Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (2236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22342235223622372238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt

Prime95 ile işlemciyi bir stres testine tabi tut bence. Torture test diyip en yukardakini (min ram, max cpu) bir de en aşağıdaki (max ram) testi 15 dk yapsan yeter.

• Daha önce çokça sorulmuştur ama birinci ağızdan bilgi alabilmek adına sormak istiyorum sevgili forumdaşlar. Mevcutta veya geçmişte 650w psu ile 3080 kullanan veya kullanabilenler oldu mu aranızda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsunum55 kullanıcısına yanıt
    Imkansiz ask hocam.3080.yuzunden eski dandik 750w lik sistemi atıp yeni sistem kuran biriyim. Çoğu 750gold da çalışıyor 3080 ama hepsinde değil.bak daha 650 den bahsetmedim. :).

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • uckaktm kullanıcısına yanıt

Yapmayın hocam ya. Bazı incelemeleri izledim de yeterli gelir gibi gelmişti ama bir de kullanan var mı sormak istemiştim. Evga 650 GQ ile R7 3700x vardı sistemde. Biraz undervolt ile bir süre idare edebilmeyi umuyorum  

Undervolt, underclock ve power limit ayarlarını da yapacağınızı düşünürsek 650w yeter merak etmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 5 Nisan 2021; 8:28:31 >
    Hocam ben bu konuyu çok araştırdım.yabanci forumda adamlar listelenmişistelemisler hangilerinin 3080 çalıştığını.1 2 tane 650 gold vardi listede ama yuzde 95inde kaldırmıyor.o yüzden imkansiz olarak bakıyorum.ayrica psu yu limitlerini kullanmak çok sağlıklı değil.3080 power spike lari çok olan bi model.yone de sizin karariniz

• uckaktm kullanıcısına yanıt

Doğru yazmışsınız hocam katılıyorum kesinlikle. Benim amacım ekonomik durumu düzeltene kadar idare edebilmek adına zaman kazanmaktı ama imkan yoksa psu aramaya başlayayım ben.  

• quote:

Orijinalden alıntı: samsunum55

Doğru yazmışsınız hocam katılıyorum kesinlikle. Benim amacım ekonomik durumu düzeltene kadar idare edebilmek adına zaman kazanmaktı ama imkan yoksa psu aramaya başlayayım ben.  

Hangi işlemci le kullanacaksınız bu arada?

• Hicks kullanıcısına yanıt

Şu an için 3700x ile kullanmayı düşünüyorum hocam. Darboğaz olacak biraz ama şimdilik bu şekilde kullanmayı düşünüyorum.

7 yıllık seasonic 750w 80+gold psu yeterli gelmedi. 1000w 80+ gold asus psuya geçiş yaptım mecburen. bir arkadaşımda yeni sıfır 750w 80+ gold psu vardı onda çalıştırmıştı. 650w ile şüpheli, düşük bir ihtimal çalıştırması. çalışmasına çalışır ama yüke bindiğinde reset yeme ihtimali çok yüksek. psunuz eski ise kesinlikle yeterli gelmez. underclock ile bir ihtimal diyorum. ben size güç değerleriyle ilgili denemiş oldugum verileri aktarayım ona göre bir karar verirsiniz. kart tek başına 350w çekiyor. %50 performans ile çalıştırsanız 170-180w civarı çekiyor. %70-80 civarı güç ile çalıştırırsanız. 230-270w arası çekiyor. r9 5900x ile kullanıyorum.

• 600w bronz aerocol strike-x ile msi suprim rtx 3070 ve ryzen 5 3600x i çalıştırıyodum hatta işlemciyi o.c ile 4400mhz idi , çlışıyordu ama psuda kıyametler kopuyodu fanlar çıldırıyodu oyunlarda , reset filan atmıyordu ama bi gün biryerde patlama riskini göze alamayıp corsair rm850x alınca kasa rahatladı sessiz sessiz oynunlarda takılmya başladım

650 w 3080 i çalıştırsa bile eski bir psuysa içinin nekadar ömrü kaldığı ve devamlı yükte çalışacağından bir süre sonra çızzzıırt sesi ile gidebilir psu diye düşünüyorum. bütçeni ayarlıyanakadar iade edilebilir tabi

• Fr de 3070 eagle sevkiyat tarihi gelen oldu mu

• re_death kullanıcısına yanıt

Ben de yorumları ve incelemeleri göze alarak risk almak istemedim hocam. Az önce Rm850x siparişi verdim. 10850k + 3080 ftw3 birlikte dahi kullanılsa sıkıntı yaratmayacağını umuyorum.  

Ben de aynı PSU'yu aldım, kullanıyorum. 1300 liraya aldım Amazon'dan. Siz ne kadara aldınız?

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

1450e geldi hocam puan vs. olunca Amazon Germany satıcısı.

Yine iyi almışsınız, aldığım vakitte dolar 7,25 idi. Güzel bir PSU, kazasız belâsız kullanın.

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Ekran kartı aramaktan pc’de keyifli zaman geçirmeyi unuttum. Düzgün bir şey kurup sıkıntısız vakit geçireyim istiyorum artık.  

İnsan uzun süre ekran kartı arayınca, bulduğunda ne oynayacağını da şaşırıp gidip FM falan oynayabiliyor. Ekran kartsızlığa güzel adapte olmuşuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdo4

Banka kartı alışveriş yaparsanız bazı bankalar TCMB kurlarını esas alıyor. Kendi kullandığım banka da mesela öyle 9 yıldır da hiç değişmedi.

Sıkıntı şu; Amazon bazen banka kartını kabul etmiyor. İyi araştırmak gerek.

https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/tr/tcmb+tr/main+page+site+area/bugun

Buradan bakıyorum ne çekeceğine, ne hesapladıysam onu çekiyor.

Alıntıları Göster

hangi bankanın banka kartını kullanıyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 22342235223622372238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.