Şimdi Ara

Nuh Tufanı - Efsane mi Gerçek mi.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
4
Favori
4.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The SATANİST

Sadist diktatör bir varlığa kölelik yapacağıma onurumla cehennemde yanmayı tercih ederim ben kul değil bireyim

Hail satan

Alıntıları Göster
    Siz bir ara "Tek yol seytan" demistiniz ulke ve dunya gundemi bolumunde acilan bir konuya,saka sanmistim ama gercek mis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 8 Mayıs 2018; 19:39:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu çok güzel deliller ile birlikte tam olmuş

Ayağa kalkıp alkışlamak isterdim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real-Gamer

Konu çok güzel deliller ile birlikte tam olmuş

Ayağa kalkıp alkışlamak isterdim...
    Çok teşekkürler beğenin için. Yazıdan ara ara kısa pasajları buraya kopyalayarak ilgiyi canlı tutmaya ve uzun olduğu için tamını okumayanlara kolaylık sağlamaya çalışacağım.

• Zahmet edilip hesaplama yapılmış suyun yetmeyeceği iddia edilmiş. Allah yaratır, yoktan var eder, "OL" der olur. Az, çoktan bol olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgimi çekti konuyu ve blogu uygun bir vakitte okuyacağım.

Sormak istediğim bir kaç şey var

Acaba bu Nuh Tufanı diye bahsedilen olay ve Nuh'un Gemisi diye bahsedilen gemi bir uzay gemisi olabilir mi? Herkes dünyayı düşünüyor suların altında kalmasını düşünüyor ama yazının ilk kısımlarına baktım bu bilimsel olarak pek mümkün durmuyor. Başka bir gezegenden gelen, canlı türlerinin DNA'larını taşıyan bir gemi olabilir mi bu gemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadDeveloper

Zahmet edilip hesaplama yapılmış suyun yetmeyeceği iddia edilmiş. Allah yaratır, yoktan var eder, "OL" der olur. Az, çoktan bol olur.
    Siz de zahmet edip yetmeyen suyun nasıl yetirildiğini açıklamışsınız: Mucize.

lakin su problemi açmazlardan yalnızca biri. Onun gibi daha yüzlercesi var. Bir de şu aşağıdaki alıntıya el atın eliniz değmişken. Buna da cevabınız "mucize" olacaksa ben başka örneklerle devam edeceğim, bakalım nerede pes edeceksiniz...

Altınbalığı ve Morina:

Kırmızı balık, havuz balığı ya da süs balığı gibi adlarla da bilinen bu balık türü “stenohaline” tipinde bir balık türüdür yani tuzlu suda yaşayamaz. Tuzlu suya toleransı son derece düşüktür. Bu türden balıklara stenohaline denmektedir. Benzer şekilde morina (bizdeki mezgitle aynı familyadır) bir tuzlu su balığıdır ve deniz suyunun tuzluluğundaki değişikliklere karşı aşırı hassastır, dolayısıyla tatlı suda ya da daha az tuzlu suda yaşayamaz. Morina da stenohaline tipinde bir balıktır. Böyle olmayan yani suyun tuzluluk oranına karşı yüksek toleransa sahip balıklara ise euryhaline denmektedir. Bu türden deniz canlılarının metabolizmalarında ozmoregülatif [d7] organlar daha fazla gelişmiştir. Bir başka deyişle suyun tuzluluk oranından az etkilenen türlerde suyun ozmos mekanizmasını kontrol edebilen doku yapıları varken, tuz toleransı olmayan türlerde bu yapılar yoktur. Denizlerde ve tatlı sularda yaşayan türler arasında birçok tür “stenohaline”dir ve Tufan suyunda ozmosu kontrol edemedikleri için ölmeye mahkumdur. Dolayısıyla Altın balık ya da morinanın ve diğer stenohaline türlerin Tufanda yok olup gitmiş olması gerekiyordu ama varlar! Bu da Tufan diye bir şeyin olmadığının yüzlerce kanıtından biridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0988D7594

İlgimi çekti konuyu ve blogu uygun bir vakitte okuyacağım.

Sormak istediğim bir kaç şey var

Acaba bu Nuh Tufanı diye bahsedilen olay ve Nuh'un Gemisi diye bahsedilen gemi bir uzay gemisi olabilir mi? Herkes dünyayı düşünüyor suların altında kalmasını düşünüyor ama yazının ilk kısımlarına baktım bu bilimsel olarak pek mümkün durmuyor. Başka bir gezegenden gelen, canlı türlerinin DNA'larını taşıyan bir gemi olabilir mi bu gemi?
    Yaşamın dünya dışından geldiğine dair görüşler biyoloji dünyasında mevcut. Ancak yaşamın akıllı canlılar eliyle dünyaya getirildiği iddiası şimdilik bilimin kulvarı dışında bir iddia. Mümkün mü? Aşırı zorlama olacak ama eğer galaksi içinde tip 2 türü bir akıllı yaşam varsa mümkün tabii. Ama bunu Nuh'un Gemisi ile ilişkilendirmek bir hayli güç. Bu uzay gemisi yaşamı DNA olarak dünyaya bıraktıysa, 3-3,5 milyar yıl sonra akıllı hale gelen insanoğlu o geminin varlığını nereden bilecek ki? Bir de bu geçen 3,5 milyar yıl zarfında o galaksi uygarlığı ne yaptı? Hala var mı? Varsa bir daha hiç uğramadı mı buralara? Bunu iddia etmek mümkün ama pek dayanağı olan bir iddia olduğunu söyleyemem. DNA veya polimerlerin dünyaya meteorlarla taşınmış olması ihtimali daha yüksek bir ihtimal.

• quote:

Zahmet edilip hesaplama yapılmış suyun yetmeyeceği iddia edilmiş. Allah yaratır, yoktan var eder, "OL" der olur. Az, çoktan bol olur.
    Şu da bonus soru olsun:

Aşağıda resmi görülen Nyssodesmus python Kosta Rika'ya özgü endemik bir tırtıl türüdür. Boyu 10 santimi bulan bu hayvan 350 metreye kadar olan Kosta Rika kırsalında bulunur, yöreye özgüdür.

Şimdi bu hayvanın bana Kosta Rika'dan yola çıkıp, aradaki Atlas okyanusunu ve Afrika kıtasını aşarak 1 haftada Irak Küfe'ye nasıl geldiğini izah edebilir misin?

Hadi yine "mucize" dedin (Kuran öyle demiyor, hayvanlar Allahın emrine uyup kendileri gelmiş), peki geriye nasıl döndü bu hayvan?

Ona da mı "mucize"?

O zaman bu hayvan gibi geride daha 1 milyon kadar kataloglanmış tür var. Onlara da tek tek mucize mi diyeceksin?

Nuh Tufanı - Efsane mi Gerçek mi..

• quote:

Bu da ülkemizden bir bonus soru olsun:

Şu peri bacalarının tepelerinde öylece eğreti duran taşların nasıl olup da dağlar kadar dalgaların olduğu (Kuran tasviridir) Tufanda devrilmediğini izah eder misin?

Buna da cevap verebilirsen (mucize), bir sonraki soruya geçeceğim...

https://www.wiztours.com/tur/peri-bacalari-turu-ile-goreme-acik-hava-muzesi-14736.html

Nuh Tufanı - Efsane mi Gerçek mi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 9 Mayıs 2018; 21:33:20 >

• Baya emek harcanmış bir yazı bu kadar enerjiyi bulup böyle bir metin hazırlamak takdiri hakediyir ama karsit argumanda cok guclu.

Mucize oldugu icin kurallar yoktu... Isiniz zor hocam...

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Baya emek harcanmış bir yazı bu kadar enerjiyi bulup böyle bir metin hazırlamak takdiri hakediyir ama karsit argumanda cok guclu.

Mucize oldugu icin kurallar yoktu... Isiniz zor hocam...
    Sanırım tüm yazıyı baştan sona okumadın hocam. Okusaydın o kadar güçlü olmadığını fark edecektin...

Çünkü mucizenin çok daha makul alternatifleri var.

Şöyle ki;

Ben yazımda Tufanın olabilmesinin art arda gelişmek zorunda olan ve birbirini izleyen sayısız mucizeye bağlı olduğunu gösterdim. Yalnızca tufan suyuyla iş bitmiyor. 1 yıl ya da 7 ay süren Tufanın her anı, her aşaması ayrı bir mucizeye bağlı. Bir başka deyişle Tanrının tufanın olabilmesi için mucizeleri seriye bağlaması gerekiyor bir tren katarı gibi...

Ayrıca gerek Tevrat ve gerekse Kuran'da Tufanın mucizeyle ilgisi olmayan ve hayatın olağan akışı içinde geçtiği savlanan kısımları var. Ben bu kısımlardaki çoğu narrasyonun da mantık dışı olduğunu gösterdim.

Sadede gelelim...

Ortada sayısız mucize gerektiren bir öykü var.

Bütün mesele Nuh kavmini yok etmek idiyse bu kadar mucizeye gerek yoktu. Diğer kavimleri nasıl yok ettiyse Nuh kavmini de öyle helak edebilirdi. "Ol" diyerek her şeyi olduran sonsuz kudrette bir varlık, sadece "öl" diyerek de tüm Nuh kavmini diğer canlılara halel gelmeden yok edebilirdi. Nuh kavmini yok ederken konuyla ilgisi olmayan diğer canlıları da beraberinde yok etmesinin mantığı nedir? İsrafı sevmeyen, israf etmeyen Allah, neden tüm canlılığı yok ederek büyük bir israfa imza attı?

Buna cevap olarak "ibret için" diyorlar.

Nitekim Ankebut 15 ve Kamer 16'da Allah ibret olsun diye gemiyi geride bıraktığını (koruduğunu) söylüyor. Nerede bu korunan ibret gemisi?

Gemiyi geçtim, ibret için yapıldığı söylenen Tufanın "su götürmez" delileri nerede?..

Ortada delili olmayan ibret olur mu?

Tavsiye ederim, yazıyı baştan sona okumadıysan bir oku. O zaman boşuna emek harcanıp harcanmadığını daha sağlıklı değerlendirebilirsin.

• Torlak Kemal kullanıcısına yanıt
    Hocam bosuna emek harcandigini dusunmuyorum sadece hedeflediginiz kesime bunlarin ulasmasi zor.

Yazinin bir kismini okudum kalaninida okumayi dusunuyorum daha sonra exodus kisminada bakmayi dusunuyorum.

Insanlar cok basit canlilar ben sizin insanlari hala bu kadar ciddiye alarak bu islere bu kadar emek harcamanizi inanin takdirle karsiliyorum.

Sizin gibi insanlarla gercek hayatimda dahi pek karsilasmadigimi soylemek isterim yazdiklarinizdan istifade etmek bilgi birikimime belki kitap okuyarak veya gercek hayatta iletisimle kazandigimdan cok daha fazla bilgi katiyor.

Yanlis anlasilmak istemem o nedenle.

• Periah kullanıcısına yanıt
    Çok sağol, teşekkür ederim. Kurana ve sünnete koşulsuz iman etmiş dindarları etkilemek gibi bir amaç ile yola çıkmadım. Sadece bir boşluğu doldurmaya çalışıyorum. Bu ülkede din propagandası sonuna kadar serbest ve çok sayıda dini yayın ile korkarım ülke Afganistan, Pakistan benzeri bir yere dönecek yakında. Bunu dengeleyecek kaynaklara yeni nesilin ulaşması gerektiğine inanıyorum. Gençlerin önüne seçenek koymak gerek. Seçimini kendi yapsın, ülke 70'li yıllardaki gibi tek kanallı yayın yapan TRT ekranına döndü. Ülkenin renkleri giderek soluyor, kültür iklimi giderek kuruyor, ülke eskinin siyah-beyaz ekranına benzemeye başladı hafiften. Gidişat hoşuma gitmiyor. Nuh Tufanını çürüten bir sürü yabancı yayın var ama doğru dürüst Türkçe yayın yoktu. Bu boşluğu gördüm ve benim de çorbada tuzum olsun istedim. Aslında bunu başlangıç addediyorum. Nuh Tufanını daha etraflıca ele almayı planlıyorum. Yazı şu an 50 sayfa kadar ama belki 100 sayfaya çıkacak. Bilemiyorum. İktidarda ideoloji batağına batmış bir parti var. Kendi ideolojisini ufaktan ve güya çaktırmadan yavaş yavaş topluma dayatmaya başladı. Bu gidişata engel olacak ya da direnecek duvara bir tuğla da ben koyayım istedim. Bu yazı biraz da o yüzden yazılmıştır. Yani bu bir etki-tepki meselesi. İktidarda sekülerizmle barışık başka bir parti olsaydı böyle bir yazı kaleme almazdım.

• quote:

Diğer sorularıma cevap vermediniz ama can sıkıntısından kendime meşgale olsun diye bir soru daha sormaya karar verdim. Sorum şu:

Ribeiroia Ondatrae Paraziti:

Konu parazit sadece balıkçıl kuşunun bağırsaklarında yaşar. Bu parazitin yaşam döngüsü nasıldır? mesela bir balıkçıl kuşunun bağırsağından başka bir balıkçıl kuşunun bağırsağına nasıl geçiyor?

Kuşun dışkısı ile birlikte herhangi bir gölete veya ırmağa düşen parazitler burada zaman kaybetmeksizin salyangozların vücutlarına yerleşiyor. salyangozların içinde eşeysiz olarak üremeye başlıyorlar. salyangozun üreme organlarını ele geçirerek onu adeta bir parazit makinesi haline dönüştürüyorlar ve bu arada salyangozun üremesini işlevsiz hale getiriyorlar. salyangozdan binlerce parazit larvası çıkıyor ve bu larvalardan biri, gelişmekte olan bir Amerikan Boğa Kurbağası'nın henüz gelişmemiş olan bacaklarına yerleşiyor. ardından burada kistler oluşturuyor. kistler nedeniyle boğa kurbağasının bacakları deformasyona uğruyor.

Sakat olarak gelişen kurbağalar balıkçıl kuşunun tehlikeli saldırılarına karşı daha savunmasız hale geliyor. böylelikle sakat kurbağalar balıkçıl kuşlarına daha kolay yem oluyor ve Ribeiroia Ondatrae paraziti bu sayede balıkçıl kuşunun bağırsağına yeniden dönerek yaşam döngüsünü tamamlıyor. Bağırsağındaki parazitlerle başka göletlere doğru uçan balıkçıl kuşu o göletlere bıraktığı dışkısıyla bu parazitler için yeni bir döngü başlatmış oluyor.

Kısacası bu parazit, yaşam döngüsü için sakat hale getirdiği salyangozları ve kurbağaları kullanıyor.

Şimdi sorum şu:

Bu iş Nuhun Gemisinde nasıl oluyor? Olmuyorsa bu parazit nereden peydah oldu? Oluyorsa salyangozlar ve Amerikan Boğa kurbağaları nasıl hala var olmaya devam edebiliyorlar?

Bende soru çok, siz yeter ki cevaplayın...

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 10 Mayıs 2018; 1:18:21 >

• Bir önceki mesajım, mesajımdan sonra sorduğun herşeyi cevaplıyor. Aynen tekrar ederim.

• quote:

Bir önceki mesajım, mesajımdan sonra sorduğun herşeyi cevaplıyor. Aynen tekrar ederim.
    Güzel o halde başka soruya geçelim:

Ankebut 15:
    "Buna karşılık, Nuh’u ve Gemi’de O’nunla beraber olanları kurtardık ve o gemiyi de, o hadiseyi de (arkadan gelecek) bütün insanlar için bir ibret vesilesi yaptık."

Kamer 16
    "Ve şanım hakkı için onu (o gemiyi) bir ibret olmak üzere bıraktık fakat hani yâd edip ibret alan? Artık Benim azabım ve korkutmam nasıl imiş?"

Kuran açık, gemiyi ibret olsun diye koruduk, geride bıraktık, Tufanı da ibret olsun diye yaptık diyor.

O halde bir zahmet bize ibretin delili olan gemiyi ve kendisi ibret olan Tufanın delillerini gösteriver.

Evet, ibret vesilesi gemi nerede, ibret olan Tufanın delilleri nerede?

İbret alması gerekenler Tufanda ölenler olamayacağını göre (çünkü öldüler), ibret alması gerekenler sonra gelenler ve ben onlardan biri olarak gemiyi ve Tufanın diğer delillerini görerek ibret almak istiyorum.

Hadi bi zahmet bana göster şu Tufan delillerini...

• Neden seni inanmadığını iddia ettiğin şeylere inandırmak mecburiyetindeymişiz gibi zorluyorsun? İster inan, ister inanma.

• quote:

Neden seni inanmadığını iddia ettiğin şeylere inandırmak mecburiyetindeymişiz gibi zorluyorsun? İster inan, ister inanma.
    Pardon aynı arkadaşlarmışsınız, çok pardon.

Bu soru-cevap silsilesini başlatan sen olduğun için olmayasın?

Ben bir yazı paylaştım ve neden Nuh Tufanına inanmadığımı anlattım. sen de cevap verdin ve cevabına cevap aldın.

Herhangi bir şey mecburiyetinde değilsen konuda bana cevap vermezsin ya da konuya girmezsin olur biter.

Değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 10 Mayıs 2018; 13:38:48 >
  • Ben de başkalarına hitaben yazayım o zaman. Millet bu vatandaş bir bundan bir önceki mesajında da yine benim mesajımı alıntı yapmış, sen niye üstüne alındın diyor. Tuhaf değil mi?

• quote:

Ben de başkalarına hitaben yazayım o zaman. Millet bu vatandaş bir bundan bir önceki mesajında da yine benim mesajımı alıntı yapmış, sen niye üstüne alındın diyor. Tuhaf değil mi?
    Yazıyı düzelttim, ilk anda aynı kişiler olduğunuzu fark etmedim. Cevap verirken sürekli nik kontrol etmek gibi bir alışkanlığım yok. Aynı kişi olduğunu görünce düzelttim. Buradan sana ekmek çıkmaz.

Eh aynı kişi olduğunuza göre kıvırtacağına soruma cevap ver. Cevap veremeyeceksen de polemiği bırak ve konudan çık, başkası gelsin, insanları boş yere meşgul etmeyelim...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.