Şimdi Ara

Next Minix HD (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.468
Cevap
31
Favori
359.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HDsatış

Çıktı

http://www.hepsidijital.com/next-minix-amigo-plus

Hocam cihazda akıllı kumanda var deniyor ne demek bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NEXT MİNİX AMİGO + PLUS ( 2016 MODEL )
    AMİGO YENİLENDİ
    ARTIK 2GB DDR3 RAM İLE DAHA HIZLI VE DİJİTAL GÖZLÜ
    İP TV KANALLAR HAZIR
    TÜRKSAT 4A AYARLI KANAL LİSTESİ GÜNCEL SON VERSİYON YÜKLÜ

KUTU İÇERİĞİ

1- Uydu Alıcı
    2- HDMI Kablo
    3- Bir Adet Akıllı Kumanda
    4- Ekranlı Kumanda Gözü
    5- Adaptör
    6- Kumanda Pilleri
    7- Yapışkanlı Askı Aparatı
    8- Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi ve Faturası

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
    HDMI 1.3 1080P FULL HD Çıkış
    SunPlus SPHE 1506A CPU
    16MB Flash / 2GB DDR3 RAM Bellek
    10000 TV & Radyo kanal kapasitesi
    RJ45 10/100M Ethernet Arayüz
    2 x USB 2.0 Port (HDD ve WiFi Aygıt) Aynı anda çalışabilme
    CA Smart Kart Okuyucu
    3G ve GPRS Dongle Modem Desteği
    USB WiFi Aygıt Desteği (MTK 7601) Ayrı satılır
    İP ve Movie Online Desteği
    USB Aygıt üzerinden TV Kanallarını kayıt ve TimeShift fonksiyonları
    Farklı formattaki Video ve Müzik dosyalarını oynatma Resim slayt gösterimi
    Çeşlitli Internet Uygulamaları; YouTube, WebTV, POP TV, Weather, GoogleMaps, DLNA, RSS. Native N32 Sunplus Oyunları, Extrrange Rate
    CMDA, DLNA, big2small, small2big uygulamalarını destekler
    FREE SERVER
    TRT1-TRTSPOR-TRT3-NTV-NTVSPOR MAÇ YAYININDA Biss ŞİFRELERİ KIRMA ÖZELLİĞİ

ÜRÜNLERİMİZİN HEPSİ SIFIR AMBALAJINDADIR
    ÜRÜNLERİMİZ ORJİNAL ÜRÜN OLUP KAPALI KUTUSUNDA SIFIR OLARAK GELECEKTİR.

Detayları bende merak ettim. Pembeye göre nasıl acaba ? Kanal geçiş hızı, görüntü kalitesi falan.

Birde bu minix cihazlardan hiçbir zaman büyük uydu alıcılar gibi görüntü kalitesi beklemeyin diyorlar, ne kadar doğru ? Kaliteli görüntü alınabilecek ve hızlı kanal geçişi olan uydu alıcılar hangileridir ?

• uygar2580 kullanıcısına yanıt
    Annemler için Next Minix Black II modelini almıştım. Orta düzeyde yani ne ucuz ne aşırı pahalı bir Samsung Tv ile kullanıyorlar. HD kalitesi için kuşkunuz olmasın . Gayet iyi . Ben yıllardır digiturk kullanıcısıyım. Annemlerdeki HD kalitesi sanki daha iyi gibi geliyor bana benim Tv daha kaliteli olmasına rağmen.

Bahsettiğiniz model daha yeni ve üst model olduğu için HD kalitesinde kuşkunuz olmasın. Kanal geçişlerinin daha hızlı olacağını sanıyorum.

Yanlız bu mini cihazların bence ısınma problemleri var. Ben yaklaşık 2 senede iki kere aleti garantiden değiştirdim. İki cihazda tamamen çalışmaz halde verdim. Şikayeti hakkında bana geri bildirimleri olmadı direk yenisi ile değiştirdiler. Bence çok ısınıp bir tarafları yanıyor aletin. İlk cihaz bozulmadan donma sorunu da yapıyordu. Belki bizim şansımıza böyle denk geldi...

Edit :Bu arada belirtmek isterim cihaz neredeyse sabahtan akşama kadar hep açık tüm gün tv açık kullanıyorlar, tv arkasında mobilyada çok havasız kalabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhunturk -- 7 Mayıs 2016; 18:31:15 >

• Akhunturk kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bende pembe minix hd var, ısınma olayına dikkat etmedim, 5 yıldır sorunsuz çalışıyor. Sıkıntı, artık güncel kanal yazılımı vs. çıkmıyor artık sanırım. Yeni cihazlarda fark edilir bir yenilik çıkmış olabilir diye dusundum, en önemlisi daha kaliteli görüntü ve hız. HD yayınlar çok güzel fakat SD yayınlar çok hoş değil gibi. 46D6000 TV var.

• Next Minix HD Brother ve en güncel 04.12.2015 Yazılımı var. Ralink5370 Wifi taktım. Sorunsuz gördü ve sorunsuz bağlandı. Lâkin gel gelelim menüdeki EĞLENCE bölümündeki internet uygulamaları ağır bug'lı.

En az 5 adet bug buldum daha şimdiden.

En sinir edeni de, menüde hava durumunu göster dediyseniz orada ilelebet o hava durumu kalıyor wifi cihazını sökseniz bile. Dailymotion bozuk, Youtube videoları tüplü Tv'de ayar ne olursa olsun 360p'de açıyor. Hdtv'de denemedim. Google Maps kaydırma ters yönlü (sağ-sol) çalışıyor ve daha nice bug'lar var. IPTV kesinlikle ağır sorunlu, açmadan cihaz donuyor.

Next'e rapor edeceğim bakalım adam yerine koyacak mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Temmuz 2016; 0:33:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygar2580

Teşekkürler, bende pembe minix hd var, ısınma olayına dikkat etmedim, 5 yıldır sorunsuz çalışıyor. Sıkıntı, artık güncel kanal yazılımı vs. çıkmıyor artık sanırım. Yeni cihazlarda fark edilir bir yenilik çıkmış olabilir diye dusundum, en önemlisi daha kaliteli görüntü ve hız. HD yayınlar çok güzel fakat SD yayınlar çok hoş değil gibi. 46D6000 TV var.

46d6000 led tvlerin gelmis gecmis en iyi tv sidir benim gozumde. Ekran parlamasini gectim aksamlari isigi kapatip sinemalari daha keyifle izleyeceginiz baska bir led tv yok haberiniz olsun.
    Not: panasonic neo plazma kullanicisiyim

• minix hd ye filbox modül alıp kullanan var mı?
    cihazın arkasında bir yuva var ama buraya filbox'ın modülü uyumlu mu emin olamadım.
  • yeni versiyon çıkmış. key'leri de güncelledim nat geo ve fox kanalları açılmaya başladı.
    sürekli internete de ihtiyaç duymuyor.
    ilgililere duyurulur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: soguknewale

yeni versiyon çıkmış. key'leri de güncelledim nat geo ve fox kanalları açılmaya başladı.

Nasıl açtınız o kanalları detaylı anlatırsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

yeni versiyon çıkmış. key'leri de güncelledim nat geo ve fox kanalları açılmaya başladı.

cihazınıza uygun yeni yazılım atın
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

cihazınıza uygun yeni yazılım atın

güncel yazılımı ve keyleri yüklü fakat yine açamadım acaba ben mi bir yerde yanlış yapıyorum ?
  • Dün sabah itibarı ile keyler çökmüş,hiç bir cihazda şimdilik açmıyor.
  • Evet bende de gitti ne güzel izliyorduk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.Cihazı hdmı monitörde kullanan var mı?
    Daha önce yumatu'nun dandik bir uydu alcıısnı monitörde sorunsuz kullanıyordum.Aslında her uydu alıcısı hdmı monitöre bağlanır ama görüntü oturmuyor.
  • Next Minix Brother için var olan çok sayıdaki yazılım hatası için 1 yıl öncesinden attığım maile ilişkin bugün bir güncelleme geldi. Yazılım Desteği vermeyi kesmişler. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Maili paylaşıyorum.

• next minix black hd ebeveyn şifresini nasıl resetleyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: galiptas

next minix black hd ebeveyn şifresini nasıl resetleyebiliriz.
    Fabrika Şifresi : 3329 yeni şifre 3606
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Merhabalar.Cihazı hdmı monitörde kullanan var mı?
    Daha önce yumatu'nun dandik bir uydu alcıısnı monitörde sorunsuz kullanıyordum.Aslında her uydu alıcısı hdmı monitöre bağlanır ama görüntü oturmuyor.
    Monitor ile denemedim ama bu cihazda bir farklılık / gariplik var. Hdmi arayüzü üzerinden görüntü analog sinyalden çevirme şeklinde iletiliyor sanırım. Örneğin menüde RGB veya CVBS analog sinyalleri (ki bunlar genelde SCART arayüzü için sunulur) ayarlarıyla oynayınca HDMI ile bağlı olduğunuz TV / Monitor'de de görüntü ilginç şekilde değişiyor. Sanki uydu sinyali decoding işlemi sonrası asli olarak analog sinyale iletildikten sonra ek olarak HDMI'ya dönüştürülüyor, yani görüntü native HD değil, dönüştürme var. Zaten kalite çok iyi değil. Video format (V Format) ayarları da kolpa, daha doğrusu dönüştürülmüş. Ancak benim cihazın Minix HD Brother. Diğerlerinde farklılık olabilir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Ağustos 2018; 11:49:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sağol.3606.
  • elinde güzel temiz reklamsız şifreli çalışmayan kanallar olamayan güzel sıralamalı kanal listesi varmı
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.