Şimdi Ara

NetMASTER CBW-383Z4 DOCSIS 3.0 wireless sorunu (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
10
Favori
77.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir sey merak ediyorum tp link in range extender urunleri var fise takip calistiriyorsunuz acaba o urunler cs go, battlefield 4 gibi oyunlarda yasadigim ani ping artmasi sorununu duzeltir mi? Yoksa gidip router alacagim... Evde range extender var ama kullanmiyorum. Router daha mi iyi sizce?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşey sormak istiyorum, taahhüt ile bu modemden vermişlerdi ve sürekli sıkıntı yaşıyordum. Sinirden modeme tekme atmıştım ve yere düşünce içinde bir parça sallanıyordu. Sonrada çıkarıp eski motorola docsis 2.0 modeme geçiş yapmıştım fakat haziran itibariyle superonline fiber gelmezse ki gelmeyecek, 50 mbit 250Gb lı pakete geçeğim, yine aynı modem geleceği için ekstra modem parası vermek istemiyorum. Bu modemi nerede yaptırtabilirim? Tahminimce pasif soğutması çıktı üstünden
  • abyss hocam bu modeme fan nasıl takılıyor, fan için voltaj alabileceğim bir nokta var mı bir de fanın topraklaması nereye yapılabilir?

@abyss_ati
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanbirkan

Selamlar,

Benim de 3 aydır Docsis 3 ile kablosuz çekmeme sorunum vardı. 2 yan odadan çekmiyordu, kopuyordu vs. Odayı değiştirdim, bir sürü forum okuyup ayarlarla oynadım ama bir türlü düzelmedi. Biraz önce 444 0 126'yı aradım, modem bozuk galiba değiştirin dedim. Şu ayarları yaptırdılar ve gözle görünür biçimde kablosuz çekim gücünde artış oldu. Siz de deneyebilirsiniz:

0) Önce modeme kablosuz değil ethernet kablosu ile bağlanın
    1) Modemin arayüzündeki üst menüden Kablosuz'a tıklayın
    2) Kontrol Kanalı'nı 9 yapın (bendeki önceden 1'di)
    3) Band Genişliği'ni 20 yapın (bendeki önceden 40'tı)
    4) Alttaki Uygula düğmesine tıklayın
    5) Üst menüden Güvenlik Duvarı'nı "orta" seviyeye alın ve Uygula deyin (muhtemelen hızla alakası yok ama bunu da yaptırdılar)

Bundan sonra modemi yeniden başlatmaya bile gerek kalmadan benim kablosuz çekiş gücü problemim düzeldi.

Sizde de işe yararsa yazın ki diğerleri de kullanır belki.

bendede aynısını yaptırdılar bir nebze düzeldi
    bazen laptopta z500 lenovo
    wifi sınırlı yazıyor modemi aç kapa yapıyorum düzeliyor
    sonuç ne yaparsa yapsınlar bu modem 3.0 adam olmaz
    en az 10 kere aramışımdır kalifiye elemanda yok uydunette
    geliyorlar sıkıntı yok devam modem sağlam ne hikmetse ustalar gidene kadar modemde güzel
    çalışıyor birdahakine ustaların resmini çekip modemin yanına koyacağım belki faydası olur
    kimi kimi şikayet edeceksin mahkeme bir dert hakkını aramak
    benim gibi hayatında hiç mahkeme görmemiş avukat bilmeyen
    vergisini gününde ödeyip aldığına şukr eden başına bir olay gelince
    hakkımı nereden arayım kime sorayım deyip buda allahtan teyip geçiştiren
    askeri polisi görünce hala çekinip yolumu deyiştiren turk vatandaşıyım
    sadece ucak bileti alırken yanlışlıkla aynı koltuğu başkasına satıp
    sıkınıtı yaşayıp hır çıkarıp eseenboğoda polislik olmuş biriyim
    şimdi söyleyin bakalım hakkımı nerede arayayım
    ucuz cihazdan veya mallardan çok para kazanmayı düşünen bir toplum haline geldik
    esnafım bu sıkıntı bütün sektörde var ne yazzikki

• http://www.amazon.com/ARRIS-Motorola-SB6121-SURFboard-DOCSIS/dp/B004XC6GJ0
    acaba bu cihazı yurt dışından getirsem veya satın alsam uydunet kabul edermi acaba
    birde elimizde patlamasın yeni 24 ay taahüt verdik 3.0 modeme geçtim halt ettim önceki 10mpit
    eski modemim çok iyiydi eski modemimi alıyorum abi işne yaramaz dedi iyi al dedik eskiye dönemiyoruz
    http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Arrival-Hot-Sale-Wireless-802-11N-WPS-300Mbps-Wifi-Repeater-AP-Router-Range-Expander/1744843211.html
    bu cihaz hakıında bilgisi olan varmı iş görürmü
     NetMASTER CBW-383Z4 DOCSIS 3.0 wireless sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakir0006 -- 15 Nisan 2015; 20:36:34 >

• Ben de kabloya üye olmayı düşünüyorum ama bu modemle ilgili yorumları görünce tereddüt etmeye başladım.Sırf oyun için pingler düşük olsun diye geçicem kabloya.
    DOCSIS 3.0 destekli netmaster dışında kaliteli iyi çalışan ne var? Burada satılan? Bazıları kendiniz alsaydınız modeminizi demiş.Biraz bakındım ama bulamadım ben DOCSIS 3.0 lü kablo modem satan başka marka.
    Varsa bildiğiniz tavsiyede bulunun herkes faydalansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakir0006

http://www.amazon.com/ARRIS-Motorola-SB6121-SURFboard-DOCSIS/dp/B004XC6GJ0
    acaba bu cihazı yurt dışından getirsem veya satın alsam uydunet kabul edermi acaba
    birde elimizde patlamasın yeni 24 ay taahüt verdik 3.0 modeme geçtim halt ettim önceki 10mpit
    eski modemim çok iyiydi eski modemimi alıyorum abi işne yaramaz dedi iyi al dedik eskiye dönemiyoruz
    http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Arrival-Hot-Sale-Wireless-802-11N-WPS-300Mbps-Wifi-Repeater-AP-Router-Range-Expander/1744843211.html
    bu cihaz hakıında bilgisi olan varmı iş görürmü

arkadaşlar öncelike netmaster arkadaşımız mesaj göndermiş ankarada olamdığım için iş güç
    siteye bugün bakabildim netmaster ilgisi için teşekkür ederim sıkıntımı netmaster WDS300 ap router cihazı alarak
    giderdim netmaster olunca çok çekindim ama mükemmel cihaz wifi sıkıntım kalmadı çok şükür hepsi burdadan 68 tl aldım indirimli yakaladım

• Bu rezil modemin sıkıntılarını sonunda TP-Link TL-WR841N router ile aştım...
    Uydunet modemi "Bridge" moda alıp arkasındaki lan çıkışlarından birini routerin
    Wan girişine bağlayarak routeri wifi olarak kullanıyorum. Evdeki 5 cihaz her köşede
    en yüksek seviyelerde kesintisiz, donmasız ve gecikme olmadan wifi olarak bağlı.
    Kendi laptopumla aldığım değerler:

NOT 1: Routeri İzmir Çankaya Tekmar'dan 6x11₺ toplam 66₺ na aldım.
    NOT 2: Hattım 25Mbps 250GB AKK ve sürekli "Uyku Yok" abonesiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmirbay -- 27 Mayıs 2015; 14:19:52 >

• cakir0006 kullanıcısına yanıt
    bu modemde bir yandan ethernet baglanırken diğer cihazdan gene bu modemin wifi'ını kullanabilirmiyim
  • bulaşmaz olaydım uydu nete, netmaster a. kablosuz özelliği çok kötü, yan odaya geçince bayılıyor,
    Netgear AC1750 WiFi Cable Modem Router (C6300) bu modemi kullanabilir miyim? türkiye de satış noktası var mı bu modemi bulabileceğim.
  • Sürekli kopma oluyor bu modemi kullandigimdan beri, ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende önceki modemimde ping sorunu (docsis2) olduğu için bu modem ile değiştirdim. Modem olarak başarılı bir ürün. Arada yeni başlayan nitro ile 100mbit alıyorum. Hızlarda bir sorun yok. Fakat kablosuz sinyal seviyesi başarılı değil ve hızı 72mbps üzerine kesinlikle çıkmıyor, 300mbps diye almıştım. Şimdilik eski modem ile (kablosuz özelliği yoktu) kullandığım Airties kablosuz router ile idare ediyorum. bir kaç ay sonra 300mbps veya üzeri daha iyi bir router alıp yola onunla devam edeceğim. Tavsiyem mümkünse kablosuz özelliği olmayan (örneğin CBC-382D1 olabilir, ama almadan önce bu cihaz içinde yorumlara bakın) docsis3 modem alın ve ayrıca kablosuz router ekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resler -- 9 Haziran 2015; 22:55:39 >
  • resler R kullanıcısına yanıt
    1 aydır Twitter'a girilmiyor. Yeni DNS ayarlamaları sonrası mı oldu bilen var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcılarımız,

NetMASTER olarak Donanım Haber gibi pek çok forum ve sosyal mecrada aktif olarak bulunmamızın öncelikli nedeni kullanıcılarımızın bize ulaşmayan sorunlarını tespit edip birebir kontak kurarak yardımcı olmaktır. Ne yazık ki, burada konuşulan problemlerin çoğu destek merkezimize hiç ulaşmamaktadır.

Ayrıca, belli bir konuda yoğun bir şikayet alındığında bu durum ürün geliştirme sorumlularımıza iletilmekte ve gerekli iyileştirmeler için değerlendirilmektedir. Örneğin, kablosuz yayını ile ilgili gelen şikayetler üzerine ürettiğimiz yeni yazılım ile performansta büyük bir artış gözlemlenmiş, hem Türksat hem de NetMASTER test merkezlerinde onaylanmıştır.

Ancak, her zaman söylediğimiz gibi kablosuz iletişim konusu mekandan ve çevresel etmenlerden bağımsız düşünülemeyeceği gibi kullanıcı beklentileriyle de alakalıdır. Yeni nesil cihazlardan eski modemlerinizin sinyal gücünü beklemeniz doğru olmayacaktır. İlk olarak, cihazların anten çıkış güçleri Dünya Sağlık Örgütü tarafından sınırlandırılmış, dolayısıyla yayın alanları daralmıştır. İkincisi, her geçen gün etrafımızdaki kablosuz sinyal yayan diğer cihazların sayısı artmakta, enterferans oluşturmaktadır. Bu nedenle dünyanın her yerinde kablosuz ağ donanımı cihazları üretilerek bağlantı problemi yaşayan kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Yine de, örneğin makul mesafelerde problem yaşadığınız durumda lütfen ilk olarak destek hattımızla iletişime geçiniz. Neticede bunlar elektronik cihazlar ve transfer, depo, raf şartlarıyla ilgili herhangi bir tasarrufumuz bulunamıyor. Cihazın donanımında bir arıza da söz konusu olmuş olabilir. En hızlı ve doğru çözümü bu alanda uzman arkadaşlarımızın yönlendirmesi ile bulabilirsiniz.

Saygılarımızla,
    NetMASTER Destek Merkezi

sorun wifi felan değil netmaster powerline aldım

yine baglantı kopmaları 1 saat icinde 3-4 defa olabiliyor

bi bakıyorum ki modeme ulasamıyorum 3-5 dk sonra modem ile baglantı kurunca internette geliyor

sebekeden internet kesilse bile modeme baglantı kurarsın ama bu modemler üretim hatalı ve bunları turkiyede bile bile kullandırıyorlar

• Stacker80 kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,
    Powerline ile ani bağlantı kesilmesi, elektrik hattından ya da çoklu priz kullanımından kaynaklanabilir. Farklı bir prize takarak denenmesi faydalı olacaktır.
    Bu bağlantı kesilmesi sırasında Powerline üzerinden modeme bağlantı sağlanamaması da buna bağlıdır.
    Ama bu bağlantı kesildiğinde direkt olarak modeme bağlantı sağlanamıyorsa, sorun modem ile ilgili olabilir. Bu nedenle, konu ile ilgili olarak Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız sorunun çözümü için yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla,
  • Arkadaşlar

Üründe gerçekten de gigabit lan var mı?
  • Değerli Kullanıcılarımız,
    CBW-383Z4 modemde 4 adet 10/100/1000 Base-T Full Duplex Gigabit Ethernet (RJ-45) Portu bulunmaktadır.

Saygılarımızla,
  • Hızım yarı yarıya düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r.yılmaz -- 2 Haziran 2016; 20:24:53 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.