Şimdi Ara

Nikon D600 KULLANICILARI KULÜBÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
586
Cevap
6
Favori
44.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cortextm

Örnekler tatminkar

Nikon D600 KULLANICILARI KULÜBÜ

Edit: Bu arada baykuş iso800 'de çok tırto gibime geldi

Örneklerde gördüğüm kadarı ile yüksek isoda tırt olacak gibime geliyor. D7000'den biraz üstün olsa süper olur.

• Dün ilk defa bir dükkanin vitrininde D800 gördüm. Ayrica fiyati Almanya'da 300 eur düsmüs durumda.
    Bakalim D600 ne zaman problemsiz bulunabilir olacak.

Ayrica örneklerin genel dokusu bir garip geldi bana. Acikcasi 500-600 dolar/eur verip D800 alabilecekken bunu kesinlikle tercih etmem. Ama bunun fiyati kisa süre icinde 1800'lere iner. 5dm2 de o seviyelerde su an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 145tr -- 16 Eylül 2012; 11:38:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 145tr

Dün ilk defa bir dükkanin vitrininde D800 gördüm. Ayrica fiyati Almanya'da 300 eur düsmüs durumda.

7D'den D600'e fotoğraf kalitesi için geçilebilir ancak hız konusu 7Dyi Aratır ISO konusunu ise daha tam olarak bilemiyorum. İnce lens ayarı var ise tercih sebebi

http://masters.galleries.dpreview.com.s3.amazonaws.com/2210311.jpg?AWSAccessKeyId=14Y3MT0G2J4Y72K3ZXR2&Expires=1347789216&Signature=0eSO83l0zy%2ffE0AGIznxw5KD4pQ%3d

• quote:

Dün ilk defa bir dükkanin vitrininde D800 gördüm. Ayrica fiyati Almanya'da 300 eur düsmüs durumda.

Ayrica örneklerin genel dokusu bir garip geldi bana. Acikcasi 500-600 dolar/eur verip D800 alabilecekken bunu kesinlikle tercih etmem. Ama bunun fiyati kisa süre icinde 1800'lere iner. 5dm2 de o seviyelerde su an.

2600 Euro gordum Amazon.de'de!! Fiyatı çok erken düşmüş bence, tekrar artabilir. Alasım geldi yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

7D'den D600'e fotoğraf kalitesi için geçilebilir ancak hız konusu 7Dyi Aratır ISO konusunu ise daha tam olarak bilemiyorum. İnce lens ayarı var ise tercih sebebi

http://masters.galleries.dpreview.com.s3.amazonaws.com/2210311.jpg?AWSAccessKeyId=14Y3MT0G2J4Y72K3ZXR2&Expires=1347789216&Signature=0eSO83l0zy%2ffE0AGIznxw5KD4pQ%3d

D600'ü düsünmüyorum zaten; cok fazla kirpilmis.
    Nikon'a gecmem icin ancak 2 gövde icin olabilir; D800e ve D4.

• quote:

Örnekler tatminkar

Hacı örnekler tatminkar da Hatun portresi büyük bir ihtimal Nikon 85mm 1.4G ile çekildi :) Dünyanın en iyi 85mm'lerinden birisi :)

Balıkçı bey amca 'da aynı şekilde Nikon 35mm 1.4G ile çekilmiş :) En iyi 35mm'lerden birisi :)

Hacı bi normal kullanıcılar ellerindeki 85mm 1.8G , 50mm 1.8G , D serisi lenslerle kullansınlar :) Daha iyi olur :)

Ama kötü bir gövde olmayacak...

• Baykuş karesi hariç diğer kareler oldukça iyi duruyor gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

Örnekler tatminkar

Hacı örnekler tatminkar da Hatun portresi büyük bir ihtimal Nikon 85mm 1.4G ile çekildi :) Dünyanın en iyi 85mm'lerinden birisi :)

Balıkçı bey amca 'da aynı şekilde Nikon 35mm 1.4G ile çekilmiş :) En iyi 35mm'lerden birisi :)

Hacı bi normal kullanıcılar ellerindeki 85mm 1.8G , 50mm 1.8G , D serisi lenslerle kullansınlar :) Daha iyi olur :)

Ama kötü bir gövde olmayacak...

Hatun 85 1.8
    Balıkçı 24-70...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

2600 Euro gordum Amazon.de'de!! Fiyatı çok erken düşmüş bence, tekrar artabilir. Alasım geldi yahu

Artacagini sanmiyorum ama sezonluk bir oynama olacaktir.
    Nikon mal saglama konusunda sinifta kaldi bu d800 ile.

Ayrica Isvicre'de 3-4 aydir fiyatlar bayagi dusuk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• türkiye'deki fiyat ne olur acaba tahmini? bir de görüntü kalitesi iyi değil gibi duruyor, tabi kesin bir yargıya varmak erken ama dpreview'daki örnek fotoğraflar 24 mp bir full frame için pek de beklediğim gibideğil açıkçası.
  • quote:

quote:

quote:

Artacagini sanmiyorum ama sezonluk bir oynama olacaktir.
    Nikon mal saglama konusunda sinifta kaldi bu d800 ile.

Ayrica Isvicre'de 3-4 aydir fiyatlar bayagi dusuk.

Talep aşırı fazla olunca yetiştirememeleri normal gibi...

Edit: Yazmayı unutmuştum D600 başlangıç üretimi ayda 60.000 adet olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zommby -- 16 Eylül 2012; 15:12:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zommby

Talep aşırı fazla olunca yetiştirememeleri normal gibi...

Edit: Yazmayı unutmuştum D600 başlangıç üretimi ayda 60.000 adet olacak...

5dm3'ün genelde daha fazla sattigini düsünüyorum.
    Nikon'un yaptigi gece klübüne gidince kapida bekletmek gibi. Iceri de cok kisi yok ama illa bir bekleyeceksin.

• E olsun o kadar adamlar 50mm 1.8 ile çekecek değiller ya Bende d90'ı örneklerine bakıp almıştım hiç o örneklerdeki gibi çekim yapamadım
  • Bu arada 1/4000 enstantanenin esbabı mucibesini öğrendik... Deklanşör ünitesi boyutunun azaltılması amacıyla tercih edilmiş... Makina kıldan tüyden olsun diye deelmiş...

D800 ünki de aha budur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zommby -- 16 Eylül 2012; 16:50:48 >

• D800 ile arasındaki 900 fark ciddi bir fark. D800 ün ciddi şekilde lens seçen bir makina olduğunu düşündüğümüzde bu fark daha da artıyor. Hoş 24mp li D600 de bile eski lensler iyi çalışmaz muhtemelen. Photozone daki D3x testlerine bakarsak köşelerde başarılı düzgün zoom lens bulamayız misal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musasm

D800 ile arasındaki 900 fark ciddi bir fark. D800 ün ciddi şekilde lens seçen bir makina olduğunu düşündüğümüzde bu fark daha da artıyor. Hoş 24mp li D600 de bile eski lensler iyi çalışmaz muhtemelen. Photozone daki D3x testlerine bakarsak köşelerde başarılı düzgün zoom lens bulamayız misal.

Lens konularında o kadar abartılacak bir durum yok bence... Kötü lens 6mpde de yeterince kötü zaten... Kalite lens de genelde açık diyaframda sadece merkezde iyidir kısık diyaframda hepsi de düşük mp de olsa kenarda köşede çuvallar zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musasm

D800 ile arasındaki 900 fark ciddi bir fark. D800 ün ciddi şekilde lens seçen bir makina olduğunu düşündüğümüzde bu fark daha da artıyor. Hoş 24mp li D600 de bile eski lensler iyi çalışmaz muhtemelen. Photozone daki D3x testlerine bakarsak köşelerde başarılı düzgün zoom lens bulamayız misal.

+1. O çözünürlüğü çözemeyecek lens kullanırsanız bir anlamı olmaz FF'nin.
  • Asıl sample şutlar aşağıda Diğerleri reklam şut Daha çok örnek dpreview.com'da. Aşağıda dikkat çekenler var.

Lens: Nikon AF-S Nikkor 24-120mm f/4G ED VR

Link:http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/nikon-d600-preview-samples

Edit: Linkler öldüğünden mütevellit direkt dpreview linkini kondurdum.

Edit2: ozturert için mütevellit=dolayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cortextm -- 17 Eylül 2012; 0:45:24 >

• "şut" ne demek? "Çekim" mi demek istiyorsun?
  • quote:

"şut" ne demek? "Çekim" mi demek istiyorsun?

http://translate.google.com.tr/?q=shot&aq=f&sugexp=chrome,mod%3D7&um=1&ie=UTF-8&hl=tr&sa=N&tab=wT#tr/en/%C5%9Fut

Çokta alternatif yok hani

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.