Şimdi Ara

[ Nokia Lumia 800 { WP 7.5 - 1.4 GHz | 3.7' WVGA CB-AMOLED | 8MP - 720p | 16GB ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
1
Favori
8.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

[ Nokia Lumia 800 { WP 7.5 - 1.4 GHz | 3.7' WVGA CB-AMOLED | 8MP - 720p | 16GB ]

Sistem Özellikleri
  • CPU: 1.4 GHz Scorpion
  • GPU: Adreno 205 @200 MHz
  • SoC: Snapdragon S2 MSM8255T
  • RAM: 512 MB Dual-channel 333 MHz LPDDR2
  • ROM: 512 MB

Şebeke Özellikleri
  • 2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
  • 3G: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

Fiziki Özellikler
  • Boyutlar: 116.5 x 61.2 x 12.1 mm
  • Hacim: 76.1 cc
  • Ağırlık: 142 g

Ekran Özellikleri
  • Tipi: ClearBlack AMOLED
  • 2.5D Corning® Gorilla® Glass
  • Çözünürlük: 800 x 480 piksel
  • Boyut: 3.7 inç (~252 PPI)
  • Renk derinliği: 16 bit
  • Dokunmatik: Kapasitif algılayıcı
  • Multi-touch: Var

Görüntüleme Özellikleri
  • Kamera: 28 mm Carl Zeiss lens, AF, 8 MP (3264x2448)
  • Diyafram Açıklığı: f/2.2
  • Flaş: Çift LED
  • Dijital Zoom: 3x
  • Ek Özellik: Konum işleme
  • Video: 720p@30fps
  • Ön Kamera: Yok

Hafıza Özellikleri
  • Dahili Hafıza: 16 GB
  • Harici Hafıza: Yok

Bağlantı Seçenekleri
  • GPRS: Class 33
  • EDGE: Class 33
  • 3G: HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps
  • WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n
  • Bluetooth: v2.1
  • USB: microUSB v2.0
  • 3.5 mm Kulaklık Girişi: Var
  • TV Çıkışı: Yok

Güç Yönetimi
  • Batarya: Li-Ion 1450 mAh (BV-5JW)
  • Bekleme Süresi: 265 saat (2G) / 335 saat (3G)
  • Konuşma Süresi: 13 saat (2G) / 9.5 saat (3G)
  • USB'den Şarj: Var

Diğer Özellikler
  • Radyo: Stereo FM, RDS destekli
  • GPS: Var, A-GPS destekli
  • Dijital Pusula: Var
  • Sensörler: Yakınlık sensörü, ivmeölçer, ortam ışığı dedektörü
  • Gürültü engelleyici ikinci mikrofon
  • MicroSIM desteği

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-lumia-800/specifications
    http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/Lumia_800/
    http://press.nokia.com/wp-content/uploads/mediaplugin/doc/nokia-lumia-800-data-sheet.pdf

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 13 Nisan 2012; 20:52:39 >

• ön kamera yok yazıyor özelliklerde herhalde hatalı ayrıca gelelim yoruma bu sanırım artık moda oldu iphone 4s birebir aynı çıktı ilkiyle bu n9 ile birebir aynı ayrıca c7 modelinden kalan parçalarla da oro denilen sözde altın kaplama bi model çıktı 2800 tl satış fiyatıyla nokia nasıl yönetiliyor merak ediyoruö tasarım olarak n9 sanki çok sattı da aynısını yapmışlar daha memlekete bile gelemedi frank nova abimizin kemikleri sızlıyordur kesin frank novanın kim olduğunu eski nokiacılar iyi bilir sirocco luna arte 8810 8850 ah o günler vallahi bugün o cihazları çıkartsalar nokia açık ara öne geçer o cihazlarla onlar birer efsane idi asla bidaha göremeyeceğzi o günleri frank novayı saygı ve sevgilerimle bir kez daha yad ediyorum o çok değerli bi tasarımdıydı...
  • Nokia umarım yeni modellerle eski prestijini yakalar. Gerçekten güzel modeller çıkarmaya başladı.
  • begendim son nokiam olucagını dusunuyordum c6-01 in ama degilmiş
  • sugar özellik listesinde düzeltmeler ve eklemeler yaparsan daha iyi olur.
    ekran 24bit değil 16bit.
    işlemci MSM8255 Snapdragon (S2 segmenti) sonunda T olmaması gerekiyor.
    işletim sistemi donanım hızlandırması destekliyor hatta buna tarayıcıda dahil.
    Hafızaya ek olarak skydrive ile ve yanlıs değilse 25gb kotalı bulut hafıza var sanırım.Yazmasan da olur ama maksat tam özellik tablosu olsun.

kamera özelliklerine
    Camera Digital Zoom
    3 x
    Camera Focal length
    28 mm
    Camera F-Stop/Aperture
    f/2.2
    Camera Focus range
    10 cm to infinity

bunlarıda ekleyebilirsin.

son olarak usb yığın depolama özelliği ve microsim desteklediğini yazabilirsin n9daki gibi...
  • Ufak bir umutla beklediğim WP li nokia cihazlar bumudumu boşa çıkarttı.

Yok artık, Nokia üst segment cihazlar yapamıyor. Güzelim Symbian Belle işletim sistemin var ekle N8 ve E7 ne 1.2 işlemci ve 1gb ram sür piyasaya... çift çekirdek falanda istemeyiz.
    Yani yapacağı iş 2 tane parça eklemek ama bunu bile artık beceremiyor, Nokia!

HDMI'sız, OTG'siz, hele hele Hafıza kartsız cihaz mı olurmuş ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKI -- 27 Ekim 2011; 1:44:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKI

Ufak bir umutla beklediğim WP li nokia cihazlar bumudumu boşa çıkarttı.

Yok artık, Nokia üst segment cihazlar yapamıyor. Güzelim Symbian Belle işletim sistemin var ekle N8 ve E7 ne 1.2 işlemci ve 1gb ram sür piyasaya... çift çekirdek falanda istemeyiz.
    Yani yapacağı iş 2 tane parça eklemek ama bunu bile artık beceremiyor, Nokia!

HDMI'sız, OTG'siz, hele hele Hafıza kartsız cihaz mı olurmuş ya.

aynen katılıyorum.Bu donanımlara symbian yapmalıydı ve ve wpli telefonlarıda donanımsal anlamda ya da fiyatsal anlamda rekabetçi tutmalydı.

hafıza kartı desteği
    flash desteği
    1080p desteği
    gibi önemli eksiklikleri mevcut.Uygulama mağazasıda ahım şahım bişey değil.Üstüne bunlar taa 2012 nin 2.çeyreğinde gelecek ki o zamna kadar bu telefonlar çıksa bile piyasaya tutunamaz.Bakalım ilerleyen günlerde ne değişecek bekleyip göreceğiz.

• @SystemApps, ekran konusunda bir yanlışlık mı var yoksa ben mi yanlış biliyorum diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla bir ekranın 16M desteklemesi için 24 bit olması gerekiyor. Bu yüzden 24 bit yazdım.

Cihazda kullanılan SoC MSM8255T. MSM8255 1 GHz'de çalışır. T versiyonu ise 1.4 ila 1.5 GHz arası çalışır. Nokia'nın siteleri genelde yanlış/eksik bilgi verebiliyor.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_(system_on_chip)

Söylediğin ek özelliklere değinme gereği duymadım. Gereğinden fazla ayrıntı oluyor. Zum, diyafram vs. Çok da önemli ayrıntılar değil bunlar. Teknik özellikleri GSMArena'daki gibi yaptım. Daha fazlası için aşağıda link verdim zaten. Oradan bakabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 27 Ekim 2011; 8:26:51 >

• ön kamera olmadan görüntülü konuşma nasıl yapılıyor? yoksa görüntülü konuşma da mı yok?
  • ön kamera oda ne öyle ne gerek var nokia için 1500 tl paramı hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salihboc -- 27 Ekim 2011; 11:21:17 >
  • Bi N9'a bakıyorum bir de buna... N9'un arayüzünün ve karizmasının 10/1'i yok bu cihazda. N9'un yarattığı hava bir başkaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Bi N9'a bakıyorum bir de buna... N9'un arayüzünün ve karizmasının 10/1'i yok bu cihazda. N9'un yarattığı hava bir başkaydı.

Aynen N9 bende efsane 6600 heyecanini yasatan bir telefondu. Belki stratejileri tekrar degisebilir, belli olmaz ama MeeGo cok daha iyiydi. Ayrica soyle bisi var Microsoft risk alabilir ama Nokia'nin su siralar boyle bir riski yok cunku herseyleri mobil iletisim alaninda, basarisiz olurlarsa kaybedicekleri sey daha cok.
  • nokia'nın önünde windows logosunu gördüm mü midem bulanıyor.
    Hic begenmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKI -- 27 Ekim 2011; 17:36:42 >
  • quote:

Bi N9'a bakıyorum bir de buna... N9'un arayüzünün ve karizmasının 10/1'i yok bu cihazda. N9'un yarattığı hava bir başkaydı.

Yeni cihazlarda da N9 gibi MeeGo olaydı, eyiydi.
  • quote:

@SystemApps, ekran konusunda bir yanlışlık mı var yoksa ben mi yanlış biliyorum diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla bir ekranın 16M desteklemesi için 24 bit olması gerekiyor. Bu yüzden 24 bit yazdım.

Cihazda kullanılan SoC MSM8255T. MSM8255 1 GHz'de çalışır. T versiyonu ise 1.4 ila 1.5 GHz arası çalışır. Nokia'nın siteleri genelde yanlış/eksik bilgi verebiliyor.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_(system_on_chip)

Söylediğin ek özelliklere değinme gereği duymadım. Gereğinden fazla ayrıntı oluyor. Zum, diyafram vs. Çok da önemli ayrıntılar değil bunlar. Teknik özellikleri GSMArena'daki gibi yaptım. Daha fazlası için aşağıda link verdim zaten. Oradan bakabilirler.

o anksilopedi sitesinin resmiyeti yok malesef.Kullanıcılar tarafından değiştirilebilir bir kaynak.Kamera detaylarını belki ilgilenen kişiler olur diye söyledim.

• Ya şu hands-on videolarını falan izledim telefonun baya beğendim. Açıkçası BlackBerry hayranı olarak söylüyorum BlackBerry'nin BBX'li telefonu daha tanıtılmadı ama onun haricinde düşüneceğim tek cihaz şu an Nokia Lumia 800. Yani Nokia'nın 2-2.5 seneden sonra N9 haricinde yaptığı en iyi telefon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2x+1

ön kamera olmadan görüntülü konuşma nasıl yapılıyor? yoksa görüntülü konuşma da mı yok?

Hiç görüntülü konuşma yapmayıp bunu soranlardan değilsindir umarım
  • ben windows isletim sistemini her iki platformdada seven birisi degilim ama mango da microsoftu takdir ettim. en azindan taklit bir isletim sistemi havasi yok. dediginiz gibi nokia riskli durumda bu cihazlari cikariyorsa bu isletim sistemine cok guveniyor. on kamera ve goruntulu gorusme dunyada cok ilgi goren ve kullanilan bir sey degil. flash konusunu iphone bb de de yazarak gina geldi, cok onemi olmayan stabiliteyi bozan bir konu. ben arada bb playbookda flash kullaniyorum o da p o r no sitelere girmek icin. milletin flash deyince derdi bu galiba. kasa renkleride siyahin bunalttigi bir dunyada yenilikci.
  • Sistem olarak çok stabil. Şu arayüzü değiştirseler çok iyi olacak.

• quote:

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.