Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (1133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.748
Cevap
51
Favori
1.951.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11311132113311341135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün ford bayisinde test sürüş günlerine katıldım..30 nisana kadar devam ediyormuş..katılan herkeze s-link marka üzerinde ford amblemi olan power bank denilen şarj aparatı veriyorlar..

2009 model 1.4 tdci fiestam var..1.5 tdci fiestayı merakımdan gittim ve 1.5 tdci titanium-x paket fiestayı denedim..2016 da sadece tend-x ve titanium-x geliyor dediler..trend paket gelmiyormuş..1.5 tdci titanium x in olur fiyatına en son 61.000 tl diyorlar..trafik sigortası ve kasko hariç.

benim gibi 1.4 tdci ve 1.5 tdci merakı olanlar için söylüyorum: motor performansında belirgin bir fark yok...1.5 tdci ciddi anlamda sessisleştirilmiş, dizel olduğu anlaşılmıyor bile..yol sesi-dış ortam sesi ve süspansiyonlar oldukça iyileştirilmiş..zaten aracın iç kısmı tamamen kalite...klimanın soğutma kapasitesi biraz daha iyi olabilirdi ve kol dayama kısmı öne doğru gidiyormu bilmiyorum ama; dirseğimi kol dayamaya yasladığımda, vitese ulaşmak için kolunuzu kaldırmanız gerekiyor..yani dirsek kol dayamadayken el vitese yetişmiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahad1r

2016 model otomatik vitesli trendx donanıma sahip fiestayı 50.000 tl ye aldım.

ekleme: renk ücret farkı olmayan kırmızı ve ek donanım yok.

Liste fiyatı 54500 görünüyor kampanyalı.
    5k ya yakın indirim yapıyor mu ford.hangi bayii bu öğrenebilir miyim?nayiye özgü bişey midir yoksa genelde bu indirimler normal midir?
    trend x 1.2 için yeni fiyat alan oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmtnnc
    Arkadaşlar 2014 Fiesta 1.5 Tdci ile aranıza katıldım. Gösterge ışıklarında esp göremedim. Ama lastik basınç uyarısı var. ESP bin olup olmadığından nasıl emin olabilirim. Teşekkürler.

Ben de aynı konuyu düşünüyorum, esp simgesi yok göstergede ama araç özelliklerinde standart geldiğini yazıyor. Yol bilgisayarında da esp kapatma açma gibi bir özellik yok. Nasıl anlayacağız bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Javier

quote:

Arkadaşlar 2014 Fiesta 1.5 Tdci ile aranıza katıldım. Gösterge ışıklarında esp göremedim. Ama lastik basınç uyarısı var. ESP bin olup olmadığından nasıl emin olabilirim. Teşekkürler.

Ben de aynı konuyu düşünüyorum, esp simgesi yok göstergede ama araç özelliklerinde standart geldiğini yazıyor. Yol bilgisayarında da esp kapatma açma gibi bir özellik yok. Nasıl anlayacağız bilemedim

Araçı çalıştırmadan önce kontak açtığınızda ESP işaretine bakın sönmeden. Eğer görüyorsanız ESP'niz vardır. ESP fiestalarda kapatılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Javier

quote:

menüden esp açılıp kapatılabiliyor. menüde bulamıyorsanız yoktur.
  • Mrb arkadaşlar bende 2015 trend x 2500 km fiesta var,diğer araçlarımda anahtar kontaktayken sürücü kapısı açıldığında sesli uyarı veriyordu fiestada böyle bir özellik ya yok yada benimki arzalı yardımcı olursanız sevinirim ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sultanbeylide kamuflajlı sarı plakalı Fiesta test aracı deniyorlat.
    Bilgisi olan var mı, bugün de denk gelirsem resim çekip atıcam.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Fiesta ST olabilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_116804551/tm.htm
  • arkadaşlar herkese merhabalar;

bu forumu bir arkadaş tavsiyesi üzerine yaklaşık bir aydır takip ediyorum ve çok istifade ettim onun için herkese çok teşekkür ediyorum.kısmet olursa ilk arabamı alacağım ford fiesta 1.4 trend 2010 model ve 85.000 binde otomatik vites... 35.000 tl satıcısı bedel biçiyor. boya ve değişen yok araç temiz. söz konusu araç hakkında bilgi verebilirmisiniz forumda az çok edindiğim kadarıyla çok fazla yakıt tüketiyormuş. tavsiyeleriniz nelerdir avantajlar ve dezavantajlar noktasında yardımca olursanız çok sevinirim....şimdiden herkese çok teşekkürler
  • Arkadaşlar merhaba, 2013 yeni kasa fiestamızın mykey sisteminde hız sınırlandırması mevcut(140km), asıl anahtarı ise kayıp.
    Kitapçıkta yeni anahtar edinmeden sıfırlamanın mümkün olmadığı yazıyor, herhangi bir alternatif yolu var mıdır bilen var mı acaba ?

Mesela anahtarcıdan yeni anahtar yaptırsam, mykey kodlanmadığı için direk yönetici ahahtarı oluyormuş gibi yorumlar var, acaba yeni anahtar yaptırsam sorunum düzelir mi sizce ?
  • Arkadaşlar sıfır model 1.25 Trend X hakkında ne düşünüyorsunuz alınır mı sizce. 45 bin tl fiyatı var ve ilk arabam olacak. Fiesta ve Corsa arasında gidip geliyorum. Babam da Ford kullandığı için onun gönlü Fiesta'dan yana. Kronik bir problemi var mı aracın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßurock

Arkadaşlar sıfır model 1.25 Trend X hakkında ne düşünüyorsunuz alınır mı sizce. 45 bin tl fiyatı var ve ilk arabam olacak. Fiesta ve Corsa arasında gidip geliyorum. Babam da Ford kullandığı için onun gönlü Fiesta'dan yana. Kronik bir problemi var mı aracın?

Alınır tabiki..eşimin dayısında ve 2 komşumuzda 1.25 benzinli fiesta var..kullananlar memnun...lpg taktırmadan biniyorlar..yılda en fazla 7000-8000 km yol yapıyorsanız alınır..opel corsaya göre motorunun daha güclü olduğunu tahmin ediyorum..ford pek sorun çıkaran bir araç değil..zaten sıfır alırsanız 3 yıl garantiniz olur; bir sorun halinde garantiden işlem yaptırırsınız..

benim 1.25 fiestalarda sevmediğim özelliği; atmosferik motor sesini sevmiyorum..gaza bastığınızda toyotanın 1.33 benzinlisiyle aynı sesi veriyor.. ve alıp ortalama 2-3 yıl binecekseniz titanıum donanım alınmalı.
  • ßurock kullanıcısına yanıt
    Bende 1.5 tdci dizel var, ben çok memnunum, çok güçlü değil belki ama ses ve yakıt olarak harika. Trend değilde titanium tavsiye ederim, başkalarındaki özellikler kendi arabanızdan göremeyince soğumaya başlıyorsunuz araçtan, ayrıca bu devirde dijital klima olmadan araca binmek saçma artık. Corsayı pek bilmiyorum ama poloya gore daha modern bi duruşu var. 2017 de yeni kasa çıkacak diye biliyorum, fiyatı biraz düşebilir yenisi tanıtılınca

• Merhaba arkadaşlar,
    2. El 2013 model 1.25 Fiesta Trend 30000 km de 36000 fiyat istediler. Ön tamponda 2500 tl hasar ve degisen kaydı çıkıyor. Sis farini taktırmak için değiştirmişler dendi. Araçta ekstra özellikler de var:
    · LED gündüz farları

· Ön sis farları

· Yan cam altı ve bagajda krom çıtalar

· Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları

· Mykey (ikinci anahtara hız sınırlaması, ses sınırlaması vs. özellikleri kısıtlamak için)

· Acil fren anında yanan 4lü flaşör

· ABS, , HLA EBA, TCS

· Elektronik klima

· Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon sistemi

· KARARTILMİŞ 3M CAMLAR

· 3 kollu deri kaplı direksiyon simidi

· Deri kaplı vites topuzu

· Estetik aydınlatma paket Kırmızı Led VE MAVİLEDLER.

· Vites değiştirme ikazı

· ISOFIX bağlantı noktaları

X Paket özellikleri:

· Karartılmış arka camlar

· AUX VE MP3 MEVCUT.

Hız kontrol sistemi (Cruise control)

Güvenlik Paketi özellikleri:

· Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları

· Sürücü ve ön yolcu perde hava yastıkları

Aracın fiyatı sizce uygun mu? ESP var mı nasıl anlayabilirim? Daha önce hiç Ford kullanmadım ve 2. Arabam olacak.

Yardimlariniz için şimdiden teşekkürler.

• arkadaşlar fiesta trend 2011 dizel 1.4 ler hangi tip motoru kullanıyor ve bu motoru başka marka araçlar kullanıyor mu ?
  • Arkadaşlar fiesta araç almayı düşünüyorum.1.4 Titanyum bi araç var 2013 model benzinli 39 binde anlaştık.Şimdi bu araç alınır mı, nasıl ve yakıt tüketimi nedir yardımcı olursanız çok minnettar olurum.Durum biraz acil cevaplarsanız sevinirim (Not:İlk aracım olacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömer1903 -- 24 Temmuz 2016; 13:40:43 >
  • ömer1903 kullanıcısına yanıt
    1) Alınır
    2) İyi
    3) 100 km'de 7-8 arası yakar.
  • Arkadaşlar merak eden kişiler için üye oldum ve deneyimlerimi yaziyorum.
    2013 senesinde 0 km 1.25 trend fiesta aldım.Bir sene boyunca kullandım yani anca sabrettim.1.25 motor düz yolda arabası için yaratılmış birşey fiesta nin iç kalitesi tartışılmaz gerçekten güzel fakat 1.25 motor rampalara gelince tamamen ölü birşey altındaki araba 0 km ve araba boşken rampalarda vites düşüp orta şeritten yavaş yavaş seyrediyorsun ben devirli kullanan birisiyim arada canımı sıkınca basıyorum gaza bu sefer çok fazla benzin tüketiyordu severek aldığım ilk aracımi 1 sene sonra satmak zorunda kaldım. Peşinden 1.5 dci clio aldım 2011 model onu hiç anlatmak istemiyorum 3 ay sonra sattım araç gidiyor ama o kadar boş güven vermeyen araç görmedim.ardından 1.4 benzinli 2009 titanyum fiesta aldım.gönül rahatlığı ile bindim gidişi süper yakıtı benzinli göre iyi titanium paket zaten farkını hissettiriyor gerçekten gönül rahatlığı ile bindim benzini çok rahatsız etmedi basınca çok seri kaçıyordu gerçekten memnundum sonra biraz borçlarımı bitti banada kaşıntı geldi sattım 1.4 tdci 2011 my fiesta aldım şu anda hala bu araç var üzerinde euro 5 motor bulunuyor çekişi gidişi yakıtı muazzam gerçekten severek biniyorum yalnız fiesta nin tek kusuru 110 dan sonra hava biraz fazla rüzgarli ise aracı neredeyse yoldan çıkaracak kadar bi hakimiyet kaybı yaşatması genel olarak şu anda çok memnunum ileride yine kaşıntı olursa ya focus yada volvo almayı düşünüyorum yalnız şunu hatırlatayım bulunduğunuz Yer biraz engebeli ise veya araba dediğin biraz gidecek diyorsanız dost tavsiyesi 1.25 fiesta ya yaklaşmayın. Not:sadece fiesta değil turbo desteği olmayan 1.2 araçların hiçbirine yaklaşmayın clio-i20 ve araçlardan

• Yurtdışında araç kiraladık, clio istedik fiesta geldi. Sevinmiştik sürüş dinamiği açısından ama motor 1.25 olunca, o Alpleri geçmek çok zor oldu.
    1-2 arası gittik geldik dağ geçitlerinde. Çıkarken pek zevk alamadık. Çıktığına şükrettik zaman zaman. O yüzden kullanacağınız bölge çok yüksekte veya yokuş içeriyorsa bir kez daha düşünün.

Burda 1.5 dizel kullanıyorum. 75hp ama doğru devirde kullanınca güzel çıkıyor yolları. İzmir-Manisa arasında sabuncubeline 3 kişi+bagaj+klima, 4.vitesle gelip 3le takır takır yavaşlamadan çıktım. Biraz fazla yakmıştır ama rahat çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy9355 -- 3 Eylül 2016; 2:24:57 >
    Peugeot ve/veya citroen olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 11311132113311341135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.