Şimdi Ara

Nintendo 3DS'in Bilinmeyen Yönleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
6
Favori
4.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlık ismini çok düşündüm en uygun bunu bulabildim.

Nintendo 3DS i olanlar kullandıkça yeni şeyler keşfedebiliyorlar. Onlardan benim bildiklerimi yazmak istedim.
    Çok ilginç şeyler var.

Video çekmek isterdim ama webcam im bozuk o yüzden yazılarla anlatıcam.
    3DS'i olanlar denesin olmayanlarda anlamaya çalışsın.

Uygulama şeklinde anlatmaya başlıyorum :

Nintendo 3DS Home Menu
    ------------------------------
    -Bunu bilmeyen yoktur ama genede söyleyim. Menüdeyken herhangi bir uygulama görünürken mikrofona doğru üflerseniz üst ekrandaki şekil hareket eder. Çok üflerseniz belli bir süreden sonra üfleseniz bile dönmez. (Bunu bilerek yapmış nintendo bence nefesimiz yorulmasın diye)

Ama mikrofonuna kalemi yada başka bir şeyle tık tık tık şeklinde sürekli dokunursanız ordaki şekil sürekli döner. Üfleyince duruyor 10 saniye sonra ama tık tık yapınca hiç durmuyor.

-DS Oyunlarını kendi çözünürlüğünde oynamak mümkün. Oyunu açarken START tuşunda basılı tutun o zaman orjinal görüntüsünde oynarsınız.

-@laapslaaps bulmuş. 3DS'in 3D si kapalı iken ekranın dibine burnumuzu yaklaştırıp şaşı bakıncada 3D görünüyor!!!!!! Deneyebilirsiniz ama fazla bakmayın çok yoruyor gözü.

Nintendo 3DS Camera : En çok özellik bunda var. :D
    --------------------------
    - Kamera açıkken yön tuşundan aşağıya bastığınızda ekrana çizgiler çıkıyor. Bu çizgilerle çok orantılı fotoğraflar çekilebilir.

-Shutter ayarlarında ses ile foto çekme özelliğinde "ok" demenize gerek yok. Herhangi bir kelimeyi dersenizde olur.

-Kamera modlarında Sparkle seçeneğini seçin. Sonra üfleyin ekranda süsler belirir.!!!!!!!!! Ama üfledikten hemen sonra 3DS inizi sağa yada sola doğru eğerseniz o süslerin o tarafa doğru gittiğini görürsünüz.

-Çok açık bir rüya modu var. Kamera modlarından Dream effect i seçin sonra manual kamera ayarlarından parlaklığıda artırın sonra çok nurlu fotoğraflar çekin.

-Aşk modu var. Ayarlardan sparkle 'ı seçin sonra manual ayarlardan sepia modunu seçin. Sonra üfleyin ve ekranda kalpler belirsin. Fotonuzda eskimsi bir görüntü olcağı için çok güzel anlar çekilebilir.

-Tarih kitabı gibi bir resim çekmede şöyle olur. Merge modundayken siyah beyazı seçin manual ayarlardan. Sonra çok ilginç bir kişi ortaya çıksın.

-Büyüyen çiçeği çekmek. Önce 3DS inizi şarja takın sonra video modundan interval'i seçin. Çiçeğinizin önüne koyup interval saniyesini 60 saniye yapın. Çiçeğin büyümesini çekin O_O NOT: Bu seçenek ile 8 gün boyunca kayıt yapabiliyor 3DS

Sıra fotoğraf moduna geldi.

-Çektiğiniz resmin tamamını görmek istiyorsanız Circle Pad'den aşağıya basın resmin tam boyutu gözükür. :)

-O tarih yazan yerlere tıkladığınızda resimler klasör gibi görünür.

-!!!!!!!!!! Fotoğrafı düzenlerken müzik çalabilirsiniz!!!!
    En güzel özelliklerden biride fotoğrafta graffiti yaparken müzik çalmak.
    Bir fotoda graffitiyi seçin. Sonra nota şeklindeki aracı seçin. Sonra kalemle müzik çalın O_O
    Ekranın
    1/3 kısmında ince Do Re Mi Fa Sol La Si
    2/3 kısmında normal Do Re Mi Fa Sol La Si
    3/3 kısmında kalın Do Re Mi Fa Sol La Si
    Anlıcanız ekranın dokunduğunuz yere göre piano çalar gibi nota sesleri var.

Buda nintendogs oyunumdan bir video mario müziğini çalıyorum.

-Graffiti bölümünde pati şeklini seçtiğinizde köpek sesleri duyuluyor. Ama bunun biz gizli yanı daha var. O araç ile normal tıklarsanız sadece köpek havlama sesi gelir. Ama kalemle basılı tutup ekranda hareket ettirdiğinizde köpeğin nefes sesleri ve kalemi çektiğinizde ekrandan üzgün bir köpek sesi duyarsınız.

3D YADA 2D VİDEO İZLEMEK
    Nintendo 3DS'de video izlemek biraz zordur. O yüzden herkes yapamıyor. Video izlemek için convert yapmanız gerekiyor. Bu program çok işinizi görür.
    http://filetrip.net/others-downloads/other-systems/download-3ds-video-132-132-f27372.html

Son sürüm stabil çalışmıyor yukardaki daha iyidir. Sitede sağda DOWNLOAD SELECTION yerine tıklayın indirin. Programı açıp 5 adımda sizde rahatlıkla izleyebilirsiniz. :)))

1 - Video dosyası seç

2 - Gerekli ayarları yap

3 - Convert et

4 - SD Karta at
    Burası en önemli yeri!!! Doğru yere atmazsanız çalışmaz.
    Örnek: F://DCIM/101NIN03/VID_0001.AVI

5 - İzle
    Burda anlatımım var. Tabi 3DS için henüz çıkmamıştı video convert programı bu videoyu yaptığımda.

NOT: 3DS'de 10 dakika sınırı olduğu için 10 dk dan uzun videolar direk izlenmez. Yukardaki program otomatik olarak bölebiliyor. :)

KAMERA UYGULAMASINDA BİLDİKLERİM BU KADAR.

Nintendo 3DS Sound :
    --------------------------

-En baştan başlayım uygulamayı hemen açınca ses kaydediciyi açmayın direk bişeyler söyleyin. Bir kaç saniye sonra papağan sizin sesinizi çıkarıyor. :D (Benzer bişey DSI dada vardı)

-Bir müzik açın ve ekolayzır'dan EXCITEBIKE (Motorlu olan) 'ı seçin. R/L tuşları ile efekt sesleri verirken eğer R de basılı tutarsanız Mavi olan L de basılı tutarsanız Kırmısı olan motor öne geçiyor.

-Yukardaki ekolayzırda şarkının hızını artırınca motorlarda hızlanmaya başlıyor.
    İpucu: Şarkıyı en yavaşa alın sonra birden en hızlıya alın motorlar havaya sıçrar.

-Ekolayzırdan uzay gemisini seçin sonra ses efektlerinden dümbelek gibi ses çıkaranı seçin. L tuşunda basılı tutarsanız sürekli ateş eder uzay gemisi

-Ekolayzırdan game and watch (Cin ali :D) 'yi seçerseniz bir minigame oynama şansınız olur. Müzik başlarken analog'u herhangi bir yöne kaydırırsanız oyun başlar. Havadan toplar gelir onları düşürmemeye çalışın.
    İpucu: Şarkının hızını artırın öyle oynamayı deneyin o zaman daha zor oluyor.

-Ses efektlerinden dıp tıss olanı seçin. Sonra ritim yapın ve şunu deneyin. R/L tuşlarına aynı anda basın o zaman bozuk plak gibi bir ses çıkıyor.

-Ses efektlerinden alkışı seçerseniz ve R/L ye aynı anda basarsanız daha sesli bir alkış sesi duyarsınız.

-Ses efektlerinden insan sesini seçerseniz ve R/L ye aynı anda basarsanız YUUUUU diye bir ses duyarsınız.

-@zero2900 bulmuş. 2 tane DJ diskinden sonra gelen davullarda L/R aynı anda basarsan bando davullarında çalan şu sürekli davul sesi çıkıyor.

AKLIMA 3DS SOUND İLE BİLDİKLERİM BU KADAR.

AR GAMES
    -----------------------------

-Ar games çok sevdiğim bir uygulamasıdır 3DS in. Çokta ilginç şeyler görmüşlüğüm olmuştur.

Bunları sırayla anlatıyım.
    GRAFFITI
    ------------
    Bunda fazla bir söze gerek yok belli başları şeyleri söylesem yeter.
    -Resim çiziyorsunuz onu analog ile hareket ettirip A ile zıplatabiliyorsunuz.

STAR PICS
    --------------
    -Bunda ise diğer 5 kartlardaki karakterlerin bazı pozlarının resimlerini çekebiliyorsunuz. (Hayal gücünüze bağlı olarak birbirinden ilginç şeyler yapabilirsiniz)

MII PICS
    -------------
    -Mii leriniz ile bir sürü ilginç resimler çekebilirsiniz. Bir sürü mii koyup değişik resimler ortaya çıkabilir.

FISHING
    -----------
    En sevdiğim AR GAMES tir. Accayip şeyler olmuştur.

-Belli bir süre oynadıktan sonra DEV balıklar ve boss ortaya çıkıyor.

ARCHERY
    -----------
    Pek gizli bir şeye rastlamadım.

AR SHOT
    ----------
    Bunda da gizli bir şey göremedim.

Bunların hepsini biliyorsanız ilginç şeylere gelebiliriz.

AR GAMES kutularından sağ alttaki MOR olana ateş edin. Sonra shop tan hepsini satın alın.

CLOCK
    --------
    -Açıldığında kuş sürekli alarm gibi öter. Eğer karta doğru yaklaştırırsanız 3DS i o zaman kuş ekrana çarpmaya başlar.

-Analog ile saati hızlandırıp yavaşlatabilirsiniz. Gündüz gece hızlıca akıp gider. :D

-Eğer beklerseniz öylece saat kendiliğinden hızlanabilir.

-A tuşuna basınca kuş alarmı ötmeye başlar.

-Eğer kuş ekrana 12 kere ard arda çarparsa OYUN EKRANI KIRILIR! Şarkı çalmaz belli bir süre ve kuş SİMSİYAH olur.

GLOBE
    --------
    -Analog ile hareket ettirip resim çekebilirsiniz.

-A ile ateş ediliyor. EĞER çok fazla ateş edip Dünya'yı patlatırsanız. Ürkütücü bir müzik çalar ve bir mesaj belirir ekranda. "LOOK AFTER OUR PLANET"

-Oyun ar games kısmından gider. Tekrar 1 coin e satın alabilirsiniz.

3D TOOLS
    ------------
    Hayal gücüne kalmış birşey :) Gizli bişeyi yok sanırım.

FREE FISHING
    ----------------
    En ilginç şeyler bunda var.

-7 dk boyunca balık tutarsanız. Lakitu beliriyor ekranda ve blooper yakalıyor. :D Ama siz sadece izliyorsunuz.

-Belli bir süre oynayın hava değişsin oyunda yağmur yağıp arkasından gökkuşağı çıkarsa renkli balıklar belirir. Onları hızlı yakalamanız lazım çünkü çabucak kayboluyorlar.

-Seviyeniz düşükse dev balıkları yakalarken zorlanırsınız. Oltanın ipi hemen kopar. Epey bir süre oynayın sonra onları yakalamak kolay oluyor.

-Gizli bir özelliği var. Eğer ? kartının etrafı kırmızıyla kaplıysa (yani tamamen kırmızı ) o zaman CHEEP CHEEP ler zıplamaya başlıyor. Onlarda yakalanıyor.

-Eğer sarı olursa etrafı o zamanda Mr. AR yani şu kutu şeklindeki adamı kolayca yakalayabilirsiniz.

-Mavi olursa sardalye , yeşil olursa da Green Shell yakalarsınız. O_o

-Oynadıkça değişik şeyler çıkıyor.

ARCHERY 2 ve AR SHOT 2 onlarda normal işte gerek yok :) Ama çok eğlenceliler.

-Herhangi bir AR GAMES de karttan uzak tutun ekranı 20 saniye sonra müziğin sesi kendiliğinden kısılır. :)

-Ar Kartlarının büyüklüğü önemli değil ne kadar büyük olursa o kadar büyük gözükür herşey. Ayrıca kendi elinizle kağıda boya kalemiyle çizseniz bile ALGILIYOR. O_O

AR GAMES de bildiklerim bu kadar (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bowser Zeki -- 22 Temmuz 2013; 14:00:11 >

• 3DS Konsolum olmadığı için deneyemiyeceğim. Fakat çok güzel olmuş, ne yaparken keşfettin bunları kardeşim? Bu arada ''Linteki'' arkadaş birşey daha keşfetmiş, onuda ekleyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResidueDinner -- 11 Eylül 2012; 1:00:42 >
  • şuanda işim vardı okuyunca tekrar yorum yapıcağım güzel bir konuya benziyor şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniczeki

2 tane DJ diskinden sonra gelen davullarda L/R aynı anda basarsan bando davullarında çalan şu sürekli davul sesi çıkıyor.
  • Yeni şeyler eklicem yakında
  • Birtanede ben ekleyeyim. DS oyunlarını küçük ekran görünümü karşılığında daha kaliteli oynamak isterseniz oyun başlarken Start ve Select tuşlarına aynı anda basın böylece Native Resulotion a geçerek orjinal çözüünürlükte oynaya bilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero2900

Birtanede ben ekleyeyim. DS oyunlarını küçük ekran görünümü karşılığında daha kaliteli oynamak isterseniz oyun başlarken Start ve Select tuşlarına aynı anda basın böylece Native Resulotion a geçerek orjinal çözüünürlükte oynaya bilirsiniz.

Onu yazmayı unutmuşum ekledim. :)

AR GAMES uygulamasını ekledim.
  • Video eklendi.
  • emeğine sağlık
  • valla bilseydim önceden girerdim
    güncel kalsında başkalarıda görsün işe yarar.
  • Unutmuşum ben bu konumu ya Neyse yakında güncelleyim. Resim video falan koyayım.
  • quote:

Unutmuşum ben bu konumu ya Neyse yakında güncelleyim. Resim video falan koyayım.

• takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendim video çekicem bunları tek tek göstericem tabi ne zaman olur bilemem. :( Neyse bi kaç video resim ekledim bakın.
  • Müthiş birşey ekledim. :) Nasıl 3D yada 2D video izlenir.
    Bu konunun sabit olmasını istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bowser Zeki -- 15 Mayıs 2013; 10:25:21 >
  • Nasıl balık tutuluyor anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackwar19

Nasıl balık tutuluyor anlamadım?

AR Games ._.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero2900

Birtanede ben ekleyeyim. DS oyunlarını küçük ekran görünümü karşılığında daha kaliteli oynamak isterseniz oyun başlarken Start ve Select tuşlarına aynı anda basın böylece Native Resulotion a geçerek orjinal çözüünürlükte oynaya bilirsiniz.

arkadaslar burayi tam anlamadim oyun acilirken lisens by nintendo yazdikdan sonrami start ve select tus larina Ayni anda basacagiz yoksa oyun ismi yazdikdan sonra mi ?
  • quote:

Müthiş birşey ekledim. :) Nasıl 3D yada 2D video izlenir.

Hocam videolar çok güzel ellerinize saglik.Siz olmasanız bu forumla ilgilenen çok insan yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjSemiH1

quote:

Müthiş birşey ekledim. :) Nasıl 3D yada 2D video izlenir.

Hocam videolar çok güzel ellerinize saglik.Siz olmasanız bu forumla ilgilenen çok insan yok.

Mutlu oldum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.