Şimdi Ara

Nuh Tufanı - Efsane mi Gerçek mi.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
4
Favori
4.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hacı kusura bakma seni ciddiye alamıyorum. Sanırım sen DH'ın kadrolu şakacısısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Uydu görüntüleri ile Nuh 'un gemisi bulunduğu iddia edildi yer olarakta Ağrı Doğubeyazıt olarak görülüyormuş yakında çıkar haberleri gerçek ise..

www.memurlar.net 'te haberi gördüm..
    Kaynak sağlammış. Memurlar.net'te yazıyorsa doğrudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torlak Kemal

Hacı kusura bakma seni ciddiye alamıyorum. Sanırım sen DH'ın kadrolu şakacısısın.

Kardeş ne şakası üstüme iyilik sağlık bu işlerin şakasımı olur ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • simdi bu tufan varsa bile buyuk ihtimal kucuk bir sel felaketini kapsiyordur. gecen yilarda avustralyada, houstonda olanlar gibi.

ama butun dunyada olma ihtimali yok. dinazorlari yok eden olaylarin izleri tum dunyada gozlemleniyorken bu iddianin gozlemlenememesi bu ihtimali sifirliyor.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Al işte tipik sözcü te biat eden üye ama hata bende şöyle yazmalıydım haberi paylaşan alıntı yapan memurlar sitesi ama haber yabancı bir firmanın haberi uydu üzerinden inceleme sonucu görmüşler ve yakında bilgilendirme yapılacak gibi bir şeyler yazıyordu memurlar sadece kaynağı paylaşmış.. O yüzden yeminlen komedisiniz size bir tane bilgi paylaşmamak gerek yaşayın sözcünuzle siz.. müstehak size çünkü..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Yav kusura bakma ben memurlar.net forumundan söz ediyorsun sandım, Paylaştığın linki forum sandığım için tıklamadım. Meğer memurlar.net'in kendi haber sitesiymiş. Tekrar kusura bakma.

Ancak sözcü ile ilgili yazdıklarım baki. Ben Sözcü okumam.

Edit: mesaj değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 22 Nisan 2018; 17:57:18 >
  • Yazdığınız yazıya bir göz attım, okuyan herkes için anlaşılabilir bir dille yazmışsınız herhalde. Okuduktan sonra yorum yaparım artık. Bilimsel konularda böyle blog yazıyor musunuz peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychedelic Reflection

Yazdığınız yazıya bir göz attım, okuyan herkes için anlaşılabilir bir dille yazmışsınız herhalde. Okuduktan sonra yorum yaparım artık. Bilimsel konularda böyle blog yazıyor musunuz peki
    Hayır yazmıyorum ama talep olursa ve iş tempom elverirse yazabilirim.
  • quote:

Hayır yazmıyorum ama talep olursa ve iş tempom elverirse yazabilirim.

Alıntıları Göster
    Güzel olur hocam. Takipteyim
  • Tabiki gerçek. Hz. Nuh sadece birkaç insanı yanına alabilmiştir. Çünkü o zamanlar kullanılan cep telefonları oldukça ilkeldi. Her yerden çekmiyordu. Bu yüzden pek çok insan sular altında kalmıştır. Hatta bugün Atlantis olarak adlandırılan bu medeniyetin kurucuları da bu kazazedelerdir.

İlgi olursa yazarım.

• Ooo konu gelmiş
    İlk okuyanlardan olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissettiren bu şahane yazıyı herkese öneriyorum. Hem bilgilendirici hem de keyifli bir yazı. Tekrardan ellerine sağlık hocam.
  • quote:

Yav kusura bakma ben memurlar.net forumundan söz ediyorsun sandım, Paylaştığın linki forum sandığım için tıklamadım. Meğer memurlar.net'in kendi haber sitesiymiş. Tekrar kusura bakma.

Ancak sözcü ile ilgili yazdıklarım baki. Ben Sözcü okumam.

Edit: mesaj değişti.
    Önemli değil birbirimizi anlayalım yeter ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-73A8A7D1E

Ooo konu gelmiş
    İlk okuyanlardan olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissettiren bu şahane yazıyı herkese öneriyorum. Hem bilgilendirici hem de keyifli bir yazı. Tekrardan ellerine sağlık hocam.
    Çok teşekkürler hocam.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Eğer bir şeyler kanıtlamaya çalışıyorsan böyle alaycı olmaman lazım. Fikrini paylaşan insanlara böyle tepki verilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Athlon 840 Kaveri

Eğer bir şeyler kanıtlamaya çalışıyorsan böyle alaycı olmaman lazım. Fikrini paylaşan insanlara böyle tepki verilmez.

Alıntıları Göster
    Sanırım tüm yorumları okumadınız. Bir yanlış anlaşılma nedeniyle öyle yazdım ve sonra da özür diledim. Özür mesajı o mesajın bir kaç mesaj altında.
  • White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    otamatik robotmusun hiçmi mantık kullanmazmısın

• eline emeğine sağlık

uzun bir yazıydı

özet kısmından bir nokta benim için aydınlatıcı oldu sürülerin hayatının devamını sağlamak için gerekli şartların oluşma mantığı

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

otamatik robotmusun hiçmi mantık kullanmazmısın

Yazılarımın hangisinde mantıksızlık gördünüz ? sorun cevap vereyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Eagle 26

quote:

NUH TUFANI – EFSANE Mİ GERÇEK Mİ

Dibace:

Normalde dini mevzulara pek girmem. Dini siyasi bir araç haline getirerek sosyolojisini tüm topluma dayatmaya kalkışanlar veya bundan nemalananlar dışında dindarlarla bir sorunum yoktur ancak dinler de elbette başka her şey gibi irdelemeye ve eleştiriye açıktırlar, inanç deyip geçiştirilemezler, kutsal bir dokunulmazlık zırhı ile korunmaya alınamazlar. Dini propaganda meşru görülüyorsa anti dini propaganda da o ölçüde meşrudur, aksi faşizmdir.

Ama Nuh Tufanını ele alışım bu çerçevede olmadı. Tamamıyla bir tepki dürtüsüyle bu konuyu ele aldım. Bir zaman önce “sabah yıldızı” mahlaslı bir üyeyle “Exodus” üzerine tartışırken, kendisine tepki olarak, “Exodus” ile yetinmeyeceğimi, Nuh Tufanının da tarihsel bir olgu değil, bir söylence olduğunu ortaya koyacak bulguları paylaşacağımı söylemiş ve veri toplamaya başlamıştım. Sonra tavsadı bu girişimim ve bir kenara attım. Birkaç ay önce bir başka forum üyesinin teşvikiyle konuyu yeniden ele aldım. Amacım forumda yayınlamaktı ancak yazı kontrolden çıktı, forumda paylaşamayacak kadar uzadı. Bu nedenle, yazıyı bir bloğa taşıdım. Burada da bloğun linkini paylaşıp, yazıdan kısa kısa alıntıları buraya taşıyacağım.

Yazının Linki:

Nuh Tufanı - Efsane mi Gerçek mi

https://tufan-sadece-bir-erkek-ismidir.blogspot.com.tr/

___

Tabiki gerçek bundan şüphenmi var ayrıca tufanda dünyanın tümü sular altında kalmış ve Hazreti Nuhun gemisi dışında kalan tüm insanlar ve hayvanlar ôlmüştür

Alıntıları Göster
    işte bu kısmı

• Eline sağlık, çok güzel bir yazı.
    Şimdi biri çıkar böyle güzel bir yazıya karşılık Kuranda yazıyor der.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 112600 -- 24 Nisan 2018; 18:51:24 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.