Şimdi Ara

Next 18500 Cis HD Plus Ön İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün bu cihazı aldım soruları olan varsa cevaplayabilirim nette bu model hakkın da pek bilgi yok malumunuz

Cihaz 18500'ün yeni serilerinden

Başlıca özellikleri

TV & Radyo Kanal Kapasitesi : 8000
    Yazılım Güncelleme : Uydu, USB aygıt ve RS232 port üzerinden
    Video Çözünürlük Seçenekleri : 1920x1080p, 1920x1080i, 1280x720, 720x480
    Ethernet Arayüz : RJ45 10/100M
    Diğer Özellikler
    Scart ve 3 x RCA (CVBS/L/R) Çıkışlar
    Çift USB 2.0 Giriş ile aynı anda USB Bellek ve USB WiFi Aygıt (Ralink 5370) kullanımı
    Çift DVB-S2 Tuner Girişi ile farklı iki kanalı izle & kaydet
    Farklı formattaki Video ve Müzik dosyalarını oynatma Resim slayt gösterimi
    USB aygıt üzerinden TV kanallarını kayıt ve TimeShift fonksiyonları
    HD&SD kanal ve medya içerikleri görüntüleme
    CA Smart Kart Okuyucu
    CI MODUL GİRİŞİ VARDIR
    IPTV Desteği : Var
    cccam: var
    Çeşitli İnternet Uygulamaları : YouTube, DailyMotion, Picasa, Weather, GoogleMaps, Web Radio, RSS.
    Flash Bellek: 8 MB
    RAM : 128MB
    Ses Çıkışı: Dijital
    Ağdan Medya Oynatımı
    Pvr

Fiyat: 190 - 230 TL

ilk izlenimlerim hd görüntülerin çok iyi olduğu ayarlardan görüntü formatı 1080p 60 hz seçtim fabrika ayarı 1080i 50 hz seçiliydi
    normal sd yayınlarında kanaldan kanala değiştiği yönün de kimi kanalın yayınları çok iyiyken bir başka kanalın görüntüleri vasatı geçememekte

pvr fonksiyonlarını deneyemedim daha, ses kalitesi yeterli
    cihaz ralink 5370 usb wifi dongle destekliyor.

mkv, dat, mov, mpeg2,4 vb video formatlarını oynatabiliyor 1080p 40 gb küsür bir mkv filmi takılmadan çok akıcı bir şekilde izleyebildim.
    cihaz epg destekli kanalların yayın akışını görebiliyorsunuz ve alarm kurabiliyorsunuz.

belli bir zaman dilimini ve kanalı ayarlarsanız sizin yerine otomatikman o kanalı usb cihazınıza veya harici diskiniz takılıysa kayıt etmeye başlıyor
    bu menü de 10 tane kayıt girme hakkınız var.

cihazın arayüzü basit ve kullanışlı kanal geçişleri çok iyi değil çok kötü de değil hd kanalların açılması 1 saniyeden fazla sürüyor sd kanallar 1 saniye ve çok az altında diyebilirim.

şimdilik ilk izlenimlerim bunlar sorusu olan olursa detaylıca cevap verebilirim.

resimleri işte olduğum için şimdilik yükleyemiyorum akşam iş dönüşü cihazın menüsü kasası arka paneli vs hepsini yüklerim.

• merhaba,
    resimleri yükleyebiliyor musunuz? cihazdan memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream_04

merhaba,
    resimleri yükleyebiliyor musunuz? cihazdan memnun musunuz?

cihazdan memnunum hocam, resetleme donma vb sorunları yaşamadım hiç sürekli güncelleme geliyor cihaza ben aldıktan sonra yanılmıyorsam 4 kez güncelleme desteği aldı

kanal geçişleri biraz daha hızlandı gibi, resimleri akşam konuya eklerim.
  • resim ekleyecektiniz herhalde fırsatınız olmadı.
    cccam kullanıyorsanız performansı nasıl, kopma filan sorun oluyor mu?
  • Emeğine sağlık kardeş. Birde ip tv özelliğini inceleyebilirmisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihazı hiç internete bağlamadım haliyle ip tv'yi de deneyemedim ama arkadaşımda aynı cihaz var sorunsuz kullandığını söyleyebilirim.

resimleri çektim hazırlayıp yükleyeceğim işim gereği hemen yapamayabiliyorum bazı şeyleri, beklediğiniz için hakkınızı helal edin. en kısa sürede ekleyeceğim
  • Hocam kanal geçişleri nasıl memnunmusunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • google maps indirsek internetsiz çalışır mı acaba
  • Merhaba bende bu cihazdan aldım, almamın en büyük sebebi modül girişi ve özelliklerinde yazan "iki kanalı aynı anda izle&kaydet" özelliğinin bulunmasıydı. Ip tv ok sıkıntısız izlenebiliyor, kanal geçiş hızı fena değil, youtube vs. sorunsuz.
    Ancak iki kanalı aynı anda izleme özelliği yok sanırım. Ne nette ne de kullanma kılavuzunda böyle bir özellik göremedim, sadece bir kanalı izlerken diğerini kaydediyor. Canım sıkıldı doğrusu, aşırı reklamlardan dolayı pip özelliği benim için olmazsa olmazdı
  • redline lara göre nasıl?

aynı anda cccam free server ve powervu çalışıyor mu?
  • pip yok mu?
  • fraetiaw F kullanıcısına yanıt
    Hayır pip özelliği bulunmuyor.
  • cccam çalışıyor kanal geçişleri 1 sn civarı görüntü kalitesi beklediğimden çok daha iyiydi hatta bazen şaşırıyordum görüntü kalitesine çift tunerli dsmart modül çalışıyor filbox denemedim bilmiyorum

@fraetiaw
  • Ama bu cihazın yerine tavsiyem Goldmaster Spark almanız çift işletim sistemli spark & Enigma2 istediğinize geçiş yapabiliyorsunuz enigma2 tarafında nerdeyse 2 3 günde bir yazılım çıkıyor nexten geri kalır yani sadece modül girişinin olmayışı diğer tüm konularda nexten çok daha iyi
  • next 5000 hd plus bakın derim
  • Bu cis la cx farki nedir ki bilen var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akay KLC

Ama bu cihazın yerine tavsiyem Goldmaster Spark almanız çift işletim sistemli spark & Enigma2 istediğinize geçiş yapabiliyorsunuz enigma2 tarafında nerdeyse 2 3 günde bir yazılım çıkıyor nexten geri kalır yani sadece modül girişinin olmayışı diğer tüm konularda nexten çok daha iyi

sürekli reset yiyor cihaz inanılmaz ya inanılmaz.

• neden sürekli reset yiyor,

neden cccam eklediğimde sürekli donuyor anlamıyorum.

yahu redline zaren delirtti, sinyal yok diyordu bir uydudan diğerine geçince

üzerine 90 tl verip next alalım dedik onda da başka sorun çıktı.

ok görüntü kalitesi kasa kumanda kalitesi çöp redline dan iyi ama inanılmaz ya 3-4 dakikada bir reset yiyor kanal değiştirince.

• goldmaster var kuzenimde o da sinir bozucu

yahu insanları bezdirmek için mi üretiyorlar bu cihazları ?

gözünü seveyim vu zero nun be yeminle illallah dedirtti artık, kanal sıralama bile işkence 100 kanalı sıralıyım dedim yemin ediyorum 15-20 kere de dondu alet.

redline next uzak durun arkadaşım bu cihazlardan, android atlantalardan sonra en kötü cihazlar bu.

yılda 100 tl verin servera ama adam gibi enigma 2 cihaz alın. tavsiyem budur.

iki ürün deniyelim dedik 300 tlya çöpe attık , satılmıyor da aletler.

• ozzy üs şuerra O kullanıcısına yanıt
    Next te bu tarz bir resetlenme sorunuyla hiç karşılaşmadım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.