Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: edaliy

bu telefonda da 925 teki gibi ısınma problemi var mı?

Evet özellikle oyunlarda ve 3G kullanımında..
  • Noxco kullanıcısına yanıt
    Servise gönderin hocam. Daha başka çözüm yolu var mı bilmiyorum. Eğer aşırı derecede bir şarj yeme problemi varsa telefon bozuk olabilir. Şahsen burada insanların yazdıklarını okuyunca tam bugün almayı planlıyordum vazgeçecem sanırım. Dertsiz başımıza dert almayalım =) İlk çıktığından beri kamerası için çok almak istedim ama önce fiyatıyla sonra problemleriyle kucaklaştık. Aylar geçti tam sipariş arifesinde yorumlar canımı sıktı doğrusu.. Nokia dilerim bir sonraki sefere daha sorunsuz ve eksiksiz bir telefon fotoğraf makinesi üretir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SERKAN BEY kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için =)

• quote:

Orijinalden alıntı: saw_saw_saw

Servise gönderin hocam. Daha başka çözüm yolu var mı bilmiyorum. Eğer aşırı derecede bir şarj yeme problemi varsa telefon bozuk olabilir. Şahsen burada insanların yazdıklarını okuyunca tam bugün almayı planlıyordum vazgeçecem sanırım. Dertsiz başımıza dert almayalım =) İlk çıktığından beri kamerası için çok almak istedim ama önce fiyatıyla sonra problemleriyle kucaklaştık. Aylar geçti tam sipariş arifesinde yorumlar canımı sıktı doğrusu.. Nokia dilerim bir sonraki sefere daha sorunsuz ve eksiksiz bir telefon fotoğraf makinesi üretir.

Aşırı derecede bir şarj yeme problemi yok. Yani bunlar böyle.
    LG G2 gibi bir pil canavarıyla kıyaslayınca, bu çok sönük kalıyor. Hatta epey sönük kaldı. Sabah çıkıp, akşamı etmeniz zor. Tabiki telefonu kullanırsanız. Yok öyle masa üstünde cepte durursa, ki o halde bile 3 saatte %10 pil tüketiyor, o zaman akşamı edersiniz. Ayrıca öve öve bitirilemeyen kamerada, bence o kadar abartılacak bir kamera değil. 920 kamerası bundan iyiydi bence :) WP merakınız varsa, hiç kendinizi kasmadan, 500 lira civarına bir 920 alın kullanın, hevesinizi giderin. Emin olun ikiside aynı. Hatta 920 pil ömrü bundan daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

quote:

Orijinalden alıntı: saw_saw_saw

Aşırı derecede bir şarj yeme problemi yok. Yani bunlar böyle.
    LG G2 gibi bir pil canavarıyla kıyaslayınca, bu çok sönük kalıyor. Hatta epey sönük kaldı. Sabah çıkıp, akşamı etmeniz zor. Tabiki telefonu kullanırsanız. Yok öyle masa üstünde cepte durursa, ki o halde bile 3 saatte %10 pil tüketiyor, o zaman akşamı edersiniz. Ayrıca öve öve bitirilemeyen kamerada, bence o kadar abartılacak bir kamera değil. 920 kamerası bundan iyiydi bence :) WP merakınız varsa, hiç kendinizi kasmadan, 500 lira civarına bir 920 alın kullanın, hevesinizi giderin. Emin olun ikiside aynı. Hatta 920 pil ömrü bundan daha iyi.

Pil sorunu ya yazılımsal, ya da donanımsal bir sorun kaynaklıdır. Benim Lumia 1020'm normal kullanımda iki günü çıkarıyor. Bu şekilde dayanan tek Android cihaz LG G2. O da sorunlarına rağmen çok güzel bir cihaz, eşim de onu kullanıyor. Yattığı yerde %10 tüketmesi için mobil veri açık halde 6 saat açık kalması gerekiyor.

Öve öve bitirilemeyen kamera ise, giriş seviyesi DSLR'ları otomatik modda deviren bir kamera. 1500-2000 lira civarındaki fotoğraf makinelerinden bahsediyorum. Yani abartmaya ihtiyacı olmadan, cep telefonu piyasasında zaten rakibi olmayan, kategorisi aynalı DSLR kategorisine kayan bir kamera kendisi :)

Eğer fotoğraf konusunda en iyisi olsun istiyorsanız, bu cihazla kıyaslayacak kalitede bir başka cep telefonu yok. 920 de çok iyidir, o ayrı. Ama aralarında detaya önem veren kişilerin dikkatini çekecek kadar fark var kesinlikle.

• Daha öncede bir kaç Lumia modeli kullanmışlığım var. Normal kullanımda iki günü çıkartacak bir 1020 ben üretildiğini zannetmiyorum. Kaldıki bunu 1320-1520 bile zor başarıyor gibi 3400 mah bataryalı olmalarına rağmen. Siz nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, 2 saate yakın whatsapp, yarım saat görüşme, 1 saat kadar facebook, belki bir kaç sms ile pil 4 saatte %50 ye iniyor. Bu kullandığım bütün lumia cihazlarda böyleydi. Sorunun yazılımsal yada donanımsal olduğunu zannetmiyorum, çünkü 10 saati gecebilecek bir lumia henüz kullanmak nasip olmadı. Lumia 520 den, 1020 ye kadar olan modellerin bir çoğunu kullandım. Yaptığım şeyler ve kullanım şeklim hep standart. LG G2 ile akşam eve %50 pil ile eve döndüğüm zamanlar olurken, Lumia ile her zaman dışardan takviye yapma ihtiyacı duydum.

Kameraya gelecek olursak, ben internette paylaşılan fotolara aldandım. Bu işler ile amatörce ilgiliyim. Kamera kötü diyemem. Ama internette paylaşılan, üzerinde işlemler yapılıp işlenmiş fotolar sizleri yanıltmasın. Yani bas çek bilgisayara at, hoop cam gibi foto beklemesin kimse. Photoshop bilip, işlemek şart. Ama ben olsam bunun bu kamerası yerine, iphone 5 in daha keskin fotolar çeken kamerasını tercih ederdim. (Ama onun pili daha rezalet) Çünkü onunla en acemi kişi bile bas çek ile gayet net fotolar elde edebilir. Lumia kamerası biraz işcilik, birazda bilgi istiyor.

Mağaza hariç, son derece keyifli ve kullanımı güzel bir ürün. Benim tek şikayetci olabilcem şey, pil olabilir. En azından 3000 mah bir pil olsaydı, çok iyi bir cihaz olabilirdi. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noxco -- 31 Ağustos 2014; 13:55:25 >

• Haklısınız. Şöyle söylemem gerek, biri beyaz biri siyah 2 adet Lumia 1020 sahibiyim. Birinin servisten çıkmasını bekleyemediğim için, tatile gitmeden bir adet daha almak durumunda kaldım. Şansıma, ikisi de oldukça ucuza geldiler. Bu cihazların biri aynı yüklü uygulamalar ve kullanım ile bir günü zor çıkarıyordu, şu anda kullandığım ise GDR1 Update 1 yüklü haliyle 1 günü rahatlıkla çıkarıyor. İkinci günün ortalarında şarja takıyorum.

Lumia 1020 kamerasının en güzel tarafı çekilen fotoğraf üzerinde çok az son-işlemleme (post-processing) uygulaması. Bu yüzden renkleri şişirilmiş, kontrastı abartılmış iphone çekimleri ortalama bir kullanıcıya (sizden bahsetmiyorum elbette) daha "hoş" görünüyor. Dahası, Lumia 1020 RAW dosya türünde çekim yapabiliyor. Yani hiç işleme tabi tutulmamış, "çiğ" fotoğraflar çekebiliyor. Bu yüzden normal bir kullanıcı için gerekli olmasa da, photoshop gibi üçüncü parti yazılımlarla resimlerini işlemek isteyenler için Lumia 1020 bulunmaz bir fırsat. Hatta doğrudan HDR olmadığı halde, braketleme özelliği bu yüzden konulmuş.

İlginçtir, doğal dinamik aralığı öyle geniş ki, Lumia 1020 ile otomatik modda küt diye çektiğim resimler önceki Galaxy S4'ümün HDR çekimi ile neredeyse aynı dinamik aralığa sahip

Tüm bunlardan ayrıca, LG G2'nin pil performansına hayranım. Eşim telefonunu benden daha fazla kullanıyor, o ekran ve performansa rağmen 3000 mAh'lik pili bile inanılmaz bir ömre sahip. Keşke Lumia 1020 de böyle bir pile sahip olsaydı. Bunun için 1000 mAh'lik kamera grip'i var ama o da cihazı S4 zoom kadar takozlaştırıyor.

G2'nin kamerası OIS'e rağmen pek başarılı değil. Xperia Z1 veya Z2 bu konuda iyiler (ikisi de aynı kamera sensörünü kullanıyor) Galaxy K da donanım olarak S4 Zoom'un çok ilerisinde ama çekimleri Lumia 1020'ye kıyasla çok kötü. Ben kamera kalitesi olarak G3'ü beğendim ama nasıl Nokia N8'den sonra S4'ü bile yadırgadıysam, Lumia 1020'yi gördükten sonra Android'e dönemiyorum. Neyse ki, işletim sistemi geliştirici güncellemeleriyle birlikte aradaki farkı kapatmaya başladı.

Netice olarak farklı ihtiyaçlara göre farklı kameralar da var. Instagram'dan kopamayan, her fotoğrafına filtre uygulayan bir kullanıcı için Iphone 5,5S, 6 belki daha uygun bile olabilir. Lumia 920'nin kamerası çoğu kullanıcıyı fazlasıyla tatmin edecektir. Ama en iyisi olsun, her detayı görsün, doğallığı bozmasın diyen bir kullanıcı için Lumia 1020 çok iyi bir alternatif, hele ki işletim sistemi de tahammül etmekten ziyade keyif alınabilecek bir noktaya gelmişken. Ancak kendi fikrimi tekrar etmem gerekiyor, 2000 liraya bu cihazı almak bence kötü bir yatırım. (Ben birini dış ekran camı kırık halde 550 TL'ye, diğerini iki günlük halde 1050 TL'ye aldım)

• Kamera konusunda GSMArena'nın şu karşılaştırması çok başarılı. Pek çok ortamda türünün başarılı cihazlarıyla karşılaştırma yapılmış.

http://www.gsmarena.com/camera_shootout-review-1104.php

Bu sitenin incelemelerine güveniyorum, size de tavsiye ederim.
  • teşekkürler serkan bey,
    çok hoşuma giden 1020 fiyat(hala 1800lerde) ve ısınma problemi olduğundan maalesef almayacağım.
  • Highres

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gby -- 1 Eylül 2014; 21:49:46 >
  • tarzanabi T kullanıcısına yanıt
    Yadıklarını dikkatle okudum güzel yazmışsın tebrik ederimBu telefon çok güzel N8 den sonra buna geçmeyi çok isterdim ama şu batarya performansı daha iyi olsaydı keşke o riski almak istemiyorum pek tabi birde hala pahalı biraz fiyatı düşse yine ciddi ciddi düşüneceğim
  • N8 in kamerası loş ışık ta daha güzel bana göre. Gece demiyorum dikkat. Ev içinde falan akşamları

• üç gün önce bir lumia 1020 aldım, genel olarak telefondan memnunum, iphone 4'ten geçtiğim için bana jet gibi hızlı geldi. aradığım tüm uygulamalar markette mevcut, zaten telefonda çok uygulama kullanan biri değilim. benim için en önemli olan uyulamalar banka uygulaması, navigasyon, whatsapp, viber, facebook ve skype, bunların hepsi de güzel çalışıyor.

bilen biri şu sorumu cevaplayabilir mi acaba? okuduğum ve izlediğim bütün incelemelerde telefonun aynı anda iki fotoğraf çektiği, birinin yüksek mp olduğu, diğerinin ise 5 mp olduğu söyleniyor ama nokia fotoğraf uygulaması ile benim telefon tek fotoğraf çekiyor, iki fotoğraf çekmem için acaba ne yapmam gerekiyor ya da windows 8.1 ile artık telefon tek fotoğraf çekmeye mi başladı?
  • wertom W kullanıcısına yanıt
    nokia camera'yı açtığında ayarlar bölümi içerisinde çekim modu bulunuyor.
    burda ayarlıyabilirsin. ister jpeg istersen dng uzantısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosgokhan

ayarlar kısmından jpeg (5mp+34mp) seçeneğini seçiyorum yine de tek fotoğraf çekiyor. diğerlerini de denedim, sonuç değişmiyor, hep tek foto çekiyor ve sanırım 5mp çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wertom

quote:

ayarlar kısmından jpeg (5mp+34mp) seçeneğini seçiyorum yine de tek fotoğraf çekiyor. diğerlerini de denedim, sonuç değişmiyor, hep tek foto çekiyor ve sanırım 5mp çekiyor.

Telefonda göremezsin. Bilgisayara takıp oradan bakacaksın.

• fotoğrafa dokunduğunuzda açılan "birlikte aç: NOKIA CAMERA" sekmesine dokunduğunuzda 34MP boyutlu dosyayı telefonda açabilirsiniz. Yahut dosyanın kendisini dosyalar uygulaması ile görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

quote:

quote:

teşekkür ederim hocam, bilgisayara bağlayınca iki foto görünüyor. peki fotoyu çekip direk birine telefondan göndereceğim zaman otomatik olarak düşük kaliteli olanı mı seçiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wertom -- 3 Eylül 2014; 1:08:49 >

• bir arkadaş sahne önünden 1020 ile çektiği metallica istanbul konserinin tamamını yüklemiş..ayarlardan 1080p yapın çok güzel çıkmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerbuga -- 3 Eylül 2014; 15:22:13 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

quote:

quote:

teşekkür ederim hocam, bilgisayara bağlayınca iki foto görünüyor. peki fotoyu çekip direk birine telefondan göndereceğim zaman otomatik olarak düşük kaliteli olanı mı seçiyor?

Evet.

5mp olan paylaşmak için. 34-38mp olan profesyonelce resim üzerinde oynamak için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.