Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gidavcak Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir - 11 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
48.374
Cevap
456
Favori
1.649.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: phantom_coal

Başlığı bile ölü ,nasıl bir konsol gelicek kim bilir.

nintendo türkiye'de ünlü mü ki başlığı aktif olsun
  • Şimdi NX hakkında son duyulanlardan bahsetmek istedim biraz hareketlenmeye başlamalı buralar.

Unutmayın ki bunların hepsi duyumlar, resmi açıklama yok.

- Henüz tam belli değil ama konsol iki parçadan oluşuyor bir ev ünitesi 2.5 Trflops deniyor cpu'su belli değil ve aynı zamanda bir el konsolu Tegra işlemci içeren ve tuş takımı çıkarılabilen bir kontrolcü. bu kısımda çok fazla dedikodu dönüyor yani yazdıklarımız tamamiyle yanlışta çıkabilir.

- Fiyat olarak 400 dolar deniyor.

- Bir cihaz alınca iki konsola da sahip olacaksınız. Bu da şu anlama geliyor daha geniş oyun yelpazesi.

- Konsolun bluray gibi teknolojiler yerine kartuş kullanma ihtimali yüksek.

- Çıkış oyunu olarak duyurulmamış bir mario oyunu geliştiriliyor. Bazı Wİİ U oyunlarının gelişmiş sürümlerinden bahsediliyor. Beyond Good and Evil 2 NX exc olabilir. Konsolun çıkışı ile aynı anda raflarda birkaç exc oyun sunulması bekleniyor.

- Konsol aynı anda tüm dünya da mart ayında çıkış yapmış olacak.

- el konsolu 720p çözünürlük sahibi deniyor.

- El konsoluna çıkan oyunlar aynı zamanda televizyonda oynanabilecek mi o belli değil. Ev konsoluna çıkan yüksek grafikli oyunları tek başına el konsolunda oynayamayacaksınız. Hem el hem de ev konsoluna özel geliştirilmiş oyunlar gelmeye devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 10 Ekim 2016; 20:23:53 >

• A çok yeni duyulanları yazayım.

- NX oyunlarının nerdeyse 2 yıldır geliştirme aşamasında olduğu söyleniyor ki bu muhtemelen doğrudur.

- Çıkış aşamasında 3 farklı paket bundle olduğu söyleniyor bunlardan bir tanesinin Zelda olduğunu belirtmiş kaynak.

- Çıkışında 15 kadar oyun ile piyasa da yer alacağı söyleniyor. Bunlardan bir kısmı daha önce duyulduğu gibi Wii U exc oyunlar, bir kısmı yeni ve multiplatform yapımlar.

- NX için bir metroid oyunu geliştiriliyor.

- Yine daha önce başka kaynaklar da belirtildiği gibi yeni bir mario oyunu geliyor ama bu Wii U'da çıkış yapan Paper mario'dan farklı birşeyler, Mario Galaxy 3 olabileceği söylenmiş.

- Daha önce duyulan gibi piyasa da bulunan hali hazırda ki PS4'ten güçlü olduğu belirtilmiş. ( Umarım cidden öyledir )

- Aletin yine iki parçadan oluştuğu yazılmış. Bir nevi Wii U'nun gelişmiş sürümü olduğunu ancak kontolcünün Wii U gibi büyük olmadığını 3DS boyutlarında olduğunu belirtmiş.

• Ben de yazayım bari söylentileri, ama bu seferki kaynaklar sağlam. Gameblog'a göre:

Söylenti kaynağı kişi bu bilgileri birden fazla yere onaylattığını belirtiyor.

NX'e yaklaşık 20 oyun geliştiriliyormuş.

Çok ama çok yakın bir sürede her şey belli olacakmış.

Nintendo geliştiricilere henüz NX'in pek çok özelliğini açıklamamış (evet NX için oyun geliştirenlere bile).

Hibrit özelliği doğrulanmış ancak tek sürpriz bu değilmiş.

Çıkarılabilir kontrol ünitesi bir kez daha doğrulanmış.

El konsolunu oturtacak bir ünite yok ancak görüntüyü TV'ye aktarım için bir cihazdan bahsediliyor.

Hibrit modları arasında önemli farkların olmadığı belirtiliyor.

Oyunlar el konsolu modunda 780 - 900p civarı ve PS4 gibi görünüyormuş.

Oyunların NX'e port edilmesi genellikle kolay olacakmış.

Geliştiricilerden çok olumlu geribildirimler alınmış.

Zelda: Breath of the Wild, NX'te çok iyi görünüyormuş.

Akıllı telefonlarla bir bağlantısı olabileceği söyleniyor.

VR ihtimali yok değil.

Pek çok yeniden yapımın NX'te boy göstereceği konuşuluyor (Skyward Sword, MK8, Splatoon, Smash, N64 ve Wii oyunları)

FF15 ve FF7 yeniden yapımı NX'e geliyormuş.

Platinum Games ve Capcom da işin içinde.

Ubisoft da aynı şekilde (Beyond Good & Evil 2 olabilir, Splinter Cell ve Yoshi / Rabbid Rabbits crossover'ı da ihtimaller içindeymiş)

Yatırım bankacılığı işi yapan Macquarie adlı bir firma NX'in önümüzdeki hafta (17-23 Ekim haftası) resmi olarak ortaya çıkacağını iddia ediyor. Ve 26-27 Ekim'de Nintendo yatırımcı toplantısı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kennnn K kullanıcısına yanıt
    Hocam kaynaginiz nedir. Yeni metroid oyunu dedin beni can evimden vurdum Prime 4 olsa keske. Ben ps4 kadar guclu olacagini sanmiyorum, keske olsa. Wii U' dan daha guclu, ps4 ve Xbox One' dan gucsuz olacaktir.

• Kaynak sahte olmayacak yerlerden almaya çalışıyoruz ama sonuçta çıkmamış bir alet var tam da bilemeyiz. Son haberler ps4 üstünde güce sahip olduğunu söylüyor öncekilerde eski haberlerde evet box ile ps4 arası bir güç düyordu ondan önce ise ps4 üstünde diyordu yine ama bazı yazdıklarımız kesin olacak gibi şimdilik nintendo aleti tanıtmadan kesin birşey söylemek yalan olur. Bazı Wii U oyunlarının üst sürümleri ve Bluray yerine Kartuş daha doğrusu bellek gibi birşeyler kullanacağı ve tak çıkar kontroller kesin gibi.

Bu hafta duyurulacak diyor son kaynaklar bakalım bende bekliyorum heyecanla, ps4 ve xbox oyun yönünden hiç tatmin etmedi. İlk günden Nx alma planlarım var, bir yıldır belkliyorum. Metroid oyunu haberi ise zaten çok önceden dönüyordu doğru olma ihtimali var yani.

Hatta Nintendonun NX konsol işini oyunların hazır olmaması nedeniyle biraz geciktirdiğini biliyoruz. Çeşitli kaliteli oyunlar ile çıkmak istedikleri kendileri tarafından söylendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 16 Ekim 2016; 23:12:59 >

• Kennnn K kullanıcısına yanıt
    Aynen ps4 ve one tam hayal kirikligi oldu. Ben sahip oldugum konsollari satip resmen kefen parasi gibi NX parasi koydum kenara eminim cok iyi bisey gelicek. Zaten gucu de benim icin onemli degil first party olarak cok kaliteli oyunlari var nintendo'nun. Ama guclu bi konsol olursa ki umarim olur third party destegini de alir ve cok iyi olur. Ben de red dead redemption oynamak icin baska platforma ihtiyac duymam.

• Konsol demek en başta exc. oyun demek eşi olmayan oyunları deneyim etme şansıydı. Ps4 ve xBOX birkaç oyun dışında konsol büyüsünü vermekte zayıf kaldılar. Aynı zaman da insanların bu cihazları sırf fps sık sık ilerle oyunları için almadığını unutmaya başlamışlar gibi görünüyor.

Fps oyunlardan da gün geçtikçe daha çok sıkılan uzaklaşan benim için son durak Nintendo. Muhtemelen çıkış oyunlarından bir tanesi Pikmin 4 olacak daha çok öncesinden oyunun geliştirildiği onaylanmıştı. Ps4 ayarında bir konsol olarak çıkarsa Nintendo NX oyunları da görsel olarak bir sıçrama yapacaktır ama işte herşeyden önce benim için önemli olan oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 17 Ekim 2016; 12:55:16 >
  • OHAhttps://mobile.twitter.com/NintendoAmerica/status/788900063833493504

• quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

OHAhttps://mobile.twitter.com/NintendoAmerica/status/788900063833493504

Çok merak ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerek konsol hakkında şimdiye kadar çıkan dedikodular, gerekse de The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın gelişiyle beraber,
    bu nesilde beni en fazla heyecanlandıran konsol NX oldu. Umarım hayal kırıklığı yaşatmazlar...

Nintendo NX sonunda gözler önüne çıkıyor

Nintendo uzun süredir “yeni nesil oyun konsolu” olarak nitelediği NX hakkında konuşsa da, cihaza dair önemli detayları vermekten
    kaçınmıştı. Ancak şirket sonunda daha fazla bilgi paylaşmaya hazır gözüküyor. Yapılan açıklamada Nintendo NX ile ilgili detaylar
    içeren bir fragmanın 20 Ekim günü itibarıyla yayınlanacağı duyuruldu.

Üç dakika uzunluğunda olacağı açıklanan fragman, NX ile ilgili tüm sorulara yanıt vermeyecek. Şirket fragmanı “Platforma dair
    bilgilerin paylaşacağı bir ön duyuru ”şeklinde niteliyor. Bu sayede insanların platform ile ilgili bir ilk izlenim edinmeleri mümkün olacak.

Kaynak: Teknoblog

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodion Raskolnikov -- 20 Ekim 2016; 17:43:28 >

• Çok bir şey istemiyorum. Adam gibi 1080p çalıştırsın ve her zaman olduğu gibi Nintendo kalitesinde oyunlar yapsınlar. Üstüne hem taşınır hem de ev konsolu formatını bir araya getirebilirlerse bana yeter. Sanal gerçeklik, 4k gibi özellikler olmasa da olur benim için. Hatta şu an sanal gerçeklik işine hiç girmeseler çok daha iyi olur. Henüz emekleme döneminde olan bir sistem bence. Sonraki nesillerde olabilir ama henüz bunun için maliyetin artması bence gereksiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nintendo ya ölücek ya dirilecek

• 1 saat kaldı.
  • Yine bir cok sey havada kalacak bence. Ayrintili olarak ne zaman bahsedecekler merak ediyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer grafik basıp hardcore oyuncuları da çekecekler ise şöyle bi RX 470 veya GTX 1050 Ti arası bir GPU kullanacaklar, ama büyük ihtimalle ps4 grafiği ile 1080p 60fps bir konsol olacak ki yine de iyi.

• Yöneticiler bir bölüm açarlar artık konsola.

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★

• Güzel görünüyor

• Benim hoşuma gitti yeni model. PS veya Xbox'dan göremeyiz böyle yenilikler onlar iyice PC'ye döndüler.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.