Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

NOTERLER PARA BASIYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
39
Cevap
1
Favori
2.672
Tıklama
Giriş
    2463 Mesaj
    Geçen bi vekalet için notere gittim.araç alanlar 264 lira masraf,harç adı altında resmen haraç yatırıyorlar.yuh dedim.epey artmış.içerde 1,5 saat kaldım.giren çıkanlar ort. 100 kişi olmuştur.günde tahminen 500 kişi işlem yaptırsa toplanan paraya bak.aslında 1.darphane,2.darphane demeliler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim teyzem noter. Fena para kazanmıyor orası doğru ama asıl kazanan devlet. Ödediğiniz o 250tl nin 220-230 civarı devlete gidiyor olabilir. Cüzi bir miktarı notere kalıyor. Noterlerin 3-5 çalışanı vs gideri de az değil. Abartılacak bir kazanç yok.

Harbiden ya gidip hemen bir noter açalım kiralık dükkanı olan var mı tanıdık? Çok güzel bir ticarethane. Para basıyormuş, hey allahım.

Evet, ayrı yazılır. Bitişik yazılan -de lokasyon ve iyelik bildirirken, ayrı yazılan -de "dahi" anlamındadır:

Osman'da cevher var.
    Osman da bizimle geliyor.

Kimse de dememiş otomobil genelde noterlerin kazandığı paranın ne işi var

Not: “Kimsede“ kelimesinde “de” ayrı mı yazılır onu bilemedim.

• Yüzbaşı
    258 Mesaj

Harbiden ya gidip hemen bir noter açalım kiralık dükkanı olan var mı tanıdık? Çok güzel bir ticarethane. Para basıyormuş, hey allahım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Nirvana333 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2759 Mesaj

Adam doğru yazmış .dalga geçecek ne var?

Witwickyyy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    8748 Mesaj
    Benim teyzem noter. Fena para kazanmıyor orası doğru ama asıl kazanan devlet. Ödediğiniz o 250tl nin 220-230 civarı devlete gidiyor olabilir. Cüzi bir miktarı notere kalıyor. Noterlerin 3-5 çalışanı vs gideri de az değil. Abartılacak bir kazanç yok.

Noter açmak artık zorlaştı. Yani şu zamana kadar malı götüren götürdü.Yalnız şu bi gerçek ki noterler para basıyor.

|
    |

Bir alıntı

Noterler ne kadar para alır, kazanır?
    Öncelikle noterlerin aylık sabit bir maaşı bulunmamaktadır. Noterler yapmış oldukları işlemlerden para kazanırlar. Örnek olarak bir işlem için 100 TL para alan bir noter, bu paranın 85 TL’sini devlete iletir. Akabinde 15 TL cebine kalır. Ancak noterler oldukça yoğun olarak faaliyet gösteren kurumlardır. Bu sebepten dolayı da veznelerine bir hayli para girişi olmaktadır. Birinci sınıf, ikinci sınıf ve üçüncü sınıf noterlerin genel olarak elde ettikleri kazanç farklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay06 -- 1 Aralık 2019; 16:6:28 >
    |
    |

Not: “Kimsede“ kelimesinde “de” ayrı mı yazılır onu bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 2 Aralık 2019; 16:44:41 >
    noterde çalışan arkadaşım vardı. noterler bilindiğinin aksine devlet kurumu değil özeldir. hakimlerin açma yetkisi vardır.Sahibi hiç elini sürmeden ayda 250bin tl civarında net kâr alıyor diyordu.

Orijinalden alıntı: umutbaran

1. sınıf notelerin aylık net gelirleri 80 bin tl civarı.
    Değil.yerine göre çok değişiyor.aynı şehirde 80 kazanan da olur 5 kazanan da.meslektaş dayanışmaları da iyidir kendilerinin.her ay kazançlarının en az %1 i emekli ikramiyesi gibi değerlendirilmek üzere fona aktarılır.kazancı az olana sahip çıkılır, bir noter vefat edince ailesine noterlerce yardım yapılır vs vs.
    ancak topu topu 2000 küsür noter var ülkede

Edit. Noter devlet kurumudur, noterler memurdur.yönetim şekli esnaf gibidir.yeni noterlik açılmasına bakanlık karar verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 1 Aralık 2019; 18:49:19 >
    |
    |

Evet, ayrı yazılır. Bitişik yazılan -de lokasyon ve iyelik bildirirken, ayrı yazılan -de "dahi" anlamındadır:

Osman'da cevher var.
    Osman da bizimle geliyor.
    |
    |
    Nejdet Ay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler

|
    |
    Torlak Kemal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Noter değil devlet kazanıyor devlet. Bakkal mı orası, ticarethane mi? Yarı özel yarı devlet bir yer ama gidipte noter demiyor ya bugün de araba satışlarındaki fiyatı %20 arttıralım da para kazanalım. Komik olan bu zihniyet bunla dalga geçiyorum.

|
    |
    fortune1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj

Atamayla oluyor o işler, hadi ben hakim oldum gidip ankarada dükkan buldum noter açıyorum diyip açamazsın. Görev süren var, sınıfın var bir sürü detay var işin içinde. Yarı özel yarı devlettir. Evet çok kazanıyor, 20 yıl avukatlık veya hakimlik yapmış 45-50 yaşına gelen hukuk insanları kazanıyor. Sahibi diye bir şey yok yani. Ayrıca işlemlerde alınan vergileri araştırın bir, asıl buna takılın.

|
    |
    realitych kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11288 Mesaj

ayrı mı

|
    |
    AsRocK Z77 Extreme 6 // i5 2500K // 2x8GB GskiLL // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite // Honda Civic Fc5 Elegance OV
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yüzbaşı
    787 Mesaj
    Karsta noter olmak var. Istanbul Etilerde noter olmak var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende dükkan sahibiyim en büyük ortağım devlet diyebilirim.
    Kdv'siydi, gelir vergisiydi , bilmem nesiydi derken kazancımın yarısını devlet alıyor resmen.
    |
    |

Rica ederim.
    |
    |

Hiç belli olmuyor noterlerin kazancı. Kars'ta daha çok kazanma ihtimali bile var. Kars'ta da aynı ücreti alıyor bir işlemden etilerde de. 5 personel çalıştırsa karstakinin maliyeti etilerdekine göre daha düşük olur.

Teyzem den biliyorum. Küçük bir şehirden Ankara ulus a geldi, kazancı çok düştü.

|
    |
    road35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.