Şimdi Ara

NETGSM [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dtümit , Dtümit Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.013
Cevap
125
Favori
124.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
43. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3 ay kullanıp Turkcell'e taşıyabiliyor muyuz bunu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Desident D kullanıcısına yanıt

Evet ama taahhüt ve yeni hat vergilerini felan alırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Alsınlar hocam problem değil. Kullanılmış numaralardan bıktık. Sonunda

• 15GB 99TL'ye Netmidir GSM midir onla uğraşacağıma gider 10-20 fazla veririm varsa yoksa Turkcell der kullanırım.

Dakika ve SMS'in olmaması da cabası. Uygulanacak QoS'u da söylemiyorum bile.

Bu konunun da bir ara sanki çok eskiden açılmış ana konusu da vardı diye hatırlıyorum.

@powerstorm Varsa o konudan devam edelim,bu konu silinsin. Çok fazla gereksiz NETGSM ANA KONU'su açıldı. Kabak tadı vermeye başladı.

Herifler 10 yılda bir çıkamadılar, buradan zaten patladılar. 10 yılda bir sanal operatör çıkamıyorsa yapacak bir şey yok, rezillik.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BİMcell, Vestelcell ve diğerleri gibi bir sanal operatör olmadıklarını düşünüyorum. Yalnızca kendi altyapılarına erişme noktasında Turkcell ağını kullanıyorlar.

NETGSM [ANA KONU]

Sabit internet tarafından örnek vereyim. Altyapı Türk Telekom ama ben sırasıyla Türk Telekom, GSNET, Millenicom, Netspeed, Netgalaksi, FixNET, TurkNet gibi firmalardan hizmet aldım. Bu firmalar bana Türk Telekom ağı üzerinden hizmet ulaştırdılar. Ping, jitter, yurt dışı çıkışları gibi birçok şey hepsinde farklıydı, aynı hizmet değildi. GSNET ise tıpkı BİMcell, Vestelcell, TEKNOSACELL gibi Türk Telekom'un birebir aynısıydı.

Çok ağır hareket etmelerine ilişkin eleştirilerinize katılıyorum. Umarım ses ve SMS de en kısa zamanda eklenir ve sektöre yeni bir firma dahil olmuş olur.

• Nikki Sixx kullanıcısına yanıt
    Turkcell gibi bir firma kendi abonelerine bile QoS uyguluyor. Hele ki NetGSM TURKCELL Baz İstasyonlarını kiralayıp kullanıyor. Buna QoS uygulamasında kime uygulasın. Ben kesinlikle 4.operatör saymıyorum. Ne zaman kendi altyapısını kuran bir operatör çıkar, o zaman derim. Şuanlık sadece sanal operatör, bayiileri de var galiba. Değişen bir şey yok, Turkcell v2. Sadece biraz ucuz, hizmeti de QoS'lu. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Sabite de gelirsek, sabitte tamamen olaylar sunucusal, çıkışsal olaylar.

Altyapı da sorun yok. Hepsi Türk Telekom'a tabi kalan firmalar. Kimisi kötü hizmet verir, kimisi iyi hizmet. Tek sebebi kimisinin çıkışı, sunucuları,pingleri kötü. Kimisi de TT sunucusu, çıkışı kullanır, hizmeti iyidir.

TT'nin sabitte kalitesi çok iyi. Üstüne tanımam, en kötüsü ise Turkcell Superonline'dır. Pingi tavandır, sunucuları leştir, sansürlü ve çıkışları kötüdür.

İşi değiştiren dediğim gibi çıkışlardır.

Örnek verirsem,Netspeed vs. Millenicom.

İki firma, biri daha başarılı. (Netspeed)

Çünki netspeed %100 TT NET A.S çıkışları kullanmakta. Millenicom ise çoğunlukla %66 Turkcell Superonline (TELLCOM) kullanmakta. Geriye kalan dilimi de rastgele şansa TT NET A.S denk geliyor.

Fakat sonuç olarak Netspeed daha stabil, pingleri ve verimliliği daha iyi. Millenicom ise çok verimsiz, pingler tavan, çıkışlar SoL'den ötürü berbat. Üstüne SoL'ün QoS'u ile daha da berbat..

• Bu ekonomik şartlarda sıfırdan altyapı kurmak imkansız gibi bir şey. Para olsa bile 20-30 yıldır altyapı kuran firmaların kapsama alanına ulaşmaları çok zor.

Binamıza bir ay kadar önce Turkcell Superonline fiber kutusu geldi. Forumda da sizin söylediklerinize paralel yorumları çok sık görüyorum. Bu gidişle VDSL devam herhalde... NETGSM [ANA KONU] 

• Nikki Sixx kullanıcısına yanıt
    Sakın ha sakın Superonline'a bulaşmayın. VDSL devam edin, kısaca derler ya soğan ekmek yiyin. Siz de VDSL'e dayanın.

Superonline'ın 1000Mbit'i, ADSL 8Mbit'den daha kötü. Kısaca ADSL bile daha iyidir Superonline'dan. Hele ki oyun oynamayı unutun, pinginiz uçacaktır zira.

• Türkcell de 1 gb 15 tl varsa söyle profesör.

2 konu var o konularda konular hep soru şeklinde bu ana konu ve abonelik işlemleri anlatılıyor arasında dağlar kadar fark var bilirkişi başkanı.

Güzel numaralar var sonra hattını başka operatöre taşırsın kumandanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 18 Ekim 2022; 14:56:21 >
  • Konuma yazmanı engelleyeceğim.

Netgsm numara tasiyabiliyormuyuz

• phasan P kullanıcısına yanıt
    Şu an taşınmıyor

yok.

• Bu netgsm i açıp hat acilinca paketi iptal edip sadece vergileri ödesek oluyor mu kenarda numara dursun taksitle hat ücretini ödemiş oluruz diye soruyorum?

Belirli süresi var hocam yeni hat açılışından itibaren 90 gün sonra taşıyabilirsiniz.

• Taahhütsüz kullanılır yani.

Taahhutsuz kullanirda tam merak ettiğim abone olurlen paket seçiyoruz ya hat acilinca onu iptal edebiliyor muyuz online işlemler vs gibi yerlerden paketsiz kalabiliyor mu hat?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.