Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    birkaç uygulama var ama androiddeki kadar detay yok, maalesef benim için de önemli bu detaylar...
    kendi mail client da gmail özelliklerini desteklemiyor..atıyorum mail atarken isimleri tamamlamıyor, klasörleri iplemiyor, spamlar için bildirim geliyor vaktimi çalıyor..
    En büyük derdim bu..
    birde vpn lazım, sanırım gücelleme ile gellecek..
  • Bende siyah 1020 ile aranıza katıldım listeye eklerseniz sevinirim bu arada kamera muhteşem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fslr kullanıcısına yanıt
    G2 ile gayet tatminkar batarya süreleri alıyorum bende. Ancak 1020 ile bu sürelerin yarısından biraz daha fazla anca alınabiliyor. Gerçi her ne kadar uzun veya kısa gitse de bir günü tamamlıyor her iki telefon. G2 yi tüm gün dolu dolu kullanırken, 1020yi biraz daha dikkatli kullanınca 1 günü deviriyor.

1020 yi tercih etmek tamamen kişisel bir tercih. Benim için kamera önemli, kasa kalitesi önemli, telefonu çıkardığında ortamda farkedilsin istiyorsan 1020 iyidir :) Sonuçta 1020 gibi bir telefon herkeste yok diğerlerine nazaran. Telefonu aldıktan sonra caddede ilk fotoğraf denememde yanımdan geçen biri '41 mp dimi gardaş la o, nasıl çekiyo' dedi Bu tür tepkileri diğer telefonlarla almak biraz zor

Daha önce WindowPhone kullanmadıysan G2 den sonra işletim sistemi seni biraz üzebilir. Zira bluetooth wireless gibi temel işlevlere erişmek bile zor lumiada. Gerçi 8.1 güncellemesi ile bunlar büyük ölçüde giderilecek. Ayrıca android-wp tartışması zaten ortada. Ama bence WP özellikle şu önümüzdeki dönemlerde çok daha iyi bir hal alacak. Geleceğin IOS u gözüyle bakıyorum ben.

Şunu da söyleyeyim, eğer ortalama bir kullanıcıysan, fotoğraf konusunda çok tecrübeli değilsen ve öğrenmeye de meraklı değilsen 1020de umduğunu bulamayabilirsin. Çünkü günlük yeterli ışıkta çekilen resimler G2 ve benzeri cihazlardan dağlar kadar farklı değil yani. Daha doğrusu ortalama bir kullanıcı için bu fark çok önemli değil diye düşünüyorum. Ama iç mekanlarda, düşük ışıkta çekilen resimlerde falan 1020 yi iyi ki almışım diyebilirsin muhtemelen :) Diğer mobil cihazlara ezici bir üstünlüğü var bu konuda.

G2 kadar narin bir cihaz değil, öyle ilk düşüşte ekranı patlayacak gibi durmuyor. Kasa birazcık kaba ama kaliteli, güven verici. Hoparlör sesi G2 den kaliteli ve tok çıkıyor. Güneş altında resmen iç mekandaymış gibi net görünüyor ekran. Ayrıca 1020 de dokunmatiği hassas moda alınca cidden çok hassas, tırnakla falan çok iyi çalışıyor. Benim çok hoşuma giden bişey oldu bu, G2 de böyle değil malesef.

Bunlar dışında G2 nin ekstraları şöyle: Ekran daha büyük, daha güzel. Renkler ve tonlar çok iyi. Bence tasarımı daha kibar ve güzel. Bataryası tartışılmaz iyi. Android sınırsız esneklik sağlıyor, istediğim modu romu rahatlıkla deniyorum, farklı şeyler deneyebiliyorum.

Kamera benim için hayati önem taşımıyor. Günü kurtarsa yeter. Benim için batarya ve işletim sistemi önemli. O yüzden G2 den vazgeçemedim.

Dediğim gibi tamamen kişisel bu tercihler. Senin için hangisi önemliyse seçimini ona göre yaparsın. Ama 1020 alırsan da keşke geçmeseydim dedirtmeyecek bir cihaz, parasının hakkını verir her türlü.

Kamera icin tel degistirilmez bence. Ona ikibin lira verinceye kadar, cok saglam kompakt bir makine alirsiniz. Bugun mediamarktta nikon l320 499 liraya gordum, gayet guzel foto cekiyordu.
    Canon sx230da vatanda 400 liura. Bunlar hger halukarda cepten iyi cekerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 7 Nisan 2014; 0:14:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c_a_l_99

G2 ile gayet tatminkar batarya süreleri alıyorum bende. Ancak 1020 ile bu sürelerin yarısından biraz daha fazla anca alınabiliyor. Gerçi her ne kadar uzun veya kısa gitse de bir günü tamamlıyor her iki telefon. G2 yi tüm gün dolu dolu kullanırken, 1020yi biraz daha dikkatli kullanınca 1 günü deviriyor.

1020 yi tercih etmek tamamen kişisel bir tercih. Benim için kamera önemli, kasa kalitesi önemli, telefonu çıkardığında ortamda farkedilsin istiyorsan 1020 iyidir :) Sonuçta 1020 gibi bir telefon herkeste yok diğerlerine nazaran. Telefonu aldıktan sonra caddede ilk fotoğraf denememde yanımdan geçen biri '41 mp dimi gardaş la o, nasıl çekiyo' dedi Bu tür tepkileri diğer telefonlarla almak biraz zor

Daha önce WindowPhone kullanmadıysan G2 den sonra işletim sistemi seni biraz üzebilir. Zira bluetooth wireless gibi temel işlevlere erişmek bile zor lumiada. Gerçi 8.1 güncellemesi ile bunlar büyük ölçüde giderilecek. Ayrıca android-wp tartışması zaten ortada. Ama bence WP özellikle şu önümüzdeki dönemlerde çok daha iyi bir hal alacak. Geleceğin IOS u gözüyle bakıyorum ben.

Şunu da söyleyeyim, eğer ortalama bir kullanıcıysan, fotoğraf konusunda çok tecrübeli değilsen ve öğrenmeye de meraklı değilsen 1020de umduğunu bulamayabilirsin. Çünkü günlük yeterli ışıkta çekilen resimler G2 ve benzeri cihazlardan dağlar kadar farklı değil yani. Daha doğrusu ortalama bir kullanıcı için bu fark çok önemli değil diye düşünüyorum. Ama iç mekanlarda, düşük ışıkta çekilen resimlerde falan 1020 yi iyi ki almışım diyebilirsin muhtemelen :) Diğer mobil cihazlara ezici bir üstünlüğü var bu konuda.

G2 kadar narin bir cihaz değil, öyle ilk düşüşte ekranı patlayacak gibi durmuyor. Kasa birazcık kaba ama kaliteli, güven verici. Hoparlör sesi G2 den kaliteli ve tok çıkıyor. Güneş altında resmen iç mekandaymış gibi net görünüyor ekran. Ayrıca 1020 de dokunmatiği hassas moda alınca cidden çok hassas, tırnakla falan çok iyi çalışıyor. Benim çok hoşuma giden bişey oldu bu, G2 de böyle değil malesef.

Bunlar dışında G2 nin ekstraları şöyle: Ekran daha büyük, daha güzel. Renkler ve tonlar çok iyi. Bence tasarımı daha kibar ve güzel. Bataryası tartışılmaz iyi. Android sınırsız esneklik sağlıyor, istediğim modu romu rahatlıkla deniyorum, farklı şeyler deneyebiliyorum.

Kamera benim için hayati önem taşımıyor. Günü kurtarsa yeter. Benim için batarya ve işletim sistemi önemli. O yüzden G2 den vazgeçemedim.

Dediğim gibi tamamen kişisel bu tercihler. Senin için hangisi önemliyse seçimini ona göre yaparsın. Ama 1020 alırsan da keşke geçmeseydim dedirtmeyecek bir cihaz, parasının hakkını verir her türlü.

Yazdıkalrın için saol hocam. Öncelikle fotoğrafçılığa merakım var ama şuan dslr alacak param yok ve lumia 1020 alırsam 2. el 1000 lira civarına almayı düşünüyorum. 400-500 liralık kompakt makinalar işimi görmez dslrda zaten en ucuz 1500 ve lens almak gerek yani çok pahalı onu ilerde düşünüyorum. daha önce windows phone cihaz kullandım htc 8s düşük donanımlı bir cihazdı ama hiç donma kasma felan yoktu onun için ısındım windows phone a 8.1 güncellemesiylede baya güzel olacak gibi zaten. g2 gerçekten çok iyi cihaz ekran büyük pil mükemmel ama malzeme ve donanım kalitesi bence geride kalıyor. dış kasayı geçtim donanımdada sorun var bence şebeke çekimi ve konuşmalarda kesintiler felan oluyo ses kaliteside o kadar kaliteli değil. onun için nokianın o eski sağlamlığına güvenip denemek istiyorum 1020 yi :))

E63 kullaniyordum, iphone4e gecmeden., telefonu kac kez dusurdugumu ben bile hatirlamiyorum. Hatta bir keresinde agustos sicaginda araba gunesin altindayken arabada birakmistim, tam 5 saat kavrulmus, gostergeler bile sicaktan kendinden gecmisti, ama telefona hic bir sey olmamisti. Elime alamamistim cihazimi, alet o derece isinmisti. Ama pilde veya kasasinda en ufak bir sorun yoktu.
    Simdi yine nokia dusunuyorum. O kalitede uretiliyor mu halen bilmiyorum ama iPhone 7.ile oldu resmen. Oluyu diriltme cabalari bir nebze ise yaradi 7.1 guncellemesiyle ama halen hantal.
    O yuzden 1320 dusunuyorum. Resim hic onemli degil zira makine var. Uygulama da sorun degil, tablet var. Ama android tablet surekli sorun cikariyor. Durduk yere donuyor, menuye donerken bekletiyor.su mesaji yazarken bile klavyenin silme tusu takiliyor. O yuzden tableti satip 1320 alma niyetim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 7 Nisan 2014; 0:26:09 >
    Pişman olmazsın hocam o halde, windows gerçekten akıyor, gayet hızlı :)

Ama DSLR yerine kullanacaksan 1020 ne derece yeterli olur orası sana kalmış :)
  • G2 ile arasinda kaldim, su os'taki whatsapp adam gibi calisabilse dusunmeyecem bile de.

bir de mikrofon ve ahizeden sikayetci yorumlar okudum, kronik bir olay mi?

Kulaklik ses cikisi yuksek mi? Phonearea listesinde kulaklik ses cikisi cok dusuk diye yazmislar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 7 Nisan 2014; 5:10:02 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Hocam aslında düşüncem şu şekilde. G2 şu ana kadar kullandığım androiler arasıdna ilk sırada ilk defa kasmayan android sistem görüyorum :) çok güzel gerçekten.gündüz kamera açtığında sorun yok ama akşam kamerayı açıp resim çekmeye çalıştığında odaklama yaklaşık 4-5 saniye sürüyo ve o kadar da güzel çekmiyo. düşüncemde o kadar para veriyosun daha sonra en önemli özellikleri düzgün çalışmıyo. 1020 ile elbette dslr kalitesi beklemiyorm ama yanımda sürekli kaliteli bi telefon olması iyi olur diye düşünüyorum. dslr olsa bile kocaman makineyi sürekli yanında taşıyamazsın zaten :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Orijinalden alıntı: mert25

quote:

Yahu cidden zor değil sadece isoyu olabildiğince düşük ayarla elini sabit tut eğer odaklamada sorun oluyorsa yani çektiğin sahne bulanık görünüyorsa önce netlemeye çalıştığın obje ile aynı mesafedeki başka bir objeye netle deklanşöre yarım bas parmağını kaldırmadan asıl çekim yapacağın sahneye doğrult ve çek eğer higres fotoğrafı kullanacaksan photosop ile %15-20 smart sharpen uygula aynı sonucu rahatlıkla elde edersin biraz pratik yeterli

Manuel ayarları fazla bilmediğimden genelde otomatik modda çekim yapıyorum. Normal güneş ışığında da isoyu belli bir sayıya getirmem gerekiyor mu? Yani iso 100 ya da iso 200 gibi. Ya da şunu sorayım, otomatik modda çekim yaparken iso tahminen kaçta olur? Bir diğer husus da photosop ile %15-20 smart sharpen uygulamayı nasıl yapacağım? Şunu resimli tarif edebilir misin?

Şöyle söyleyim iso yu mümkün oldukça düşük tutman gerek tüm makinalar otomatik modda isoyu yüksek tutma eğilimindedir buda fotoğraflarda kumlanma etkisine neden olur isoyu düşük ayarlarsan perde hızı yani poz süreside düşer misal 0.5 saniye gibi o sebeple özellikle loş çekimlerde elini hareket ettirmemen yada tripod kullanman gerekir kabaca gündüz ışık yeterli ise iso 100 de tut gece çekimlerdede iso 400 ü geçmemeye özen göster bu şekilde başarılı çekimler yapabilirsin aslında bu iş pratik yapmakla daha iyi öğreniliyor en başta makinayı otomatik moddan çıkartmakla başla. smart sharpen kısmına filter/sharpen başlığı altından ulaşabilirsin

Bu photoshopta bahsettiğin bölüm:

Bu da %25 uygulamam gereken bölüm:

Bu bölümde o bahsettiğin %25'i nasıl uygulayacağım. Yaptığım denemelerde sizin fotolardaki netliği bir türlü sağlayamadım.

• kısa bir Edirne turu
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panpalı tüfek -- 7 Nisan 2014; 18:04:12 >

• taksitle uygun bir fiyata alabileceğim bir yer varmı bu telefonu
  • panpalı tüfek kullanıcısına yanıt
    Ne anıtı bu ?

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Bir de kablosuz internet üstünden tam ekran parlaklığı ile kaç saat ekran açık kalabiliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 7 Nisan 2014; 20:34:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panpalı tüfek

kısa bir Edirne turu
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Elinice sağlık çok kaliteli resimler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu cidden zor değil sadece isoyu olabildiğince düşük ayarla elini sabit tut eğer odaklamada sorun oluyorsa yani çektiğin sahne bulanık görünüyorsa önce netlemeye çalıştığın obje ile aynı mesafedeki başka bir objeye netle deklanşöre yarım bas parmağını kaldırmadan asıl çekim yapacağın sahneye doğrult ve çek eğer higres fotoğrafı kullanacaksan photosop ile %15-20 smart sharpen uygula aynı sonucu rahatlıkla elde edersin biraz pratik yeterli

Manuel ayarları fazla bilmediğimden genelde otomatik modda çekim yapıyorum. Normal güneş ışığında da isoyu belli bir sayıya getirmem gerekiyor mu? Yani iso 100 ya da iso 200 gibi. Ya da şunu sorayım, otomatik modda çekim yaparken iso tahminen kaçta olur? Bir diğer husus da photosop ile %15-20 smart sharpen uygulamayı nasıl yapacağım? Şunu resimli tarif edebilir misin?

Şöyle söyleyim iso yu mümkün oldukça düşük tutman gerek tüm makinalar otomatik modda isoyu yüksek tutma eğilimindedir buda fotoğraflarda kumlanma etkisine neden olur isoyu düşük ayarlarsan perde hızı yani poz süreside düşer misal 0.5 saniye gibi o sebeple özellikle loş çekimlerde elini hareket ettirmemen yada tripod kullanman gerekir kabaca gündüz ışık yeterli ise iso 100 de tut gece çekimlerdede iso 400 ü geçmemeye özen göster bu şekilde başarılı çekimler yapabilirsin aslında bu iş pratik yapmakla daha iyi öğreniliyor en başta makinayı otomatik moddan çıkartmakla başla. smart sharpen kısmına filter/sharpen başlığı altından ulaşabilirsin

Bu bölümde o bahsettiğin %25'i nasıl uygulayacağım. Yaptığım denemelerde sizin fotolardaki netliği bir türlü sağlayamadım.

Bu cs3 kendim cs6 kullanıyorum bildiğim kadarıyla iki sürüm farklı algoritma kullanıyor cs6 da başarım çok daha iyi

• teşekkür ederim, beğenmenize sevindim

-o anıtın ismi lozan anıtıymış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panpalı tüfek -- 7 Nisan 2014; 22:39:22 >
  • Arkadaşlar dis. garantili sarı renk 1.700tl. Fiyat nasıl ? Ya 1020 ya da iphone 5s alacağım. Hangisini tercih edeyim ?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/nokia-lumia-1020-sari-dist-cep-telefonu-fiyati,107009.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingdeviL -- 8 Nisan 2014; 17:46:29 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu cs3 kendim cs6 kullanıyorum bildiğim kadarıyla iki sürüm farklı algoritma kullanıyor cs6 da başarım çok daha iyi

Hocam, resmin orjinali aşağıdaki linkte, ben cs6 da da denedim ama resmi netleştiremedim. Eğer zamanınız varsa siz dener misiniz?

Resmin Orjinali

• mert25 kullanıcısına yanıt
    Bu fotoğrafı bu kadar kötü çekmek için çok uğraştın mı önce onu bir sorayım şaka bi yana ışık kötü ters ışık yaratmışsın monitörlerden gelen ışık ters ışık oluşturmuş bu kadar noise normal şartlarda oluşmaz %15 smart sharpen uyguladım ki bu bile fazla(noise sebebiyle)

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

• 6 ay içinde Htc One Note 2 Note 3 iphone 5 lg g2 lumia 1020 kullandım. En kötü batarya açık ara lumia 1020 de (lumia 920 dede aynı sorun vardı). Note 2 nin ekran parlaklığı kötü idi, note 3 fena değil ama samsung un ara birimi olmasa bence daha iyi olurdu, Lg g2 de batarya iyi olmalı ama 3000 lük bataryaya göre o kadarda iyi değil. AYrıca g2 de kamera ile fotoğraf çekmek işkence gibi bir şeydi, hareket engelleme berbat çalışıyordu. Ama en kötüsü mikrofon kalitesi idi, bu kadar berbat konuşma kalitesi hiç bir telefonda görmedim açıkça. Htc one ise gece fotoğraflarındaki rezillik olmasa 10 numara diyebileceğim bir telefondu. Hoparlörlerin ön yüzde olması süper hemde stereo. Iphone o ebat için mükemmele yakın bir telefon. Ama ekran büyük olsa güzel olurdu.
    Sonuç 2 yıl içinde en uzun süre kullandığım 2 telefon lumia 920 ve 1020(ŞU ANDA KULLANIYORUM). Kablosuz şarj özelliği çok güzel. Windows un işletim sistemi hoşuma gidiyor. Tek kötü yanı lumiaların batarya. 1520 yi daha doğrusu snapdragon 800 ün win 8 performansını(batarya) merak ediyorum.
    Batarya o kadar kötü ki örnek vereyim arkadaşla Kos a gittik. Bodrum Akyarlar dan Turkcell 3g olarak çekiyor orda. Ben yüzde 80 le (lumia 920), arkadaş %70 le (iphone 5) Yunanistan a geçtik. Tabii 3g az çekiyordu 2 çizgi felan. Benim batarya bir süre sonra bitti 3 saat gibi sonra. Arkadaşın yanındaki yedek şarz cihazı ile bir daha şarz ettim %60 a, döndükten 1 saat sonra oda bitti. Arkadaş %37 de idi hala.
    Telefonumu değiştirirsem tek neden batarya olacak kısaca.

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.