Şimdi Ara

Nvidia Digital Vibrance

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
2.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cs:go,Valorant gibi oyunlarda digital vibrance acinca renkler daha parlak daha doygun olmasi lazim ancak %100 e alinca bile %50 gibi gozukuyor internette bulamadim bu konu hakkinda bi bilgi yardimci olursaniz sevinirim.

Ekran karti:1660 super
    İslemci:Ryzen 5 3600
    Anakart:b450

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• O doygunluk değil amd de ki o farklı bir renk aligoritması.. Az açın onu fazla açmayın.

Siz bunu arıyorsunuz ama bu yok nvidia da.

Nvidia Digital Vibrance

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Ekim 2020; 12:35:17 >
  • Geforce experience kullanıyorsan, o oyunda Freestyle oyun filtresi ile dilediğin gibi renkler ve parlaklık fln gibi ayarlar yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 13 Ekim 2020; 12:54:13 >

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

Renk tonu yoğunluğu doygunluk mu? Öyleyse iyimiş.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Renk filtresi ile fln oynayıp istediği renk tonunu yakalayabilir.

Gtx 970 zamanı ya bunlar yoktu ya ben görmedim. İncelemek lazım güzelmiş.

2018 den beri olması lazım.

Ben bu freestyler hiç kullanmadım bilmiyorum heralde yakalayamadım. Yani belki de vardı 970 varken ben kurmamış olabilirim.

Tarih: 25 Haziran 2018 de referans yorum yapmış alan arkadaş ilanda tarih yazmıyor.

https://forum.donanimhaber.com/gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-4gb-256bit-gddr5--132716377#132716377

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Ekim 2020; 13:6:51 >
  • nvidia freestyle 8 ocak 2018 de piyasaya çıkmış ve forumlarda amd ayarlarına sharpeni eklediğinde, sharpen ayarı nvidiada amdden daha önce zaten vardı denilmesine sebeb olan yazılım.

https://donanimarsivi.com/nvidia-freestyle-nedir//

Uzun zamandır bende, sürücü yüklerken özel kurulum seçip sadece sürücüyü kurup, yani geforce experience fln kurmadan ilerliyorum, ve sadece hikaye tabanlı oyunlar oynuyorum, onlarıda ReShade yada farklı modlar ile fln filtreleyip süslendiriyorum. Nvidia Digital Vibrance 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 13 Ekim 2020; 13:51:45 >

Ben sürücüde ki tüm optimizasyonları kapatıyordum texture falan.. Sürücünün optimizasyon kısımından ana ekran değil ayarı high quality yapıyordum.. Digital vibrance controlde +%5 ya da 10 yapıyordum öyle memnundum. Ama gene de 290 da ki gibi tam olmuyordu ama iyiydi yani.. Ama direkt sürücü otomatik ayarlarda gözüme batıyordu bir garip geliyordu görüntü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Ekim 2020; 13:55:10 >

Bu durum aslında monitöre, paneline yada monitör ayarlarından kişinin zevkine göre bile değişkenlik gösterebilir ama nvidia default ayarları banada biraz sönük gibi geliyor ve bende her seferinde contrast ve digital vibrance ayarlarını %60 şeklinde ayarlıyorum ama oyunlar ile alakalı kısma hiç dokunmuyorum, çünkü oyuna yoğunlaştığım için o ayarların oyunlardaki etkilerine dikkat edecek kadar ekranı pek incelemiyorum.

Yok yok doğru panele falan bakarda digital vibrance değil benim dediğim hani şu texture quality falan ayarları varya onları en yüksek ya da optimizasyon disable yapıyordum esas o yani beni iyi hissetiren.. Digital vibrance ayarını 1 tık açıyordum hafif iyi oluyor.

290 görüp tekrar 970 e dönünce gözüm tutmadı görüntüyü öyle yapıca ancak gözüme heee dedim bunu böyle yapmak lazım texture quality kısmını vs. Doygunluk olayını ben freestyler kurmamıştım renk tonu yoğunluğu doygunluksa onu kaçırmışım.. Asıl dediğim o değil ama konu doygunluk üzerine açılmışta benim nvidia da asıl tatmin olmadığım kısım sürücüde optizasyonları falan açık kullanırken R9 290 ı gördükten sonra görüntüden tatmin olmamıştım genel görüntü standart output kalitesi diyelim nasıl diyelim bilmiyorum.

Burdan işte.

Nvidia Digital Vibrance

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Ekim 2020; 14:24:31 >

Doğru, 2 firmanın görüntü işleme ve filtreleme tekniği aynı değildir, hâliyle birine alışıp diğerine geçişte aradaki fark göze batıyor, buda zaten pek fazla kimsenin inkâr etmeyeceği bir durum, yani en azından birinden diğerine geçiş yapanlar inkâr etmezler.

Ben ikisinden de memnun kalıyorum ama nvidia yı böyle kullanıyorum.. Bir de bazı arkadaşların şikayeti olan nvidia da dithering mevzusu var. Onda son durum nedir hiç haberim yok.

Şu mevzular.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/277754/dithering-option-in-nvidia-control-panel/

https://forums.guru3d.com/threads/dithering-in-windows-drivers.422144/#post-5567458

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Ekim 2020; 14:47:10 >

Bende de mevcuttu o sıkıntı, hatta masaüstüne koyduğum bazı arkaplan resimlerinde bile bariz gözüme batıyordu ama bir registry ayarıyla aştım.

İki dakikalık iş onu neden koymuyorlar anlamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.