Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
256
Cevap
6
Favori
14.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ; yaklaşık 3 4 haftadır televizyon arayışları içerisindeydim ve sonunda LG ' nin LA serisinden 42LA620S modelini aldım.
    bugün itibariyle LG yetkili servis kurulumu yapmış bulunmakta. duvara asıldığı için asılmadan önce fotoğraflarını çekemedim. daha sonrasında duvarda monte edilmiş haliyle
    kanalların görüntülerini HD görüntüsünün fotoğraflarını çektim ve yavaştan ilk incelememi yapmaya başladım :)) ilk olduğu için ufaktan biraz kopya çekebilirim sanırım =)

Öncelikle vatanbilgisayar'dan %31 indirim ile 1700 TL 'ye satışa sunulmuştur.

2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi 2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi 2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi

42" LED Cinema 3D Smart TV; 4 adet Cinema 3D Gözlük, Dahili Wi-Fi, Dahili HD Uydu Alıcısı, MCI 200 HZ gibi özelliklere sahip.

Arkadaşlar Özelliklerinin Tümünü Aşşağıda Sıralıyorum . Kendi Çektiğim Fotoğraflarıda En Alt Bölümde Yayınlıyorum.

Kendi Görüşlerim Tv özellikleri çok iyi , kendi kullandığım tv de ölü piksel çıkmadı. umarım hiç kimsede bu sorunla karşılaşmaz.
    Ölü piksel garantisi bana söylenen [ 3-4 adet yan yana , 7 adet ise dağınık olarak bulunursa Garanti kapsamında direk değişim sağlanıyor. Servisin Ölü piksel ve bulutlanma gibi sorunla hiç karşılaşmadığını söyledi ama ne kadar doğru bilemem :)

Akıllı kumandayı şöyle tarif ediyim :D UÇAN MOUSE gibi düşünün elinizde kablosuz mouse ( kumanda ) oynatın hoşuma gitti açıkcası . Pek normal kumandayı daha kullanmadım

3D incelemesini öğlen saat 14:00 & 16:00 arası yaptığım için pek birşey diyemeyeceğim bilirsiniz genellikle karanlık ortamda daha net ve iyi oluyor . Ama denemelerimde gündüz dahi olsa iyi görüntü veriyor.

Kontrast ayarlarına pek dokunmadım , Görüntü modlarına baktım sadece onlarda yeteri kadar iyi :)
    Kendi uydusunu kullandığım için kanalların yarısı şifreli :) Hd yayın olarak bir kaç kanala bakabildim. Gerçekten muhteşem görüntü veriyor .

Şimdilik bu kadar incelemenin ilk günü olduğu için daha devam edecek ve filmlerde olsun PC , Telefon bağlantılarını kontrol edeceğim + 3D ve normal 1080P filmleri deneyip inceleyeceğim bunların fotoğraflarını inceledikten sonra konuya dahil edebilirim.

Görüntü olarak

Ekran boyutu : 42 " (inç) 107 ekran
    Çözünürlük : Full HD 1920x1080
    Ekran tipi : LED
    Dinamik MCI ( Motion Clarity Index ) : MCI 200Hz
    LG Smart Tv ve LG Sinema 3D : Mevcut

Video olarak

Triple XD Engine ( Görüntü Motoru Micro Pixel Kontrolü ) : Mevcut
    Resolution Upscaler ( Plus/Basic ) ( Akıllı Enerji Tasarrufu Sistemi ) : Mevcut
    Smart Color Gradation ( Dinamik Renk Geliştirici ) Mevcut
    Resim modu : 7 adet mod bulunmakta bunlar , (Vivid, Standart, Sinema, Oyun, Eco, Uzman 1, Uzman 2)
    Resim sihirbazı II : Mevcut
    Ekran Oran Düzeltme : 8 adet mod bulunmakta bunlar , 16:9, Just scan, Original, Full Wide, 4:3, 14:9, Zoom, Cinema Zoom 1)
    AV Modu : Kapalı / Sinema / Oyun

3D Özellikleri

Sinema 3D
    Otomatik Format Algılayıcı
    3D ' den 2D ye Çevirme
    2D ' den 3D ye Çevirme
    2D ' den 3D Mod : 5 adet bulunmakta ( Standart / Manuel / Sinema / Spor / Extreme)
    3D derinlik kontrolü , Görüş Açısı Kontrolü , 3D Resim Düzeltme , 3D Sound Zoom yapma , Dual Play : Mevcut olan bir diğer özellikleridir.

Ses Özellikleri

Hoparlör Sistemi : 1 Yollu 2 Hoparlör
    Ses Çıkışı : 10W + 10W
    Surround Sistemi : Virtual Surround Plus
    Ses Modu : 6 adet ses modu bulunmakta bunlar ( Standart , Müzik , Sinema , Spor , Oyun ve Manuel Olarak Kullanıcı Ayarları)
    Ses Ayarlayıcı : 3 Mod bulunmakta bunlar ( Normal Duvara , Askılı , Ayaklık Üzerinde )
    Mono / Stereo / Dual ( MTS/SAP ) , Dolby Dijital Dekoder , Net ses II , Mute , Smart Sound Mod : Mevcut olan bir diğer özellikler

Bağlantı Özellikleri

LG Smart Tv , SmartHome ,
    LG TV Uygulama Mağzası , P
    remium İçerik ,
    Tam Özellikli Web Tarayıcısı ,
    Social Center , Arama & Öneriler ,
    Akıllı Telefon ile Uzaktan Kumanda Desteği ,
    Wi-Fi Ready / Dahili ,
    Wifi Direk ,
    Network Dosya Browser ,
    DLNA ,
    Win7 / 8 Sertifikası ,
    WiDi ,
    Smart Share ,
    Simplink ( HDMI CEC )

Standart Özellikler

Otomatik Programları Arama ,
    Program (Kanal) Ayarları (Ekleme Çıkarma ) ,
    Program Etiketleme (isim değiştirme) ,
    Favori Kanal Ekleme Çıkarma ,
    Otomatik / Manuel Saat ,
    Açma Kapama Zamanlayıcısı ,
    Uyku Modu ,
    Otomatik Kapanma ,

Ek Özellikler

DVR Türü : Dijital
    DVR : Ready ( Harici Hard Disk ile Çalışır )
    Time Shift
    USB : v2.0 Versiyonu
    DivX : HD
    Resim : JPEG,JPS,MPO
    Ses Codec : AC3 Dolby Digital , EAC3, HAAC, AAC , Mpeg, MP3, PCM , DTS
    E-Manuel , Akıllı Enerji Tasarrufu (PLUS) ,

Arayüz Özellikleri

Hdmi : 3 adet
    Usb : v2.0 3 adet
    RF / Av Girişleri ,
    Komponent Girişi (Y,Pb,Pr) + Ses,
    Full skart Girişi
    Dijital ses çıkışı (optikal)
    PC Ses Girişi
    Lan ( internet erişimi & DLNA
    CI yuvası ve Kulaklık çıkışı

Aksesuarlar

Standart Kumanda
    Sihirli Kumanda ( Genellikle smart TVde kullanılıyor )
    LG Sinema 3D Gözlükleri 4 adet

Enerji ÖZellikleri

Voltaj, : Hz. 100V ~ 240V, 50/60Hz
    Enerji Sınıfı (ErP Class) : A+
    Ortalama Güç Tüketimi (IEC62087 ed.2) : 64.0W
    Bekleme Modu (Stand-by) Güç Tüketimi : 0.40W
    Parlaklık Oranı (Luminance) (%) : 65
    Civa İçeriği (Mercury Content) (mg) : 0.0
    Kurşun İçeriği (Presence of Lead) : Bu TV, RoHS (Restriction of Hazardous Substances Directive) şartlarına paralel olarak, yalnızca başka teknolojik alternatif olmayan bazı parça ve bileşimlerinde kurşun kullanmaktadır.

Boyut Ve Ağırlık

TV Boyutları (Ayaksız) (GxYxD): 964 x 573 x 78.0
    TV Boyutları (Ayaklı) (GxYxD): 964 x 631 x 294
    Kutu Boyutları (GxYxD): 1195 x 710 x 175
    TV Ağırlığı (Ayaksız): 10.0
    TV Ağırlığı (Ayaklı): 11.8
    Kutu Ağırlığı: 15.1

Arkadaşlar şimdilik yukarda dediğim gibi öğlen vakti incelediğim için fotoğraflarda sorun olabilir sorunlu bir fotoğraf var ise gözünüze çarpan uyarırsanız sevinirim.

2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi 2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi
    Ben duvara monte ettirdiğim için ayaklarını kullanmadım onlar içinde şunu diyebilirim. alt bölüm gayet iyi ve ağır kalitesini ortaya koymuş televizyonu tutacak siyah bölüm ise bana biraz basit gibi geldi ama siz ne dersiniz bilmem .

2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi 2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi 2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi 2013 LG Cinema 3D TV / LA SERİSİ 42LA620S incelemesi

Şunuda belirteyim telefon ışığı çok çekiyor olabilir görüntülerde ufak tefek ışık bolluğu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.BYKUSH -- 16 Eylül 2013; 16:25:15 >

• inceleme için teşekkürler ve de hayırlı olsun. kısmetse ben de 2 ay içinde almayı düşünüyorum. size bir sorum olacaktı acaba aldığınız tvnin panel hızı 50 mi 100 mü bir bilginiz varmı?
  • jakabo1982 kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim , Sağolun. Şimdi incelemenin daha ilk dakikaları sayılır , tam inceleyemedim açıkcası biraz kurcalamam lazım .
    Ama yanılmıyorsam Enerji Özelliklerinde bulunan yazı şu şekilde [ Voltaj, : Hz. 100V ~ 240V, 50/60Hz ]
  • quote:

Orijinalden alıntı: MR.BYKUSH

Ben teşekkür ederim , Sağolun. Şimdi incelemenin daha ilk dakikaları sayılır , tam inceleyemedim açıkcası biraz kurcalamam lazım .
    Ama yanılmıyorsam Enerji Özelliklerinde bulunan yazı şu şekilde [ Voltaj, : Hz. 100V ~ 240V, 50/60Hz ]
    - Smart TV' den online film izlerken Bellek hatası veriyormu ?
    - Kanal geçişleri nasıl ?
  • quote:

hayırlı olsun gardaşım memnunsan problem yok
  • quote:

hıımm sanırım panel hızı 50mhz. 100 olsa çok iyi olurdu. tabi bu fiyata da etki ederdi. canlı olarak görmedim ama forumda yazılanlara göre 50 ile 100 arasında özellikle hareketli görüntülerde sanki takılma hissi uyandırıyor diye okudum tabi ne kadarı doğru bilemem
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    daha tamamen incelemelerini yapamadım zamanım yoktu. Smart Tv den online da kayıt istiyordu yanlış hatırlamıyorsam. denedimde 8 9 tl dedi . eğer yalnış yapmıyorsam.

kanal geçişleri en fazla 2 2.5 saniye
  • eyvallah adamım memnunum şimdilik ilerde kurcalayayımda daha çok memnun olurum sanırım :D

@jakabo1982
    valla tam birşey söyleyemiyecem denemeleri akşam yapacağım saat 10dan sonra

malum şimdi spora geçiyorum 9 dada halısaha maçı olunca işler karıştı :D ahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

eyvallah adamım memnunum şimdilik ilerde kurcalayayımda daha çok memnun olurum sanırım :D

@jakabo1982
    valla tam birşey söyleyemiyecem denemeleri akşam yapacağım saat 10dan sonra

malum şimdi spora geçiyorum 9 dada halısaha maçı olunca işler karıştı :D ahaha

hocam görüntüde titreme varmı maç izlerken veya fırsatın oldumu denemeye ?
  • hancii05 kullanıcısına yanıt
    şimdilik herahngi birşey görünmüyor bu ntvsporda basket maçı varmış ona baktım şimdide şimdilik sorun yok , titreme konusunu biraz daha açarsan + deneme sürecim olursa denerim hocam maçlara denk gelirsem
  • quote:

şimdilik herahngi birşey görünmüyor bu ntvsporda basket maçı varmış ona baktım şimdide şimdilik sorun yok , titreme konusunu biraz daha açarsan + deneme sürecim olursa denerim hocam maçlara denk gelirsem

Mesela top giderken arkasında gölge oluşuyor adamlar koşarken yine arkalarında gölge oluşuyor bu tarz yani. Bi tanıdıkda Tv varda çok rahatsız edici.
  • hancii05 kullanıcısına yanıt
    Basket macinda oyle birsey gormedim hoca ama futbolda daha denk gelmedi izleyemedim
  • smart tv de değilde , direk internet sitesinden girip izledim. ve film hd 'di muhteşem bir görüntü var :D hızlı ve öfkeli 6 yı deniyim dedim şahane zaten girdiğim site full hd izletiyor.

smart tv den tam olarak bakamadım zamanım olmadı misafirler oldugu için .eğer yaptığım doğruysa LG nin sitesinden üyelik alıyoruz smart için sanırım. daha sonrasında izleniyor ben öyle düşünüyorum ama bir arkadaşa danışacağım.

@extralarge , hocam bu arada sen smart tv'de online demek istediğin smart share dan pc ye bağlanıp izlemeyimi diyordun ?

@NightmarE_6 hocam smart tv den online film tam olarak nasıl izliyoruz mümkünse cevaplayabilirmisin.

+ şu smart share ı bir türlü internette bulamadım yardımcı olursan sevinirim.

yaptırmak inceletmek denetmek istediğiniz birşey varsa söyleyin hem bende öğrenirim hem sizede bilgi veririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.BYKUSH -- 16 Eylül 2013; 23:50:56 >
  • Tekrardan hayırlı olsun yeni gördüm konuyu..
    Smart Share içinhttp://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-42LA620S adresinden Yüklemeler/Yazılım Güncelleştirmeleri bölümüne gelip SmartShare PC SW(DLNA) isimli dosyayı indiriyorsun yanılmıyorsam 175mb civarıydı..
    Yükledikten sonra önüne şöyle bir ekran gelecek..

Burda movie, photo, music seçeneklerinden herhangi birine tıklayarak programı başlatabilirsin..

Programın genel görünümü böyle sağ üstte kırmızıyla işaretlediğim seçenekler bölümüne giriyorsun..

Yine üstteki resimde kırmızıyla işaretlediğim yere tıkladıktan sonra ortada görünen kısım geliyor hangi klasörleri paylaşmak istediğini seçiyorsun..
    Solda ki Hizmet sekmesinden de paylaşımı genel olarak açıp kapatabilirsin..
    Tv direk görüyor zaten herhangi bir ayara gerek yok smart bölümünden bağlı cihazlara girmen yeterli..

İnceleme için de teşekkürler..
    Dahili uydu alıcının kanal geçiş hızı nasıl? Teledünya ekibi halen kuruluma gelmedi bize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightmarE_6 -- 17 Eylül 2013; 4:18:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NightmarE_6

Tekrardan hayırlı olsun yeni gördüm konuyu..
    Smart Share içinhttp://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-42LA620S adresinden Yüklemeler/Yazılım Güncelleştirmeleri bölümüne gelip SmartShare PC SW(DLNA) isimli dosyayı indiriyorsun yanılmıyorsam 175mb civarıydı..
    Yükledikten sonra önüne şöyle bir ekran gelecek..

Burda movie, photo, music seçeneklerinden herhangi birine tıklayarak programı başlatabilirsin..

Programın genel görünümü böyle sağ üstte kırmızıyla işaretlediğim seçenekler bölümüne giriyorsun..

Yine üstteki resimde kırmızıyla işaretlediğim yere tıkladıktan sonra ortada görünen kısım geliyor hangi klasörleri paylaşmak istediğini seçiyorsun..
    Solda ki Hizmet sekmesinden de paylaşımı genel olarak açıp kapatabilirsin..
    Tv direk görüyor zaten herhangi bir ayara gerek yok smart bölümünden bağlı cihazlara girmen yeterli..

İnceleme için de teşekkürler..
    Dahili uydu alıcının kanal geçiş hızı nasıl? Teledünya ekibi halen kuruluma gelmedi bize..

Siz memnun kaldınız mı konu için teşekkürler@bykush1905

• quote:

Orijinalden alıntı: Sempozium

Siz memnun kaldınız mı konu için teşekkürler@bykush1905
    n11'den siparişi verdim arkadaşlar beklemedeyim.
  • NightmarE_6 kullanıcısına yanıt
    Hocam sagol. aciklama icinde tesekkurler. Valla bnm indirdigim 80mb kusurdu oda nero nun media programiydi yanilmiyorsam. indirip kurdum dun lg nin sitesindn . gayet guzel. artik bilgisayarimmdan film izlemicem sanirim .f.d. goruntu mukemmel birde indirdigim filmler zaten 1080p .d

2.5 saniye en gec buda :) normal yahu o kadar cincigini cikarmayin sizde .d

birazdan cevabi dahada acacagim ise geldim simdi de :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.BYKUSH -- 17 Eylül 2013; 13:03:29 >
  • Sempozium kullanıcısına yanıt
    Hocam cok memnunum valla iyi etmis bu tvyi almisim :)
  • quote:

Hocam cok memnunum valla iyi etmis bu tvyi almisim :)

Tamamdır bende hemen hemen sizinle anı beklentileri olan kullanıcıyım.Siz memnunsanız benimde problem yaşıcağımı sanmıyorum hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
  • Sempozium kullanıcısına yanıt
    eyv. hocam teşekkürler , sizide bekliyorum :) şimdiden hayırlı olsun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.