Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

NTLite ile Win 10 ISO içinden gereksiz tüm uygulamaları silme (rehber mevcut)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
3
Cevap
4
Favori
1.744
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 10 >> NTLite ile Win 10 ISO içinden gereksiz tüm uygulamaları silme (rehber mevcut)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1008 Mesaj
    Başta MSMG Toolkit olmak üzere bir çok program kullandım ama bence hiç biri NTLite gibi kapsamlı ve stabil değil.

Ücretli bir program olsada ücretsiz kısmı ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılıyor.

Başlıca sevdiğim özelliği silinen bir uygulamanın örnek olarak Defender ayarlar dahil hiç bir yerde kalıntısını veya kısayolunu bırakmıyor.

Rehber kısmı bana aittir alıntı değil. :)

indirdiğiniz Win 10 iso dosyasını klasöre çıkarın.

Güncelleme dahil etmek isterseniz catalog.update gibi bir siteden kullandığınız Win 10 sürümüne uygun güncelleme dosyasını indirin ve boş bir klasöre atın.

NTLite programını açın ve Add diyerek klasöre çıkardığınız win 10 dosyasını gösterin ardından win resimde gözüktüğü gibi listelenecek çift tıklayın simge yeşile dönecektir.

İster önce update kısmına geçin istersede remove yani sıralama fark etmiyor istediğiniz gibi geçişler yapabilirsiniz.

Update Add altında Folder and subfolder seçeneği çıkacak ona tıklayarak update klasörünü gösterin.

Remove / Windows Apss kısmını genişletiyoruz Apss ve System Apps tıkını kaldırıyoruz (bu şekilde sadece market kalıyor hesap makinesi gibi kullandığınız uygulamaları bırakabilirsiniz resimde gösterdiğim gibi.)

İsterseniz Driver kısmında kullanmadığınız sürücüleri kaldırabilirsiniz ben sadece Yazıcılar ve Modemler kısmını siliyorum seçim sizin.

İşlemler bu kadar son olarak Apply kısmından Create ISO seçeneğini açıp Proces diyoruz.

FPS droplara neden olan oyun modundan tamamen kurtuluyorsunuz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MsSsS -- 26 Aralık 2017; 16:12:21 >

|
    |

• Binbaşı
    1705 Mesaj
    Eline sağlık,faydalı bir paylaşım olmuş..
    |
    |
    |
    |

Msgtoolkit den basit duruyor

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 25 Ağustos 2018; 14:45:48 >
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.