Şimdi Ara

Nvidia kontrol paneli nasıl ayarlanmalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
61.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia kontrol panelinde ne gibi değişiklik yada ayarlama yaparsak ekran kartımızın performansını arttırız örneğin siz default ayarlarımı kullanıyorsunuz yoksa ayarlarla ilgili bi değişiklik yapıyormusunuz. Örneğin 3d ayarlarının yönetilmesi bölümünde değişiklik yapan varmı, performansı arttırmak için buraları nasıl ayarlamalıyız. Ekran kartım 8800gt.

• Ben de merak ediyorum, bilen birileri açıklarsa çok iyi olur.
  • "Gelişmiş 3D görüntü ayarlarını kullan" kısmına girin(ve o durumu uygulatın) ve oyun içinde ayarı yoksa eşyönsüz süzme ve keskinlik yumuşatmayı oradan seçin. Oyun içinde ayar varsa onları "uygulama denetlemeli"de bırakın. (Bazen sürücüden açmak iyi olabilir. Eski sürücülerin birinde, CoD2'de oyun içinden AA açınca çok başarım kaybı oluyordu, sürücüden açmaya göre. Şimdi nasıl bilmiyorum.)

"Önceden oluşturulan maksimum kare sayısı" isminde bir ayar var. Ondaki değeri "1"e getirmenizi şiddetle tavsiye ederim:

Bilgi için:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=24322112

Ayrıca, vsync/dikey senk açtığınızdaki olası başarım kayıplarına karşı, sürücü ayarlarındaki "Üçlü ara bellekleme"(Triple buffering) işlevini "açık" hâle getirebilirsiniz.

Gerisiyle oynamanıza gerek yok.
    ("Bağlantılı Optimizasyon"u kapatmanın eski uygulamalarda bir şeyleri değiştirebildiğini duymuştum sanki. Emin değilim.)

AF(eşyönsüz süzme) açınca daha çok başarım istiyorsanız, hem trilineer hem de eşyönsüz örnek optimizesini aynı anda açabilirsiniz. Ama, doğru düzgün, dikkat çeken seviyede bir getiri olmaz.
    AF'yi sürücüden açarsanız normâlde sadece eşyönsüz örnek optimizesi etkinleşir. Sürücüden açmazsanız/uygulama denetlemeli ise, sadece trilineer optimize etkinleşir. Tabii buna siz müdahele edebilirsiniz.

nVidia sürücü ayarları, görüntü kalitesini koruyup iyi başarım verme, şeklinde ayarlıdır zaten. O "optimizeler" küçük bir ayrıntıydı sadece.

Sürücü ayarları, eski OpenGL uygulamaları hata verirse kurcalanabilir. Örneğin, Call of Duty 1'de hata alırsanız/oyun açılmazsa, "uzatma sınırı"nı "açık" hâle getirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Temmuz 2008; 23:44:50 >

• bırak kalsın sadece aa ve af ayarlarıyla oyna
  • Benim kontrol panelim ingilizce bunu türkçe yapmak için ne gerekio cunku arkadasımda sparkle 8800 gt si var ama türkçe tekrar yuklemeyı denedım türkçe die bi seçenek yokdu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: meydey_3

Benim kontrol panelim ingilizce bunu türkçe yapmak için ne gerekio cunku arkadasımda sparkle 8800 gt si var ama türkçe tekrar yuklemeyı denedım türkçe die bi seçenek yokdu ?

"Uluslararası" dil paketi barındıran sürücü yüklemek gerekiyor.

nVidia sitesinden Türkçe sürücü yüklemek için, seçim ekranında "English (US)" harici bir seçim yapın. "English (UK)"yi seçin, örneğin.

O zaman "international" olarak isimlendirilmiş, Türkçe de destekleyen büyük boyutlu sürücüyü indirebilirsiniz.

Tabii, bazı beta sürücülerde Türkçe desteği olmayabiliyor.

Belki, Türkçe destekli bir sürücünün dille ilgili dosyaları, desteksiz sürücünün kurulum içeriğine atılarak Türkçe desteği kazandırılabiliyordur. Bunu denememiştim.

Mümkünse eğer, küçük boyutlu, İngilizce kontrol panelli sürücü indirilerek kurulum içeriğine Türkçe dil dosyaları atılabilir(tabii, yeni sürücüde yeni bir ayar eklenmişse, o zaman eksiklik olabilir). Böylece kota ve zamandan tasarruf edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Temmuz 2008; 23:41:21 >

• yeni driver yüklerken international olanını seçersen türkçe olur
  • Bende merak ediyordum bunu tesadüf uzun süedir ileri düzey 3d ayarlarında bırakmışım,
  • Valla Ben hepsini genelde Yüksek Kaliteye ve Görüntü iyiliğine ayarlıyorum nedense performansa ayarlamak hiç içimden gelmiyor..

Supersampling
    Trilinear
    Clamp vs.. gibi ayarlarda benimkiler.
  • quote:

Supersampling
    Trilinear

Diğerleri tıraş da, sürekli supersampling'te mi kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahmut_cinar

yeni driver yüklerken international olanını seçersen türkçe olur

öle bi seçenek göremedim nese arkaşın konusu sapmasın saolun
  • quote:

quote:

http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Bunu yükle türkçe olur!
  • quote:

Orjinalden alıntı: mauseler

quote:

quote:

http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Bunu yükle türkçe olur!

Saol teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

Supersampling
    Trilinear

Diğerleri tıraş da, sürekli supersampling'te mi kullanıyorsunuz?

Evet devamlı supersampling te kullanıyorum ve Cod 4 te fps olarak çok farkediyor kapalıyken neredeyse 10-20 fps arası değişiyor hatta kartı zorladıgı yerlerde 30 fps ye kadar cıkıyo bazen fark.
    Tabi aradaki farkı ben gözle her ne kadar farkedemesemde yinede devamlı acık kullanıyorum kompleks meselesi. Görüntü en iyi olsunda ona göre pc mi ayarlıyım hesabı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmitcarsi -- 3 Temmuz 2008; 23:20:40 >
  • arkadaşlar son sürüm driver da TR desteği varmı acaba ?
  • her driverda Türkçe desteği var . yeterki international i indirin.
  • demekki benim indirdiğim int. değil ok thx :)

Peki indirdiğimiz sürümü tr ye çevirme imkanımız yokmu illa tekrardan mı indireceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BATYUS -- 4 Haziran 2010; 12:01:12 >
  • zaten 120 mb birşey kasmaya bile değmez
  • Sanırım sitesinde de sorun var bir türlü indiremedim driver ı hem mozilla denedim hem explorer :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorleoneXT

her driverda Türkçe desteği var . yeterki international i indirin.

internationaldan kastın ne ordaki hangi dili seçmem lazım ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.