Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (1135. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.748
Cevap
51
Favori
1.951.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11331134113511361137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba son kasa ve bir önceki kasa fiestalarin dizel motorları araç için yeterli mi? 1.4 68 hp, 1.5 75 hp, araçların çekişi ve hızlanmaları nasıldır? Yol tutuşu zaten sınıfının referansı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba
    2011 model 1.25 my fiestanın teyp çıkış gücü ve orj hoparlörlerin gücünü bilen var mı?
    Arka kapılarda hop yok. Önleri değiştirmeyi düşünüyorum ama kaç watta kadar teyp kaldırır?
    bir de 16 cm mi 17 cm mi almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Merhaba son kasa ve bir önceki kasa fiestalarin dizel motorları araç için yeterli mi? 1.4 68 hp, 1.5 75 hp, araçların çekişi ve hızlanmaları nasıldır? Yol tutuşu zaten sınıfının referansı.

yaklaşık 1 ay önce 2014 model 1.5 tdci trend fiesta aldım..gönül titanium'dan yanaydı ama satıcılar 2013 titanium fiestaya 48-50.000 tl fiyat çekince titanium nasip olmadı...3-4 yıl boyunca 1.4 tdci 68 hp fiesta kullandım..68 hp güçsüz gibi gelmesin, gayet atik bir araç kesinlikle öneririm..1.5 tdci ile 1.4 tdci tepki olarak, motor sesi-yalıtım, yakıt tüketimi olarak birbiriyle hiç alakası olmayan motorlar olduğunu anladım..1.5 tdci benzinli araç gibi çok sessiz çalışıyor, 1.4 tdci fiestaya göre 100 km de 0.5-0.7 lt daha az yakıyor...1.4 tdci motorda araca 2-3 kişi binip klimayı açtığınızda aracın hantallaştığı bariz belli oluyor..1.5 tdci motorda klimayı açsanızda güç kaybını o kadar hissetmiyorsunuz...saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Merhaba son kasa ve bir önceki kasa fiestalarin dizel motorları araç için yeterli mi? 1.4 68 hp, 1.5 75 hp, araçların çekişi ve hızlanmaları nasıldır? Yol tutuşu zaten sınıfının referansı.

yaklaşık 1 ay önce 2014 model 1.5 tdci trend fiesta aldım..gönül titanium'dan yanaydı ama satıcılar 2013 titanium fiestaya 48-50.000 tl fiyat çekince titanium nasip olmadı...3-4 yıl boyunca 1.4 tdci 68 hp fiesta kullandım..68 hp güçsüz gibi gelmesin, gayet atik bir araç kesinlikle öneririm..1.5 tdci ile 1.4 tdci tepki olarak, motor sesi-yalıtım, yakıt tüketimi olarak birbiriyle hiç alakası olmayan motorlar olduğunu anladım..1.5 tdci benzinli araç gibi çok sessiz çalışıyor, 1.4 tdci fiestaya göre 100 km de 0.5-0.7 lt daha az yakıyor...1.4 tdci motorda araca 2-3 kişi binip klimayı açtığınızda aracın hantallaştığı bariz belli oluyor..1.5 tdci motorda klimayı açsanızda güç kaybını o kadar hissetmiyorsunuz...saygılar.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

• Merhabalar bende 2015 model 1.6 Powershift alarak aranıza katılmış bulunuyorum , bir çok yerde araştırdım ancak açık bir cevap alamadım bir takım sorularım var arkadaşlar ,

1.Aracın kontağını 2 ye alınca ön göğüs bir şeyleri yapma hazırlığına geçiyor ve 10 sn kadar bir ses çıkartıyor (sıkıştırma,gevşeme hazırlığı gibi) bu nedir bilgisi olan var mı yada bu bir sorun mu ? Uzun süre aracı kullanmadığınız sırada meydana geliyor kısa süreli stop edip çalıştırmalarda böyle bir ses yok. Otomatik klimanın hazırlığı diye bir yerlerde okudum ancak pek de bilgi bulamadım.

2. Aracın 1,2 vites geçişlerinde özellikle yokuşlarda nadiren de olsa titreme oluyor bununla ilgili bir güncelleme yayınlamış Ford bu bir sorun mu yoksa powershift çift kavrama çalışma karakteristiği mi böyle ?

3.Son olarak aracın follow me özelliği vardı ben bunu kapattım sanırım , nasıl açılır tekrar bu özellik :)

Teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
  • Offchu! kullanıcısına yanıt
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Sorularınızla ilgili olarak;

1- Kontağı 2. konuma getirince her seferinde göstergedeki tüm ışıkların kontrol amaçlı yanarak sönmesi arasında, araç beyninin aktif olmasıyla ilgili hafif bir vınlama sesi geliyor. Bu sırada araç hava yastığı, abs vb. sistemlerde sorun olup olmadığını kontrol ediyor. Bir sorun varsa ilgili ışık sürekli yanar. Bunun haricinde fan/klima kullanılması halinde araç stop edildikten bir süre sonra göğüs içindeki kanalların kapanma sesi geliyor.

2- Servislerde bununla ilgili güncelleme var. Ben aracımı 2014 başında almıştım. 2015 yılındaki birinci bakıma gitmeden nadiren yapmaya başladığı ilk kalkışdaki titremeyle ilgili ben sormadan şanzıman yazılımı güncellenecek demişlerdi. Güncellemeden sonra normal kullanımda bir daha yapmadı. DSG ile aynı mantıkta bir şanzıman olmasına rağmen onun gibi kronik sorunlu değil. DSG bir kaç milisaniye daha hızlıymış. Varsın hızlı olsun, sonuçta pistte yarışmıyoruz. Bence DSG gibi bi saatli bombayla dolaşıp "acaba ne zaman arıza verecek?" diyeceğime kafamın rahat olması daha önemli.

3- Radyo ekranından araç ayarlarına girerseniz orda var. Tam yerini hatırlamıyorum. Aracı stop edip anahtarı çıkardıktan sonra sellektör yapar gibi kolu çekerseniz sesli uyarı verip kısaları ve arka parkları yakar. Siz kilitledikten sonra ayarladığınız süre sonunda farları kapatır. İlk açışda da gündüz ledleri ile arka parkları bir süre yakıyor.

Aracınız hangi paket, kaç km. ve ne kadara aldınız? Hasar durumu vs. nedir?
    Yakın zamanda aracı değiştirebilirim, satarken bir fikir verme açısından soruyorum.
  • selamlar,

2015 beyaz trend-x 1.5 tdci 22000 km'de 45bin TL'ye aldım. Garantisi 2018 ortasına kadar devam ediyor.
    15 bin bakımı yapılmış sanırsam 30 bin bakımına gideceğim.
    Garantisi bitmeden 800 liraya 2 sene daha garantiyi uzatıyorlarmış. Bu garantinin servis bakım vs avantajı var mıdır?

Bir de bazı gizli özellikler varmış.
    Sadece ön camlar otomatik. Araç dışından bu camları otomatik kapatabiliyor muyuz?
    yetkili servis dışında sis farı taktırma(kablo vs hazırda var mı bu modelde bilmiyorum), kapılara ve bagaj kapağına krom çıta takma garantiyi bozar mı?

Herkese teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarakpinar -- 11 Mayıs 2017; 16:57:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandostigre

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Sorularınızla ilgili olarak;

1- Kontağı 2. konuma getirince her seferinde göstergedeki tüm ışıkların kontrol amaçlı yanarak sönmesi arasında, araç beyninin aktif olmasıyla ilgili hafif bir vınlama sesi geliyor. Bu sırada araç hava yastığı, abs vb. sistemlerde sorun olup olmadığını kontrol ediyor. Bir sorun varsa ilgili ışık sürekli yanar. Bunun haricinde fan/klima kullanılması halinde araç stop edildikten bir süre sonra göğüs içindeki kanalların kapanma sesi geliyor.

2- Servislerde bununla ilgili güncelleme var. Ben aracımı 2014 başında almıştım. 2015 yılındaki birinci bakıma gitmeden nadiren yapmaya başladığı ilk kalkışdaki titremeyle ilgili ben sormadan şanzıman yazılımı güncellenecek demişlerdi. Güncellemeden sonra normal kullanımda bir daha yapmadı. DSG ile aynı mantıkta bir şanzıman olmasına rağmen onun gibi kronik sorunlu değil. DSG bir kaç milisaniye daha hızlıymış. Varsın hızlı olsun, sonuçta pistte yarışmıyoruz. Bence DSG gibi bi saatli bombayla dolaşıp "acaba ne zaman arıza verecek?" diyeceğime kafamın rahat olması daha önemli.

3- Radyo ekranından araç ayarlarına girerseniz orda var. Tam yerini hatırlamıyorum. Aracı stop edip anahtarı çıkardıktan sonra sellektör yapar gibi kolu çekerseniz sesli uyarı verip kısaları ve arka parkları yakar. Siz kilitledikten sonra ayarladığınız süre sonunda farları kapatır. İlk açışda da gündüz ledleri ile arka parkları bir süre yakıyor.

Aracınız hangi paket, kaç km. ve ne kadara aldınız? Hasar durumu vs. nedir?
    Yakın zamanda aracı değiştirebilirim, satarken bir fikir verme açısından soruyorum.

Zaman ayırıp sorularımı cevapladığınız için teşekkür ederim @commandostigre

Araç 2015 model, 1.6 Titaninum X ve Işık Paket. 23.000 Km 'de aldım garantisi devam etmekte.Toplamda 52.000 ₺ ye mal oldu. Kaput koruma filmi ,döşeme koruma,park sensörü v.s vardı 15.000 bakımları yapılmıştı. Her hangi bir hasarı şimdilik yok.

Alacağınız aracın şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Offchu! -- 12 Mayıs 2017; 15:23:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarakpinar

selamlar,

2015 beyaz trend-x 1.5 tdci 22000 km'de 45bin TL'ye aldım. Garantisi 2018 ortasına kadar devam ediyor.
    15 bin bakımı yapılmış sanırsam 30 bin bakımına gideceğim.
    Garantisi bitmeden 800 liraya 2 sene daha garantiyi uzatıyorlarmış. Bu garantinin servis bakım vs avantajı var mıdır?

Bir de bazı gizli özellikler varmış.
    Sadece ön camlar otomatik. Araç dışından bu camları otomatik kapatabiliyor muyuz?
    yetkili servis dışında sis farı taktırma(kablo vs hazırda var mı bu modelde bilmiyorum), kapılara ve bagaj kapağına krom çıta takma garantiyi bozar mı?

Herkese teşekkürler şimdiden.

hayırlı olsun...Allah kaza bela vermesin...bende geçen ay 2014 dizel fiesta aldım...birkaç ay kadar benim garantim bitiyor..servis evime çook yakın gittim görüştüm..şase numarasından aracın servis geçmişini araştırdılar..garantiyi 1 yıl uzatmak istersem 360 tl, 2 yıl uzatmak istersem 680 tl olur dediler...aracı 30.000 km bakımına götüreceksiniz..km veya yıl hangisi önce dolarsa ona göre hareket etmeniz lazım; yoksa garanti devre dışı kalır...garanti olması güzel şeyde, mesela akü,fren balatası, baskı balata vb birçok parça garantiye girmiyoruş..servisteki arkadaş şöyle söyledi; mesela aracın motor kulakları değişecek diyelim, toplam maliyetin %20 ni siz ödersiniz geri kalanı garanti karşılar dedi.
    ön camları kumandadan otomatik kapanmıyor...cam modülü denilen bir olay var. bunu araca taktıklarında aracı kumandadan kilitlediğinizde camlar kendiliğinden kapanır..krom aksesuarlar garantiyi devre dışı bırakmaz ama dışarıda takılan sis farı garantiyi yok edebilir.
  • jjjoookkkeeerrr J kullanıcısına yanıt
    Sizin araç da hayırlı olsun hocam, ağız tadıyla sürün inşallah.

Detaylar için teşekkür ederim. Cam modülü de sanırım garanti dışına çıkarır. Yani kısaca elektrik ile ilgili aksesuarlarda garantiyi bozması gibi bi durum var diye anlıyorum.

aşağıdakiler artık garanti bittikten sonra yaptıracaklarım olur..

Otomatik katlanır yan aynalar
    Otomatik kapanır ön camlar
    Ön arka park sensörü (serviste 500 lira civarı sadece bir taraf. ön arka istesek fiyatta düşerler mi acaba?)
    Sis farları (Sis farı tesisatı ve kontrol düğmesi var diye okudum bir kaç yerde. sadece çerçeve ve ampul alsak yetecek sanırım?)
  • Merhaba, arkadaşıma 1.25 fiesta alacağız 2015 model sanki bize yere biraz yakın gibi geldi araç yokuşlardan inerken vs sürtme sorunu yaşar mıyız?
    Benim 2013 model aracımda kumandadan açma yada kapama tuşuna bir kez basıp sonra basılı tutunca camları açıp kapatıyor. Aracın orjinal özelliği modül vs. taktırmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandostigre -- 15 Mayıs 2017; 13:57:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandostigre

Benim 2013 model aracımda kumandadan açma yada kapama tuşuna bir kez basıp sonra basılı tutunca camları açıp kapatıyor. Aracın orjinal özelliği modül vs. taktırmadım.

bahsettiğiniz durumu az önce denedim benim aracımda olmadı...yani aracı stop ettirip araçtan çıktıktan sonra kapama tuşuna bir kez bastım..sonra basılı tuttum; camlar otomatik kapanmadı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

Merhaba, arkadaşıma 1.25 fiesta alacağız 2015 model sanki bize yere biraz yakın gibi geldi araç yokuşlardan inerken vs sürtme sorunu yaşar mıyız?

ön tampon ve motorun olduğu bölmenin alt kısmı yere yakın; aracın altına eğilip baktığımda karterin alt kısmında keçeye benzer koruyucu bir kaplama var yere baya yakın duruyor, sonradanmı takılmış yoksa bu araçlarda orijinal olarak böylemi bilmiyorum..yere yakınlık durumu birçok araçtaki standart değerlerde..avm otoprklarındaki yokuş başlangıç ve bitiş noktalrında dikkatli olmak lazım.
    İlginç, fabrika çıkışı kapalı olabilir. C-hr konusunda serviste ücretsiz aktif hale getirenler vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarakpinar

Sizin araç da hayırlı olsun hocam, ağız tadıyla sürün inşallah.

Detaylar için teşekkür ederim. Cam modülü de sanırım garanti dışına çıkarır. Yani kısaca elektrik ile ilgili aksesuarlarda garantiyi bozması gibi bi durum var diye anlıyorum.

aşağıdakiler artık garanti bittikten sonra yaptıracaklarım olur..

Otomatik katlanır yan aynalar
    Otomatik kapanır ön camlar
    Ön arka park sensörü (serviste 500 lira civarı sadece bir taraf. ön arka istesek fiyatta düşerler mi acaba?)
    Sis farları (Sis farı tesisatı ve kontrol düğmesi var diye okudum bir kaç yerde. sadece çerçeve ve ampul alsak yetecek sanırım?)

bende çook tşk ederim...ne tarz işlem yaptırırsanız yaptırın, eğer işlemler servite yapılırsa garantiniz asla devre dışı kalmaz...bir arkadaşımızı yazdığı gibi ön camlar , serviste herhangi bir sistem aktif edildikten sonra kumandadan kapanabilir duruma geliyorsa cam modülüne gerek kalmaz...aracım 57.000 km.de önümüzdeki ay yıldan dolayı 60.000 km bakımı için servise gittiğimde bu cam kapama durumunu soracam..

bundan önce 2009 fiestam vardı..ön sis lambası çatlamıştı..sadece lambanın bile yan sanayisini 40 tl ye almıştım 1-2 yıl önce..serviste sis lambası takılması ( lamba-çerçeve-bağlantı kabloları-içerdeki lamba açma anahtar sisteminin değişmesi vs vs) 1000 tl.den aşağı olacağını düşünmüyorum..

benim aldığım araçta ilk sahibi bayiden alırken yalvar yakar zar zor park sensöörü ekletmiş..normalde 2014 te arka park sensrüne 250 tl diyorlarmış...ön ark park sensörü 500 tl şu anda normal gibi..hıı şuda var takılan park sensörü gerçekten çok kaliteli ota-çöpe herşeye ötüp insanı tedirgin etmiyor..hassasiyet derecesi iyi ayarlanmış..

servise, kol dayama ünitesini sordum 180 tl dediler...internette 35-40 tl ye satılan ürünlere hiç benzemiyor gayet güzel ve sağlam duruyor..servisteki parçalar dışarıdaki oem ürünlere göre pahalı ama çok daha kaliteli...ben şimdilik hiçbirşey ekletmeyi düşünmüyorum
  • Arkadaşlar dizel trendx 1.5 tdci modeli fiesta araç arıyorum boyası ve hasar kaydı olmayan ilgili arkadaşlara duyurulur pm atabilirsiniz

• commandostigre kullanıcısına yanıt
    Bu ikinci maddeyle ilgili ek bir bilgi geçeyim istedim. Bende 2013 benzinli 1.6 otomatik var. 2014 Ocak'ta trafiğe çıktı. İkinci sene periyodik bakım süresi gelmeye 1-2 ay kala bu titreme olayını birkaç kez yaşattı. Bakımdan önce durumu ilettim. Aynen dediğiniz gibi bir yazılımla halledileceğini söylediler. Halloldu da.

İnternette okuduğumda bu yazılım biraz sürüş dinamiklerini öğrenip ona göre hareket eden, geçişleri yumuşatan bir kalibrasyonu içeriyor. Ancak bu sene 3. kez periyodik bakıma gelmeye başladığında 1-2 ay kala yine aynı durum baş gösterdi. Bakım öncesi yine ilettim (Garanti kapsamı da bu sene doldu bu arada). Yeniden bir kalibrasyon yapıldı ve sorun kalmadı denildi. Ancak aradan 1 hafta geçti yine 1-2 aralığında titreme olayı yaptı birkaç kez.

Telefon açıp durumu anlattım. İlgilendiler ve hemen getirin bakalım dediler sağolsunlar. Detaylı kontrol sonrası sorunun kavramadan kaynaklandığını ilettiler. Aracın garantisi dolduğu için Ford'a "iyi niyet garantisi" kapsamında başvuru yapıldı. Garantisi dolmuş olmasına karşın ücretsiz olarak değişim kabul edildi. Önümüzdeki hafta içinde ilgili parça geldiğinde değişim yapılacak.

Yine internette benzer durumu yaşayan ve sorunu ancak kavramanın değişmesi sonrası çözülen birkaç kişinin yorumlarını daha okudum. Bende de süreç aynı ilerliyor. Değişim sonrası durumu gözleyip yine merak eden olursa bilgi geçerim.
  • Mrb arkadaşlar..bir sorum olacak??
    aracım 1.5 tdci fiesta.Şehir için yaklaşık 8-10 km lik bir yol boyunca market-kasap-fırın vs derken aracı 5-6 defa stop ettiğim oluyor; en son evin önüne geldiğimde aracı stop edip araçtan çıktığımda ön panjurun orda yaklaşık yarım veya 1 dk kadar fan çalışıyor.Bu durum normalmi yoksa anormal bir durummu?

daha önce kullandığım 2006 -2012 model değişik model araçlarda böyle birşeyle karşılaşmamıştım..saygılar.
    Klima açıkken istop edince klima suyunu boşaltmak için çalışıyormuş diye okumuştum bir yerde. Çok sık olmasa da bende de aynı durum oluyor.
    Benim düşüncem de kısa mesafede hız yapmadan yol yapıldığında motor yeterince soğumadığı için fan çalışıyor ama emin değilim tabiki. Böyle düşünme sebebim sadece kısa mesafede sizin gibi yol yapınca bu durumla karşılaşmış olmam :)
  • 
Sayfa: önceki 11331134113511361137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.