Şimdi Ara

===> Nokia N8 | S^3 + 1/1.83' 12MP + Xenon + 720p + AMOLED + HDMI + USB OTG <=== (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.728
Cevap
25
Favori
2.022.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

quote:

Orijinalden alıntı: ali282

Bunun da MÜZİK SESİ N86 gibi olmasın:)))))

Fotoğraf odaklı bir cihazın sesinden şikayet ediyorsanız ses odaklı 5800 gibi bir cihaz alacaksınız ve fotoğrafından şikayet etmeyeceksiniz; ya da herşeyi bir arada ve sizin zevkinize uygun bir şekilde bulamayacağınızı kabulleneceksiniz.

Ben özel bir günümde yada bir gezide video çektiğimde görüntü kaliteli fakat ses kötüyse aynı şekilde ; bir film izlediğimde görüntü kaliteli ama ses kötüyse kamera kalitesi bu eksikliği gideremiyor malesef.
    Fotoğrafta da örenğin bir slayt gösterisi hazırlayıp şöyle bası tizi uyumlu, berrak ses veren bir hoparlörden çıkan müzikle o slaytı izlemesem ne anlamı kalır.
    AmA bununda çaresi var sanırım. N8-00 e motorola e398 in veya Nokia 6233 ün hoparlörlerini takarsak o zaman eksiği kalmaz:))Aslında şuan kullandığım N86 ya takmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali282

Ben özel bir günümde yada bir gezide video çektiğimde görüntü kaliteli fakat ses kötüyse aynı şekilde ; bir film izlediğimde görüntü kaliteli ama ses kötüyse kamera kalitesi bu eksikliği gideremiyor malesef.
    Fotoğrafta da örenğin bir slayt gösterisi hazırlayıp şöyle bası tizi uyumlu, berrak ses veren bir hoparlörden çıkan müzikle o slaytı izlemesem ne anlamı kalır.
    AmA bununda çaresi var sanırım. N8-00 e motorola e398 in veya Nokia 6233 ün hoparlörlerini takarsak o zaman eksiği kalmaz:))Aslında şuan kullandığım N86 ya takmayı düşünüyorum.

Çektiğiniz videoyu ya da hazırladığınız slaytı güzelce (ve aslında olması gerektiği gibi) PC monitöründen veya televizyondan izlemek yerine ufacık cep telefonu ekranından izlemeyi tercih ederken ufacık görüntüden şikayet etmiyorsunuz da aldığınız düşük sesten mi şikayet ediyorsunuz? O zaman size naçizane önerim aşağıdaki cihazı satın almanızdır, aldığınız cep telefonundan bağımsız olarak tüm sorunlarınızı fazlasıyla çözeceğinden eminim:

Nokia MD8
     ===> Nokia N8 | S^3 + 1/1.83' 12MP + Xenon + 720p + AMOLED + HDMI + USB OTG <===

• bu yanlardaki çerçevenin genişliği ne öyle ya,orayı biraz daha daraltıp ekranı daha büyük tutabilselerdi çok daha güzel olurdu.
  • Nokia cihazlar genelde dayanıklılıkları ile bilinir ve çerçeve genişliği de cihaz yere düştüğünde iç birimlerin kolay zarar görmemesine ya da görmesine sebep olan bir faktördür. Çerçevesi daha küçük olan bir cihaz, mesela iPhone, aynı yükseklikten yere düştüğünde ekranı kırılırken/çatlarken bu cihazınki kırılmıyorsa, şimdi beğenmediğiniz çerçeveye o zaman dua edersiniz

Bu arada Eldar, bugün itibarıyle bile tamamlanmamış (http://developer.symbian.org/wiki/index.php/Symbian%5E3_feature_list ) Symbian^3'ün kimbilir hangi tarihte firmware'e dönüştürülmüş daha eski bir sürümünü taşıyan bu mühendislik örneğini inceledi ve bu satırları buna istinaden yazdı bilmiyorum ama, cihazı beğenmemiş. N900'ü de beğenmemişti, demek ki bu cihaz gerçekten güzel olacak. Zaten Symbian^3'te yapılan yazılımsal değişiklikleri göz önüne alınca (http://developer.symbian.org/wiki/index.php/Symbian%5E3 vehttp://developer.symbian.org/main/documentation/reference/s%5E3/doc_source/guide/guide/concepts/nga_guide.html ), cihazın böylesine bir donanımla kullanıcısını tatmin etmemesi için ancak yazılımının henüz tamamlanmamış olması gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 26 Nisan 2010; 3:21:44 >

• Valla arkadaşlar cihazla ilgili benimde kafamda ciddi soru işaretleri var umarım yanılırım ama şu haliyle pek beğenmedim iphoneden iyi ama pek çok htc modelinden geride ayrıca çerçeve kalınlığının sağlamlığına katkı yapacağı kesin ama bu katkı çok büyük olmayacaktır en fazla %10 - 15 iphone un yeni cihazını göremedik ama bildiğimiz iphone ise nokia iphone yi rahat geçer ama android tabanlı htc lerle başı ciddi derde girer heleki android 2.2 çıkarsa işi çok daha zor olur. ayrıca symbian 3 henüz piyasada çok yeni doğal olarak ilk 6-12 ay arası sürekli sistem güncellemesi çıkacaktır ve dahada kötüsü açık kaynak olmasına rağmen uyumlu ve kaliteli programlarda çok geç gelecektir bir anda yüzlerce uygulamaya ulaşabileceğimizi zannetmiyorum her şeye rağmen nokiadan ciddi bir atılım bekliyorum
  • bende google translateden rusçadan ingilizceye çevirip okudum eldarın incelemesini ve gecebekçisininde dediği gibi beğenmemiş. Eldarın dediği şu cihaz iyi güzel, rakiplerinin çıkarttığı flagship ayarında bi cihaz ancak symbian bozuyor diyor. Çünkü arayüz s60v5 0s9.4e benziyor diyor. Nokia Maemo projesini bitirip MeeGo projesini başlatarak kendi kendinin ayağına sıkmış olabilir. Umarım MeeGo (Maemo 6, ancak herkes Maemo6nın MeeGo olduğunu bilmiyor) kullanan iyi bir cihaz çıkar. Benim MeeGolu cihazdan aradıklarım N900 teknik özelliklerinde yalnız kesinlikle kapasitif ve multitouch desteklemesi lazım cihazın. Ancak MeeGo lu cihaz kesinlikle FLAGSHIP olmalıydı. Yani Symbian^3 flagship olmamalıydı. Nokia eldarın da dediği gibi bir peri masalındaydı ve bu bitti. Nokia aklı durmuş üst düzey yöneticilerinin bunu kabul etmesi gerek. Çünkü Android OS, Windows Phone / Series çok güçlü ve bir o kadar da güçlü olan Iphone OS var. Ancak her ne hikmetse Nokia bir anda sevilmeye başlanan Maemonun adını değiştiriyor. MeeGo ya geçiş intelin işine yarayacak. Neticede Nokianın cihazlarında ARM işlemcileri kullanılıyor.

Özetle; N8 ile ilgili söyleyebileceklerim: Sony Satiodan fotoğraf kalitesi olarak daha iyi olan bir cihaz ancak bir çığ yaratmıyor.(teknolojik olarak) Flagship olan bir cihaz kesinlikle MeeGo taşımalıydı. Nokia yine yüksek satış rakamlarına ulaşabilir ancak kullanıcıyı memnun eden bir telefon yapmadığı sürece bu ürünleri kullanan kullanıcılar Android telefonlara ya da Iphone veya Windows Phone / Series kullanan telefonları kullanmaya başlayacağız.

Not: Umarım ben yanılırım ve Nokia N8-00 ve symbian^3 kullanıcı tecrübesi olarak başarılı olur. Nokia'yı artık daha fazla başarısız görmek istemiyorum.

• ilk mesajda resimleri verilen cihaz nokia n8-00 henüz resmen duyurulmadı şimdilik sadece mit ama gerçek olması büyük ihtimal. Bir arkadaşımız cihazın maemo 6 işleti sistemli olacağını söylemiş fakat cihaz symbian^3 işletim sistemi üzeine kurulu olacak muhtemelen. N87 diye bir telefon da piyasaya çıkmayacak ve verilen resim sahte, nokia zaten cihaz sınıflandırma sistemini değiştirdi ve artık harften sonra tek rakan gelecek yani adının n87 olma ihtimali zaten yok. Bir arkadaşımız da nokia'nın n serisini neye göre çıkardığını sormuş. N serisi nokianın genel media özellikleri baskın modellerinin olduğu sınıfıdır. Ayrıca ilk sayfada paylaşılan n89 videosu da bariz çin malı, dokunmatik değil abanmatik olduğu anlaşılıyır kalem ise televizyonlu dokunmatik çin mallarindaki anten-kalem karışımı saçmalıklardan ve en belirgin özellik de ucuz çin mallarının ortak noktası olan kullanıcı arayüzü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seth2012 -- 26 Nisan 2010; 12:29:33 >
  • Arkadaşlar işlemcisi hakkında bir bilgi var mı net olarak ?
  • * Form factor: Touch screen monoblock
    * Protocols: WCDMA 850/900/1700/1900/2100 and GSM/EDGE 850/900/1800/1900
    * Codecs: AMR, NB AMR, WB AMR, FR, EFR
    * Display: 3.5” OLED, capacitive touch screen, widescreen 16:9 nHD with (640*360 pixels) 16M colors, active area 43.2 mm x 76.8 mm
    * Processor speed: 680MHz
    * Connectors: HDMI, 3.5 mm AV connector, micro USB interface to PC, uSD slot, 2mm DC jack
    * USB 2.0 High Speed, USB OTG, USB charging
    * Memory: 256MB RAM, 512 ROM
    * User Memory: 140 MB internal after boot-up, 16GB eMMC, Hot swappable microSD up to 32GB
    * 12Mpix AF camera with Carl Zeiss Tessar f/2.8 28mm wide-angle optics. Xenon Flash, focal length 29 mm, 20x digital zoom camera
    * Physical keys: application key, power key, camera key, lock key, volume up & down
    * Input methods: Finger touch support for text input and UI control: ITU keypad, full keyboard. Chinese handwriting recognition. Possibility to use capasitive stylus
    * Stereo FM Radio
    * Hands free speaker: Boosted Class D mono speaker
    * Integrated GPS
    * 3D Entry Accelerometer
    * Proximity sensor
    * Battery: BL-4D 1200mAh (inbox), up-to 7.7/5.4 2G/3G talk time, 719/603hrs stanby, 7.3 hrs H.264 video 720p playback, 3.2h 720p video recording
    * Dimensions: 113.5×59x12.9 mm
    * Volume: 86 cc
    * Weight: 135 g

Belge:
    http://img37.imageshack.us/img37/1302/nokian8vascofullspecs.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 26 Nisan 2010; 19:23:30 >

• Şimdilik eldeki bilgiler bunlar:

@http://www.unwiredview.com/2010/04/26/nokia-n8-full-spec-sheet-leaks/

* Form factor: Touch screen monoblock
    * Protocols: WCDMA 850/900/1700/1900/2100 and GSM/EDGE 850/900/1800/1900
    * Codecs: AMR, NB AMR, WB AMR, FR, EFR
    * Display: 3.5” OLED, capacitive touch screen, widescreen 16:9 nHD with (640*360 pixels) 16M colors, active area 43.2 mm x 76.8 mm
    * Processor speed: 680MHz
    * Connectors: HDMI, 3.5 mm AV connector, micro USB interface to PC, uSD slot, 2mm DC jack
    * USB 2.0 High Speed, USB OTG, USB charging
    * Memory: 256MB RAM, 512 ROM
    * User Memory: 140 MB internal after boot-up, 16GB eMMC, Hot swappable microSD up to 32GB
    * 12Mpix AF camera with Carl Zeiss Tessar f/2.8 28mm wide-angle optics. Xenon Flash, focal length 29 mm, 20x digital zoom camera
    * Physical keys: application key, power key, camera key, lock key, volume up & down
    * Input methods: Finger touch support for text input and UI control: ITU keypad, full keyboard. Chinese handwriting recognition. Possibility to use capasitive stylus
    * Stereo FM Radio
    * Hands free speaker: Boosted Class D mono speaker
    * Integrated GPS
    * 3D Entry Accelerometer
    * Proximity sensor
    * Battery: BL-4D 1200mAh (inbox), up-to 7.7/5.4 2G/3G talk time, 719/603hrs stanby, 7.3 hrs H.264 video 720p playback, 3.2h 720p video recording
    * Dimensions: 113.5×59x12.9 mm
    * Volume: 86 cc
    * Weight: 135 g

===> Nokia N8 | S^3 + 1/1.83' 12MP + Xenon + 720p + AMOLED + HDMI + USB OTG <===

• önce ben
  • Mesajı uzun uzadıya düzenlerken senin mesajı görmemişim Reis-i Eagles, hadi bu seferlik benden olsun seni mi kırıcam

Dikkatimi çeken bir şey var, cidden kocaman bir şey: "USB OTG"

Bu doğruysa, cihaza USB disk bağlayıp içindeki filmleri (başka bir cihaza gereksinim duymadan) HDMI üzerinden TV'den izleyebileceğimiz anlamına geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 26 Nisan 2010; 19:34:12 >
  • Benim de flashlite 4.0, amoled & kapasitif ekran, 28mm f/2.8 & 720p ve işlemci hızı dikkatimi çekti.
  • quote:

Mesajı uzun uzadıya düzenlerken senin mesajı görmemişim Reis-i Eagles, hadi bu seferlik benden olsun seni mi kırıcam

Dikkatimi çeken bir şey var, cidden kocaman bir şey: "USB OTG"

Bu doğruysa, cihaza USB disk bağlayıp içindeki filmleri (başka bir cihaza gereksinim duymadan) HDMI üzerinden TV'den izleyebileceğimiz anlamına geliyor.

diyorum artık. Sanırım mükemmel bir cihaz ile karşı karşıyayız. Gerçi Eldar Murtazin cihazı beğenmemiş ama bilmiyorum artık. N900'de yanıldı umarım bunda da yanılır.

quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

önce ben

Reis bakıyorum hızlısın bu aralar

• Kamerada belirttiğin gibi bir çok donanımsal gelişme ve yazılımsal olarak "Face recognition" var ama "touch focus" yok. Yine algoritma kafasına estiğine odaklanacak. Bu kadar basit ve işlevsel bir şeyi neden koymazsın Nokia, ooof offf
  • 680MHz işlemci kullanılmış. Acaba hangi işlemci bu? Qualcomm olabilir mi? Ben 1GHz olacağını düşünüyordum işlemci hızının ama beklediğimin altında çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

680MHz işlemci kullanılmış. Acaba hangi işlemci bu? Qualcomm olabilir mi? Ben 1GHz olacağını düşünüyordum işlemci hızının ama beklediğimin altında çıktı.

Bu video işleme kapasitesini ve çalışma frekansını dikkate alınca Vivaz'daki gibi TI OMAP 3630 kullanılmış fakat 3630'un fabrika çıkış hızı olan 720 MHz yerine 680 MHz'de çalışması sağlanarak tamamı sığasal dokunmatik ekran olan bir cihazda devrim niteliğinde bir bekleme süresi (719 saat) yakalanmış gibime geliyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

680MHz işlemci kullanılmış. Acaba hangi işlemci bu? Qualcomm olabilir mi? Ben 1GHz olacağını düşünüyordum işlemci hızının ama beklediğimin altında çıktı.

Bu video işleme kapasitesini ve çalışma frekansını dikkate alınca Vivaz'daki gibi TI OMAP 3630 kullanılmış fakat 3630'un fabrika çıkış hızı olan 720 MHz yerine 680 MHz'de çalışması sağlanarak tamamı sığasal dokunmatik ekran olan bir cihazda devrim niteliğinde bir bekleme süresi (719 saat) yakalanmış gibime geliyor.

http://www.gsmarena.com/nokia_n8-3252.php

719 saatlik bekleme süresi 3G şebekesi açık olduğunda ulaşılıyor. 2G'de ise 600 saat. İlginç.

quote:

Orijinalden alıntı: wox

burdaki bütün görüntüler sahte.hiç biri gerçek değil.reis in yayımlamış olduğu resimlerden 5 veya 4 cü resim ekranın ön yüzeyi sensörlerin olduğu yer resim düzeltme programıyla yapılmış...o yüzden inanmayın..12mp sel şu an için nokia nın gündeminde değil...onlar daha çok çoklu dokunmatik ekran üzerinde duruyorlar.bu yüzdende apple ile davalık oldular ya...her gördüğünüz resime her söylenen inanmayın...

Gerçekten gülüyorum bu yoruma Kendinden o kadar emin ki bunu ispatlamaya bile çalışmış. Resim düzeltme programı ile yapmışlar. Koskoca siteler anlayamadı sahte olduğunu bu eleman bir bakışta anladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 26 Nisan 2010; 20:43:31 >

• çok iyi ya
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.