Şimdi Ara

NetSpeed Sabit Olmayan Ping Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

NetSpeed 16mb kullanıcısıyım. Normalde pingim çok iyi oyunlarda 10-12ms arasında oluyor. Fakat anlık olarak 300ms'e yükseliyor. Böyle olunca oyun beni bağlantı sorunu var diyip oyundan atıyor. Ticket attım birşey düzelmiyor benim elimden birşey gelir mi?

• Paket kaybı var sizde de büyük ihtimal. Netspeed kullananların kronik sorunu paket kaybı. Çözülür diye hiç düşünmeyin çözülmüyor aylardır böyle bu durum. Sadece sağlayıcı değiştirerek çözebilirsiniz.

Pingplotter diye bir program var. Onu indirip test yaparsanız görebilirsiniz paket kaybının tam olarak nerede olduğunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Empyyy

Paket kaybı var sizde de büyük ihtimal. Netspeed kullananların kronik sorunu paket kaybı. Çözülür diye hiç düşünmeyin çözülmüyor aylardır böyle bu durum. Sadece sağlayıcı değiştirerek çözebilirsiniz.

Pingplotter diye bir program var. Onu indirip test yaparsanız görebilirsiniz paket kaybının tam olarak nerede olduğunu.
    Hocam kaybın nerede olduğunu anladığımda elimden gelen birşey varmıdır
  • Netspeed klasik sorunu bu. Online oyunlarda hep ping oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SYLAS S kullanıcısına yanıt
    O zaman tahahhüt bitince millenicom deneyeyim

• paket loss bölgesel olarak olabiliyor.

2 ay kadar önce loss problemi ankara bölgesinde yaşıyordum. Şuanda herhangi bir ping sorunum yok.

Siz wifi den mi bu problemi yaşıyorsunuz yoksa kablolu bağlantıda mı?
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Ttnet de problemim yoktu ne güzel. Wi fi ile bağlanıyorum. 2 ayrı modem denedim sonuç aynı. Veri ile oyuna girince problem olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Ttnet de problemim yoktu ne güzel. Wi fi ile bağlanıyorum. 2 ayrı modem denedim sonuç aynı. Veri ile oyuna girince problem olmuyor
    çevrenizde ki wifi sinyallerinden kaynaklanıyor olabilir boş kanal bulup deneyin. kablo ile bağlı bir cihazınız var ise

cmd ekranına ping 8.8.8.8 -t yazıp enterleyin dalgalanma var mı bakın.

Ani ping dalgalanmaları wifi den ve ekstra olarak bağlı cihazların upload yapmasıyla oluşabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

çevrenizde ki wifi sinyallerinden kaynaklanıyor olabilir boş kanal bulup deneyin. kablo ile bağlı bir cihazınız var ise

cmd ekranına ping 8.8.8.8 -t yazıp enterleyin dalgalanma var mı bakın.

Ani ping dalgalanmaları wifi den ve ekstra olarak bağlı cihazların upload yapmasıyla oluşabilir.

Alıntıları Göster
    Hocam çok teşekkür ederim. Sorunun wi-fi'de olduğunu düşünmeye başladım.

Wi-fi ile ETS 2 MP'ye girdim ve oyun beni "Güvensiz Bağlantı" hatası ile oyundan attı her zaman ki gibi. Ardından laptobu kablo ile modeme bağladım ve oyun hata vermedi en kalabalık yerlere gittim gir çık yaptım hiç bir hata almadım.

Dediğinizi yaptım wi-fi ile sonuç

kablo ile sonuç

Şimdi ben bunu nasıl halledebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Hocam çok teşekkür ederim. Sorunun wi-fi'de olduğunu düşünmeye başladım.

Wi-fi ile ETS 2 MP'ye girdim ve oyun beni "Güvensiz Bağlantı" hatası ile oyundan attı her zaman ki gibi. Ardından laptobu kablo ile modeme bağladım ve oyun hata vermedi en kalabalık yerlere gittim gir çık yaptım hiç bir hata almadım.

Dediğinizi yaptım wi-fi ile sonuç

kablo ile sonuç

Şimdi ben bunu nasıl halledebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Wifi problemli soylediginiz gibi
    Telefonunuza wifi analyzer gibi programlar kurup cevrenizdeki wifi sinyallerinin kanallarina bakin.

En bos kanalo tercih edin.

Eger 1 bossa biri degilse 13 u tercih edebilirsiniz.

En iyi sonuc icin 5ghz destekli router kullanmanizi oneririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.