Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

rtx 3000 serisi şimdiden pahalıya mal oldu bana. yeni PSU aldım rtx 3080ti'ın tüketeceği gücü görünce. eski PSU'nun kabloları taktım uğraşmamak için. 3 tane harddiski yaktım. kablolar aynı görünse de içi farklıymış. internetten aratınca çok sık yapılan bir hata olduğunu gördüm. daha önce de i7 7700kyı yakmıştım aldığım gibi. hep üşengeçlikten oluyor bunlar.
    Geçmiş olsun.

Yeni ve eski PSU'ların modelleri nedir?
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    sağolun.
    eskisihttp://nordic.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001570
    yenisihttps://www.teknobiyotik.com/seasonic-focus-plus-850w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-ssr-850fx.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 23 Temmuz 2020; 0:35:7 >

• Timeguard dlss yermek için büyük çaba sarfetmiş ama göz var izan var çoğu yerde dlss piksel şovu yapmış death stranding'de.

taa ile kaybolan hatların çoğunu geri getirmiş. 4k'da bile gitmeyen tırtıkları yok etmiş. solan koyu renkleri gerçek rengine çevirmiş ve en önemlisi fps'yi %50 civarında arttırmış.

1-2 yerde falsosu var gibi kaybolan taşlar gibi ama büyük ihtimal ile oyunla alakalı olabilir. incecik teli getiren teknoloji yerdeki kocaman taşı geri getirememiş olamaz diye düşünüyorum. belki taşlar her yüklemede farklı geliyordur vs. oyunu oynamadım.

genel anlamda dlss ile oyun daha iyi duruyor. ds zaten öylesine dlss yapılmış bir oyun. keşke metro exodus vb. oyunlara gelseydi bu dlss 2.0.
  • dlss zaten devrimdir bana göre. hem grafik kalitesini artırıp hem de performansı 2 katına çıkarıyor. normalde performansı 2 katına çıkarmak için grafikleri ultradan very lowa çekmek gerekir.
  • Ss kıyaslamaları gösteriyor dlss daha olmamış.

Şu sorun çözüldü mü? Dithering meselesi.
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/138696319

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Temmuz 2020; 1:52:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ss kıyaslarsak dlss 2.0 genelde daha iyi. hatası eksik yanı elbet olabilir ama çoğu yerde taa'ya göre daha iyi görüntü çıkarmış.

zaten burada tartıştıklarımız çokta önemli olmayan, oynarken göremeyeceğimiz ufak detaylar. dlss gelsin daha kötü bile olsa "hemen hemen" aynı görüntü ile performansı yükseltsin benim için gayet yeterli.

Kimse konuşmuyor ama en büyük değişim çözünürlük ve oranda yaşandı. Eski dlss sadece belirli çözünürlüklerde ve 16:9 oranda çalışan bir yapıydı. 2.0 ile her oranda ve çözünürlükte (custom çözünürlükler bile dahil) çalışmaya başladı. Artık gönül rahatlığı ile açılabilir.

Ds gibi zaten 80-90 fps alınan oyunda dlss bir işe yaramıyor açıkcası. Oyun zaten akıyor. Fazladan fps çöz çıkarmaz ama gerek var mı? Bilemiyorum.

Ama 40 fps aldığın oyunda birden 60-70 alıyorsan işte orada gösteriyor gerçek değerini.

3.0 ile taa olan her oyuna entegre edilecek denilmekte. Umarım sorunsuz bir şekilde bu olur. Bana bu iddia hala mantıklı gelmiyor. her oyunda farklı performans gösterecekse yine başa döneriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 23 Temmuz 2020; 1:52:7 >

• Nvidia = intel 2..

Şimdilik daha önde gittiği için fan kitlesi daha büyük olduğu için falsolarını son kullanıcı odaklı olmayan politikalarını insanlar görmezden geliyor yutuyor halı altına süpürüyor.

Yarın 2. Plana düştüğü anda o bahsedilmeyen yutulan bütün eksiklerini hatalarını konuşacak insanlar, insan psikolojisi düşene bir tekmede ben vurayım kafası..

Ama tam tersine bir kere gelipte radeon kartların bir sorununa yardım etmeye çalışan o çok bilge sorsan adil etik kullanıcıların hiç birisini neredeyse göremiyorsun ..

Ama 3 kullanıcı ama ssd sinden ama psu dan ama yazılım kurulum teknik bilgi deneyim eksikliğinde veyahut sürücü veya olabilecek oranlar dahilinde üretim hatalı bir senaryodan dolayı radeon kartta sorun yaşasın o belli başlı sayılı karakterdeki tipler radeon zuhaha çöp zuhaha bozuk zuhaha diye dolanırkende gene o bazı bilge eski örnek olması gereken üyelerin radeon kullansın kullanmasın bir kere uyardığını göremiyorum göremiyorsun bilgisiyle bilinçlendirerek yardımcı olmaya çalıştıgını göremiyorsun olmuşta görmediğim varsada beni affetsin.

Böyle adalette olmaz donanım severlikte olmaz o insanların yarısından fazlasının çatır çatır ati veya amd radeon kart alıp zevkle kullandığı günler mutlaka olmuştur.

Veya ps4 - ps5 , xbox one x veya xbox series x gibi ati amd radeon donanımlı ürünler için gün sayanları vardır..

Ozaman yiğidi öldürüp hakkını vereceksin bu gün konsollarıda işin içine kattığımızda dünya genelinde Radeon gpu kartları oyunculuğun 1. Evet 1. Olmazsa olmaz gpu üreticisidir.

Rüca ederim haksız bilinçsiz eleştirilere karşı tarafsız kalmayın.

Nvidia bozuk rtx serisi kart satar tık yok..
    Nvidia dithering özelliğini oyuncu sürücülere eklemez tık yok.
    Nvidia doğru düzgün rtx performansı sunamayan kartları rtx özellikli diye satar eleştirirsin ama yutarsın.
    Nvidia eski kartları ince ince güncellemelerden geri tutarak performansının kendiliğinden ölmesine göz yumar tık yok..
    Nvidia siyah ekran verir kesin psu dandır karta toz kondurulmaz.(Genelde siyah ekran psu dandır)
    Nvidia boy boy şov yapar dlss diye yahu geminin kapısını ışıkları yok daha nolsun.. Ama tık yok..
    Partnerlerine rekabet ahlakı dışı baskı yapar ati amd radeon kartları kalitesiz 2. Sınıf üretin diye tık yok..
    (Eski mevzularıda açarsak bu liste dahada uzar..)

Nvidia her seride 200-300-500$ zam yapar tık yok.

Sonra biz adiliz biz objektifiz falan filan inanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Temmuz 2020; 2:51:38 >

• 2060 super modelinin selefi 3060 mı? ( selef tersten kullanılmıştır )
  • Ne olacak merak ediyorum doğrusu. RTX 2000 serisi epey sönük kalmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Nvidia = intel 2..

Şimdilik daha önde gittiği için fan kitlesi daha büyük olduğu için falsolarını son kullanıcı odaklı olmayan politikalarını insanlar görmezden geliyor yutuyor halı altına süpürüyor.

Yarın 2. Plana düştüğü anda o bahsedilmeyen yutulan bütün eksiklerini hatalarını konuşacak insanlar, insan psikolojisi düşene bir tekmede ben vurayım kafası..

Ama tam tersine bir kere gelipte radeon kartların bir sorununa yardım etmeye çalışan o çok bilge sorsan adil etik kullanıcıların hiç birisini neredeyse göremiyorsun ..

Ama 3 kullanıcı ama ssd sinden ama psu dan ama yazılım kurulum teknik bilgi deneyim eksikliğinde veyahut sürücü veya olabilecek oranlar dahilinde üretim hatalı bir senaryodan dolayı radeon kartta sorun yaşasın o belli başlı sayılı karakterdeki tipler radeon zuhaha çöp zuhaha bozuk zuhaha diye dolanırkende gene o bazı bilge eski örnek olması gereken üyelerin radeon kullansın kullanmasın bir kere uyardığını göremiyorum göremiyorsun bilgisiyle bilinçlendirerek yardımcı olmaya çalıştıgını göremiyorsun olmuşta görmediğim varsada beni affetsin.

Böyle adalette olmaz donanım severlikte olmaz o insanların yarısından fazlasının çatır çatır ati veya amd radeon kart alıp zevkle kullandığı günler mutlaka olmuştur.

Veya ps4 - ps5 , xbox one x veya xbox series x gibi ati amd radeon donanımlı ürünler için gün sayanları vardır..

Ozaman yiğidi öldürüp hakkını vereceksin bu gün konsollarıda işin içine kattığımızda dünya genelinde Radeon gpu kartları oyunculuğun 1. Evet 1. Olmazsa olmaz gpu üreticisidir.

Rüca ederim haksız bilinçsiz eleştirilere karşı tarafsız kalmayın.

Nvidia bozuk rtx serisi kart satar tık yok..
    Nvidia dithering özelliğini oyuncu sürücülere eklemez tık yok.
    Nvidia doğru düzgün rtx performansı sunamayan kartları rtx özellikli diye satar eleştirirsin ama yutarsın.
    Nvidia eski kartları ince ince güncellemelerden geri tutarak performansının kendiliğinden ölmesine göz yumar tık yok..
    Nvidia siyah ekran verir kesin psu dandır karta toz kondurulmaz.(Genelde siyah ekran psu dandır)
    Nvidia boy boy şov yapar dlss diye yahu geminin kapısını ışıkları yok daha nolsun.. Ama tık yok..
    Partnerlerine rekabet ahlakı dışı baskı yapar ati amd radeon kartları kalitesiz 2. Sınıf üretin diye tık yok..
    (Eski mevzularıda açarsak bu liste dahada uzar..)

Nvidia her seride 200-300-500$ zam yapar tık yok.

Sonra biz adiliz biz objektifiz falan filan inanmıyorum.

• Timeguard ağır and fanboy çıkmış. Dlss ile ışık yok diyor açıp bakmıyor ki ışıklar yanım sönüyor mu diye her yere yazana kadar.

Senin için baktım şimdi yanıp sönüyor. Dlss destekli son 3 4 oyunda smaa'dan bile iyi görüntü vermiş durumda. Bunun lamı cimi yok. Hemde performansı bazı oyunda %100 kadar arttırıp yapıyor bunu.

Dlss bir devrimdir. Hiç bir özellik bir karta daha önce böyle bir performans artışı kazandırmamıştır. Bilgisayar tarihinde bir ilk.

https://www.youtube.com/watch?v=okyrlukNxGo&feature=youtu.be 46:55'te görünebilir.

Zaten orijinal halinden iyi görüntü veren bir özelliğin ışıkları gösteremediğini düşünmek bile başta abes ya neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 26 Temmuz 2020; 16:49:33 >

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Göz var nizam var hocam, dlss devrimdir.
  • DLSS derin öğrenme süper örneklemedir, yani super sampling denilen şeyde görüntü kalitesinin düşük olması imkansızdır. AA tekniklerinde köşe yumuşatma sağlamak için az da olsa bulanıklık meydana gelir. DLSS'in ne olduğu bilmeden konuşanlar görüntü hangisinde daha keskin inceleyin, çözünürlük 4K'da olduğu halde bile fark belirgin ve artış %100'ün üzerinde. Siyah ekran veren çöp kartları hala savunuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 27 Temmuz 2020; 13:3:0 >

• İmage sharpening ve anisotropic filtering kalitesini arttırmıştır veya benzer tekniklerle sen keskinliği doku netleştirmeyi dlss olmadan da daha iyi yapıyorsun yapabiliyorsun o nvidia nın kendi tanıtımı videosu iyi görünüyor gibide Techpowerup da oyun içi ss ler hiçte iyi görünmüyor üşenmeyin 2dk kıyaslayın.
    https://www.techpowerup.com/review/death-stranding-benchmark-test-performance-analysis/4.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Temmuz 2020; 13:10:39 >
  • bir avro 8 (sekiz) tl.. 3000 serisinin üçünü alırsınız benden demesi..
  • iamge sharpening ,el dlss ne alaka kullanım alanları farklı , iamge sharpening nvdia da zaten vardı,nvdia ona ela attı. dlss 2k ,4k da kullanılır. İmage sharpening 1k da daha kesin doku elde eetmek için kullanılır. ezelden beri efekt vs mod iel yapılıyordu laciverti.
  • Blizz kullanıcısına yanıt
    Avro 8TL ama dolar 6.85'e kazık çaktı, dünyanın dengeleri bile geçerli değil coğrafyada çok enteresan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Avro 8TL ama dolar 6.85'e kazık çaktı, dünyanın dengeleri bile geçerli değil coğrafyada çok enteresan.
    7 oldu sayılır. gözün aydın :D
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.