Yüzbaşı
03 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar arkadaşlar,

Şuan mevcutta 3 monitör sistemim var, ortadaki ekran 144hz acer GN276HL, kenardakiler 60hz Samsung S27D590, hepsi 27".

Ekran kartım MSI GTX 1080 X. İşlemci i7 5820k @4.3ghz, 16gb DDR4 ram, nvme 512gb evo plus ssd vs.

Açıkçası ortadaki ekranın kalın çerçevelerinden biraz rahatsızım. 3lü ekran surround oyun oynamak istersem haliyle tüm monitörler 60hz oluyor, 144hz monitörün esprisi kalmıyor. Bu şekilde genelde fps oyunları orta ekranda 144hz, sağ ekranda steam vs, sol ekranda discord açık oluyor genelde.

Ortadaki ekrandan biraz daha faydalanmak için aklımda ince çerçeveli, yükseklik ayarlı (ekran yükseklikleri aynı değil, ortadaki monitörün ayağı kısa, altına kitap koydum :) ) yine 144 veya 165 240 neyse bir 1440p ekran alsam mı diye düşünüyorum sürekli. 3 ekranı birden 144hz çevirmek de epey masraflı olur. Curved ekranlar da ilgimi çekiyor, 3 ekranla da güzel olabilir. Başlıkta dediğim şekilde ortadaki ekranı 1440p yapma şansım var mı, bu şekilde out alabilir miyiz ekran kartından ?

27" yerine 24" 3 ekran setup nasıl olabilir ?

4k ekran zaten bakamıyorum, 3 ekrandan tamamen vazgeçmek gerekir sanırım :)

Yukarıda yazdığım alternatifler arasında öneriniz ne olur veya farklı alternatiflere de açığım. Karar vermek güç, tek ekrana dönsem 3 ekranın rahatlığına alıştım, çok kullanışlı. 3 ekranın da 3ünü birden değişmek de çok masraflı, karar veremiyorum.

Kullanım senaryosu genelde Elite:dangerous (bazen 3 ekran) , forza horizon 4 (bazen 3 ekran) , pubg, bf4, ETS2 (bazen 3 ekran), rainbow six siege, cities skylines falan oynuyorum. Film izlemem, youtube izlerim. 3D modelleme render veya basit grafik işleri de yapıyorum.
Merhabalar.

Audi A4 aracımda sonradan takılma geri görüş kamera mevcut. Aracın kendi ekranına bir modül takılmış, bu modül tetiklenince aracın kendi ekranındaki görüntü modülün verdiği görüntüye geçiyor.

Benim araçta bu cihazın farklı bir modeli var. Piyasada onlarca çeşidi var farklı özelliklere sahip;
https://www.aliexpress.com/item/Free-touch-screen-app-gps-navigation-in-car-multimedia-audio-video-interface-for-audi-a4-b8/32832315387.html

Geri vitese takınca kamera enerji alıyor ve görüntü vermeye başlıyor. Geri vitesten çıkınca tekrar aracın kendi ekranı devreye giriyor.

Sıkıntı ise araç uzun süre bekledikten sonra ilk çalıştırmada görüntü geliyor. Fakat görüntünüyü izlerken 10-15 saniye sonra yatay çizgiler çıkmaya başlıyor ve analog olarak görüntü bozulmaya başlıyor. Kamerayı kapatıp açtığımda ise veya araçla bir yere gidip park edeceğim zaman tekrar kamerayı açtığımda görüntü gelmiyor. Kamerayı değiştik ama sorunun modülden olduğunu anladık. Arkadaşım elektronikçi, içindeki kapasitörler bozuk galiba dedi başka bir şeye müdahale edemem zaten dedi. Değiştirmiş ama sonuç yine aynı.

Benim tahminimce araç beklediğinde akü voltajı bir süre sonra 12v altına düşüyor. Voltaj düşükken güzel çalışıyor. Ama araç bir süre çalıştıktan sonra şarj durumundan dolayı akü voltajı 13-14v civarına çıkınca modül sapıtıyor. İçindeki voltaj regülatörü (teknik bilgim pek yok) arızalı sanırım. Buna ne yapmak gerekir, aliexpresste dc - dc converterlar var onlarla voltajı sabitlesek acaba düzelir mi mevzu bilemedim. Arkadaşım onunla alakalı değil bence diyor. Cihazın özelliklerinde 7-40 volt arası çalışır falan yazıyor çünkü.

Başlıkta belirtilen siteye girdiğimde fanların hızlandığını fark ettim. Site kaynak kodlarına baktığımda mining javascripti olduğunu gördüm. Merak ettiğim bir otomobil hakkında bilgi almak istemiştim sadece.

Site ziyaretçilerinin bilgisayarlarını izinsizce kullanmak nasıl açıklanabilir bilmiyorum
İyi geceler.

Corsair H110i GT soğutma sistemimi yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Fakat aldığımdan beri kendi orjinal fanları 1000-1100 devir arasında bilyadan şıkırdamaya başlıyor. Bir süredir fanları değiştirmeyi düşünüyordum ki kısmet bugüneymiş.

Corsair link programı ile kendime bir profil oluşturdum. 2 yıldır da bu şekilde sorunsuz kullanıyordum.

Masaüstündeyken fanlar 700rpm civarında, işlemci ortalama 40-45c arasında çalışıyor.
Oyunlarda fanlar ortalama 1000-1100rpm civarında, işlemci ortalama 55-60c civarında çalışıyor. Soğutma ve sessizlik güzel fakat 1000 rpm civarındaki çıkırtılar kötü idi.

Daha önceki kasamda AKASA viper S-flow fanlar kullanıyordum. Gayet kaliteli bir marka. Fanları da çok sessiz cidden. Basınç değerleri de iyi. Radyatöre uygun bir model. Zaten kendi sıvı soğutmalarında da bu fanları kullanıyorlar.

Fanlarım bugün geldi, 2 adet 14cm. Fanları bağladım. Power'a bastığımda fanlar dönmedi. Kabloları kontrol ettim. Defalarca söküp taktım fakat nafile. Orjinal fanı sokete taktığımda onlar çalışıyordu. Fanları direkt olarak PSU ya bağlamaya karar verdim ki yine çalışmadı. Artık kızmıştım, 2 fan birden nasıl bozuk olabilir diye ?

İade etmeyi düşünüyorum. Kendi orjinal fanlarını taktım. PCyi ilk açtığımda fanlar biostan önce bir %100e çıkıp geri iniyordu. Bu sefer yapmadı. Corsairlink programından da profillere baktım fakat profiller düzgün çalışmıyor. Performance moduna alsam dahi fanlar hızlanmıyor. Daha doğrusu fanlar hızlanmaya çalışıyor fakat korumaya alıp geri yavaşlıyordu. CPU pompası üzerindeki merkezden de garip sesler gelmeye başladı. Sanki tramvay kalkmaya çalışıyor da gidemiyor gibi. Fanlara sinyal verirken sesler değişiyor sürekli.

Ne yapmam lazım ? Bu ürünün kontrolcüsü de benim fanlar da çöp oldu gibi geliyor. Fanları arızalı diye iade edeceğim. Sıvı soğutma şuan sıkıntılı. Merkezden gıcık gıcık sesler geliyor.
Arkadaşlar merhaba, siteme bir turlu erisemiyorum. Ftpden ulaştığım Hata logunda yazan;

PHP Fatal error: Namespace declaration statement has to be the very first statement in the script in /home/dheproje/public_html/ext/phpbbseo/usu/core.php on line 11

Hiçbir update, düzenleme modifiye vs. yapılmadı, kendiliğinden oluştuğunu tahmin ediyorum. Kontrol panelime de erişemiyorum. Phpbbseo eklentisi hatali galiba nasil devredisi edebilirim ?

Siteme hiçbir şekilde erişemiyorum. Sadece FTP den girilebiliyor. Desteklerinizi bekliyorum.

projemturk.org
Arkadaşlar merhaba, temmuz gibi yeni bir televizyon almayı düşünüyoruz. Aklımda 65" bir tv almak var. Fakat fiyatlarda havada uçuşuyor yeni teknolojiler de. TVler hakkında ortalama teknik bilgim var fakat çok fazla model olduğu için detaylı incelemeye girilirse kafa ağrısı yapmaması mümkün değil. Bütçemiz 8000tl civarında planladık.

Oled TVler teşhirde gözle görülür farklarda güzel görüntüler veriyor. Telefonumda da amoled ekran var (s7 edge). Kontrastlar güzel ama ömür ile ilgili sorunlar varmış sanırım. Zaten bütçemize çok uzak. Belki Yerli markalara bakılabilir.

Bir de Quantum dots denen bir olay çıkmış. HDR dir falan derken OLED benzeri bir deneyim sunacaklar galiba. Arçelik te mayısta satışa sunacakmış.

Sony markasına güvenim dayanıklılık açısından samsungdan daha ileri seviyede fakat kayınbiraderimde Sony 65X9005b tv ve N9200W Bluray oynatıcı var. Bunlara bir de Digitürk bağlı. Tvyi açıp ekrana görüntü gelmesi neredeyse 1 dakikayı buluyor. Bağlantı şekli Digitürk Bluray'a o da TV ye bağlı. Cocuklar gelip kumandadan rastgele bir tuşa bassa geri digitürke dönmeye sabır lazım. 2 farklı kumanda falan sıkıntı. SD yayınlarda da özellikle digitürkte 480p gibi bol grenli görüntü var.

Samsungların TV ye değil de alttan bir kutuya HDMI bağlantılarının yapılması one connect güzel bir olay olmuş, beni o da biraz cezbetti.

TVde tabi herşey ekran görüntü kalitesi herşey değil, arayüzün hızı da önemli, dediğim gibi HDMI geçişleri falan karın ağrısı yapmamalı.

Bütçeme göre aklımda Sony 65XD8505 en ön sırada şu anda. Bu TVyi almak mantıklı mıdır ? 2017 model XE ler yaklaşık 2 kat fiyat farkına varıyor. Ne olursa olsun değmez gibi geliyor. Bekleyip Quantum Dot TVler neler sunuyor görmek lazım sanki.
Arkadaşlar, bilgisayara VPN kurdum fakat kapatmama rağmen oyunlarda pinge neden oluyor. Tamamen kaldırdım. Ağ bağdaştırıcıdan çıkan bağlantıları da kaldırdım. İobit güçlü tarama falan da yaptım fakat yinede de oyunlarda dakikada bir pingler inanılmaz yükseliyor. Driverleri kaldırdım kurdum fakat yine çözüm olmadı. Bundan nasıl kurtulabilirim ? Yüksek pinge ne neden oluyor olabilir ? Kaynak izleyicisinden Ağ durumuna bakıyorum orada da chrome origin vs. gecikme 1000lerde geziyor.
Arkadaşlar aracım için dıştan geçme nikelajlı ayna kapağı satın aldım fakat nikelaj kaplama. Aklımda bunları boyatmak var fakat nikelaj üzerine boya sağlıklı olmaz dediler. Nikelaj kaplamayı nasıl sökerim ? Youtubeda yabancılar bir takım sıvı sprey vs. ile temizliyorlar fakat ilaçların ne olduğunu anlamadım. Lavabo açıcı veya fırın temizleyici gibi ürünler kullanıyorlar. Plastiğe zarar vermeden ne yapabilirim, teşekkürler.
Arkadaşlar, sistemimde 3 monitör var, daha önce sorun yoktu fakat son günlerde hatta son windows 10 güncellemesi + driver güncellemesinden sonra oldu sanırım çok dikkat etmedim, youtube normal sayfada sorunsuz çalışırken, tam ekrana aldığımda hem alttaki başlat çubuğu kaybolmuyor hem de video üzerindeki ileri geri sarma play pause iptal ayarlar vs. hicbir buton işe yaramıyor, nereye tıklasam video duruyor veya devam ediyor.

Kısacası butonlar tam ekranda çalışmıyor.

Sorun ne olabilir ?
http://hz.aliexpress.com/store/product/MEMOBOX-MX-MAX-2G-16G-Android-5-1-Smart-TV-BOX-Amlogic-S905-6Quad-Core-KODI/211609_32592383511.html

Arkadaşlar, şu sıralar en çok satılan MXQ Pro nun 2GB ramli geliştirilmiş versiyonu sanırım. Fiyatı 100 dolar, Bugün yarın aliexpresste 6.yıl indirimleri olacak, 64 dolara geliyor sanırım mobil uygulamadan satın alırsanız. Cihaz nasıl, almayı düşünüyorum.
Hakkında
Forum İmzası:
ASUS Rogphone 2 :: 2015 Honda Civic Type-R FK2 Stage2 - i7 5820k @4.3Ghz - 32GB DDR4 RAM - MSI X99A Gaming 7 - MSI GTX1080 Gaming X - 1* ACER GN276HL 144hz 2*S27D590P Surround Monitör
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 780
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 23.882 (Bu ay: 22)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 91 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.