Şimdi Ara

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
3
Favori
26.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En az bir ram slotu altında kalıyor. 4 slottan 2 sini kullanıyorsanız sorun olmaz. Ama 4x4 yaparsanız ve ram soğutucu abartı yüksekse çakışacaklardır. Yalnız alttaki yapraklar baya kırpılmış durumda bildiğim kadarıyla piyasadaki hemen hemen her ram sığacak kadar boşluk var. Sadece üzerinde extra fan soğutma olan ramler sıkıntı olacaktır. Tabi birde öndeki fanı takamayabilirsiniz. Ben fanı hafif çapraz tutturarak sorunu çözdüm.
  • Anladim ilk sayfadaki inceleme fotograflarinda sogutucusuz en ince ram ler bile tam ucu ucuna sigmis sogutucunun altina belki guncel anakartlar daha farklidir ondan dolayi olabilir

Diger sorum su

9900k yi yeni aldim elimde Cooler Master TX3 sogutucu var i5 4690k uzerinde 5 yildan fazla kullandim 60 in uzerine zor cikiyor oyunlarda bile

Acaba yeni aldigim 9900k da nasil performans verir

Eger yeni sogutucu almam gerekirse aklimda hep sivi sogutmalar vardi ama hep daha gurultulu calistigindan bahsediliyor cunku izgaralara yakin fan dogal olarak daha fazla ses yapabilir

Bu noctua da cok yer kapliyor

Nasil tercih yapsak
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Hocam ben aynı ikilemde kalıp tercihimi hava soğutmadan yana kullandım. Evet çok fazla yer kaplıyor, sağında solunda bir işlem yapmayaya çalıştığınızda parmaklarınızı kesiyor ama en azından kafam rahat. Sıvımı kaçırdı, içi oksitlendimi, pompa arızası verirmi, boruları çatlarmı gibi endişelerim yok. Her ne kadar güncel aio sıvı soğutmalar ilk örneklerinden daha güvenilir olsada benim için hala şüpheyle yaklaştığım cihazlar. Bu arada nhd15 ya da 15s i çok büyük buluyorsanız nh u14s gibi tek kuleli soğutucu düşünebilirsiniz. Taş çatlasın 3 4 derece fark vardır.
  • Bendeki Cooler Master TX3 modelini en azindan bi denemek istiyorum

Stok hizlarda dayanacagini dusunuyorum

2000 rpm de bile sessiz bir fan gerekirse biraz yuksek rpm kullanmayi planliyorum

Sonucta olmazsa o zaman dusunecegim
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Tx3 kullanıyorum ben. Sormak istediğinizi sorabilirsiniz
    Edit: Pardon zaten elinizde varmış. Yeni alacaksınız sandım

Fiyatına göre gerçekten çok güzel soğutucu bence. Zamanında 50 civarı fiyata almıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 10 Nisan 2019; 23:55:58 >
  • saasc S kullanıcısına yanıt
    Hangi işlemcilerde kullandınız

Ben de uzun süredir kullanıyorum

9900k yı nasıl soğutacak merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

Hangi işlemcilerde kullandınız

Ben de uzun süredir kullanıyorum

9900k yı nasıl soğutacak merak ediyorum
    I3 540 uzun zamandır bunda kullanıyordum. Şimdi xeon x3440a geçiş yaptım. Fan devri otoda olunca kafa utuluyor biraz. 92mm'nin eksisi. Fana manuel 7v vererek sorunu çözdüm. Pwm modunda x3440 aida64 testinde max 51 görüyordu 7v verince 60lari görüyor ama en azından sessiz çalışıyor.
  • Güncel olarak satılan NH-15'in içinde AM4 soketi için gerekli aparatlar var mı? Amazon.de üzerinden baktığımda göremedim.
  • Hasikomen kullanıcısına yanıt
    Kendi sitesinde 2019 itibari ile kutu içeriğinde am4 aparatlarının olduğu yazıyor. Daha eski olanlar için ayrıca almak gerekiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasikomen

Güncel olarak satılan NH-15'in içinde AM4 soketi için gerekli aparatlar var mı? Amazon.de üzerinden baktığımda göremedim.
    https://www.sanalmarketim.com/Urun/Noctua-NM-AM4-SecuFirm2-AMD-AM4-Sogutucu-Montaj-Kiti/42314
  • Hayalim olan NH-D15'i bugün almak nasip oldu, hayatımda ilk defa gördüğüm için ısı borularının iç kısımlarındaki pürüzlülük ilk önce epey korkuttu acaba kargoda mı hasar gördü diye
    Kafama takılınca nette epey araştırdım fakat bir tane bile detaylı fotoğraf bulamadım sonra aklıma üstad OneTreeHill geldi Fotoğraflarda da aynı şekilde ısı borularının bloğa bakan kısmındaki pürüzlülüğü görünce bir rahatlama geldi (Amazon'dan aldığım için iade filan acayip zor olacaktı) gerçekten kusursuz bir inceleme tekrar elinize sağlık hocam :D Yarın H500P Mesh'e montajlayacağım bakalım nasıl olacak performansı 8600K ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeffogu -- 25 Eylül 2019; 13:54:3 >

• Zamanında en kral soğutucu Thermalright ifx-14'tü. Bu da onun modifiye edilmiş haline benziyor.
    http://thermalright.com/product/ifx-14/
  • Soğutucuyu pek yatkın olmadığım için bir arkadaş montajladı, fakat soğutucudan ya da fanlardan titreşime benzer bir ses geliyor özellikle yük altına girdiğinde daha da artıyor. Tek fanı çıkarttığım zaman ses yarı yarıya azalıyor fakat tamamen kesilmiyor. Epey bakındıktan sonra kutuda çıkan 4 tane siyah silindirin poşette durduğunu ve takılmadığını gördüm, titreşime sebep olan sesin sebebi bu olabilir mi ?
  • Vay be millet ne soğutucular alıyor soğutuculara ne paralar döküyor. Ben o paraya sistem kurardım dediğim rakamlar var ortada. Kimi insanlar çok şanslı. Güle güle kullanın. Daha iyileri de olsun
  • jeffogu kullanıcısına yanıt
    silindir dediğin alt resimde gösterdiğim parçalarsa onlar amd kitinde kullanılıyor intele takılmıyor diye biliyorum

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü]
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Manuelde plastic spacers olarak geçiyor hocam ayrıca videolarda da kurulum yaparken takılıyor lakin titreşimi etkileyen birşey mi emin olamadım.https://www.youtube.com/watch?v=3qq9syfjxc8
  • Tabiki ben aldıktan bir ay sonra siyahı piyasaya çıkmalıydı, başka ne beklenebilirki.
    https://www.amazon.de/gp/product/B07Y87YHRH
    tamam işte bende taktım onları sen hatalı kurulum yapmışın (yani arkadaşın) o plastik parçaları takman gerek tabi ki faydası var şuan senin sokete soğutucu ve o parça düzgün oturmuyor mutlaka o plastikleri takman gerek alt resimdeki gibi

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü] Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 9 Ekim 2019; 19:35:20 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın yanlış bilgi vermişim, ben görememiştim fakat o plastik parçaları da takmış arkadaş. Bugün tekrar kontrol ettik eksik birşey bulamadık.
    Acaba soğutucuda mı bir sıkıntı var bilemiyorum, fanlar yukarı bakacak şekilde montajladı arkadaş.
    o zaman tamam ama ideal montaj videodaki gibi yani fanlar yanlara bakacak şekilde keşke öyle taktırsaydın soğutucunun hatalı olduğunu sanmam örnek benim kasa

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 9 Ekim 2019; 20:4:47 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.