Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1763. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17611762176317641765
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon.uk de 460 pounda 3060ti geliyor arada. Kargo gümrük falan ekstra ne kadar yazıyor ortalama? Bilen biri amazon.uk den sipariş verme ile ilgili detayları anlatabilirse çok makbule geçer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lenneth-

Simdi ben 1 yil mining yapsam bios mudehale etmeden, kart bozulunca yada skintili olmaya baslayinca amazona geri gondersem direk para iadesi oluyor herhalde degil mi.

Amazon.de tamirat yapmiyomus cunki direk ucret iadesi yapiyormus

şimdiden 1 yıl kullanıp iade etmenin derdindesin.

kara listeye alın da gör.

• MattHeafy kullanıcısına yanıt
    Burası Amazon konusu değil, gidip ilgili konuya sorabilirsin.

Moderator yok mu arkadaş forumda 10 sayfadır Amazon konuşuluyor.
  • Paradoxe kullanıcısına yanıt
    1. Kina yakarsin.

2. Miningci degilim ama kartlar 7/24 tam gucte calistirilamaz diye bir kanun yok. Kartta problem cikarsa tabiki iade edecegim. Kart bozuldu, sikintili calisiyor diye iade etmek istedigim icinde kimse kara listeye almaz. Bozuk olmayan urunude iade edemem zaten.
  • arkadaşlar oyun oynamak için r5 5600x yanına 3060 ti yada 3070 arıyorum ama artık umudumu kesmiş gibiyim 2080 super alınır mı sizce

• 3060 ti Gaming X trio. Undervolt sonuçları @893mv 1920mhz>boost 1935 mhz. power=160-175w peak= 179w. Undervolt kartın serin çalışmasını ve ciddi anlamda daha düşük güç tüketmesini sağlıyor. Tavsiye edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 10 Ocak 2021; 17:6:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukakjee

arkadaşlar oyun oynamak için r5 5600x yanına 3060 ti yada 3070 arıyorum ama artık umudumu kesmiş gibiyim 2080 super alınır mı sizce

Alinmaz hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenneth- kullanıcısına yanıt

Buradan bir kişinin vereceği cevap ile almak yerine firmaya sorsanıza bunu? Velev ki aldınız, bir yıl hunharca kullandınız ve bozuldu, geri göndermek istediniz. Amazon da ücret iadesini kabul etmedi. Zamanında burada bunun mümkün olduğunu söyleyen arkadaşı referans gösterip "Ama donanımhaber'de bir arkadaş iade alacağınızı söylemişti :(" mi diyeceksiniz?

Boş muhabbetler bunlar. Zaten Nvidia RTX 3000 Serisi ile ilgili bir muhabbet de değil, Amazon'u ilgilendiren bir konu.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    sukakjee S kullanıcısına yanıt

İkinci el ve güzel fiyata bulunmadığı takdirde alınmaz. 2000 serisinin sıfır fiyatları 3000 serisine göre uyarlanmadı, hâliyle 2000 serisinden performansına denk 3000 serisi muadili fiyatı beklememek gerek. 2080 Super almış ve satmış biri olarak, "Ama 3060 Ti şu kadar." şeklinde bir mantığı ne alırken, ne de satarken temel aldım.

Sıfır alacaksanız 3000 serisi almalısınız. İkinci elde kaliteli bir seriden güzel bir fiyat denk gelirse 2080 Super alınabilir.

Edit: Pardon, yanlış alıntı olmuş.

@sukakjee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 10 Ocak 2021; 17:14:44 >
  • 8kya 3070 gigabyte aorus alınır mı yoksa çok mu ?

• 0rka kullanıcısına yanıt

Yok hocam buradakıler asus rog strıx, msı suprım x,evga ftw3 ultra alırlar oyle seylerle ugrasmazlar.Gerekırse aynı modele 4bın fazla verırler default kullanabılmek ıcın

• WARTIME kullanıcısına yanıt

:)) Ciddi bir performans kaybı yok 240w dan 179w a çok iyi bir değer bence. 1-2 fps kayıp anca. Ortalama 1980mhz den 1935 mhz e düşüş var sadece 60w daha az güç tüketimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 10 Ocak 2021; 17:24:49 >
  • 3070 tuf far cry 5 4 k ultra benchmark, test sonuçları nasıl böyle çıktı 3080 varken 60 fps alıyordum 🤔

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

8kya 3070 gigabyte aorus alınır mı yoksa çok mu ?

Asla alınmaz. O fiyatlara 3080 aldı millet. 6.5 k üstü verilmez o karta.

UV gerçekten kullanışlı bir teknik, Forumda bir kardeşimiz bu konuda baya uzman. Onun ince ayarlarının olduğu bir konusu vardı.

Bu kartlar için fabrikasyon ayarlar her zaman sıkıntı olmasın normal çalışsın diye yapılan şeyler.

Sizin eneri tüketimi baya düşmüş bu her konuda sizin için avantaj, 1-5 fps e takılan arkadaşlar sadece sayıları değerlendiren kesim.

5 fps için 2000 4000 arası para verebilecek insanlar. 5 fps in farkını ne oyunlarda görürler ne de başka bir uygulamada farkına varabilirler.

Bu zamana kadar gördüğüm fps takıntılı insanların büyük bir çoğunluğu sadece fps değerleriyle kartları değerlendiriyorlar. Çünkü başka değerlendirme yapabilecekleri bir noktaları yok. Bilmiyorlar ve araştırma gereği görmüyorlar

• İhtiyaç varsa alınır zamanında Palite 7500-8000 de verilmez deniyordu 3080 için şuan olsa havada kaparlar.7650 TL ye inventustan arkadaşıma GIGABYTE GeForce RTX 3070 Gaming OC aldık çok ama ihtiyacı vardı.Bende ofis ve ev için ihtiyaç duyuyorum 2.makinelere sanırım bende alacağım aynı paraya zamanında 3080 gamepro aldım.Şuan ki duruma bakmak lazım kart yok olmayacakta millet deli gibi ETH kazıyor .

• Evet hocam ince ayarlar ile daha iyi sonuçlar alınabilir belki ama silicon kaliteleri değişkenlik gösterdiği için bende stabil olan başkasında stabil olmayabilir veya benden daha iyi değerler ile stabilite yakalayabilir. Oyun keyfini bozmadığı sürece birkaç fps'in önemi yok. Ben fps'den ziyade sese ve ısıya takıntılıyım biraz :)

60W daha düşük güç tüketiminin sıcaklığa kaç derecelerde bir etkisi oldu peki?

• Gigabyte Eagle 3060Tİ kartıma OC yapayım dedim +150 mhz core clock +1000mhz memory clock yaptım oyunlarda max boost 2175 mhz görüyorum çekirdek frekansı eğrisi böyle 2200 e kadar çıktığı görünüyor sizce gpu lotosu nasıl 75-76 görüyorum 2 fanlı olduğu için biraz hararetli çalışıyor tabi ama nvidianın sitesinde max gpu tempeature 93 derece gösteriyor

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • Benim kuzenin karta yaptık. Giga 3070 gaming o.c. 2085 mhz, 1.006 v, +7500 . Yük altında 62 dereceyi geçmiyor. Sizce voltajı ve mhzyi düşürmeli mi daha da? Herhalde 0.870 ile 1950 gibi bi değer yakalanabilir?

• 
Sayfa: önceki 17611762176317641765
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.