Şimdi Ara

NetMASTER CBW-383Z4 DOCSIS 3.0 wireless sorunu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
10
Favori
77.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,
    Benim kopma sorunum hiç olmadı, 3. duvarın ardında sorun yaşıyordum. tx antenini değiştirdim. Önce Çinden pigtail dönüştürücü aldım.
    U.FL IPX to RP-SMA dişi RF Pigtail Kablohttp://www.ebay.com/itm/2-4-Mini-PCI-U-FL-IPX-to-RP-SMA-Antenna-WiFi-Pigtail-Cable-/130936307419?pt=US_Networking_Boosters_Extenders_Antennas&hash=item1e7c697edb
    20 cm olanı aldım
    Modemi açtım tx antenini söktüm. (Modem size bakarken sağdaki) Yerine bu kablolu dönüştürücüyü aldım. Söktüğüm yere oturttum. Bu anteni alıp taktım.http://www.hizlial.com/tp-link-ant2408cl-8dbi-indoor-omni-directional-anten/10226913

İsteyen olursa ara kablodan elimde 2 adet var. Tanesini 7,5 TL'den ya da ikisini 12 TL alıcı ödemeli olarak verebilirim. Bozarsam diye fazla almıştım bozmadığımdan gerek kalmadı.

• Arkadaşlar olmuyor 4 sayfa okudum bu docsis 3 modemi kullanamıyorum. pc sık sık netten kopuyor, ipad'im odadan bağlanamıyor. bunun en büyük çaresi nedir? velev ki diyelim modem böyle düzelmeyecek bu çekim gücünü nasıl artırırım? anten takılıyor mu bu modem'e?
  • tekrar selamlar,

bana yeni modem getirdi görevli arkadaş şu anda sıkıntı falan yok çok güzel çalışıyor. 20mbps'nin keyfini çıkartıyorum...
  • Bende suanda geçici modem kullanıyorum ve hic sorun yasamiyorum. cbw-383z4 almayın
  • Ben sorunu çözdüm arkadaşlar. Nasıl oldu bilmiyorum fakat 3 gündür çok güzel performans alıyorum modemin wireless'inden.

Şuan modemden 5metre uzaktayım ve arada 3 duvar bulunuyor.

Hız testi sonucu
     NetMASTER CBW-383Z4 DOCSIS 3.0 wireless sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: u2k

NetMASTER CBW-383Z4 modem kesinlikle sorunlu bir modem.
    2,5 ay uğraşıktan ve sinir hastası olduktan sonra uydunet'i modemin sorunlu olduğuna ve değişim yapılmasına ikna ettim.
    Aynı modemi istemediğimi söyledim fakat yine aynı model verdiler.
    Sorunlarımın hiçbiri çözülmedi.
    Wireless'ı çok sıkıntılı modemin. Sürekli kopma oluyor. Ethetnetten bağlanırken internet var fakat wireless dan bağlı olmasına rağmen sayfa açamıyorum. 2 pc laptop ve imac var, tablet, telefon vs... sürekli cihazlarımın sorunlu olduğunu söylemekten başka çözüm üretmiyor uydunet.

Alacak arkadaşlara tavsiye etmiyorum. Boşu boşuna paranızı harcayıp sinir hastası olmayın.

Dejavu oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

selamlar,

ben de benzer sorun yaşıyorum. ipad ve telefonun wifi özelliği ancak modemim altına gidince çekiyor. 2m ötedeki masaüstü bilgisayarımın internet bağlantısı sık sık kopuyor (çift antenli kaliteli router kullanıyorum) benim de mi modemin değişmesi lazım sizce?

sen netmaster 383z4 modem+router'mi kullanıyorsun.ve bu haliylede wifi kopuyor.doğrumu anladım ???
    netmaster'ın wifi kapalımı ?netmasterdan router'e aktarımı wifi ile değil,ethernet kablosu ile yapıyorsun değilmi ?

az kaldı en sonunda kendim modem üreticem,herkezi kurtarıcam bu dertten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradox78

Merhaba,
    Benim kopma sorunum hiç olmadı, 3. duvarın ardında sorun yaşıyordum. tx antenini değiştirdim. Önce Çinden pigtail dönüştürücü aldım.
    U.FL IPX to RP-SMA dişi RF Pigtail Kablohttp://www.ebay.com/itm/2-4-Mini-PCI-U-FL-IPX-to-RP-SMA-Antenna-WiFi-Pigtail-Cable-/130936307419?pt=US_Networking_Boosters_Extenders_Antennas&hash=item1e7c697edb
    20 cm olanı aldım
    Modemi açtım tx antenini söktüm. (Modem size bakarken sağdaki) Yerine bu kablolu dönüştürücüyü aldım. Söktüğüm yere oturttum. Bu anteni alıp taktım.http://www.hizlial.com/tp-link-ant2408cl-8dbi-indoor-omni-directional-anten/10226913

İsteyen olursa ara kablodan elimde 2 adet var. Tanesini 7,5 TL'den ya da ikisini 12 TL alıcı ödemeli olarak verebilirim. Bozarsam diye fazla almıştım bozmadığımdan gerek kalmadı.

pigtail kablo türkiyedede var

sorunu aştığına sevindim.netmaster yazılımdan tx anten çıkış gücünü arttırsa,bak ozaman sen 4 duvar ötedenmi çekiyor,8 duvar ötedenmi

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Hocam yazilimdan tx gucunu artirmasi cozum degil. Netmasterin donanim olarak cuvalladigini dusunuyorum. Tx gucu artirilsa bu sefer gurultude artacaktir. Yani sinyal daha uzaga gidebilecek fakat crc hataları ayni oranda artacaktir.

Bana kalsa tx gucu kisilip birkac wifi optimizasyonu ile daha stabil baglanti yakalanabilir. Kaldiki herkes wifi kopmasindan ve wifi hiz sorunundan sikayetci

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan 4. güne girdik. Hiçbir kopma hız düşmesi dalgalanma vs. yaşamadım. Şuan hız testi koyuyorum bir tane.

Modem daracak bir rafta duruyor. Sağı solu ve arkası 5cm kalınlığında tahta rafın içinde bulunuyor. Şuan test yaptığım yer arka oda. 5 metre mesafe var ve dolap, duvar kapı koltuklar televizyon vs. bulunuyor. Dün hız testi yaptığım aynı yer. Yani geçen hafta 3mbps aldığım sıkıntılı olda.

• NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    Netmaster'dan 2 kehre telefon ile destek aldım. Son aradığımda yeni firmware güncellemesi yaptılar ve ayarlar yaptılar.
    Fakat sorunlarım düzelmedi.

Bu modemin problemli olduğuna şüphem kalmadı artık.
    En kısa zamanda daha iyi bir modem ile değiştireceğim.

Kimseye bu modemi tavsiye etmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekniKerim

Hocam yazilimdan tx gucunu artirmasi cozum degil. Netmasterin donanim olarak cuvalladigini dusunuyorum. Tx gucu artirilsa bu sefer gurultude artacaktir. Yani sinyal daha uzaga gidebilecek fakat crc hataları ayni oranda artacaktir.

Bana kalsa tx gucu kisilip birkac wifi optimizasyonu ile daha stabil baglanti yakalanabilir. Kaldiki herkes wifi kopmasindan ve wifi hiz sorunundan sikayetci

tabiki sıkıntı orda zaten.sorun sadece yazılımda olsa idi hallederlerdi,wifi Kart'ı sorunlu.işin garip tarafı sadece bu modelde değil,diğer modellerindede wifi kartı sorunlu.
    en güzeli forumda yurtdışına seyahat eden bir arkadaş bulup,yurtdışından modem aldırmak.bir kaç kişi toplu alım yaptırabilir.hatta ihtiyacım olmamasına rağmen bende bir tane aldırtırım.güzel bir docsis
    3.0 modeme hayır demem

• Sayın Kullanıcılarımız,

Destek aldığınız halde sorununuz çözülmediyse modemlerinizi destek merkezimize alarak test edebiliriz. Bunun için ya Uydunet'ten yedek modem talep edip modeminizi Uydunet ekipleri üzerinden bize gönderebilirsiniz, ya da direkt olarak adınıza bir kayıt açarak servisimize alabiliriz. İkinci durumda 1-2 gün içerisinde cihazınızı servisten çıkarıyor olsak da bu süreyi modemsiz geçirmeniz gerekmektedir.

Her iki durumda da, takibimiz için, önceden cihazlarınızın seri numaralarını bizimle direkt mesajla paylaşmanızı rica ederiz.

Saygılarımızla,
    NetMASTER
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Benim şansi düşüncem hangi bağlantıyı kullanırsam kullanayım iyi bir router alıp ilerde uydunet, adsl, vdsl, 3G, fiber hepsinde kullanırım. ki şuan öyle yapıyorum

Wifi performansı iyi özellikleri güzel bağlantısı, usbsi, voip fxs ve fxo çıkışları, 3g desteği, dahili adsl ve vdsl desteği, ve diğer bütün modemleri bağlayabileceğim bir WAN portu var
  • Modemi zar zor gönderdim servise ve bize test modemi bıraktılar.
    ve bu modemle hic bir sıkıntı yaşamıyorum.Hatta sinyal cogaltıcı almıştım cbw-383z4 odamdan cekmiyor diye ama bu test modemi komsudan bile cekiyor.

bu test modemin modeli cbv704w tek anteni var ve o anten cbw-383z4 ünkinden daha buyuk.

Bu test modemini vermek istemiyorum bu konuda napabilirim.Uydunet geldiginde kapıyı acmasam yokmus gibi yapsam olurmu :)
  • gerçekten bu yeni modem yerlerde sürünüyor. yani yerli malı alınsın iş hacmi teknolojik seviyemiz artsın diyoruz ama sürekli çuvallıyoruz. yahu bir modam sürekli hız dalgalanmalarına yakalanır mı. 20mbit hızı 2mbitlerde görüyorum. hadi onu geçtim en sinir bozucu şey ise baglantı her 10 dakikada bir kopuyor ve ya modeme reset atıyorum ya da pcden wifi aç kapa yapıyorum geçiyor.
    eski modem de sorunluydu ama bu kadar sorunlu değildi. bir iş yapıyoruz keşke üstüne koyarak geliştirerek gitsek. ama yok illa daha kötüsünü yapacağız müşterileri mağdur edeceğiz sendromından kurtulamadık bir türlü. bir de sorunlu modemleri servise alalım diyorlar. yahu bu kadar modeme teknik destek arıza kaydı bilmem ne ile uğraşacağınıza modemi yaptıktan 1 ay sonra piyasaya sürün erken sürmeyin. 1 ay boyunca 100 tane bilgisayarda her gün boyunca farklı bağlantıları deneyin.(biz buna kalite yönetimi diyoruz.) beta alfa gibi deneme süreçlerinden geçirin. hepsinden onay aldıktan sonra bize yollayın şu cihazları allah aşkına. şu yeni modemde mağdur olmayan bir tane insan görmedim. yazıktır. sonrada efendim türk emeğine katkı. niye airties niye motorola alıyorsun. turksat internet verirken modem vermesin hediye olarak. bakalım bir kişi netmaster alacak mı? madem böyle bir avantajınız var şunu düzgün kullansanıza artık. binlerce insana hizmet veriyorsunuz. yok firmware güncelle sinyal seviyelerini kontrol et. aç kapa bakalım düzelecek mi gibi robotvari cevaplar her seferinde. şu taahhüt bir bitsinde bakalım ben bir daha turksatın netmaster ın suratına bakıyor muyum?

not: 1 yıllık sinirin problemlerin verdiği etki ile oluşan öfke sonucu yazım hataları mevcut olabilir. affola.

• quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

Ben sorunu çözdüm arkadaşlar. Nasıl oldu bilmiyorum fakat 3 gündür çok güzel performans alıyorum modemin wireless'inden.

Hız testi sonucu

quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

Şuan 4. güne girdik. Hiçbir kopma hız düşmesi dalgalanma vs. yaşamadım. Şuan hız testi koyuyorum bir tane.

Modem daracak bir rafta duruyor. Sağı solu ve arkası 5cm kalınlığında tahta rafın içinde bulunuyor. Şuan test yaptığım yer arka oda. 5 metre mesafe var ve dolap, duvar kapı koltuklar televizyon vs. bulunuyor. Dün hız testi yaptığım aynı yer. Yani geçen hafta 3mbps aldığım sıkıntılı olda.

Yaklaşık 9 Gün Geçti. Eskiden çekmiyordu sürekli 3mbps'e düşüyordu hız ve kopmalar oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KacaKTV -- 14 Haziran 2014; 19:36:44 >

• Eminmisin netmaster cbw 383Z4 den bahsettigine dostum..nasil oldu bu is modemin basina tas felanmi dustu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benzer sorunlar CBW-700V dede var, acaba bu düşme modemin internetten düşmesi mi yoksa wireless bağlantı kopması şeklindemi oluyor. Benim modemde bakmak hiç aklıma gelmedi açıkcası, piyasada satılan başka modem de yok. Şayett wifi kesilmesi şeklinde ise bir access point ekleyeyim diyorum modeme.
  • acces point mevcut kablosuz agi dagitir, senin router alman lazimki kablosuz interneti alip kablosuz dagitabilesin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.