T

Yüzbaşı
31 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
bende sony nex-3 aynasız fotoğraf makinesi var ve bunu satıp d5000 almak istiyorum (ilk göz ağrımdı kendisi, tekrar kullanmak istiyorum)
elinde d5000 olup da aynasız fotoğraf makinesiyle takas etmek isteyen olur belki diye buraya konu açayım dedim.
ilan burada:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-nex-3-18-55-lens-flash-2-orj-pil-d5000-ile-takas-olur-227423469/detay/

takas olduğu için konuyu buraya açtım ama eğer yanlış olmuşsa ikinci el bölümüne taşırım.
elimde fazladan sandisk 32gb 30mb/s sd kart var, ama benim asıl makinem d700 olduğu için onu 16 veya 32gb en az 200x - 30mb/s'lik cf kartla takas yapmak istiyorum.
istanbul içinden ilgilenen birisi olursa buluşur takas yaparız. yeni nesil makinelere geçenlerin de ellerinde sd kartla takas yapmak isteyecekleri cf kartlar vardır diye umuyorum.

satış olmadığı için konu açarken için özel bir şey yapmam gerekiyor mu bilmiyorum, eğer başka bir şekilde olması gerekiyorsa uyarırsınız düzeltirim.
merhaba arkadaşlar, bizim takıldığımız fotoğrafçılık sitesinde ufak tefek yarışmalar yapıyoruz burada birinci gelen fotoğraflardan (toplam 12 tane) bir ps3 teması yaptım.
her log-in oluşunuzda bu fotoğraflardan bir tanesi rastgele bir şekilde duvar kağıdı oluyor.

ama bence bu temanın asıl güzel yanı sesleri, menüde gezinme seslerini dslr makinenin netlik onay sesi, seçim sesi olarak fotoğraf çekme (shutter) sesi, menüde geriye gitme sesi olarak da lensin netleme yapma sesini koydum.
özellikle fotoğrafla ilgilenen kişiler için keyifli bir tema olduğunu düşünüyorum.

buradan indirebilirsiniz;
http://yadi.sk/d/ys5POPyqCo6ag

nasılsa yakında her taraf d600 kullanıcısı dolacak, şimdiden başlık parselliyeyim dedim
birileri gelecekte fotoğraf makineleri nasıl olabilir diye kafa yormuş;
http://mesaj.bascek.com/topic/915#post-4885

unutulmaması gereken bu alet gerçek değil sadece nasıl olabilir diye kafa yormuş abiler.

öne çıkan özellikleri;
-alet fullframe
-lensle gövde arasındaki bağlantı wireless
-sensör lensin arkasında ama lensten lense değişebiliyor
-tüm marka lenslerle kullanılabiliyor.

(ben de yukarıdaki linkten gördüğüm için oranın linkini verdim, orada asıl linkler ve kısa bir muhabbeti var)

mac'in mac'liğinden bir şey kaybetmeden windows'u nasıl parmağında oynattığının videosu.

geçen sene bir iddia üzerine kaydettim bu görüntüleri. ekran kaydetme programı demo olduğu için ortasında program ismi yazılı. ardı ardına final cut pro (kurgu programı) motion (after effect tarzı compositing programı), compressor (video konvert programı), firefox ve içinde windows'u açtığım VMware Fusion programlarını açıyorum. windows açılırken konvert programına video koyup işlemi başlatıyorum. sonra motion da 3d bir proje açıp real time oynatıyorum. sonra firefox'da internete girerken final cut pro'da capture başlatıyorum. windows'da fifa 10 demosunu çalıştırıyorum ve takılmadan maç ediyorum. normalde bunları birisi bile windows'u işgal ederken mac windows'un kendisi de dahil herşeyi tıkır tıkır en ufak bir kasılma olmadan hallediyor. üstelik birbirileri arasında geçiş de sorunsuz ve hızlı. normal bir pc'de oyundan çıkıp geri girmek bile eziyet.
Hakkında
Forum İmzası:
nikon d700, nikon af-s 24-85mm f/3.5-4.5 vr, nikon 55mm f/1.2, tamron 70-200m non-vc, nikon speedlight sb-700, fujifilm x100s
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 353
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 42.122 (Bu ay: 76)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.