Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.006
Cevap
245
Favori
2.619.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13561357135813591360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana göre 7000-8000TL'yi 3070'e vermek çok saçma geliyor. Onun yerine rt 6800 xt veya bir tık daha bütçeyi yükseltip rtx 3080 peşinde koşmak daha mantıklı.

• |Spetsnaz| kullanıcısına yanıt

Aslında genel olarak aynı fikirdeyim seninle ama herkese amd fanboyu muamelesi yapmaktan kendin AMD hateri olmuşsun.

İntel ve şamar atma muhabbeti 21.yy dan önceyi kastediyorsan bilemem ama günümüzde 5000 serisi 5600x 10900k ya etek öptürüyor.

Nvidia kartlara meraklı insanlar bile Amd ryzen kullanıyorlar. (Ben dahil.)

1 ve 2 seri ryzenlere laf etmişsin. 2700x işlemcim 2020 yılında 8700k dan daha iyi bir işlemci (genel olarak, sadece oyun için alsan bile büyük bir fark yok.)

Ve ben istediğim zaman 5600x alıp en ucuz paraya en çok fps alacağım anakartın vidasını bile gevşetmeden. İntel babanız size bir sene bile soluk vermiyor işlemciyi moboya taktığın an bir daha hiç çıkmıyor.

Her sene sizin gibi fanboylardan çıkarıyorlar 5 sene önce intel kullanıp şimdi ryzene geçen bizlerin ettirdiği ciro kaybını.

3070 vs 6800

3080 vs 6800xt

3090 vs 6900xt bunu beş yaşındaki çocuk bile biliyor, sen bu mantığı kuramadıysan foruma okuyucu olarak katıl, biliyormuş gibi yazıp ta milletin üç kuruşunu ziyan ettirme.

Sana bunu anlatmaya çalışmaları bile sana hakaret bence.

Koltuğu kılıf kaplı 2020 model Passata binip bunun rakibi A6,520d diyen dayılar gibisin.

Mesela ben burada 1000 mesaj okuyorsam 1 mesaj yazıyorum. Susmak ve dinlemek erdemdir.

RTX ve DLSS muhabbetinde haklısın (bence)

Vram konusunda da haklısın nvidia +2gb ram eklese amd'nin elinde doğru dürüst bir koz kalmazdı. Özelllikle 3070'e lazım gddr6 ucuz zaten. Muhtemelen 2080ti sahiplerini iyice üzmek istemediler. 20xx sahipleri ti/super versiyonu beklesin diye olabilir.

Driver muhabbetine de katılıyorum ama hiç bir 5700xt sahibinin kartı da brick olmadı. Geç te olsa driver geldi ama gelen driver başka sorun çıkardı. Ben bios'a bile girmeyi sevmeyen birisi olarak 5700xt almak yerine 2070 aldım memnunum. Ama alana da saygım var

Tası bekleyen çorbayı içer. Driver/troubleshoot/patch notes bekleyen benden 5 fps fazla alarak oynayabilir. Benim için konfor ve zaman önemli. Aradaki fark 10-15 fps olsa riske belki girerdim. Ama 3070 dururken 6800 almanın hiç bir mantığı yok. (5600x ile sam büyük bir fark açmıyorsa)

• sahmeran23 S kullanıcısına yanıt

kart anında bitti :))

• digitayf D kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun vatanda 11bin di galiba unuttum şimdi 9655 e hp sattı sonradan fiyat 9987 oldu da yine satıldı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Hayırlı olsun vatanda 11bin di galiba unuttum şimdi 9655 e hp sattı sonradan fiyat 9987 oldu da yine satıldı :)

bu aoruslar aura sync destekliyormu asus anakartlarla ? tüm asuslar ayrı renk ekran kartı ayrı renk mi calısacak

• SertyAdams kullanıcısına yanıt

Bilgisayar başında bu işleri kovalamak zaman işi, benim zamanım yok ne yazık ki. Alan herkese hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaşım aklıma karpuz kabuğu soktu 5600x var halihazırda 1080p 144 hz hedeflediğim için rtx 3070 veya düz 6800 düşünüyordum dediki bazı oyunlarda darboğaz oluyor dedi o kartlarda kule tipi soğutucu var o.c zorlucam olduğu kadar ama bilmiyorum

• AleynaFox kullanıcısına yanıt

kendi uygulamasından ayarlaman lazım anakart farklı ise görmüyor bildiğim. asus strixlerde sync için harici çıkış var yanılmıyorsam.

• Güle güle kullanNVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] 

Sisteminiz asus ise bence asus ekran kartı alın. Benim anakartım da aourus master serisi, resmen bu ekran kartını öngörerek yapmışlar. Ekran kartı inanılmaz büyük ve ağır. O nedenle pci yuva cevresinde ilave metal kuşaklar var anakartta. 3080 master aourus Pci ilave desteği olmayan anakartı zorlar. Ya da ayak alacaksınız ilave olarak.

elverdiği ölçüde tek üreticiden gitmek fayda var.

• eto83 kullanıcısına yanıt

Up

• Dostlar,

GIGABYTE RTX 3070 EAGLE OC  - 6500 TL
    https://www.yamaxstore.com/collections/ekran-kartlari/products/gigabyte-gv-n3070eagle-8gd-rtx3070-eagle-8gb

İyi mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The--Punisher -- 23 Kasım 2020; 1:7:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • The--Punisher kullanıcısına yanıt

mağaza adını ilk defa duydum dikkatli olmak lazım site 1 ay önce açılmış birde. Bilindik firmalardan almanı tavsiye ederim.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • Bu SUPRIM modelinin boyutu tek başına anlaşılmıyor birde böyle bakın;

Desteklemiyor hocam RGB Fusion 2.0 ve Aorus Engine adında 2 program kurman gerekiyor. Bende ASUS anakartla uzun bir süre 2080 Ti Aorus kullandım fakat bir süre sonra RGB ayarlarken program program gir çık bayıyor. O yüzden bu seride anakartım ASUS olduğu için ASUS ekran kartı alacağım. ASUS Aura (Armoury Crate) uygulaması üzerinden hepsini kontrol edeceğim. NZXT sıvı soğutmam var bir onun için NZXT cam kuracağım oda mecburi artık.

• 5600x ile rtx 3080 bile gider, ne darboğazı?

• Arkadaşlar cümleten herkese merhabalar , 8000 Lira gibi bir bütce ayırdım ekran kartı için. Nvidia mı yoksa AMD mi tavsiye edersiniz ? Sebepleriyle beraber yazarsanız sevinirim , çünkü kimisi saf güç AMD çok iyi diyor kimisi DLSS gibi bir efsane var Nvidia al diyor. Monitörüm 2K işlemci olarak 5600X düşünüyorum. Değerli düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Aerospace kullanıcısına yanıt

Bazı oyunlarda godfall gibi 1080p 3070 ile gpu kullanımı 70 80 civarıydı onu göstermişti bazı oyunlar diye söyledi zaten

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Valhalla ücretli. Oynamayı da düşünmüyorum. AMD bedava veriyor zannedersem ondan senin için erişim kolay. Ama istersen tomb rider olanı atayım. Bunun ücretsiz de demosu edinilebiliyor zannedersem.

highest preset kitguru sonuçları;

AMD RX 6800 XT Review | KitGuru - Part 18

RTX 3080 ortalama 76,

RX 6800 XT ortalama 71 almış.

Ben 3080 gamingpro ile DLSS kapalı (TAA) 75 alıyorum. Biraz OC ile (+100) 81. DLSS açıkken de 97-98. Aşağıdaki gibi.

Vaktin olursa sen de paylaş.

• 
Sayfa: önceki 13561357135813591360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.