Şimdi Ara

Next Minix HD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.469
Cevap
31
Favori
359.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben mi bulamadım, yoksa gerçekten bu ürünle ilgili forumumuzda konu başlığı yok mu? :)

Ya da yoksa bu konuyla ilgili bilmediğim bir durum mu var? :)

Ürünü geçen gün aldım.. HD yayinlarla ilgili sorunlarim var da, bir şeyler sormak istiyorum, kullanan var mı beyler?

• Sanırım kullanan şimdilik az sen bilgilerini paylaşsan bence alacak olanlara (benim gibi) iyilik olur biss key giriliyor mü bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim70 -- 20 Eylül 2011; 20:43:52 >
  • girilmem mi? :) onda sorun yok da, benim aldiğim serverda bir sorun var galiba, HD kanallari gostermiyor..

aslinda server'in parasini daha para vermedim, önce "bekleyin biraz HD kanallar hafta içi gelecek" dediler, "gelmeden vermem parasını" deyince "garanti vermiyoruz, isterseniz iptal edelim" dediler.. bu hafta bekleyelim, gelmezse bakarız dedim ama..

benim tavsiye rica ettiğim konu da bu esasında, 6 ay beklemeden, elimdekini iptal edip, yeni bir tane edinmek istiyorum..

onun dışında cihaz süper.. sigara paketi büyüklüğünde, ortalıkta kablo yok, kocaman bi receiver yok.. son derece derli toplu. Kanal geçişleri v.s. de gayet iyi.. bi de adam gibi bir server buldum mu tamamdır...
  • ıstersen buraya bır bak ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 20 Eylül 2011; 21:32:14 >
  • şöyle söyliym, paylaştığın konuyu okuyarak almaya karar verdim zaten.. ve orada yazılan tüm iyi yorumlara da katılıyorum.

sadece ısınma konusu benim de dikkatimi çekti, ama 7/24 TV seyretmekten başka işi olmayan kişiler varsa, evet, bu ısınma belki de teknik bir soruna sebep olabilir. (Sadece tahmin, uzman değilim, belki de atıyorumdur.. ) Ancak benim gibi sadece akşamları 3-4 saat seyredeceklerin çok da umursamaması gereken bir konu bence... TV işte..

Bu arada kayıt özelliği de süper, tek tuş, bastığın anda kayda başlıyor ve taktığın USB'ye bilgisayarda da açılan bir dosya formatında kaydediyor... Kayıt etmeye başladıktan sonra kanal değiştirebiliyor muyum acaba diye kurcalıyordum az önce.. sanırım bu da mümkün, "timer" kısmı falan var çünkü... Ne zaman ihtiyacım olur bilmiyorum ama güzel yani..

Şu server konusunu halletmem lazım, full HD TV, HD Receiver ama SD yayın, yakışmıyor..

• internetten satan çok da.. sorun olduğunda bulableceğim biri olsun istiyorum.. yani somut birisi işte.. :) 3'ün 5'in bi önemi yok yani..
  • ne kadara aldın hocam
  • Ürünü kullanmış biri olarak belirtmeliyim ki cihaz deli gibi ısınıyor.Almadan önce bunu mutlaka göz önünde bulundurun.
  • Isınan cıhazı 5 dakika dinlendir ben öyle yapıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oski32

ne kadara aldın hocam

valla evimin yanında uyducu var bi tane, bi sorun olduğunda kulağından tutup getirebileceğim bir adam olsun dedim.. ondan aldım. 280 TL'ye.. Netten 250 TL'ye kadar alinabiliyor sanirim..

Evde kablolu net yoktu, kablosuzdan ceviren yine next'in bi cihazini takti arkaya, kibrit kutusu kadar bişe.. Ona da 70 TL verdim.. (Bunu araştırmadım, belki daha ucuzlari vardir)

Server da 100 TL..

75 x 6 yaptirdim..

Ben şöyle bakiyorum müdür: bu parayi zaten veriyordum, 6 ay sorunsuz izlersem amorti ediyor..

Bu arada merak edenler için, bir kanali izlerken baska bir kanali kaydetmiyor.. Cok ihtiyacim olan bir konu degil ama bazilari icin onemlidir belki..

Bi de "pause" tuşu var. Bence esas mesele bu. Zil mi çaldı? telefon mu çaldı? çocuk mu ağlıyo? durdur, işin bitince kaldığın yerden devam...

• pardon yeni üye oldum, benimde bir uydu alıcısına ihtiyacım var, bu cihazın kumandası varmı, evdeki klasik uydu alıcılarının yerini tututyormu yani....
  • Kutu içeriği burada.
     Next Minix HD
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrvirtuous

quote:

ne kadara aldın hocam

valla evimin yanında uyducu var bi tane, bi sorun olduğunda kulağından tutup getirebileceğim bir adam olsun dedim.. ondan aldım. 280 TL'ye.. Netten 250 TL'ye kadar alinabiliyor sanirim..

Evde kablolu net yoktu, kablosuzdan ceviren yine next'in bi cihazini takti arkaya, kibrit kutusu kadar bişe.. Ona da 70 TL verdim.. (Bunu araştırmadım, belki daha ucuzlari vardir)

Server da 100 TL..

75 x 6 yaptirdim..

Ben şöyle bakiyorum müdür: bu parayi zaten veriyordum, 6 ay sorunsuz izlersem amorti ediyor..

Bu arada merak edenler için, bir kanali izlerken baska bir kanali kaydetmiyor.. Cok ihtiyacim olan bir konu degil ama bazilari icin onemlidir belki..

Bi de "pause" tuşu var. Bence esas mesele bu. Zil mi çaldı? telefon mu çaldı? çocuk mu ağlıyo? durdur, işin bitince kaldığın yerden devam...

saol kardeşim bilgilendirdiğin için bizim uyducuya soriim kazıkçı ama olsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrvirtuous

quote:

ne kadara aldın hocam

Server da 100 TL..

75 x 6 yaptirdim..

quote:

rica ederim, uludağ üni mühendislik kardeşliği.. ;)

Server konusu önemli ama, ben hala HD'leri alamıyorum. Ama SD sorunsuz olduğu için verdim parasını, ses çıkarmıyorum..

Duyduğuma göre şu sıralar tüm serverlarda sorun varmış, bir kaç arkadaşa sordum.. ama bilmiyorum tabi.. 6 ay sonra bakarız..

• istanbul next bayisinden dün fiyat almıştım 215TL diye
  • biraz önce vatan computurden gittim aldım valla.axcess ile %25 indirim aldım 10 taksitle 217 tl ye.acayip hoşuma gitti alet.acayip küçük bişey.
    kutusu bile albenili yani.çopk satmışlar adam öle dedi.hayırlısı akşama takıcam tv ye bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: amele

biraz önce vatan computurden gittim aldım valla.axcess ile %25 indirim aldım 10 taksitle 217 tl ye.acayip hoşuma gitti alet.acayip küçük bişey.
    kutusu bile albenili yani.çopk satmışlar adam öle dedi.hayırlısı akşama takıcam tv ye bakalım...

Öncelikle hayırlı olsun ilk tespitleriniz ne yönde SD ve HD yayın kalitesi nedir ? takılma yapıyormu kanal geçişleri nasıldır ? bunları belirtir ve 1-2 resim eklerseniz çok iyi olur.
  • Bu cihazın alıp kullanan arkadaşlar, görüşlerinizi alsak
  • Cihaz oldukça güzel full hd tvlerde çok iyi görüntü veriyor usb girişiden full hd filmleride izleyebilirsiniz.
    Aşağıdaki sitede 8 gb flash bellek hediyeli uygun fiyat gözüküyor.
    http://www.nextpazar.com/default.asp?git=9&urun=119
  • Arkadaşlar merhaba;
    Geçen günkü vatan indiriminden panasonic full hd ne plazma tv aldım kısmetse yarın elimde olacak.Uydu alıcı araştırırken nextin bu modeli dikkatimi çekti. Semtimizdeki uyducu abimiz 270 tl fiyat verdi muhattabımız belli olsun diye 20-30 tl fazladan para vermeyi gözden çıkardım.
    Bugüne kadar digiturkten başka birşey kullanmadığım için uydu konusunda çok fazla bir bilgim yok.Merak ettiğim bir kaç şey var yardımcı olursanız sevinirim.
    Öncelikle tv yi işyerime kuracağım için duvar aparatı kullanacağım kablo kirliliği olmaması için bu mini reciever uygun bir seçimn gibi görünüyor.
    İşyerinde kablosuz internet mevcut nextin YE 11G wi-fi aparatıyla ethernet problemini çözüyorum araştırdığım kadarıyla.Ancak uydu alıcısında internetin nasıl bir fonksiyonu olduğunu bilmiyorum ,reciever'a internet bağlantısı nedir ne işe yarar,hangi özellikleri vardır?
    Server dediğimiz olay nedir nasıl üye olunur?
    Full hd tv+hd reciever tamamda türksat uydusunda bildiğim kadarıyla izleyebileceğim 2-3 adet hd yayın varmış.Daha fazla hd kanal için çanakmı eklemem gerekiyor yada program mı yüklüyoruz?
    Şİfreli kanalları izlemek için ne yapmam gerekiyor?
    Son olarakta Next Minix HD ürün olarak doğru bir seçim midir sizce?
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.