Şimdi Ara

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
3
Favori
26.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Efsanevi soğutucunun acayip havalı bir versiyonu çıkmış. Efsane öldü diyorlardı, unutmayın; efsaneler ölmez, şekil değiştirir.
    https://noctua.at/en/nh-d15-chromax-black

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ksenofanex -- 12 Ekim 2019; 19:16:19 >

• Ksenofanex kullanıcısına yanıt
    öldü diyen halt etmiş sadece renk çeşidi yoktu sonunda getirmişler siyah süper olmuş ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

öldü diyen halt etmiş sadece renk çeşidi yoktu sonunda getirmişler siyah süper olmuş ya
    Bende de phanteks ph-tc14pe modeli var. Sanırım o zamanlar noctua'nın ciddi bir rakibiydi. :)
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    doğrudur olabilir de ben NTCUA nın fanlarını beğeniyorum sessiz ve kaliteli
  • Bu fan noctua nh-d15 ile kapışıyor hemde çok daha ucuz.

Scythe Fuma 2
    https://www.techpowerup.com/review/scythe-fuma-2-dual-tower-cpu-cooler/6.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 13 Ekim 2019; 12:29:17 >

• Arka fana bakacak şekilde de montaj edip denedik ama yok ne yaptıysak çözemedik şu titreme olayını. Kelepçeledik, lastikledik olmadı fanları biraz öne aldık yine de düzelmedi. Özellikle full devirde inanılmaz şekilde titriyor ve beraberinde rahatsız edici bir ses de çıkarıyor. Amazon'dan iade talebi oluşturdum, Chromax Black modelinde de renk harici başka fark yok sanırım. Denemeye değer mi acaba ? Ayrıca örnek olarak yaşadığım sorunun aynısı videoda mevcut
    https://www.youtube.com/watch?v=y1K_3NVHE48

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeffogu -- 17 Ekim 2019; 16:1:39 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Hocam nh u12 s se var bendede İkinci fanın bi getirisi varmı sizce
    Orjinal fanın aynısından 1 tane daha var elimde geçenlerde taktım bi fark göremedim çıkarttım soğutucu blok zaten dar olduğu için hava akışı tek fandada verimli geçiyor buna bagladım biraz daha geniş olsa mutlaka hava akışını hızlandırıp sıcaklıklara etki edecekti arkadakı ıkıncı fan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Hocam nh u12 s se var bendede İkinci fanın bi getirisi varmı sizce
    Orjinal fanın aynısından 1 tane daha var elimde geçenlerde taktım bi fark göremedim çıkarttım soğutucu blok zaten dar olduğu için hava akışı tek fandada verimli geçiyor buna bagladım biraz daha geniş olsa mutlaka hava akışını hızlandırıp sıcaklıklara etki edecekti arkadakı ıkıncı fan
    açıkçası aşırı fark görmedim ama alt resimdeki gibi takarsan sıcak havayı daha çabuk dışa atıyor yani sağdaki fanın tersini soldaki fanı takacaksın yani etiketli tarafı görünecek arka egzoza bakacak şekilde kısaca 2 fan varsa yönleri dediğim şekilde takacaksın az da olsa faydası olur

• Merak ettim bakayım dedim, Noctua NH-D15'nin fiyatı 1300 küsür TLymiş. Hangi işlemciye takacağız bunu? Ryzen 5 3600 CPU ile aynı para. Sıvı soğutma daha ucuza geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 23 Ekim 2019; 20:33:28 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    aynen bence de dolar yüzünden fiyat abartılı ama iyi bir sıvı soğutma kadar da olduğunu sanmam fiyatının
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Merak ettim bakayım dedim, Noctua NH-D15'nin fiyatı 1300 küsür TLymiş. Hangi işlemciye takacağız bunu? Ryzen 5 3600 CPU ile aynı para. Sıvı soğutma daha ucuza geliyor.
    Eskiden h100i gibi soğutuculardan ucuzdu. Şuan adam akıllı satılan yer de olmadığı için saçma fiyatlar görmeniz normal.

• Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü]

• Şu soğuk kış günlerinde senden bir etliekmek incelemesi bekliyoruz
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Bayadır aklımda olan bir olayın gerçekleştiğini gördüm benim kasada aynı ve aklımdada 14cm lik aynı fanlarla donatmak vardı ama bir türlü alıp yapamadım sadece işlemci soğutucuda var 2 tane gerisi siyah fan güzel olmuş sizinki eksi kaç derecede çalışıyor o sistem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akasa Viper lar çoşturuyor

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Yarin format atacağım ondan sonra atım

• !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Psu yu ters cevir..

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Bende de phanteks ph-tc14pe modeli var. Sanırım o zamanlar noctua'nın ciddi bir rakibiydi. :)

Alıntıları Göster
    Noctua nin 2 rakibi var..
    Biri sivi azot digeri ben...

• Takip

• Sarper 77 S kullanıcısına yanıt
    Konuyu niye hortlattin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.