Şimdi Ara

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.828
Cevap
29
Favori
217.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyat guzel fakat gecelerı hız dusumu v.s sorun oluyormu

kullandıgım paket 15 gun sonrası sozlezmesı bıtecek telekomdan işin garıbı gecıs yaparsam bu hızı bır daha alabılırmıyım dıye dusunuyorum...100 mbps tanımlamayı telekommu yapacak yıne
    birde telekom kapatma olayını kendımmı yapacagım onlarmı yapıyor..
    gecıs yapılırken kapat ac yapacaklar mutlaka telekom ekıbı baglayacagı ıcınn dusuk hız tanımlama yapacaktır mutlaka
    cunku bo sorunu telekomdan vodafoneye gecınce yasadım 35 kullanıyordum vodafoneye gecınce 24 actılar sonra 51 actılar baksa ne yaptımsa acmadılar 50 den yukarıya sonunda santralde 50 den yukarı hız yok dıyıp gectıler ustune dustukce..
    sonra telekoma sızden 100 mbps alacagım dedım hay hay hemen 1 gun sonra 100 mbps actılar telekoma gecınce..
    Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 99999 4089
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 128165 52965
    SNR Sınırı (dB): 16.6 31.5
  • frantic2 kullanıcısına yanıt
    Yoğun saatlerde hız düşümü olabilir, ne kadar çok kullanıcı bu şirkete geçerse onların belirli bölgelerde kurdukları bağlantı toplama merkezindeki hız da paylaştırılacakmış. Bu merkezleri daima izlediklerini ve gerektiğinde hız arttırma yapmak için bant genişliğini arttıracaklarını belirtmişlerdi okuduğum bir yerde. Taahüt 6 ay nasıl olsa eğer beğenmeyip bırakırsanız 60 TL bağlantı ücretini son faturanıza ekliyorlarmış. Taahüt istemeyenler 60 TL veriyor yani. Taahüt verirseniz bu parayı ödemeyip 6 ay sonra da bırakabilirsiniz tabi.

Önemli nokta ise bu firma ttnet-telekom altyapısını kullandığı için sorun yaşayacağınızı zannetmem ki ben de 1 hafta önce bağlantım kopmadan ve port değiştirilmeden geçiş yaptım. Bunu da pazar günü internet tarayıcısında açtığım sayfada ttnet servis sağlayıcınız değil artık gibisinden uyarıyla öğrendim. Sizin de VDSL sanırım, bu şirkete taşırsanız büyük ihtimal aynı şekilde olur şu ankiyle denk bir paket seçerseniz. Yoksa yaptıkları bağlantı kopukluğu telekomdaki yıldırma politikası nedeniyle olacaktır ama altyapı anlaşmalı olduğundan sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum.

Telekom kapatma işini onlar yapıyor ki imzalayacağınız kağıtları görünce anlayacaksınız zaten. Benim telefonum ttnet alo paketiyle olduğu için kapandı gitti uğraşmadan. Hatta e-devletten ttnet-türktelekom aboneliğimin aktif olmadığını gördüm sorgulama yapınca.

• quote:

Orijinalden alıntı: regular6

Yoğun saatlerde hız düşümü olabilir, ne kadar çok kullanıcı bu şirkete geçerse onların belirli bölgelerde kurdukları bağlantı toplama merkezindeki hız da paylaştırılacakmış. Bu merkezleri daima izlediklerini ve gerektiğinde hız arttırma yapmak için bant genişliğini arttıracaklarını belirtmişlerdi okuduğum bir yerde. Taahüt 6 ay nasıl olsa eğer beğenmeyip bırakırsanız 60 TL bağlantı ücretini son faturanıza ekliyorlarmış. Taahüt istemeyenler 60 TL veriyor yani. Taahüt verirseniz bu parayı ödemeyip 6 ay sonra da bırakabilirsiniz tabi.

Önemli nokta ise bu firma ttnet-telekom altyapısını kullandığı için sorun yaşayacağınızı zannetmem ki ben de 1 hafta önce bağlantım kopmadan ve port değiştirilmeden geçiş yaptım. Bunu da pazar günü internet tarayıcısında açtığım sayfada ttnet servis sağlayıcınız değil artık gibisinden uyarıyla öğrendim. Sizin de VDSL sanırım, bu şirkete taşırsanız büyük ihtimal aynı şekilde olur şu ankiyle denk bir paket seçerseniz. Yoksa yaptıkları bağlantı kopukluğu telekomdaki yıldırma politikası nedeniyle olacaktır ama altyapı anlaşmalı olduğundan sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum.

Telekom kapatma işini onlar yapıyor ki imzalayacağınız kağıtları görünce anlayacaksınız zaten. Benim telefonum ttnet alo paketiyle olduğu için kapandı gitti uğraşmadan. Hatta e-devletten ttnet-türktelekom aboneliğimin aktif olmadığını gördüm sorgulama yapınca.

verdıgınız bılgıler ıcın tskler..

port degısmeden tasıma yaparlarsa sorun olmaz..cunku baglantı koptumu port yok dıye dusuk v.s oyalıyorlar...

denemekte fayda var aslında cunku fıyat yarı yarıya mustterı hızmetlerıne sordum adresı verdım 75 mbps dedı..dedım zaten
    DSL Hızı(Kb/s): 99999 4089
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 128439 50196
    SNR Sınırı (dB): 20.9 31.1
    hat degerlerım bu sekıl 100 mbps baglıyım..hipernet olarak vdsl
    sonra 100 alırsınız dedı .
    port degısmıyorsa 880 ile baslıyan hızmt numarası degısıyormu

bır zaman vodofone denedım 6 ay sonra iptal yaptım.telekomla anlasamıyorlar telekom dusuk hız actı hep 35 mbps kullandıgım zaman vf gecınce 24 verdıler sonra 51 sonra ne kadar bırcok basvuru yaptıgım halde hattım destekledıgı halde yuksek hız acmadılar desteklemıyor dıye telekomdan.sonra telekoma sızden alacam dedım 100 luk hemen 1 gun sonra actılar
    turknet de kullandım oda guzeldı fakat bır zaman sonra altyapı telekoma aıt oldugu ıcın gecelerı hızı 3/2 kasmaya basladılar 2 defa arıza yazdırdım degısen bırsey olmadıdı
    sonra telekoma gectım > 23,5 aydır telekom kullanırım hıc sorun olmadı 7/24 sabıt hız verıyor
    sımdı arada kaldım bakalım 15 gun kaldı sozlesme bıtısıme bır karar vermem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 3 Şubat 2018; 10:46:30 >

• Arkadaşlar İstanbul/Esenyurt'ta kıraç semtinde oturuyorum bulunduğum apartmana maximum 16 megabit geliyor mıllenicomdan da baktım 13 megabit çıktı netspeed Vdsl destekli modemim var ama bu seferde hat yok çıldırıcam :D superonline ile tahahhütüm bitti bu ay sondu netspeed bana ne gibi bir kolaylık sağlar daha doğrusu nasıl bir paket verir sitesinde bişey bulamadım kapalı kutu gibiler :)) yardımcı olursanız sevinirim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mintegran34

Arkadaşlar İstanbul/Esenyurt'ta kıraç semtinde oturuyorum bulunduğum apartmana maximum 16 megabit geliyor mıllenicomdan da baktım 13 megabit çıktı netspeed Vdsl destekli modemim var ama bu seferde hat yok çıldırıcam :D superonline ile tahahhütüm bitti bu ay sondu netspeed bana ne gibi bir kolaylık sağlar daha doğrusu nasıl bir paket verir sitesinde bişey bulamadım kapalı kutu gibiler :)) yardımcı olursanız sevinirim :D

slm
    en ıyı cozumu netspeed telefonla ara adrese göre ne kadar verırler soylerler..
  • quote:

Arkadaşlar İstanbul/Esenyurt'ta kıraç semtinde oturuyorum bulunduğum apartmana maximum 16 megabit geliyor mıllenicomdan da baktım 13 megabit çıktı netspeed Vdsl destekli modemim var ama bu seferde hat yok çıldırıcam :D superonline ile tahahhütüm bitti bu ay sondu netspeed bana ne gibi bir kolaylık sağlar daha doğrusu nasıl bir paket verir sitesinde bişey bulamadım kapalı kutu gibiler :)) yardımcı olursanız sevinirim :D

Bölgenizde vdsl yoksa adsl 16 mbps'e kadar sınırsız 49 tl alabilirsiniz.
    https://www.netspeed.com.tr/adsl-tarifeler/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    aradım NetSpeedi yalnız tahahhüt yenilemiş bizimkiler 5 ay olmuş hatta ben askerdeyken yenilenmiş 24 ay superonline ile aradım cayma bedeli olarak 360 tl civarı para istiyorlar 3 yıldır kullandığım modemi de alırlar mı acaba sözleşmeyi fesh etsem bilen var mıdır ?
  • quote:

aradım NetSpeedi yalnız tahahhüt yenilemiş bizimkiler 5 ay olmuş hatta ben askerdeyken yenilenmiş 24 ay superonline ile aradım cayma bedeli olarak 360 tl civarı para istiyorlar 3 yıldır kullandığım modemi de alırlar mı acaba sözleşmeyi fesh etsem bilen var mıdır ?

Bildiğim kadarıyla superonline modemin mülkiyetini size vermiyor, taahhüt boyunca kullanmanız için ödünç veriyor. Taahhüt sonunda ya da aboneliği kapatınca geri istiyor. Superonline sözleşmenizde yazar, modemi ücretsiz mi vermişler, ödünç mü vermişler ona bakın. Ödünç vermişlerse modemi geri isterler, geri vermezseniz sözleşmeden yazan tutan kadar son faturaya yansıtırlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 senelık superonline sozlesmesı bıtmek uzere sonunda 5 gün sonra netspeed'e mevcut hat ıptal edılmeden geçiş yapıcam yeni modem alarak,8 mbit sınrsız pakete inşallah pişman olmam
  • frantic2 kullanıcısına yanıt
    yalnız netspeed de türknet gibi turktelekomun altyapısını kullanıyor.
  • Destny kullanıcısına yanıt
    8 mbps çok yavaş modemde alacaksanız netspeed de iyi türknete bir göz atın derim..
    şuan yeni abonelere asus dsl n55u modemi 200 tl ye veriyor taksitle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erocan27 -- 5 Şubat 2018; 17:39:50 >
  • türknet çalışanı falanmısın sen kardeş ? araştırdım türknetede baktım en fazla alabileceğim hız 8 mbit olduğu için netspeed daha cazip geldi.
  • Olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erocan27 kullanıcısına yanıt
    Türknet her yerde türktelekom altyapısını kullanmıyor , yurtdışı çıkışlarını da kendi omurgası üzerinden yapıyor . Netspeed in yurtdışı çıkışları kendi omurgası üzerinden mi yapıyor bilmiyorum ama türktelekom altyapısını kullanıyor olabilir tamamen .
  • Beyler Pazartesi evrakları yolladım Salı günü ellerine ulaştı bugün(Perşembe) de telekomdan ekip geldi bağlantılarımı yaptı 2 saat sonra da modem kullanıcı adı ve şifrem geldi aldığım hız bu şekilde iyi ki geçmişim diyorum. Bir interneti 2 ay bağlayamayan Turk.Net utansın :) Forever NetSpeed ♥

Netspeed kullananlar yorumlarını yazabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakuprap

Beyler Pazartesi evrakları yolladım Salı günü ellerine ulaştı bugün(Perşembe) de telekomdan ekip geldi bağlantılarımı yaptı 2 saat sonra da modem kullanıcı adı ve şifrem geldi aldığım hız bu şekilde iyi ki geçmişim diyorum. Bir interneti 2 ay bağlayamayan Turk.Net utansın :) Forever NetSpeed ♥

başka firmadanmı geçiş yaptınız hocam hayırl olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Destny

quote:

Orijinalden alıntı: yakuprap

Beyler Pazartesi evrakları yolladım Salı günü ellerine ulaştı bugün(Perşembe) de telekomdan ekip geldi bağlantılarımı yaptı 2 saat sonra da modem kullanıcı adı ve şifrem geldi aldığım hız bu şekilde iyi ki geçmişim diyorum. Bir interneti 2 ay bağlayamayan Turk.Net utansın :) Forever NetSpeed ♥

başka firmadanmı geçiş yaptınız hocam hayırl olsun

TurkNete başvurmuştum 2 ay önce bana sürekli elektrikçi çağırın diyorlardı çağırıyordum sinyal gelmediğini söylüyordu o arkadaşta 2 aydır birtürlü sorunu çözemedik geçen hafta TürkNete iptal dilekçemi verdim bu Pazartesi evrakları yolladım NetSpeed'e an itibariyle internetim bağlanmış durumda üstelik elektrikçi vs. ile de uğraşmadım hiçbir şekilde

• Bu da gösteriyor ki netspeed tt'ye sözünü geçirebiliyor. Turknet sinyal gelmeyen hat için "elektrikçi çağırın" diyorsa tt bunlara "hattı bağladım, aktivasyonu yaptım, artık bana borçlusun" demiştir. Tabi müşterinin tt'nin peşinden koşacak hali yok, bunu abonesi olduğu firma yapacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Bu da gösteriyor ki netspeed tt'ye sözünü geçirebiliyor. Turknet sinyal gelmeyen hat için "elektrikçi çağırın" diyorsa tt bunlara "hattı bağladım, aktivasyonu yaptım, artık bana borçlusun" demiştir. Tabi müşterinin tt'nin peşinden koşacak hali yok, bunu abonesi olduğu firma yapacak.

Hocam işin ilginç yanı TurkNetteyken 2 kere Telekom ekibi yolladılar ikisini de bir türlü göremedim.

Ama NetSpeed için gelen telekom ekipleri zile bastılar eve kadar girdiler kurulum yapmaya. Adamlar kablo falan getirmiş yanında sıfır kurulum yapacak gibi hazırlıklıydılar ama zaten benim iç tesisat hazırdı birtek dış bağlantılarımı yaptılar o kadar. Kısacası evraklar ellerine vardıktan sonra 3 günde işi hallettiler

• Onlar yolladığını zannetmiştir Bazı bölgelerde tt turknet'i iplemiyor, gelen iş emirlerini yalan beyanla kapatıyor. Turknet de sözünü geçiremeyince olan müşteriye oluyor.

Bir de şöyle bir fark var, normalde tt'nin tüm firmalarla anlaşması bina girişine kadar. Ucu açık kablo bırakır, gerisine karışmaz. Netspeed tt ile ekstra ücret karşılığı iç kurulum dahil anlaşmış, turknet de iç kurulum için kendi taşeronunu yolluyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 8 Şubat 2018; 14:55:7 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.