Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (2234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22322233223422352236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zotac karta sahip olan arkadaşlar Bios güncellemesini bulabildi mi? Zotac tarafında bir Vbios yayınlamadı herhalde henüz yada ben bulamadım...

Edit : Görünen o ki henüz Zotac tarafından yayınlanmamış :) https://www.zotac.com/hr/faq/how-get-updated-vbios-my-graphics-card Yorumlarda herkes sitemkar sözlerle yükleniyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devoin -- 31 Mart 2021; 11:56:27 >
  • Palit 3070 gaming pro oc ye yeni bios gelmis, fakat bende ryzen 3600xt + b550 var bu islemci ile kullanabilir miyim
  • Arkadaşlar sizce tuf 3070 mi aorus 3070 mi? Kullanan arkadaşlar cevaplayabilir mi?

• ozan1910 O kullanıcısına yanıt
    3000 serisi içinde sam desteği gelmişti önceki bioslarda. Önce anakart biosuna bakın sonra ekran kartı biosunu güncelleyin.
  • seko.tr kullanıcısına yanıt
    Anakart biosum gun el mart 25 inde cikan bios u yuklemistim
  • ozan1910 O kullanıcısına yanıt
    O zaman kullanabilirsiniz. Ekran kartı sürücü güncellemesi e geldi onu da yapmayı unutmayın.
  • seko.tr kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler
  • RTX 3000 serisi için Resizable BAR desteği combinasyonları şimdilik şu şekilde;

Amd Çipsetleri Amd İşlemci Serileri İntel Çipsetleri İntel İşlemci Serileri

AMD 400 Serileri (Yalnızca AMD Zen3 (Ryzen 5000) Z490 11. Nesil İşlemciler

Zen3 Ryzen 5000 serisi destekler) H470

B460 10. Nesil İşlemciler

AMD 500 Serileri H410

Şu an için destek sağlanan oyunlar da 17 tane;

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Dün paylaştığım linkte bütün bunların ayrıntısı yazıyor ama incelenmemiş sanırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: sukrullex

Arkadaşlar sizce tuf 3070 mi aorus 3070 mi? Kullanan arkadaşlar cevaplayabilir mi?

Hangisi ucuzsa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3070 için net birşey söylemem ama aorus 3080 için söyliyim. Hemen hemen aynıdırılar zaten.

• Boşta sıcaklık durumu TUF a göre biraz daha iyi.
    • Yük altındaki sıcaklık durumu TUF a göre daha iyi
    • Kasada normal bir karttan daha fazla yer kaplıyor.
    • Saçma ama güzel duran bir LCD ekranı var ve özelleştirebiliyorsun.
    • Aorus kartlar modifiye durumuna daha yatkın. (Söküp dağıtma durumundan bahsediyorum.)
    • Kart içinde kullanılan temal pedler çöp. çok çabuk deforme oluyorlar. Kartı aldıktan bir süre sonra kaliteli olanlarla değiştirmen gerekiyor ki bu ekstra 500 lira maliyet. Araştırmalarım sonucunda TUF unkiler de iyi değil ama Aorus üst segment bir marka olduğu için büyük problem.

Bana soracak olursan bunların hepsini geç EVGA FTW bulabilirsen onlara yapış.

• shindorei kullanıcısına yanıt
    Hardware unboxed Aorus extreme 3080 incelemesine göre Tuf 3080 daha serin calisiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Doğrudur. Termal macun ve termal pad sorununa gidiyor zaten o da. Onları değiştirince emin ol daha serin bir kart. Asus kendisi zaten yanlış bilmiyorsam 8W lik pad ve 12W lik termal macun kullanıyor kartlarında. Aorus kendi topuğuna sıkıyor yani. Daha iyi olan kartı daha çöp yapıyor. Adamlar backplate termal pad koymamışlar vram ler için....

• CoLD07 kullanıcısına yanıt

MSI, Gigabyte Z390 anakartları için de resizable bar destekli bioslar çıktı. Asus'tan ses seda yok. Eğer Z3xx serisine resizable bar için bios çıkarmazsa bir sonraki anakartımı Asus almayacağım. 2 kat para verip Asus Z390 Maximus Formula alıyorsun, diğer üreticiler bios çıkarırken Asus Z490'tan itibaren çıkaracam deyip, benim gibi kullanıcıları cezalandırıyor. NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

• ZvAnA kullanıcısına yanıt
    Hocam b550 serisine geldi asusda
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoLD07

Bugün gelen Nvidia sürücüsü ile resizable BAR desteği RTX serisinde uygulanabilir. Öncelikle anakart güncel bios indirip, bios ayarlarından resizable BAR ayarını aktif edin. Sonra ekran kartı üreticisinin kendi ürününün destek sayfasından güncel Vbios dosyasını indirin (alttaki linkte her markanın linki var) , Nvidia 465.89 kurduğunuzda işlem tamam. Bilgisayarı yeniden başlatıp Nvidia kontrol panelinden durumunu kontrol edebilirsiniz.

https://videocardz.com/newz/nvidia-enables-resizable-bar-on-geforce-rtx-30-graphics-cards

acaba 2070s için de gelir mi bir güncelleme bende 10700k ve z490 ace kart var enson sürüm driver de yüklü bunun hakkın da bir bilginiz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZvAnA

MSI, Gigabyte Z390 anakartları için de resizable bar destekli bioslar çıktı. Asus'tan ses seda yok. Eğer Z3xx serisine resizable bar için bios çıkarmazsa bir sonraki anakartımı Asus almayacağım. 2 kat para verip Asus Z390 Maximus Formula alıyorsun, diğer üreticiler bios çıkarırken Asus Z490'tan itibaren çıkaracam deyip, benim gibi kullanıcıları cezalandırıyor.  

Nvidia resmi açıklamada dediğiniz çipset için şuanda destek sağlamıyor, sadece yazdığım çipsetlerin destekleyeceğini yazmış. Tabiki bu ileride destek sağlanmayacağı anlamı taşımaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: asi3636

acaba 2070s için de gelir mi bir güncelleme bende 10700k ve z490 ace kart var enson sürüm driver de yüklü bunun hakkın da bir bilginiz var mı ?

Alıntıları Göster

Şuan için sadece 3000 serisi için çıkardılar ama büyük ihtimal ileride 2000 serisi içinde yazılım desteği sağlayacaklarını düşünüyorum. Ben sadece resmi açıklamaları takip ediyorum veya resmi açıklamaları yayınlayan düzgün siteleri, duyum haberlere pek kulak asmıyorum.

• shindorei kullanıcısına yanıt
    Bende Tuf 3080 bulunuyor. Belli bir süreden sonra yenilemek gerekiyor mu yani pedleri? 64/67 derece çalışıyor mini itx kasada.

• kocaeli1074141 kullanıcısına yanıt
    Hayatınız da pek bir değişiklik olmaz.
    3060 ti olsa kesinlikle evet derdim, 2080 Super'le benzer güçte ti modeli.
    Fakat düz 3060 tam bir fiyasko. 1080 ti / 2070 Super / 5700 XT ' nin bile hayli altında performans sergiliyor düz 3060
    Gtx 1080 / 2060 Super ~ düz 2070 ayarında bir kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professor X -- 1 Nisan 2021; 16:25:26 >
  • Professor X kullanıcısına yanıt

3060 Ti alsam r5 3600 ile besleyebilir miyim ? 1080p için

• 
Sayfa: önceki 22322233223422352236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.