Yüzbaşı
17 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 83 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Arkadaşlar selamlar,

PS4'ü tamir için Anadolu yakasında işini iyi ve düzgün yapan nereye gönderebilirim,tecrübeli olan arkadaşlar yardım edebilir mi?
Bluelight sorunu var.

Sağolun.
Arkadaşlar,dostlar,uzmanlar,üstadlar yardımınıza ihtiyacım var.
Yaklaşık 2 3 ay önce anakart ve cpu'yu upgrade ettim,amd phenom II X4'ten i5 4460'a geçiş yaptım.Ramler anakart vs de aynı şekilde yenilendi.
Şimdi ise yine bir kaşıntı tuttu,ekran kartını yenileyim diyorum.

Max 500-600 tl arası bana önerebileceğiniz ve farkı ciddi anlamda hissedebilceğim bir kart var mı? 650tl'ye çok büyük bir fark olucaksa onunda hesabını muhtemelen yapmam :)

http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

Burada ki tabloda farkı hissebilmek için en az 3 basamak yukarı çıkmak gerektiğini yazmışlar ancak çok kart var,işin içinden çıkamadım gitti.
R7 370 f/p olarak en mantıklısı gibi duruyor ama bir yandanda AMD'nin lanet olası Catalyst'i beni tekrardan Nvidia'ya yönlendiriyor.Bu seferde 750 ti'de bu fiyata R7'in çok gerisinde kalıyor.

Şimdiden çok teşekkür ederim!
Arkadaşlar herkese selamlar,

Aşağıdaki sistemime bir kaç değişlik yapmak istiyorum,maksimum bütçem 800 tl.

Şu anki mevcut sistemim :

ECS black series anakart
DDR2 667mhz ram
Amd phenom II X4 940 3.ghz
Amd Powercolor Hd 6850
Caviar blue 1TB 7200 rpm 64mb

Önerebileceğiniz anakart ve cpu nedir yoksa hiç değmez mi diyorsunuz? 6850 çok iyi bir kart olmasada sanki performansı düşüren parçalar işlemci ve ramlerim gibi gözüküyor.

Şimdiden sağolun..
Arkadaşlar herkese merhabalar,
Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Şu an mevcut pcimde 2x2gb 667mhz kingston ramler mevcut,bunlar dual olarak sarı slotlara takılılar.Bu güne kadar sorunsuz çalıştılar.Uzun zamandır kafamda 8gb'a yükseltmek vardı ve dün net üzerinden 2 adet daha 2gb ram satın aldım ancak bunları takınca pc hiç birşekilde açılmıyor.Bir kaç kez yerlerini değiştirerek windows acıldı ancak 10 sn sonra kitlenip tekrardan kapadı kendini.Biosuda update ettim ancak sorun çözülmedi.
Dikkatimi çeken nokta ise gelen ramler benim ramlerimden daha kalın.Mevcut olanlar ince versiyon.
Kodlar aynı olsada boyutlarda farklılık var? Sizce sorun nedir?

Mevcut ramlerim resimde gözükenlerden(yani ince versiyon)http://www.sanalpazar.com/Kingston-2gb-Ddr2-667mhz-Ram-Kvr667d2n52g__isp38434486
Buradan aynı şekilde gelir diye sipariş etmeme rağmen eski tip kalınlardan geldi.
Dediğim gibi bunların yapıları mı sorun yaratıyor?

Sağolun..
Arkadaşlar herkese merhaba,
Size danışmam gereken ufak bir konu var illaki bu konuya hakim network uzmanı dostlar yardımcı olacaklardır.

Modem arayüzünden baktığımda

SNR Margin oranım : Downstream : 6db Upstream : 9db
Line Attenuation ise : 31.0db 17.0 db olarak gözüküyor.

Bunun dışında 2 gün açık kalan modemde bile 300 400'e yakın CRC hatası alıyorum,apartmanın altından yukarı kadar CAT5 kablo döşettim ancak sorun düzelmedi.Tek evin içindeki kablolar kaldı.Superonline ile görüşmemde bana Türk telekom ile görüşmem gerektiğini söylediler,onlarla görüşüyorum bizi ilgilendirmez diyip işin içinden çıkıyorlar.Hattım 8mbit'e kadar destekliyor ve 7mbit'e kdr hız alıyorum ancak CRC hatası yüksek oluyor bu sefer,bende bunun üzerine Sol'a interneti 4mbit'e sabitlemelerini istedim ancak snr margin oranı hala 6db.Yani 6db snr ile 4.5mbit için bile çok az.CRC hataları devam ediyor.

Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun,Dmt tools vs telnet üzerinden bile herşeyi denedim snr margini yükseltemedim.

Ciddi anlamda profesyonel hizmet almaya bile razıyım yeterki çözülsün.

Sağolun.
Arkadaşlar herkese merhaba,başlıktanda gördüğünüz üzere ne zaman pc'yi uykudan veya tekrardan açsam sağ altta bu uyarıyı alıyorum.
Aygıt yöneticisinden baktığımda port 3 hub 2 diye gösteriyor ama o portta hiçbirşey takılı değil.
Ne yapmam gerekiyor? Bios üzerinden bu portu devre dışı yapayım dedim ancak böyle bir seçenek maalesef yok.
Kasayı açıp anakartı mı kontrol etmem gerekiyor?

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Sağolun şimdiden.
Saygılarımla,

Arkadaşlar bu konuda bilgili olanlar yardımcı olursa çok memnun olurum.
Modem ayarlarından baktığımda CRC hatasının çok fazla olduğunu farkettim,biraz araştırdım ve apartmanın içindeki kutudan gelen telefon kablosunun dandikliği parazitlenme yaratabileceğini öğrendim.
Ardından telefon kablolarına baktım ve hakikaten standart dandik bir kablo geliyor evin içine.
Kablo satan bir kaç site buldum ancak kalitelerinden emin olamadım,elektrikçilere de güvenmiyorum bakır diye ne kakalıyacakları belli değil.

Hangi markayı önerirsiniz ve hangi site üzerinden sipariş verebilirim? En üst katta oturuyoruz muhtemelen 40 50 metre işimi görecektir.

Çok sağolun şimdiden..
Arkadaşlar benim enteresan bir sorunum var,ne denesem sorunu cözemedim.

Kullandığım pc modeme direk ethernet üzerinden bağlı,diğer cihazlar ise wifi üzerinden aynı modeme bağlanıyorlar.
Ancak sorun burada baş gösteriyor,PS3 üzerinden multiplayer oyun oynadığım dakka lag ve paket kayıpları yaşıyorum.Ethernet ile bağlı olan pc'de hiç işlem yapmamama rağmen lag oluyor.

Yerel ağ bağlantısını devre dışı bıraktığım zaman PS3 kendine geliyor ve sorun ortadan kalkıyor.İşlem yapmadığım ve ethernet ile bağlı olan PC neden sorun yaratıyor hala çözemedim.Aynı şekilde pc üzerinden oynadığım diğer oyunlarda da paket loss sorunu yaşıyorum,ping'de bir sorun yok ancak paket kaybı söz konusu.Wifi ile packet loss olması gerekirken tam aksi söz konusu.

Bu konu hakkında bilgili arkadaşlar yol gösterirlerse çok memnun olurum.

not:Güvenlik duvarını modem arayüzü üzerinden kapadım ancak sorun yinede düzelmiyor.
Arkadaşlar bir haftadır internet ile ilgili sorunlar yaşıyordum,bunun üzerine winsock'tan suphelendim ve lsp fix ile tarama yaptım.
Tarama sonucunda bir sürü dosyada sorun olduğunu buldu.Ancak bunları sildiğimde internet bağlantım gidiyor ve hiçbir şekilde nete giriş yapamıyorum.

nlaapi.dll
napinsp.dll
pnrpnsp.dll
mswsock.dll
winrnr.dll
Wlidnsp.dll
mdsnnsp.dl

Bunlardan hangilerine mudahele etmem gerekiyor yardımcı olurmusunuz? Hepsini seçip remove dediğimde sistem net bağlantısını kökünden kesiyor.
Arkadaşlar TP-link modem kullanan arkadaşlar modem arayüzünden path mode'un nerede yazdığını söyleyebilirler mi?
Bir de bu değerleri değerlendirebilecek bir arkadaşımız var mı?
Ping sorunu yüzünden kafayı yemek üzereyim,intervealed ise fast mode'a almaları için arıcam cünkü.

Sağolun simdiden

Downstream Upstream
SNR Margin: 14.3 15.7 db
Line Attenuation: 28.1 15.9 db
Data Rate: 8192 797 kbps
POWER: 19.1 11.3 dbm
CRC: 4 1
Hakkında
Meslek: Private Jet Broker
Forum İmzası:
ASUS ROG PG278Q 1Ms GSYNC 2K 144HZ | ASUS VG248QC 165HZ| MSI B550 GAMING EDGE | ZOTAC RTX 3080 AMP Holo | RYZEN 9 5900X | CORSAIR VENGEANCE 2X8 GB DDR4 CL15 | NOCTUA NH-D15 | FSP AURUM PT 1200 | NZXT H440 | STEELSERIES ARCTIS 1 WIFI | LOGITECH G305 LIGHTSPEED - ZOWIE EC2A |
Hakkımda:
Cs Beta 5 - v 1.1 [AnT]PunkTuRk
Tf Classic GE!Punk
Ultima Online (Snn,Nbl) Punk Elite
WoW Devturk
PSN 3 - 4 Devome
Dota 2 GE!Punk
Steam Devoin

96-2015 arası bir serüven.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PS4
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
Steam
Devoin
TV
Samsung
TV
LG
PSN ID
Devome
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
SanDisk
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Zotac
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.081
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 126.746 (Bu ay: 14)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 207 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.