Euro diyelim.
    Bundan yüzde 19 düşerler Almam vergisi sonra yüzde 18 Türkiye vergisi eklenir. Distiribütör için yüzde 10 min kar eklediğinizde market fiyatı ortaga çıkar. Bundan dolayı caseking de 850 Euro görünen bir ürün bizde 935 950 eurodan satıılır.
    Oda yaklaşık olarak 8400 8500 tl eder. Buda bize 840 euroluk MSİ trionun maks rakamını verecek benim tahminim 8250 8500 bandı.

1700 euro olan msi trio 3090 için tahminim 16.500 TL
    1800 euro olan strix oc için tahminim 17500 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberDiamond

AMD TDP konusunda hile yapıyor. Çoğu kişi bunun farkında değil.

Nvidia'nın verdiği TDP değeri kartın üzerindeki tüm bileşenler dahil PSU nun 12V hattından çektiği net maksimum güç.

AMD nin verdiği TDP değeri ise sadece GPU'nun VRM den çektiği güç. Yani vram'ler, diğer bileşenler ve VRM lerin devasa verim kaybı vs. hepsini hariç tutuyor ve göstermiyor. ATI'nin 225W TDP dediği kartın totalde 300W'ı aştığını düşünüyorum.

Yani AMD'nin verdiği TDP değerini Nvidia ile karşılaştırmadan önce kabaca 1.35 ile çarpmak lazım.

Yakında bu konuyu netleştirip ölçümlü, ispatlı inceleme yayınlayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HexfeT -- 15 Eylül 2020; 4:18:12 >

• demircibu kullanıcısına yanıt
    Yes

• Evga g3 650w 3080 besler mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.