Şimdi Ara

NEXT MACHİNA 3D SERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
9
Favori
71.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Next 2000 Machina 3D D0NANIM TEKNİK ÖZELLİKLERİ

ARM Cortex-A9 Core 1500 DMIPS 500 MHz özel işlemci (OpenGL ES 2.0 uyumlu)
    512 MB DDR2 SDRAM
    256 MB FLASH BELLEK
    30.000 kanal kapasitesi (10.000 kanalda kolay seçim için sınırlandırılmıştır)
    32 bit OSD kalitesi
    Ön panelde SD hafıza kartı yuvası
    FULL HD 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i, CCIR 601(720x576 ) çözünürlük desteği (1080p otomatik 3 konum seçimi/1080p24/30/60 fps)
    Ekran formatı: 4:3 - 16:9 Letter Box
    2 Tuner girişi DVBS / DVB-S2 - QPSK/8PSK/16APSK
    1 Universal Smart Card Okuyucu
    1 Standart CI Modül Girişi
    USB 2.0 Giriş 2 Adet (USB Hub Uyumlu)
    1 adet RS232 girişi
    1 adet e-SATA Girişi
    Ethernet Portu (RJ-45)
    1 Adet 1.3a destekli HDMI Çıkışı
    TV-VCR Bağlantısı için 2 Adet Scart
    RCA Analog Ses ve Görüntü Çıkışı
    1 Adet YUV (YPbPr) Çıkışı
    Optik SPDIF Ses Çıkışı
    10 Haneli VFD Display
    2 HD Uydu Kanalını PIP Özelliğiyle Canlı İzleme
    4 SD ( mpeg4 -SD) Uydu Kanalını Tek Ekranda Canlı İzleme
    3D (STEREOSCOPIC) Yayın Dönüştürücü (3D Derinlik Efekti Vermez)
    Wi-Fi Desteğiyle Kablosuz Ağlara Bağlanabilme Özelliği
    USB Kamera Desteği
    7 Günlük EPG ve EPG Üzerinden Direkt Kayıt Zamanlayıcısı
    Programlanabilir Kayıt ve Görev Zamanlayıcısı
    Timeshift Özelliği
    Reklam Geciktirici (ADL- Reklam başladığında kumandadaki özel tuşla süre seçebilir ve süre sonunda diğer kanalı izlerken otomatik dönüş sağlayabilirsiniz)
    FullHD Multimedya Oynatıcı Desteği
    Geliştirilmiş YouTube Oynatıcı
    IPTV Özelliğiyle WEB IPTV Linklerine Bağlanıp Oynatma
    WEB Tarayıcı İle Bilgisayar Gerekmeden İnternette Gezinme
    3G USB Modem Desteği (Sadece tavsiye edilen modeller ile)
    Internet Radyo Özelliği
    Hızlı Kanal Değişimi
    Donanım Destekli Kör Tarama Özelliği
    Cihazın Ön Panel Tuşlarını Menüden Kilitleyebilme İmkanı
    8 Kategorili Favori Listesi
    Kısa ve Uzun Tip Seçilebilir Gelişmiş Bilgi
    DiSEqC 1.2 Motor ve Merkezi Sistemlere Tam Uyumlu
    Kumandadan Tek Tuşla HD Yayınları Ayrı Dizme ve Seçme İmkanı

Yukarıdaki cihazı next firması yeni çıkarmış kullanan yada yorum yapabilen biri varmı?
    kathrein 913 almaya karar vermiştim fakat bu cihaza olan övgülerden dolayı sizlerin yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensei111 -- 5 Ocak 2013; 12:27:25 >

• Katherin ufs 913 twin hd pvr

Teknik bilgiler:

DVB-S2 (HDTV) ve DVB-S şanzıman standart dijital uydu TV ve radyo programları Resepsiyonu
    Video MPEG-2 kod çözme ve MPEG-4-/H.264-Signalen (HDTV)
    İki CA modül Ortak Arabirim
    İki bağımsız uydu HDTV tuner (kayıt ve canlı TV)
    Harici USB sabit disk üzerindeki TV ve radyo yayınlarının kaydedilmesi
    Timeshift (zaman kayması) harici bir USB sabit sürücü ile
    Daimi Timeshift (seçilen programın devam eden kayıt)
    Kanal isimleri ve program bilgilerini göstermek için 16 haneli alfanümerik ekran
    Premium TVTV EPG (Elektronik Program Rehberi) 60 programlar için ayrıntılı bilgi ile 14 gün için
    Genişletilmiş EPG fonksiyonları: Program ipuçları kategorilerine göre, arama fonksiyonu, oluşturma ve uygulama
    Çeşitli ekran görüntüleri de yayıncı logoları görüntüler
    Sayısız zamanlayıcı kayıtları programlanabilir (bir kez, günlük, haftalık, kullanıcı tanımlı ve seri zamanlayıcılar)
    TV ve radyo için 8 favori kanal listesi
    Bölüm menü ile kayıt listesi resimleri-
    Resim ve MP3 çalma için multimedya arşivi
    Harici USB depolama medya bağlamak için arka panelde iki adet USB 2.0 portu
    USB üzerinden yazılım güncellemeleri için ön panelde USB 2.0 portu
    SD Kart Okuyucu
    Bir ağ içinde multimedya uygulamaları ve alıcı entegrasyon için Ethernet portu
    Ses ve video akışı için ağ arabirimi üzerinden UPnP desteği
    İnternet radyo (Shoutcast Radyo)
    YouTube Videoları
    Rehberli ilk kurulum
    Önceden programlanmış program listesi - kanal arama yapmadan Anında TV
    Otomatik yazılım ve program listeleri indirilir
    Senin düz ekran TV'de en iyi görüntü kalitesi için HDMI çıkışı
    TV Kontrolü - TV Açık ve Kapalı HDMI bağlantısı üzerinden
    Otomatik 576p için PAL sinyali yükseltmek kadar-ölçekler, 720p, 1080i, 1080p ve
    YPbPr, TV ve VCR SCART çıkışı
    Dolby Digital veri akışı (AC-3) için optik ve elektriksel ses çıkışı
    Çok dilli yayınlar için dil seçimi
    Uydu, USB ve PC üzerinden yazılım güncellemeleri (ayrı operasyonel yazılım ve kanal listesi) için uygundur
    Ekranda 10 dilde gösterim (OSD) (GB, D, F, I, E, CZ, NL, PL, TR, RUS)
    DiSEqCTM1.0/-1.1/-1.2/USALS ve SCR tek kablo (EN 50494)
    LINUX dayalı İşletim sistemi
    Güç Anahtarı
    4000 program hafızası
    Harici IR sensörü için bağlantı (aksesuar olarak mevcuttur)
    Dağıtım: Kızılötesi uzaktan kumanda, piller, HDMI kablosu, manuel, emniyet uyarıları, güç kablosu
    2 yıl garanti

• next machina yı ben aldım kullanıyorum memnum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozo80

next machina yı ben aldım kullanıyorum memnum.

yorumları alalım
  • Aldığınız cihaz görüntü ve diğer özellikleri yönünden süper cihaz. İleride yeni yazılım versiyonlarıyla özellikleri artacak. Kullanmayanlar yorum yapabilirler aldırma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

quote:

yorumları alalım

al sana tarafsız yorum!!

bu gün kara köye geçtım,muhım cıhazı yuksek kaldırım dıgıtalın altında sağda mağazada 50 ınç phlıps tevede seyrettım!HD yayınlarda az bır bulanıklık hıssettım gıbı, SD yayına geçtım,şöw un amlemının yuvarlağın ıçınde bulanıklığı yıne hıssettım, kanal d ye geçtım,
    d nın amlemıyle denemeye devamla aynı bulanıklığı hıssettım, ayrıyeten amblemde sağa sola sıçramalar yanı kırpışmalar mevcuttu..

ustte hepsı digitale çıktım ordada aynı testlerı 42 ınç samsung tvde tekrarladım,
    yıne aynı durumu gördum, menu sune girerek,cuhazı sınema modundan, sıpor, daha sonra,
    kişisele aldım"kiselde kısa zamanda ekstra ayar göremedım!"yıne durum aynıydı..

bu cıhaz çıkartılıp giga blau takıldı göz kararlaştırmam ondan, ondanda bır puan aşağıdaydı.
    yanım da arkadş vardı oda aynı kanata vardı,satıcıda aynı durumu tastık etme durumunda kaldı..
    kadıköye dönünce, yazıcı oğlu handa bır deneme daha yapma ımkanım oldu bu sefer 42 nex
    tv yle pek değışen bır şey olmadı. bu benım görüşum,benım gibi keskin görüntu arayanlara cevap vere ceğını tahmın etmıyorum, keşke ıstedığım netlıkte görüntü verseydıde bır tanede ben alsaydım ınşallah yanılmış olurum.

bekleyıp başka yorumlarada bakın derım!!
    benı sorarsanız satıcı, şakşakçı falan deyılım döğrü bıldığını soyleyıp herkese faydalı olmayı yeğlıyen bırısıyım dıyebılırım.. yurt dışından başlayıp 42 yıdır renklı tv kullanmaktayım, aldığım cıhazda esas kendı vazıfesı olan görüntuyu arar oyuncak taraflarının bır kısmını yemek yedıkten sonra uzerıne bır kahve ıçmek gibi görurum..

muammer ekşıoğlu.
    « Son Düzenleme: Aralık 29, 2012, 00:25:50 Gönderen: eksi1 » Moderatöre rapor et 88.253.148.38
    1050-19500-tıtanıx HD2--T90 antenle 10 uydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2eksi2 -- 27 Ocak 2013; 2:08:03 >

• yukardaki mesajima bırısı kafayı takıp, benım çınlı, olmamdan başlayıp ahırdamı buyudun argosuyla devam ettı, sebep yok şü kelıme nın noktası eksık yok bu cumlenın vırgülu noksan benım, türkçem noksan,
    tamam dedık olmadı yaşım 68 dedık olmadı, sonunda galıba ben de uslubumdan bıraz dişarı çıktım!!
    Buradaki nezıh ınsanlardan vede mesajları sılen yetkılılerden özür dılerım.. teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eksi2

yukardaki mesajima bırısı kafayı takıp, benım çınlı, olmamdan başlayıp ahırdamı buyudun argosuyla devam ettı, sebep yok şü kelıme nın noktası eksık yok bu cumlenın vırgülu noksan benım, türkçem noksan,
    tamam dedık olmadı yaşım 68 dedık olmadı, sonunda galıba ben de uslubumdan bıraz dişarı çıktım!!
    Buradaki nezıh ınsanlardan vede mesajları sılen yetkılılerden özür dılerım.. teşekkürler..

ben bu cihazla para kazanmıyorum ben ev kullanıcısıyım forumda yazdıklarıma bakarsanız anlarsınız ayriyeten kanal netliği süper gördüm ve senin dediğin gibi bulanıklaşma yok göremedim kullandığım diğer hd cihazlara göre hızlı kanal değişimi ve ip tv özelliğide süper aynı anda 4 kanal canlı izlene biliyor birde flaşplayer desteği olaymış süper olurdu he birde klavye desteği ama yazılımla klavye desteği verilecekmiş yakında şuan çıkan yazlımlada ip tv de şifre koyma eklenmiş iyi olmuş.daha kullanmadığım birçok özelliğide var.kimse kimseye zorla alın diyemez ama kullanıcı olarak ben memnunum.

• Arkadaşlar,bu cihazı alsak tüm hd ya da diğer kanalları izleyebilecekmiyim,misal animal planet ,discovery channel vs... ya da ne kadar kanal izleyebilirim bu uydu alıcısı ile 450 para sonuçta az para değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

quote:

yorumları alalım

tarafsız yorum!!

bu gün kara köye geçtım,muhım cıhazı yuksek kaldırım dıgıtalın altında sağda mağazada 50 ınç phlıps tevede seyrettım!HD yayınlarda az bır bulanıklık hıssettım gıbı, SD yayına geçtım,şöw un amlemının yuvarlağın ıçınde bulanıklığı yıne hıssettım, kanal d ye geçtım,
    d nın amlemıyle denemeye devamla aynı bulanıklığı hıssettım, ayrıyeten amblemde sağa sola sıçramalar yanı kırpışmalar mevcuttu..

ustte hepsı digitale çıktım ordada aynı testlerı 42 ınç samsung tvde tekrarladım,
    yıne aynı durumu gördum, menu sune girerek,cıhazı sınema modunda sıpor, daha sonra,
    kişisele aldım"kişiselde kısa zamanda ekstra ayar göremedım!"yıne durum aynıydı..

bu cıhaz çıkartılıp giga blau takıldı göz kararlaştırmam , ondanda bır puan aşağıdaydı.
    yanım da arkadaş vardı oda aynı kanaata vardı,satıcıda aynı durumu tastık etme durumunda kaldı..
    kadıköye dönünce, yazıcı oğlu handa bır deneme daha yapma ımkanım oldu bu sefer 42 nex
    tv yle pek değışen bır şey olmadı. ,bu benım görüşum,benım gibi keskin görüntu arayanlara cevap vere ceğını tahmın etmıyorum, keşke ıstedığım netlıkte görüntü verseydıde bır tanede ben alsaydım ınşallah yanılmış olurum.

bekleyıp başka yorumlarada bakın derım!!
    benı sorarsanız satıcı, şakşakçı falan deyılım döğrü bıldığını soyleyıp herkese faydalı olmayı yeğlıyen bırısıyım dıyebılırım.. yurt dışından başlayıp 42 yıdır renklı tv kullanmaktayım, aldığım cıhazda esas kendı vazıfesı olan görüntuyu arar oyuncak taraflarının bır kısmını yemek yedıkten sonra uzerıne bır kahve ıçmek gibi görurum..

muammer ekşıoğlu.
    « Son Düzenleme: Aralık 29, 2012, 00:25:50 Gönderen: eksi1 » Moderatöre rapor et 88.253.148.38
    1050-19500-tıtanıx HD2--T90 antenle 10 uydu

• quote:

yukardaki mesajima bırısı kafayı takıp, benım çınlı, olmamdan başlayıp ahırdamı buyudun argosuyla devam ettı, sebep yok şü kelıme nın noktası eksık yok bu cumlenın vırgülu noksan benım, türkçem noksan,

Hakkaten 68 yasindamisiniz eger öyleyse o bahsi geçen bulanıklık sizden kaynaklanmasin.lütfen yanlış anlamayin niyetim sizi kırmak değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar çeşitli sitelerde okuduğuma göre;

cihazın kumandasının algısı düşük. kumanda heryerden çekmiyor. kumandayı cihaz üzerindeki alıcı göze tutmadığınız yada hafif sağ sola açıyı bozduğunuzda algılama sıfır.

üstelik kumandadaki tuşların ince ve çelimsizliğinden dolayı kullanımı zormuş.

ayrıca çeşitli sebeplerden cihaz kitlenip kalıyormuş ya da kendini resetliyormuş.

başlangıçta bu cihazdan ümitliydim. ancak kumanda gibi en önemli bir organda sorun olduğunu anlayınca almaktan vazgeçtim. paramla sinir mi edecem kendimi yoksa rezil mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

arkadaşlar çeşitli sitelerde okuduğuma göre;

cihazın kumandasının algısı düşük. kumanda heryerden çekmiyor. kumandayı cihaz üzerindeki alıcı göze tutmadığınız yada hafif sağ sola açıyı bozduğunuzda algılama sıfır.

üstelik kumandadaki tuşların ince ve çelimsizliğinden dolayı kullanımı zormuş.

ayrıca çeşitli sebeplerden cihaz kitlenip kalıyormuş ya da kendini resetliyormuş.

başlangıçta bu cihazdan ümitliydim. ancak kumanda gibi en önemli bir organda sorun olduğunu anlayınca almaktan vazgeçtim. paramla sinir mi edecem kendimi yoksa rezil mi.

Aynen,dediğin gibiyese ben de vazgeçtim o zaman

• Bu ürünün biraz daha yazılımla düzeltimeye ihtiyacı var diyebiliriz. Satışını yaptığımız 35 civarı üründen 15 civarı iade aldık. Sebebi yazılımın tam oturmamamsı ve cihazın çeşitli hatalar vermesi. Cihaz iyi bir yazılımla sorunsuz kullanılabilceke seviyeye gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HDsatış

Bu ürünün biraz daha yazılımla düzeltimeye ihtiyacı var diyebiliriz. Satışını yaptığımız 35 civarı üründen 15 civarı iade aldık. Sebebi yazılımın tam oturmamamsı ve cihazın çeşitli hatalar vermesi. Cihaz iyi bir yazılımla sorunsuz kullanılabilceke seviyeye gelecektir.

yazımla menüde değişiklikler ve hatalar düzeltilebilir.

ama kumandanın algılama olayının düzeleceğine inanmam. ucuz kumanda kiti kullanılmış cihazda. 3 dolar fazla verilse idi 2000 plus serisindeki kit kullanılsaydı tamam adam olurdu anlardık.

10 yıl öncesinin cihazı 2000 ci plus'ın kumandası battaniye altındayken bile çekiyor. bir de 2013 model cihazın kumandasına bakın.. böyle mi olmalıydı..?

görüntü kalitesi silik ve mat. tatmin edici değil.

kendi forumlarında bu cihazla ilgili 3-5 bayii ve yalakadan başka yazan ve cihazı şişiren yok. alanlarda pişman olmuş sahibinden com da çarşaf çarşaf satılık ilanları var.

bi de cihaza 500 tl fiyat biçmişler.

üzerinde embeded conax modül var. fiyatını arttırmaktan başka ne işe yarıyorsa artık bu modül..?

• quote:

quote:

Bu ürünün biraz daha yazılımla düzeltimeye ihtiyacı var diyebiliriz. Satışını yaptığımız 35 civarı üründen 15 civarı iade aldık. Sebebi yazılımın tam oturmamamsı ve cihazın çeşitli hatalar vermesi. Cihaz iyi bir yazılımla sorunsuz kullanılabilceke seviyeye gelecektir.

ama kumandanın algılama olayının düzeleceğine inanmam. ucuz kumanda kiti kullanılmış cihazda. 3 dolar fazla verilse idi 2000 plus serisindeki kit kullanılsaydı tamam adam olurdu anlardık.

10 yıl öncesinin cihazı 2000 ci plus'ın kumandası battaniye altındayken bile çekiyor. bir de 2013 model cihazın kumandasına bakın.. böyle mi olmalıydı..?

kendi forumlarında bu cihazla ilgili 3-5 bayii ve yalakadan başka yazan ve cihazı şişiren yok. alanlarda pişman olmuş sahibinden com da çarşaf çarşaf satılık ilanları var.

üzerinde embeded conax modül var. fiyatını arttırmaktan başka ne işe yarıyorsa artık bu modül..?

2014 yılında kumanda da kalkar artık eski usül ellen kontrol olur artık seneler ilerledikçe geri gidiliyor...

• Burada cihaz hakkında yorum yapan arkadaşların daha önce hangi cihazları kullandıklarını yazmaları çok önemli. Zira; neyi neye göre kıyasladıklarını bilirsek ona göre karar verebiliriz. Örnek verecek olursak, daha önce Torosa binmiş birisinin Broadway'ı övmesi gibi. Halbuki çok daha iyi otomobiller var değil mi? Bu cihaz Dreambox ve Gigablue gibi cihazlara rakip olarak düşünülürse, bahsettiğim cihazları kullanan kişilerin yorumları benim için çok daha önemli. Ben halen Next 2000 Cı Plus kullanıyorum ve bu cihazdaki görüntü kalitesini henüz başka cihazlarda göremedim. ( Goldmasterin IBM işlemcileri olan modelleri hariç )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgut78 -- 23 Şubat 2013; 21:26:09 >
  • quote:

quote:

cortex işlemcili cihazlar yurdışında ali mstar gibi pas pas fiyata satılır zaten ucuzdur yani görüntü işleme kabliyetide çok kötü olmasada ii de değildir.

• Neta goruntu bakimindan daha iyi

• aynen reklamla sisirdiler cihazi su var bu var diye hic bir ozelligi duzgun calismiyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.