Şimdi Ara

NETSPEED AKN'Yİ TAMAMEN KALDIRDI / FİYATLAR SÜPER (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
487
Cevap
8
Favori
45.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonholigan

Yanlışınız var, isterseniz Oris Telekom konusuna göz atın yalın kullanmak isterseniz 15tl, telefon ile birlikte kullanmak isterseniz 20tl ücret yansıtılıyor.
    bence asıl sen yanlış biliyorsun hatalı bilgi veriyorsun web sitesinde abone ol ekranında 4 tane seçenek sunuyor

yalın internet istiyorum seçersen 15 tl ekleniyor istemiyorum seçince fiyat değişmiyor biraz önce denedim gördüm

konusuna bakmama gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

bence asıl sen yanlış biliyorsun hatalı bilgi veriyorsun web sitesinde abone ol ekranında 4 tane seçenek sunuyor

yalın internet istiyorum seçersen 15 tl ekleniyor istemiyorum seçince fiyat değişmiyor biraz önce denedim gördüm

konusuna bakmama gerek yok

Alıntıları Göster
    Her türlü telefon parasını alıyor Oris..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Her türlü telefon parasını alıyor Oris..

Alıntıları Göster
    ben web sitesindeki aylık ödenecek tutara bakarım bana extra 15 tl fiyat çıkaramaz btk ya şikayet ederim

yalın internet istemiyorum ekran kanıtım var btk ya bunuda gönderirim oriste o fiyatı alamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 3 Aralık 2018; 16:8:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Netspeed yapabileceğinin fazlasını yapıyor. Hem vergiler arttı. Hem dolar arttı. Cihaz fiyatları arttı. Yine fiyatları iyi. Gelip de diğer firmalar gibi yüksek hızlı fiyatı uygun reklam tarifeleri çıkarıp ismini duyurduktan hemen sonra zam yapmadı.

En adil fiyat düzenlemesi onda. Düşük hız isteyenler ya da alt yapısı yüksek hız desteklemeyenler için uygun fiyat sunuyor. Müşteri hizmetleri çok iyi çalışıyor.

Sıkıntı şu. 60-70 liraya çok güzel tarifeler var. Yüksek hız veriyorlar. Ama dusuk hız düşük fiyat veren netspeed dışında doğru düzgün bir internet servis sağlayıcı yok.

İnternet abone oranının artması içinde 40 lira gibi fiyatlarda 8 mbps hızin verilmesi lazım. 60-70 lira internete bütçe ayırabilecek hanelere zaten şu an internet var.

Netspeed in 48 liralık 8 mbps internet paketinin 12 lirası vergi. Yüzde 18 KDV yüzde 7.5 öiv var. Devletin en azından 8 mbps ye kadar olan hızlarda bir vergi indirimi aynı şekilde Türk Telekom un 8 mbps port ücretinde bir indirim yapması lazım.

Oecd ulkeleri arasında en düşük internet abone oranına sahip ülkeyiz. Gelip abone sayımızı artıracağız diye saçma sapan 4 mbps hız 20 gb akn li paket çıkarıyorlar. 30 liraya. Kimse de almıyor.

Bu şekilde 8 mbps kadar olan hızlarda internet için bir düzenleme yapsalar internet servis sağlayıcıları 40-45 lira arasında verebilse bu paketi de dar gelirli haneler de İnternet hizmeti alabilse.
    Dar gelirliler için halihazırda TT 29 liraya her şey dahil internet sağlıyor.

Ayrıca fakirliğini kanıtlayanlara da ücretsiz internet mevcut...

Edit: 30 liraya olan interneti beğenmemiş 4 mbps diye bak bak tabi sen interneti bilgi edinmek için değil de torrent için kullanacaksan öde bir zahmet hatta daha fazla isteseler keşke...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 3 Aralık 2018; 16:14:26 >

• Yalın hat talep edilmesi durumunda faturaya ilave edilerek hizmet verilebilir.

tarife detayında bu şekilde yazıyor web sitesinde abone ekranındada sana seçenek sunuyor zaten

kimseye zorla yalın vermiyorlar araştırmadan kesin konuşmayın
  • Başvuru yaparken seçmiyor olabilirsin ama interneti yalın veya telefon hizmeti ile birlikte kullanmak zorundasın.
    İkisi arasında bir seçim yapman gerekiyor istersen ORİS'i arayıp bilgi alabilirsin.
  • quote:

Başvuru yaparken seçmiyor olabilirsin ama interneti yalın veya telefon hizmeti ile birlikte kullanmak zorundasın.
    İkisi arasında bir seçim yapman gerekiyor istersen ORİS'i arayıp bilgi alabilirsin.
    hocam anlamak istemiyorsun galiba ?

diyorum ki abone ol ekranında numaram var kısmına numaramı yazdıp ileri ekrana geçtim 4 tane seçenek çıkıyor

ses hizmeti kısmında yalın hatistiyorum seçersen aylık ödenecek tutar 84.90 olarak sağ alt köşede gösteriyor

istemiyorum seçince fiyat 69.90 olarak görünüyor ayrıca tarife detaylarında yalın hat zorunlu olsaydı

Yalın hat talep edilmesi durumunda faturaya ilave edilerek hizmet verilebilir. bu şekilde bilgi eklemezlerdi

demekki öyle birşey yokki hem detayda hemde seçim olarak sana bunu sunuyorlar bunu anlatmaya çalışıyorum

ama anlamak istediğin şekilde yazıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Ayni konu başka bir yerde daha vardı.

Yüksek hızlar için fiyatlar uygun ama düşük hızlar için 4 er lira zam yapmışlar.

8 mbps akn siz fiyatı 44 liradan 48 liraya

16 mbps akn siz fiyatı 52 liradan 56 liraya çıkmış.

2017 yılına 40 lira olan akn siz 8 mbps internet fiyatı 48 liraya çıktı. Yani yüzde 20 artış oldu uygun paketlerde.
    Rakip firmaların fiyatlarına göz atın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sertay_a

tamam işte, yeni olan sınırsız tarifeler var, eski olanlar her ne kadar taahhüt yok ise de 1 yıl sabit fiyat var ve bağlayıcı bir şey var ki ona farklı bir tarife yapmak zorunda kalınmış.

Alıntıları Göster
    Defalarca anlattık ama hala bot gibi aynı tepkileri veriyorsunuz. BTK kararı mevcut kullanıcıları da kapsıyor ve onlara AKN uygulayamazlar. Bu kadar basit, hiçbir istisnası yok.
  • Sırf teyit etmek adına ORİS'i aradım ve söylediğim gibi yalın veya telefon paketini seçmek zorundasınız. İsterseniz bizzat kendiniz de arayıp görüşebilirsiniz.
    Konudaki arkadaşlar da yanlış bilgilendirme olmasın 69.99tl internet ücreti + 15 yalın veya 20 lira telefon ücreti yansıtılıyor ORİS'te.
  • quote:

Sırf teyit etmek adına ORİS'i aradım ve söylediğim gibi yalın veya telefon paketini seçmek zorundasınız. İsterseniz bizzat kendiniz de arayıp görüşebilirsiniz.
    Konudaki arkadaşlar da yanlış bilgilendirme olmasın 69.99tl internet ücreti + 15 yalın veya 20 lira telefon ücreti yansıtılıyor ORİS'te.
    bence orisi aradım eğer internetiniz geçirirseniz yalın ücreti eklenmez numaranızıda geçirirseniz ozaman yalın eklenir dedi

ben sadece internet geçişi yapacağım zaten yalın ücret ödemiyorum sizin dediğiniz gibi zorunlu birşey yok
  • Mevcut aboneler için hız yükseltilmesi var mı? 24mbs Akn olmayan pakete aboneydim. Bilgisi olan var mı?
  • ocak 25 te taahhütüm bitiyor ve netspeed 16 mbps paketine geçmeyi düşüyorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Bende 200 gb kotalı 75 mbps hız olan tarifedeyim,

Şimdi Kota : 400 oldu 400'den sonra Hız Kaç Olacak ? ve Fiyatta bir değişme olacakmı ?
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    4 mbps bile değil adil kullanım kotali. Adil kullanım kotası sonrası 1 mbps.

Elin almanı 100 mbps İnterneti 40 euro ya veriyor.

Biz 40 liraya 8 mbps veremiyoruz.

Hem abone oranımız çok düşük. Hem internet hız ortalamamız yerlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

Şimdi Kota : 400 oldu 400'den sonra Hız Kaç Olacak ? ve Fiyatta bir değişme olacakmı ?

Alıntıları Göster
    400 gb ı bir şekilde açarsan 25 e düşüyor. Eski usul.. Fiyat sabit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 3 Aralık 2018; 17:42:1 >
  • Arkadaşlar, hattım kötü şu an TTnet'te 8 mbit alıyorum. Netspeed'te benim gibi hattı kötü olup 8,10,11 mbit veya bu civarlarda hız alanlar; sorun falan var mı, hız düşmesi, oyunlarda ve genel olarak ping sorunu falan yaşayan var mı? Durum nedir sizde? İstanbul'dayım, şu an ttnet'de ping sorunum vs. yok. Netspeed'e geçersem port ve ping sorunları; buna bağlı sorunlar yaşamaktan korkuyorum. Birkaç kişi de TT port sorunu yaratabilir falan demiş gıcıklığına.

Ne yapsam bilemiyorum, TT'de de 50 gb AKN var zaten hızım kötü AKN'siz internet istiyorum ama bir yandan da çekincelerim var dediğim gibi.
  • sonholigan kullanıcısına yanıt
    Baglanti fiber bile olsa yalin dsl ucreti aliyor mu oris?

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

Alıntıları Göster
    31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla gerçek sınırsız vermek zorundalar, adı ve şekli ne olursa olsun AKN uygulamasını bu tarihten sonra yapamazlar.

Web sitelerinden verdikleri garantiye uyarınca eğer Ocak 2018'de abone olduysanız fiyatta hiçbir zaman değişiklik yapamazlar, eğer Ocak 2018'den sonra abone olduysanız abonelik süreniz 1 yılı doldurmadan yine fiyatta değişiklik yapamazlar; bu süre boyunca gerçek sınırsız vermek zorundalar.

• Bu arkadaşlarımız ingilizce mi konuşuyor? Veya başka bir dil?

2017 Yılının mayıs ayında adil kullanım kotası orantılı hızlara düşülecek dendiğinde servis sağlayıcıları kullanıcılarına kota uygulamadan doğrudan BTK'nın kararına uyarak AKN sonrası hızları kademeli olarak düşürdü. Ancak bugün ise BTK açık ve net bir şekilde eski veya yeni abone olsun AKN veya AKK kaldırılacak denmesine rağmen bazı servis sağlayıcıları kendince bir kılıf uydurup işin içinden sıyrılmaya çalışıyor.

Bugün ülkemizde iletişim çok gelişti. Artık bir yerde bir sorun varsa insanlar sosyal medyadan organize oluyor. Yani şu saatten sonra artık sadece servis sağlayıcıları değil bütün firmalar haksız bir uygulama yaptığında tepkilere maruz kalıyor ve şu aralar ise servis sağlayıcılarının uyguladığı bu hukuksuz uygulama yeniden tepki alacak ve kazanan yine kullanıcılar olucak.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.