Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13581359136013611362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yukarıda bayağı bir konuyu araştırdım ama bulamadım arkadaşlar, 3070 almayı düşünüyorum indirimlerle sizce aynı fiyat bandında olan rtx 3070 gigabyte gaming oc mi almalıyım yoksa rtx 3070 palit mi almalıyım? marka olarak gigabyte a daha yakınım ama testlere baktığımda diğer markaların biraz gerisinde kalıyor. palit in ise testlerini bulamadım. bunlar dışında sizin fp olarak önerebileceğiniz bir model var mı acaba?

• Bende strix bekliyordum ama sanırım bu kartı alamayacağım. Beklemekten gına geldi. Çok yakın arkadaşım vatandan 15 gün önce almış olduğu MSİ x trio yu 9.000 TL ye veriyor alsam mı almasam mı bilemedim.

• Dezert kullanıcısına yanıt

Hocam sen kartlar ilk çıktığında kart satıp bekleyenlerdin değil mi yanlış hatırlamıyorum ? baya oldu senin zaman doldu bence   bende hala strix kovalıyorum. Eğer gerçekten beklemekten bıktıysan strixi geç bence 9K ya iyi bence MSİ X trio performans ve kalite olarak Strixle aynı diyebileceğim bir kart X trio

2-3 ay beklemek zor olur mu? cevap evetse alın. serinin en iyi kartı değil ama iş görür.

• Daante D kullanıcısına yanıt

Aynen doğru hatırlamışsın hocam bayadır bekliyorum. Bende kartın görüntüsüne de önem verenlerdenim. X trio performans olarak iyi evet ama tipi hiç hoşuma gitmiyor. Düz bir kart gibi strix gibi gösterişli değil. Benim kasanın içine Strix çok güzel giderdi. Bilmiyorum biraz düşünecem ona göre karar veririm artık yada ocak şubata kadar strix bekleyeceğiz  

• lemartes kullanıcısına yanıt

Cidden bıktım beklemekten uzun zamandır bekliyorum kartsız bir şekilde. Bazen diyorum ki bu kadar bekledim Strix için, bu kadar beklemişken X trio alma diyor içimde ki ses, ve tipi hiç hoşuma gitmiyor. Serinin en iyi kartı şahsım adına Strix bence, kendimi de Strix'e şartlamıştım ama yakın bir arkadaş aklımı karıştırmadı değil 9.000 TL iyi fiyat 15 günlük kart için ve kimden aldığımda belli ama işte insanın içine sinmeyince olmuyor.

Simdi ben sizi anladım. kendimden biliyorum. olay şöyle gerçekleşicek. Ocak ayına kadar doğru kartı bekleyeceğiz. Almaya yakın 3080ti açıklanacak. gerisini biliyorsunuz 

• HB Asus GeForce ROG Strix RTX 3070 8GB OC 256Bit GDDR6 (DX12) PCI-Express 4.0 Ekran Kartı (ROG-STRIX-RTX3070-O8G-GAMING) 8128 TL Satıyor.

Dünkü satışlardan sonra piyasaya göre satış yapmaya başlamışlar, Gigabyte 3070 Modelini 6600 TL satın almıştım. Şimdi 7 Bin tutarına kadar çıkarmışlar

• lemartes kullanıcısına yanıt

Ahaha çok doğru tespit aynen böyle olacak  

• Hocam sizin aldığınız ekran kartını almayı düşünüyorum aynen dün akşam 6600'den almadım şu an 7000 oldu. Palit ile arasında kaldım ama marka olarak gigabyte a yakınım. Sizin tercih etme sebebiniz neydi acaba?

• rookie055 R kullanıcısına yanıt

Gigabyte eagle modeli hakkında yorumlar pek iç açıcı değil diye biliyorum.

Benim dün almak istediğim kart Asus tuf idi ama onu kaçırdım. En uygun olan MSI Ventys 2x satın aldım ki ekstradan 6200 liraya MSI 3x'de alacaktım.

Yani HB bu fiyata satabildiyse, büyük ihtimalle piyasaya stok sorunu olmazsa fiyatlar düşer diye tahmin ediyorum. Tabi ben beklemem derseniz paliti satın alabilirsiniz.

• hb de satılan eagle modeli değil gaming oc modeli aorus'tan sonra en iyisi sanırım ama yine de testlerde msi ve asusun kafa kartlarına göre bir tık geride. palitin ise hiç testine denk gelmedim. 16k ya sistem kuruyorum şu an tam olarak cumayı beklemeli miyim yoksa stoklar tükendikçe böyle gigabyte da olduğu gibi fiyatlar zıplar mı?

bir de siz rtx 3070 Gigabyte gaming oc almadınız mı?

MSI Aldıktan sonra Gigabyte iptal ettim.

• msi 2x fan olmasına rağmen gigabyte'dan daha iyi soğutma ve fps değerleri verir mi? yoksa tamamen fiyatı çok uygun olduğu için mi? şu an 2 model de aynı fiyat mesela sizce hangisi tercih edilmeli?

Haci abi uzman değilim. Fiyat konusunda 3000 Serisinin hangisi uygunsa alınır. Marka takıntısı olmak hiçbir şekilde bütçeye dost olmuyor emin olabilirsiniz.

Dün Arkadaşla sohbet ederken 6899 TL palit sipariş geçtim. Sonra Asusu 6300 görünce iptal edip, satın almak istedim alamadım. Sonradan Gigabyte 6600 görünce onu aldım. Sonra msi da 5700 görünce gigabyte iptal edip, msi satın aldım.

Sonradan yine stok yenilemesi oldu. MSI Gaming 3 Fanlı da sipariş geçecektim fakat yetişemedim. Kısacası siparişimi hangi ürün uygunsa ona göre yaptım. Bugün yine 3070 stoklara hangi marka olursa olsun 6200-6500 bandından girse yine sipariş geçerim.

• inno3d rtx3080 ICHILL 4x alan var mıydı aramızda? Sipariş verdim diyenler vardı memnunlar mı?

• 3800'e msi ventus rtx2070 aldım zaten 1080p için daha yukarısına ihtiyacım yok, 3070 filanda bu fiyata düşmez zaten stok olsa bile ki 5000 olsa alacaktımda zor o fiyatta şimdilik

3000 serisi benim için bitmiştir 3-5 sene sonra bakarım.

• gigabyteın garantisine kanıp almayın hatta garanti belgesinde 3-4 yıl yazsa bile 2 yıl garanti veriyorlar. forum ve şikayetvar gigabyte şikayetleri ile dolu

• 5700 e hangi sitede vardı acaba, hala stok var mı?

• 
Sayfa: önceki 13581359136013611362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.