Şimdi Ara

===> Nokia N8 | S^3 + 1/1.83' 12MP + Xenon + 720p + AMOLED + HDMI + USB OTG <=== (2136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.729
Cevap
25
Favori
2.022.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21332134213521362137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Orijinalden alıntı: mobiluzman26

quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Mağzada instgram olsaydı alırdım efsaneyi Hangi renk bu arada kırmızımı?

hocam siz n8 i satmismiydiniz

Sattım hocam baya oldu boş duruyordu işe yarasın diye verdim

sizinki kaça gitti

ben samsung nx mini makina alicam, ondan sonra bi n8 veya 808 bakicam da piyasasini bilelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

236 ya gitti

vay be

• Öyle işte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 110TL gibi bir fiyata satmıştım yanlış hatırlamıyorsam.
  • eski n8 cilerden kim kaldi be

• Elimizde n8 var ön kamerasında çok grenlenme var çözümü var mıdır? Yoksa her n8 telefonun ön kamerasında grenlenme çok oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciddili

Elimizde n8 var ön kamerasında çok grenlenme var çözümü var mıdır? Yoksa her n8 telefonun ön kamerasında grenlenme çok oluyor mu?
    evet ön kamerada özellikle dış taraflarda çok fazla gren oluyor, sanırım hepsinde böyle
  • Vaktiyle Nokia N8 i kullanarak bir mini sitcom dixi yapmisti. 5 milyonluk satisiyla son Symbian kraliydi. Kullanilan Broadcom chipset in zayifliyi bence o donem en buyuk zaafiydi cihazin. Yoksa android vs hikayeydi o donem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Efsane telefondu ama donanım bakımından yine zayıftı.

Vaktiyle aynı dönemde çıkan Galaxy S 1 Ggz çift çekirdek ve 768 mb ram varken bu elemanda 250 mb ram ve garabet 680 MHz ARMv6 işlemci reva görülmüştür.
    1 yıl sonra ilk bir ghz 700 ve 701 ikilisi çıksada ram 512 mb'da kalmıştır.
    Her zaman rakiblerinin 1 adım gerisinde kaldı donanım bakımından NOKIA .
    2008 yılında 6680 almıştım cihazda symbian 8.1 free ram 4 mb(evet 4 mb) ram vardı.
    sürekli sıkboğaz etti 700'lü modellere kadar. Sonra ellerin oldu Nokia

aşağı yukarı aynı fiyat bandında satılan (1.000 TL civarı) Symbian 9'lu UIQ arayüzlü p1i ekstra 128 mb ram, dokunmatik ve efsanevi tuş takımı, jogdial varken, N73 saat hızında daha iyi olmasına rağmen 64 MB ram'de kalıyordu.

Kısaca finlandiya'lı orjinal şirket buzlu mekanlarda fazla takıldıklarından olsa gerek beyinleri donmuş şekilde ram kısıtlıyordu.

Şuan güncellense ve alt seviye telefonlara symbian gelse keşke

• Belle geldi mi belle...

• Silent Guardian kullanıcısına yanıt
    Belle tarih oldu şimdi yaşasın android :)

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Piyasada tekel olmanın avantajı ile rahat davranıyordu bence geri kalmadan ziyade, Android'in bu şekilde büyüyeceğini tahmin edemediler sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Piyasada tekel olmanın avantajı ile rahat davranıyordu bence geri kalmadan ziyade, Android'in bu şekilde büyüyeceğini tahmin edemediler sanırım.

bilakis sybianı öldürmek için microsoft ajanınını ceo yapmış şirketin başına. başardılarda..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetdemirci kullanıcısına yanıt
    Tabi birde o olay var, Kendileri akıllı olsa şuan pazarın yarısı MS'deydi windows üzerine düşülse iyi bir sistem olurdu kesinlikle ama yapamadılar veya yapmadılar, Bazen bana anlaşmışlar gibi geliyor Ms, google ve apple'a biz nokiayı bitirelim mobil kısım sizin olsun sizde deskop kısmına karışmayın gibi şeyler söylemiş olabilirmi diye
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Aynen o da var bir de abd mobil işletim sistemi pazarında dünyada abd dışında kimse tekel olmasın istedi sanırım. BlackBerry ve Symbian o yüzden harcandı

• Galaxy S tek çekirdekliydi ve 512 MB belleğe sahipti. Burada asıl sorun yaratan kısım RAM miktarı değil işlemcidir. Symbian'ın bellek tüketimi şaşırtıcı şekilde düşüktür. Android'in 512 ile gördüğü işi Symbian 256 ile rahatlıkla görür. Fakat hızlı çalışabilmek için temel kriter olan güçlü ve hızlı işlemci maalesef bu telefonda yoktu. ARM11 ile Cortex-A8'in veri işleme yetenekleri arasında uçurum vardır. Cortex-A8 saniyede %40 daha hızlı veri işler. Bu fark nm değeri ve saat hızıyla çok daha fazla açılabilir. Her şeyden önce biri eski olan ARMv6 diğeri ise daha gelişmiş olan ARMv7 mimarisiyle tasarlandığı için ilk ciddi farkı buradan yiyor. Galaxy S'deki Cortex-A8 45 nm, N8'deki ARM11 ise 65 nm ile üretildiğinden Cortex-A8 daha fazla transistöre sahiptir ve ciddi derecede performansa etki edecek bir artıdır. Transistör sayısı ne kadar fazla olursa işlem kapasitesi de o denli yüksek olur. Bu da ikinci önemli farktır. Bunlara ek olarak (Galaxy S 1000 MHz - N8 680 MHz) 320 MHz'lik hız farkını da ekleyince oluşan performans farkı dağlar kadar oluyor. Nitekim karşılaştırma videolarında da bu fark açıkça belli oluyor. Yanlış bilmiyorsam RAM tipleri de farklı. N8'de SDRAM Galaxy S'de ise daha gelişmiş LPDDR bellek mevcut. Verileri hızlı işlemede bunun da az da olsa etkisi vardır. Sonuç olarak Symbian çok iyi olsa da Nokia'nın gereğinden fazla donanımı düşük tutması sebebiyle rakiplerinin gerisinde kalmıştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

Belle tarih oldu şimdi yaşasın android :)
    nokia 8 bakınıyorum ne dersin.
  • sharpie kullanıcısına yanıt
    808 bak derim.

• ahmetdemirci kullanıcısına yanıt
    n8 değil androidli nokia 8 bakıyorum.
    https://www.gsmarena.com/nokia_8-8522.php
  • sharpie kullanıcısına yanıt
    Hmm onu bilmiyorum :) ben eldeki nokialari hep sattım. Şu an HTC U11 kullanıyorum. Bunun kamera da çok iyi. Yeni nokialarin kamerası kötü idi. Bu Nokia 8 inde öyle. Bu yüzden HTC u11 almıştım

• 
Sayfa: önceki 21332134213521362137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.