Şimdi Ara

NUTUK YASAKLANDI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nilüfer Kaymakamlığı, "siyasi propaganda" gerekçesi ile NUTUK'un dağıtılmasına izin verememiş.

Her geçen gün ne yazık ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan aşagilamalar, yasaklar git gide artmakta. Buna bilerek göz yumulmakta. Yapılan hakaret ve haksızlıklar karşılıksız kalmakla birlikte neredeyse "devlet kontrolü" ile yapıldığı izlenimi tarafımda oluşmakta.

Okyanus ötesi diyarlarda terörist aramakla meşgul olan bir devletin KAYMAKAMI, ülkenin kurucusu olan Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün kaleme almış olduğu eseri yasaklıyor. Fetullah Gülen ne kadar terörist ise; bu kendini bilmez kaymakam da bir o kadar teröristtir ! Buna göz yuman her kim ise onlar da teröristtir !

Yazıklar olsun !

NUTUK YASAKLANDI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaymakam sitesinde açıklama yapmış:

Bazı yazılı ve görsel basın ile internet sitelerinde yansıtıldığı haliyle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e ait NUTUK adlı eserin yasaklandığı şeklinde yer alan haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.
    Bilindiği gibi siyasi partilerimizin seçim takvimlerinde takip edecekleri usul ve yollar ile uyulması gerekli kurallar, Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenmektedir.
    Bu bağlamda Yüksek Seçim Kurulunun 109 no’lu Kararı F bendi, propaganda amaçlı yayın ve malzeme dağıtımına 16.02.2017 Perşembe gününden başlayarak 15.04.2017 Cumartesi günü saat: 18.00’a kadar dikkat edilecek hususları açıklamaktadır.
    Buna göre siyasi partilerimizin bu tarih aralığında broşür, el ilanları, parti bayrağı, poster, afiş veya ses ve görüntü içeren Cd/Dvd gibi yayınları dağıtımına izin verilmekte, ancak bu sayılanlar dışında herhangi bir hediye ve eşantiyon dağıtmalarına, dağıttırmalarına, bunları üçüncü kişiler ya da kurum ve kuruluşlar aracılığıyla yapmalarına imkân tanınmamaktadır.
    Söz konusu uygulama Kaymakamlığımızın bir icraatı olmayıp tamamen Yüksek Seçim Kurulu Kararına dayanmaktadır.
    Cevabi ekli yazı incelendiğinde çıkan haberlerin doğruyu ve gerçeği yansıtmadığı görülecektir. Ulu Önder Atatürk'ün NUTUK kitabı tüm okullarımızın kütüphanelerinde bulunmakta olup ayrıca öğrencilerimize ulaştırılmak üzere Kaymakamlığımıza gönderilmek istenilen Nutuk kitabı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz marifetiyle İlçemizdeki öğrencilere bizzat ulaştırılacaktır.
    Kamuyonun takdirlerine arz ederiz.

Evet yazılı çayları vs. görmeyen kalmamıştır herhalde. Onlara serbest demekki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Roshi

Kaymakam sitesinde açıklama yapmış:

Bazı yazılı ve görsel basın ile internet sitelerinde yansıtıldığı haliyle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e ait NUTUK adlı eserin yasaklandığı şeklinde yer alan haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.
    Bilindiği gibi siyasi partilerimizin seçim takvimlerinde takip edecekleri usul ve yollar ile uyulması gerekli kurallar, Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenmektedir.
    Bu bağlamda Yüksek Seçim Kurulunun 109 no’lu Kararı F bendi, propaganda amaçlı yayın ve malzeme dağıtımına 16.02.2017 Perşembe gününden başlayarak 15.04.2017 Cumartesi günü saat: 18.00’a kadar dikkat edilecek hususları açıklamaktadır.
    Buna göre siyasi partilerimizin bu tarih aralığında broşür, el ilanları, parti bayrağı, poster, afiş veya ses ve görüntü içeren Cd/Dvd gibi yayınları dağıtımına izin verilmekte, ancak bu sayılanlar dışında herhangi bir hediye ve eşantiyon dağıtmalarına, dağıttırmalarına, bunları üçüncü kişiler ya da kurum ve kuruluşlar aracılığıyla yapmalarına imkân tanınmamaktadır.
    Söz konusu uygulama Kaymakamlığımızın bir icraatı olmayıp tamamen Yüksek Seçim Kurulu Kararına dayanmaktadır.
    Cevabi ekli yazı incelendiğinde çıkan haberlerin doğruyu ve gerçeği yansıtmadığı görülecektir. Ulu Önder Atatürk'ün NUTUK kitabı tüm okullarımızın kütüphanelerinde bulunmakta olup ayrıca öğrencilerimize ulaştırılmak üzere Kaymakamlığımıza gönderilmek istenilen Nutuk kitabı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz marifetiyle İlçemizdeki öğrencilere bizzat ulaştırılacaktır.

Evet yazılı çayları vs. görmeyen kalmamıştır herhalde. Onlara serbest demekki...

Çok yaşa usta.

CHP ortalığı nasıl karıştırabilirim diye uğraşıyor yine.

• evet yazılı çaylar neden serbest lan iki yüzlüler !!

• quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

quote:

Orijinalden alıntı: Muten Roshi

Kaymakam sitesinde açıklama yapmış:

Çok yaşa usta.

CHP ortalığı nasıl karıştırabilirim diye uğraşıyor yine.

Adamın mesajını okusaydın önce iyiydi.
  • Evet kolileri ve serbest hayır diyenler terörist zaten yaptıkları da suç
  • Nutuk bir siyasi propaganda aracı değildir. Dolayısıyla propaganda için dağıtılmasının da engellenmiş olmasını ben yadırgamıyorum, Atatürk düşmanlığı ile ilgili bir durum da görmüyorum ortada.
    Nutuk temelde hatırattır; siyasi ve askeri bir kitaptır. Aynı zamanda kaynak niteliği de taşır; zira Atatürk, Nutuk metnini okuduğu sırada bir olayı anlatırken o olaylara ait belgeleri de kullanmıştır.

Ha diğerine niye izin veriliyor da buna verilmiyor ? E ikisi de yanlış... Ayrıca Nutuk öyle herkesin okuması gereken bir kitap falan da değildir.O döneme ilgisi olan, Atatürk dönemini, Milli Mücadele dönemini bilmek istiyorum diyenin okuması gereken ve hatta olmazsa olmaz olan bir kitaptır. Örneğin 16 Mart İstanbul'un işgali ile ilgili bir yazı yazıp paylaşmıştım, çok yazık ama İstanbul'un işgali gibi çok önemli bir konu bu forumda ilgi görmediği için sildim, isteyen sayfamdan ulaşıp okuyabilir. Orada bir bölümden alıntı yapmıştım. İstanbul'un işgalini, yapılan ve yaşanan o mücadeleyi ancak onu okuyarak anlayabiliyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.