Şimdi Ara

Nikon D600 KULLANICILARI KULÜBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
586
Cevap
6
Favori
44.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony güzel şeyler çıkarttı bu sefer fakat çok pahalılar bana göre. Canondan da ümidim pek yok uygun fiyatlı ff si için. Zaten aps-c yeter artar da ff'nin 1 çarpanlı olması çok cezbediyor beni
  • Bu AF fine tuning Canon'un AF micro adjustmentina mi denk geliyor? On sipariste siraya girecegim ona gore Nikoncu arkadaslardan cevap bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Bu AF fine tuning Canon'un AF micro adjustmentina mi denk geliyor? On sipariste siraya girecegim ona gore Nikoncu arkadaslardan cevap bekliyorum.

ön sipariş için para pul istemiyorlar ki, sen yine gir sıraya
    ve sorunun cevabı evet, canon'daki AF micro adjustment ile aynı şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zommby

quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

Jimi'ye ver abi hayrına

O şimdi evde kafasını duvarlara vurup tepiniyodur ilişmemek lazım...

Yok be ya niye kafamı vurayım :)

D700'den çok memnunum :) Kaldı ki D600 bana göre ucuz bir FF değil :) Benim için ucuz FF ikinci el az kullanılmış kelepir fiyatına satılan FF'tir :)

2100 Papel = 3900TL

Kaldı ki bir de bunun getirtilmesi var olur sana fiyatı 4200-4500TL arası :)

Birde bunun sıra beklemesi var :D :D :D

Ben rahatım yani Kral bana fazlasıyla yetiyor :D :D Zommby emmi D200'den kurtul bence tırt o alet :D :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimi1984 -- 13 Eylül 2012; 20:26:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

quote:

Jimi'ye ver abi hayrına

D700'den çok memnunum :) Kaldı ki D600 bana göre ucuz bir FF değil :) Benim için ucuz FF ikinci el az kullanılmış kelepir fiyatına satılan FF'tir :)

2100 Papel = 3900TL

Ben rahatım yani Kral bana fazlasıyla yetiyor :D :D Zommby emmi D200'den kurtul bence tırt o alet :D :D

Ahahah sen kullanılmışına 3300 verdin ben sıfırına 3700 verecem...

D200 le D700 arasında imaj kaite farkı heç yok haciii.... İstersen D200 ü sana verem sat kurtul seninkinden...

• Sıraya girmeye hiç gerek yok, önce nedir ne değildir su yüzüne çıkması lazım, D7000 gibi bir durum olabilir D800 için bile doğru düzgün piyasada makina olmamasına rağmen 5kez iade verip hatalı makina alan var. 5DMIII'te ışık sızma sorunu çıktı. Adamlar doğru düzgün test mi yapmıyorlar artık anlamıyorum. Fokus sorunu falan olursa ince ayar olmadan zor çözülür gibime geliyor.
    Bu fiyat beklenilen gibi olmasada genede iyi. 1800 dolar olsa yemede yanına yat olacaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarsusian

quote:

Bu AF fine tuning Canon'un AF micro adjustmentina mi denk geliyor? On sipariste siraya girecegim ona gore Nikoncu arkadaslardan cevap bekliyorum.

tesekkurler. d800e kullandigimdan beri 60D ye elimi suresim gelmiyordu bundan alacagim insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Jimi'ye ver abi hayrına

2100 Papel = 3900TL

D200 le D700 arasında imaj kaite farkı heç yok haciii.... İstersen D200 ü sana verem sat kurtul seninkinden...

Zommby emmi nasıl hiç fark yok ya

Senin D600 sensör lekeli çıkacak Tikkat et :D :D

3700TL'ye nasıl alacaksın abi ? ? ?

• quote:

quote:

quote:

tesekkurler. d800e kullandigimdan beri 60D ye elimi suresim gelmiyordu bundan alacagim insallah.

AF micro adjustment nedir?

• Beklenildiği kadar düşük fiyatlı olmadı ama kader artık ikinci el düşünülebilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loading
    AF micro adjustment nedir?

Ufak capli back\front focus hatalarini gidermek icin lense gore ayar yapabiliyoruz.
  • Konu güzel olmuş güle güle okudum
    Yalnız daha makine çıkmadan konuyu açmışsın bide satışa çıkınca almazsan vay haline tarsusian
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bf5

Konu güzel olmuş güle güle okudum
    Yalnız daha makine çıkmadan konuyu açmışsın bide satışa çıkınca almazsan vay haline tarsusian

bende zaten onun bir üst modeli var (d700)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Jimi'ye ver abi hayrına

2100 Papel = 3900TL

Zommby emmi nasıl hiç fark yok ya

Senin D600 sensör lekeli çıkacak Tikkat et :D :D

3700TL'ye nasıl alacaksın abi ? ? ?

Sensör birebir nikon imalatı D3x in sensörü bea hiç bişey çıkmaz merak etme...

Bi Amerikaya giden buluruk elbet...

• Güzel bir alet olacağa benziyor.

Muhtemelen benim D7000 yerine alacağım gövde olacak. :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McYC

Benim aklımda yok, paylaşacak bir dökümanım da yok Boş boş mesajım bulunsun yazmak da istemedim, bir soru sorayım bari. Başlığın ilk tartışmasını yaratırım belki
    D7000 görünümlü ff gibi geliyor bu makine bana(sadece resimlerine bakarak). Gövdenin d7000 gövdesinden çok üstün yanları var mı?

sensörü, ekranı ve megapikseli büyük, başka üstün yanı yok (gerçi daha ne olsun?)
    hatta shutter bakımından geride, maksimum 1/4000 yapabiliyor.

Sevgili kardeşim,ömrü hayatınızda 1/8000 obturatör sürati kullandınızmı ?ben 30 yılı geçti daha kullanmadım, ihtiyacım olmadı anlamında söyledim...Kolay gelsin..

• Örnekler tatminkar

Nikon D600 KULLANICILARI KULÜBÜ

Edit: Bu arada baykuş iso800 'de çok tırto gibime geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cortextm -- 16 Eylül 2012; 9:43:48 >

• O baykuşla ilgili çok spekülasyon yapıldı. Ama 200-400 ve TC-20E III ile çekilen bir fotoğraf olduğu için o kadar kötü çıkmış şeklinde yorum yapanlar var. TC-20E in o lensle performansı zaten başarılı değilmiş. Biraz yanlış bir promosyon fotoğrafı olmuş Nikon için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derin07

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McYC

Benim aklımda yok, paylaşacak bir dökümanım da yok Boş boş mesajım bulunsun yazmak da istemedim, bir soru sorayım bari. Başlığın ilk tartışmasını yaratırım belki
    D7000 görünümlü ff gibi geliyor bu makine bana(sadece resimlerine bakarak). Gövdenin d7000 gövdesinden çok üstün yanları var mı?

sensörü, ekranı ve megapikseli büyük, başka üstün yanı yok (gerçi daha ne olsun?)
    hatta shutter bakımından geride, maksimum 1/4000 yapabiliyor.

Sevgili kardeşim,ömrü hayatınızda 1/8000 obturatör sürati kullandınızmı ?ben 30 yılı geçti daha kullanmadım, ihtiyacım olmadı anlamında söyledim...Kolay gelsin..

Bana mıydı bu?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.